Poziomy zdrowia Siódemki

Dyskusje na temat typu 7
Awatar użytkownika
Reszka
Enneatyp: Zdobywca

Re: Poziomy zdrowia Siódemki

Postautor: Reszka » sobota, 13 sierpnia 2016, 16:20

Shavira pisze:Psycholog jest mi potrzebny do uporania się z konkretnymi problemami (m.in. tłem rodzinnym, czy poczuciem bezwartościowości), nie ze skutkami niskiego PRO. To znaczy, w tym może też mógłby mi trochę pomóc, ale nie jest to główny powód, dla którego zdecydowałam się na poradę specjalisty. Co prawda boję się, że będzie ze mną jak z leczeniem lekarza, bo jestem w stanie dość dokładnie się zanalizować, ale staram się mieć pozytywne nastawienie.

Chodziło mi o coś innego. Znaczy, faktycznie uprościłam i powiązałam tę chęć pójścia do psychologa z tym co wyżej pisałaś o Siódemkach i ich PRO, jednak przede wszystkim chciałam zwrócić uwagę na jakość psychologa. Znam przypadki gdy niekompetentny psycholog wyrządził więcej szkód niż sam pacjent sobie, także głównie to miałam na myśli pisząc o znalezieniu dobrego fachowca :P
3w4, sp/soc, LIE, ENTJ

Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że sami możemy się stać wielcy. ~ Mark Twain

Awatar użytkownika
eszpe
Enneatyp: Entuzjasta

Postautor: eszpe » sobota, 20 sierpnia 2016, 12:18

► Pokaż Spoiler

7-8PRO
7w8 748 sx/sp/so
SLE Se; DCNH - C
ESTP

Awatar użytkownika
hippiee

Postautor: hippiee » poniedziałek, 16 stycznia 2017, 12:19

Hmm, mnie się PRO waha między 4 a 5. Ostatnimi czasy jednak bardziej w stronę 5.
7w6, 4 PRO, IEE, sp/so

Awatar użytkownika
Oak Deer
Nowy użytkownik

Postautor: Oak Deer » wtorek, 18 lipca 2017, 18:23

Nie wiem czy taki wątek istnieje ale sądzę, że dobrym pomysłem byłoby zrobić listę książek (albo metod pomocniczych) dla chorych 7. Sam mam poziom 5 i wiem, że nie jest najlepiej. Nawet mój ekstrawertyzm, taki typowy dla 7 uległ zmianie poprzez lęk przed zaangażowaniem i nowymi obowiązkami. Moja przyjaciółka poleciła mi książkę, która pomogła jej wyjść z ciężkiego stanu. Tytuł ma beznadziejny, " jak przestać się martwić i zacząć żyć" ale jest naprawdę godna polecenia. Dobra alternatywa dla 7 które mają obawy przed interakcją z ludźmi i nie zamierzają iść do psychologa . Dobra jest również pozycja "egorcyzmy " M. Grzesiaka, nadal pracuję z tymi książkami i czuję, że to dobry początek poprawy zdrowia psychicznego. A jakie Wy macie propozycje dla chorych 7, które nie mogą uporać się z lękiem przed wyjściem z domu by zadbać o swoje zdrowie pod okiem specjalisty?

A także, czy uważacie, że introwertyzm u 7 może spowodowany być przez połączenie z 5 i uaktywniać się w czasie gorszego zdrowia? Czy znacie jakieś zdrowe 7, które są introwertykami ?

Wróć do „Typ 7 - Entuzjasta”