Złość u 6

Dyskusje na temat typu 6
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Asteroid
Posty: 81
Rejestracja: środa, 2 lipca 2014, 18:09
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków

Złość u 6

#1 Post autor: Asteroid » piątek, 2 października 2015, 14:04

Drogie Szóstki! Jak to u was jest ze złością? Spotkałam się z opinią, że raczej tłumicie gniew w sobie (przynajmniej 6w5) no ale nie jestem pewna na 100% ... Jak Wy się na to zapatrujecie? :D zdarza Wam się np. wybuchnąć przy dobrze sobie znanych osobach (przy których czujecie się bezpiecznie) gdzie w tej samej sytuacji przy obcych raczej trzymalibyście nerwy na wodzy?


Nie ma tak idealnie. Ale może być dobrze mimo wszystko.

1w9 INFJ sp-sx-so

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Złość u 6

#2 Post autor: duplo » piątek, 2 października 2015, 14:28

Jest parę pokrewnych tematów, bez sensu zakładać kolejne, np.: Tłumiony gniew i pasywna agresja, Słabości i frustracje, złośliwe uwagi i reakcje 6.

Co do mnie - kiedyś zdarzało mi się być wybuchowym wobec wszystkich, a już zwłaszcza osób, z którymi czuję się ''bezpiecznie", ale z czasem nauczyłam się tłumić gniew (dojrzalszy, choć niekoniecznie zdrowszy dla mnie mechanizm obronny). Na dzień dzisiejszy trzeba się dobrze postarać, by wyprowadzić mnie z równowagi (wiadomo, że prędzej wyrzucę gniew osobom, z którymi czuję się bezpiecznie, ale w skrajnych sytuacjach zrobię to również wobec ''obcych''). Przy ''swoich'' prędzej buchnę gniewem bo jednak są to osoby, od których mam większe oczekiwania, niż od obcych. Swoją drogą często od osób, z którymi jestem na większym psychologicznym dystansie słyszę opinię że sprawiam wrażenie, jakbym nie była w stanie skrzywdzić nikogo nawet kwiatkiem, a nawet słyszałam pytania typu: "Czy Ty w ogóle kiedykolwiek się złościsz? Nie potrafię sobie wyobrazić tak miękkiej i uroczej istotki - którą nic tylko tulić - w złości" :D. Zdziwiliby się, gdyby kiedyś mieli okazję poznać Mój Wielki Gniew ;>
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

ODPOWIEDZ