6 -> 3 -> 9 -> 6

Dyskusje na temat typu 6
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
subtlepleasure
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:47
Enneatyp: Lojalista

Re: 6 -> 3 -> 9 -> 6

#16 Post autor: subtlepleasure » piątek, 24 września 2010, 13:22

atis pisze:Z dziewiątkami wszystko jest super-pięknie, ale tylko do momentu, gdy mam wysoki poziom zdrowia i nie zaczynam sama popadać w zamulenie i lenistwo - bo wtedy towarzystwo kogoś zbyt spokojonego, wyluzowanego i 'zawsze mającego czas' jeszcze bardziej mnie spowalnia. Mam wrażenie, że same dziewiątki za mną nie przepadają - mówię tu właśnie o okresach wysokiej aktywności u mnie samej i wyjątkowo niskiej u nich, parę dziewiatek które znam niemal otwarcie powiedziało mi, że jestem po prostu irytująca.
Aaaaa, sorry, nie wspomniałam o dziewiątkach! :p

Nie mam za dużej styczności z ludźmi tego typu, generalnie chyba się mijamy. Przeglądając ich opis, podejrzewam, że ubóstwiałabym ich akceptację świata jako takiego, bez narzekania i wszelkich "ale...", "nie, bo..." , jednak obawiałabym się ;), że rzeczywiście mogłyby wciągać mnie w rodzaj marazmu i lenistwa.


"Trzeba mieć wrażliwość księżniczki i wytrzymałość kurwy. Tego się trzymam."
-A. Dymna

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: 6 -> 3 -> 9 -> 6

#17 Post autor: atis » piątek, 24 września 2010, 18:12

Własnie Ciebie jako szóstki mogłyby NIE wciągać, bo to niby dla trójek są zagrożeniem.. .A juz po napisaniu posta i wyjsciu z forum w kwestii tego, że dziewiątki czesto nazywają mnie irytującą - ja zbyt często nazywam tak niektóre szóstki (pisałam o moim pewnym z nimi problemie w jakimś wątku) i zastanawiam sie, czy punkty stresu i komfortu nie odgrywają tu jakiejś istotniejszej roli?.. Że mimo dobrych relacji z obydwoma tymi typami dla jednego JA jestem irytująca a drugi dla mnie.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

Re: 6 -> 3 -> 9 -> 6

#18 Post autor: Kemal » piątek, 12 listopada 2010, 13:04

6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
subtlepleasure
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:47
Enneatyp: Lojalista

Re: 6 -> 3 -> 9 -> 6

#19 Post autor: subtlepleasure » piątek, 14 stycznia 2011, 11:28

"Okazuje się bowiem, że myślenie, zwłaszcza myślenie intensywne, zdecydowanie nam szkodzi." - z podkreśleniem "intensywne". Rozważę zapisanie sobie tego zdania gdzieś na widoku, by wracać do niego za każdym razem, gdy próbuję szukać dziesiątego dna :)

Zastanawialam się ostatnio nad tymi połączeniami i, biorąc pod uwagę fakt, że szóstka w chwili stresu przejmuje cechy trójki, zaś w chwili relaksu - dziewiątki... Powinnam bać się tego, że ewidentnie wyczuwam w sobie więcej cech trójki (nie wliczając w to poziomu zdrowia. Przypominając sobie ostatni rok, wrzuciłabym się do 4.)?
"Trzeba mieć wrażliwość księżniczki i wytrzymałość kurwy. Tego się trzymam."
-A. Dymna

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: 6 -> 3 -> 9 -> 6

#20 Post autor: yusti » piątek, 14 stycznia 2011, 14:52

Myślałam, że popełniłaś błąd. Sprawdzam, a tu dla 6 rzeczywiście to 3 jest punktem stresu. Hm. Powinniśmy mieć loga ze strzałkami.
Jak to zapamiętać? U mnie 3 numerki wprzód to stres, nie w tył. Na odwrót mam. Jaki bajzel w tym symbolu!

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

Re: 6 -> 3 -> 9 -> 6

#21 Post autor: Rinn » niedziela, 16 stycznia 2011, 14:07

yusti pisze:Jak to zapamiętać?
Ja po prostu zapamiętałam na logikę, to nie są przecież przypadkowe cyferki, kryje się pod nimi określone znaczenie. :)

Tak naprawdę to przejawiamy dobre i złe cechy obu połączeń, tylko te z punktu dezintegracji bardziej nam szkodzą i ściągają w dół poziomów rozwoju, a te z punktu integracji są takie trochę "na przeczekanie". Np. u mnie się uaktywnia niemoc i bierność Dziewiątki, jak ogólnie mam kiepski okres, ale nie ściąga mnie to bardziej w dół, tylko po prostu jest dodatkowym objawem i trochę też sposobem na ucieczkę od problemów czy bólu - taka próba znieczulenia się, kiedy już wszystkie środki zawiodły. Natomiast jeśli załączą mi się cechy Trójki, to od razu mój stan się pogarsza i dosłownie czuję, że spadam w otchłań - od razu pojawia się poczucie izolacji od ludzi, potęguje się wrogość, poczucie zagrożenia, co napędza szóstkowy lęk, paranoje i samooskarżenia.
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: 6 -> 3 -> 9 -> 6

#22 Post autor: yusti » niedziela, 16 stycznia 2011, 15:22

Połączenia, skrzydła, cięciwy i pół Enneagramu na nas wpływa. "Sranie w banie" :twisted: jak mawia nasz przyjaciel.
A ja muszę mieć schemat. Jeden model i sobie wszystko do niego podpasować! ;p Jak w socjonice: ten sam schemat układania klocuszków, tylko się je przestawia. Pokazano mi jasno mechanizm i zaczęłam się bawić tym z radochą. Potem dochodzi zgłębienie przedmiotu zabawy.
Czarno - biało.
3 numerki w przód to miało być "złe" połączenie. A tu jest inaczej. Jeśli ma to być "logiczne", to ja potrzebuje logicznej metody zapamiętania.

A myślicie, że atis jest "z trójkąta 3-6-9"? (jakkolwiek ogromnie mnie to określenie azetki rozwala na łopatki... :oops: Bardziej sugestywnie już nie można było i to jeszcze w przypadku bi.)

W dodatku nie wiem czemu zapamiętałam, że jak SuperDurson się rozwija to idzie w kierunku 3 i to jest super osiągnięcie. Że ma zablokowany ośrodek Działania a mimo to nie siedzi wówczas w marazmie jak 9 tylko przez naprzód jak 3. A tu jest na odwrót!
Na forum ósemek też baby_kapar pisze o rozwoju 8 dzięki 5, a przecież powinno to iść w 2! Ja nie wiem. Nadal nie mam schematu działania. Mechanizmu kumania.
Zabawne, maleńka, ale to co opisałaś nie jest logiczne.;p To coś w stylu Ja i moje odczucia. A ja potrzebuję wzór do zapamiętania, bo przez te wasze odczucia to mi się wszystko pomyliło właśnie!
Dajcie symbol na głównej ze strzałkami!

PS A w sumie "na logikę", to w życiu znane mi 3 bardzo lubiłam. Ambitne. Godne podziwu. 9 mnie odpychają. Więc 9 jako zdrowe połączenie i 3 jako niezdrowe w praktyce też mi nie pasuje;p. No i patrząc na Andrzeja z forum socjoniki jako 3...Czegóż chcieć więcej. I pamiętam Miltado i Łukasza, jacy fajni byli. "Na czuja" [nie nazwę praktyki logiką] to mi się właśnie NIE zgadzają te połączenia.

Awatar użytkownika
azetka
Posty: 388
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 21:25
Enneatyp: Mediator

Re: 6 -> 3 -> 9 -> 6

#23 Post autor: azetka » niedziela, 16 stycznia 2011, 17:04

yusti pisze: A myślicie, że atis jest "z trójkąta 3-6-9"? (jakkolwiek ogromnie mnie to określenie azetki rozwala na łopatki... :oops: Bardziej sugestywnie już nie można było i to jeszcze w przypadku bi.)
:twisted:
Zboczuch! :P

Co do zapamiętywania, to wystarczy wyobrazić sobie ten trójkąt (6 po lewej, 9 na górze, 3 po prawej) i nanieść strzałki zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
Jakiś fajny podpis.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: 6 -> 3 -> 9 -> 6

#24 Post autor: yusti » niedziela, 16 stycznia 2011, 17:14

azetka pisze:
yusti pisze: A myślicie, że atis jest "z trójkąta 3-6-9"? (jakkolwiek ogromnie mnie to określenie azetki rozwala na łopatki... :oops: Bardziej sugestywnie już nie można było i to jeszcze w przypadku bi.)
:twisted:
Zboczuch! :P

Co do zapamiętywania, to wystarczy wyobrazić sobie ten trójkąt (6 po lewej, 9 na górze, 3 po prawej) i nanieść strzałki zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
Ależ ja sobie bardzo dobrze "wyobrażam ten trójkąt"... :twisted: Ale nie będę taka - wezmę sobie rozrysuję :mrgreen:
To mówisz że 6 po lewej, 9 na, a 3 z prawej? :twisted: Całkiem niezła ergonomika przestrzeni;p

Zgodnie z ruchem wskazówek zegara? A co to daje? Pierwsza w kolejności po 1 wypada 4, czyli punkt stresu.
Pierwsza w kolejności po 6 wypada 9, czyli punkt...NIEstresu.
I o to mi idzie! Że nie idzie. :evil:

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: 6 -> 3 -> 9 -> 6

#25 Post autor: Snufkin » niedziela, 16 stycznia 2011, 17:19

Odnoszę wrażenie, że przesiadywanie na socjonice negatywnie wpłynęło na Twoje czynności umysłowe. (do yusti)
Zresztą to przecież zaraźliwe bo nie jesteś wyjątkiem.
W każdym razie odbieranie wszystkiego przed pryzmat schematu zakrawa o obłęd.
De Mello aż się w grobie przewraca.
W sumie piszę nie na temat ale mi zwisa.
Ludzie puknijta się czasem po czole.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: 6 -> 3 -> 9 -> 6

#26 Post autor: yusti » niedziela, 16 stycznia 2011, 17:22

Snufkin pisze:Odnoszę wrażenie, że przesiadywanie na socjonice negatywnie wpłynęło na Twoje czynności umysłowe. (do yusti)
Zresztą to przecież zaraźliwe bo nie jesteś wyjątkiem.
W każdym razie odbieranie wszystkiego przed pryzmat schematu zakrawa o obłęd.
De Mello aż się w grobie przewraca.
W sumie piszę nie na temat ale mi zwisa.
Ludzie puknijta się czasem po czole.
Oj ja się pukam! ...po czole. W czoło. Nawet na zlocie to widzieli.
Ale jakoś mi się schemat zapamiętania połączeń nie objawił. :roll:
Gdybyś był tak miły....
Oświecisz mnie, Snufkinku? :idea:

Ty na socjonice nie przesiadujesz. Jesteś taki światły i w ogóle.
Pomożesz? Tak ładnie cię proszę.


Bo krytykując mnie jesteś niczym MartiniB. Tylko drzwi nie masz tak ładnych :mrgreen: Chyba nie chcesz się zatrzymać na tym samym etapie ewolucji człowieka, prawda? :twisted:
W sumie bez tych drzwi to ty nawet gorszy jakiś taki jesteś... :twisted: Może więc chociaż podzielisz się tym "mechanizmem kumania", hę? Chyba nie będziesz tak koczował z tyłu MartiniegoB (jakkolwiek to brzmi)...

A z tym...
mi zwisa
to już nie do mnie :oops: Wujek z Triady Strachu bardziej kompetentny...


To jak zapamiętać dobre/złe połączenia? Wiesz już :?: :mrgreen:

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: 6 -> 3 -> 9 -> 6

#27 Post autor: Snufkin » niedziela, 16 stycznia 2011, 17:40

Co Ci to da ? Bo mi nic nie daje. Nie można się tego nauczyć na siłę czy wymodelować. Tylko Marcin (z wykrzyknikiem!) tak potrafi.
Obrazek
Komfort kieruje nas wzdłuż strzałki, stres przeciwnie.
Jasne ? Co tu tłumaczyć ?
Nie potrzeba żadnego szczegółowego uzasadnienia bo to nie równanie matematyczne.
Po prostu ktoś kiedyś zauważył pewną prawidłowość i tyle.
Żaden kierowca nie musi wiedzieć jakie siły wprowadzają auto w ruch.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: 6 -> 3 -> 9 -> 6

#28 Post autor: yusti » niedziela, 16 stycznia 2011, 18:53

Snufkin pisze:Co Ci to da ? Bo mi nic nie daje. Nie można się tego nauczyć na siłę czy wymodelować. Tylko Marcin (z wykrzyknikiem!) tak potrafi.
Obrazek
Komfort kieruje nas wzdłuż strzałki, stres przeciwnie.
Jasne ? Co tu tłumaczyć ?
Tobie nic nie daje? Ale JA TEGO POTRZEBUJĘ. Potrzebuję Te! Wiem, że Ci, Jeju, ciężko to zrozumieć... :twisted:
Ależ ja właśnie zmierzam do tego, żeby się nie uczyć na siłę tylko kojarzyć! Wszystko wpasować w jeden szkielet.
Spoiler:
Nie obchodzi mnie co Marcin (z wykrzyknikiem czy bez) potrafi. Ważne, czego ja chcę tu i teraz.

Widzę i rozumiem znaczenie strzałek, ale nadal nie wiem dlaczego tak są skierowane groty.

Jeju kochany, czy w TYM poście DASZ MI już tę wskazówkę jak zapamiętać takie a nie inne rozmieszczenie grotów?
Jeśli nie, to idź dalej marzyć o zostaniu szefem mafii. Ja mam TU i TERAZ robotę.

Ciao, bambino!


PS Tak, azetko. W przypadku "trójkąta 3-6-9" groty są zgodne z ruchem wskazówek zegara. Ale nie w przypadku 1. Mało danych. Za mało. "Te bez Ti jest głupie."

Awatar użytkownika
azetka
Posty: 388
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 21:25
Enneatyp: Mediator

Re: 6 -> 3 -> 9 -> 6

#29 Post autor: azetka » niedziela, 16 stycznia 2011, 22:53

yusti, za dużo wymagasz. :P Na upartego, można zapamiętać to wzrokowo (wyłączając ten trójkąt, całość można podzielić symetrycznie, pionowo).
Jakiś fajny podpis.

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

Re: 6 -> 3 -> 9 -> 6

#30 Post autor: Kemal » poniedziałek, 17 stycznia 2011, 14:34

yusti pisze:Widzę i rozumiem znaczenie strzałek, ale nadal nie wiem dlaczego tak są skierowane groty.
To proste. Są tak skierowane bo w ten sposób tworzą fajny wzór.
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

ODPOWIEDZ