Książka dla Szóstki

Dyskusje na temat typu 6
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
swiatlo
Posty: 365
Rejestracja: sobota, 17 kwietnia 2010, 22:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Na krańcu świata

Re: Książka dla Szóstki

#16 Post autor: swiatlo » czwartek, 11 listopada 2010, 22:41

Mam pytanie do szóstek ;>znacie jakąś dobrą książkę na pewność siebie :?:


troll ze schizofrenią

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Książka dla Szóstki

#17 Post autor: boogi » sobota, 13 listopada 2010, 15:09

Sztuka pewności siebie prowadzi czytelnika do zmiany wyobrażenia o sobie - a taki proces przemiany (od myślenia do czynów) jest zdaje się szczególnie dobry dla Typów Zgodnych.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

t-rex
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 12 lutego 2011, 16:00

Re: Książka dla Szóstki

#18 Post autor: t-rex » sobota, 12 lutego 2011, 16:06

J. Heller (ten od paragrafu 22) "Cos sie stalo" - jak dla mnie obowiazkowa dla szostek... goraco zachecam by sprawdzic dlaczego

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

Re: Książka dla Szóstki

#19 Post autor: Kemal » sobota, 12 lutego 2011, 23:17

Czytałem recenzję "Coś się stało" w "Niedzieli Palmowej" Vonneguta. Niestety nie znalazłem tego w mojej bibliotece...
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

silverman
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 1 marca 2011, 22:55

Re: Książka dla Szóstki

#20 Post autor: silverman » wtorek, 1 marca 2011, 23:03

t-rex pisze:J. Heller (ten od paragrafu 22) "Cos sie stalo" - jak dla mnie obowiazkowa dla szostek... goraco zachecam by sprawdzic dlaczego
Czytałem, najbardziej przerażające jest zabicie swoich lęków. Skutecznie.

Awatar użytkownika
kroplablekitu
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 19 października 2010, 15:09
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Książka dla Szóstki

#21 Post autor: kroplablekitu » wtorek, 17 stycznia 2012, 20:42

Bardzo lubię Chucka Palahniuka, autora "Podziemnego kręgu" ( "Fight club") na podstawie tej książki powstał potem film. Napisał tych książek więcej i każdą świetnie się czyta - jest poczucie zagrożenia i jest wyzwolenie. Poczucie humor też jest.

Ale na podstawie różnych wydarzeń w moim zyciu doszłam do wniosku, że dla mnie, jako szóstki, najbardziej wartościowe są książki przywracające wiarę w ludzi :) Miałam zdolność przyciągania tzw trudnych charakterów, pewnie kierowała mną podświadoma chęć sprawdzenia siebie i dokopania sobie. Ostatnio do mnie dotarło, że wystarczy staranniej dobierać sobie towarzystwo.
Jednak wątpię, czy takie książki, nie będące zarazem przesłodzonymi opowieściami dla dziewcząt i emerytek, istnieją. Chyba tylko kontakt z żywymi ludźmi jest w stanie dać mi to, czego teraz szukam (bo zwykle książki sobie, życie sobie).

Ale jakby ktoś wiedział o co mi chodzi i mógł mi polecić, to będę wdzięczna.
:mrgreen: testy kłamią ! Enneagram morduje ! ALE Spójrz, jak wiele nam dano! Skocz obiema nogami w ten przepiękny wszechświat! Odnajdź swą moc i stań się tym, kim powinieneś być!

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Książka dla Szóstki

#22 Post autor: SuperDurson » środa, 18 stycznia 2012, 14:47

Dział "poradniki".
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
kroplablekitu
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 19 października 2010, 15:09
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Książka dla Szóstki

#23 Post autor: kroplablekitu » piątek, 20 stycznia 2012, 14:39

Ale mi chodziło o beletrystykę :) Poradniki to teoria. Nawet jeśli jest okraszona przykładami, to wciąż za mało tam poezji, by mogła wskrzesić wiarę.
:mrgreen: testy kłamią ! Enneagram morduje ! ALE Spójrz, jak wiele nam dano! Skocz obiema nogami w ten przepiękny wszechświat! Odnajdź swą moc i stań się tym, kim powinieneś być!

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Książka dla Szóstki

#24 Post autor: Pierzasta » piątek, 20 stycznia 2012, 15:16

Poza powieściami dla dziewczat i emerytek sa jeszcze stare książki dla dzieci i młodzieży. :) Według mnie mają swój urok, nawet jeśli są odległe od rzeczywistości. Cały czas się tego nie da czytać, ale poprawiają nastrój. Np. Kapitan Blood.

Aha, a z takich jednoczesnie przyjemnych, inteligentnych i nienachalnie dydaktycznych, to wszak jest Terry Pratchett, niezastąpiony. Chyba, że nie lubisz akurat.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Książka dla Szóstki

#25 Post autor: SuperDurson » piątek, 20 stycznia 2012, 15:39

Robers Sheckley to jeden z moich ulubionych autorów.
Szóstka.

Napisał mnóstwo opowiadań. O szóstkach. :wink:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
kroplablekitu
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 19 października 2010, 15:09
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Książka dla Szóstki

#26 Post autor: kroplablekitu » niedziela, 29 stycznia 2012, 19:39

Szostka pisząca o szóstkach! O kurczę. Lecę sprawdzić :D

Kapitana Blood’a też sprawdzę.

Terrego Pratcheta właśnie nie lubię (Pierzasta, skąd wiedziałaś? ; )On taki popularny jest, myślałam, że „wszyscy” lubią) Zakładam, że może być może jedna z tych pozycji, do których trzeba ‘dorosnąć’. Jak np. Mały książe czy Król Lew :D

W ogóle bardziej filmowa jestem niż książkowa. Czasami to się sympatycznie miesza, np. są filmy które powstały na podstawie książek. Nawet jak później sięgam po książkowy oryginał, to jedno z drugim zlewa się dla mnie w całość I trudno mi oddzielić. Tak że teraz przenoszę się do wątku o filmach, mam tam więcej do powiedzenia :)
:mrgreen: testy kłamią ! Enneagram morduje ! ALE Spójrz, jak wiele nam dano! Skocz obiema nogami w ten przepiękny wszechświat! Odnajdź swą moc i stań się tym, kim powinieneś być!

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Książka dla Szóstki

#27 Post autor: duplo » sobota, 28 czerwca 2014, 15:14

Jerzy Krzysztoń - Obłęd http://lubimyczytac.pl/ksiazka/49822/obled
Jeszcze nie widzialam zeby w literaturze ktos tak dobrze i wiernie zobrazowal myslenie paranoiczne z subiektywnego punktu widzenia. To samo dotyczy urojen, ktore kropka w kropke pokrywaja sie z moimi przezyciami podczas manii przesladowczej.
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
Fidai
Posty: 31
Rejestracja: środa, 21 maja 2014, 17:11
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Bytom

Re: Książka dla Szóstki

#28 Post autor: Fidai » sobota, 28 czerwca 2014, 23:17

Jeśli chodzi o lekturę, to bardzo, ale to bardzo lubię książki z Asasynami.

Mam tu na myśli powieści pisane przez Olivera Bowdena na podstawie poszczególnych części Assasins Creed.

Są też inne dobre powieści z zakonem Asasynów w tle - "lew kairu", "człowiek którego nie było".....


Oni się wpisują w ten ideał szóstkowy - walka z niesprawiedliwością, oddanie swojej sprawie, wierność i honor, walka o ideały.....

Bardzo ciekawy jest też cykl demoniczny Petera Bretta, tzn takie tytuły jak: malowany człowiek, pustynna włócznia, wojna w blasku dnia...

Nie wiem też czemu, ale książki o psychologii, parapsychologii, rozwoju osobistym też niesamowicie mi wchodzą.

To chyba jest związane z tym samodzielnym poszukiwaniem źródła własnej siły, zrozumienie lęków i blokad, z jakimi lojaliści się borykają itp.
"Nie stajemy się oświeceni wyobrażając sobie światło, lecz czyniąc ciemność świadomą." - Carl Gustav Jung

http://www.tranceguide.pl/


_________________________
Jestem Archaniołem, który w*****lił Szatanowi....

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Książka dla Szóstki

#29 Post autor: duplo » niedziela, 29 czerwca 2014, 01:29

Fidai pisze:Nie wiem też czemu, ale książki o psychologii, parapsychologii, rozwoju osobistym też niesamowicie mi wchodzą.
Właśnie przymierzam się do "Poza mózg. Narodziny, śmierć i transcendencja w psychoterapii" Stanisława Grofa :D
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
Fidai
Posty: 31
Rejestracja: środa, 21 maja 2014, 17:11
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Bytom

Re: Książka dla Szóstki

#30 Post autor: Fidai » niedziela, 29 czerwca 2014, 20:29

duplo pisze:
Fidai pisze:Nie wiem też czemu, ale książki o psychologii, parapsychologii, rozwoju osobistym też niesamowicie mi wchodzą.
Właśnie przymierzam się do "Poza mózg. Narodziny, śmierć i transcendencja w psychoterapii" Stanisława Grofa :D


Do mojej psychologicznej, rozwojowej i duchowej biblioteki (+pokrewnye tematy) zalicza się:

"Wrota do nieświadomości" - Kevin Hogan, Mary Lee LaBay (książka o autohipnozie)
"Uzdrawianie" - Jerzy Strączyński (typowa parapsychologia, bioenergia i te sprawy)
"Magia Ochronna w Praktyce" - Ellen Dugan (z ciekawości kupiłem sobie ;) nawet fajna sprawa, aczkolwiek żadnych rytuałów nie odprawiam jak coś :P )
"I ty jesteś mentalistą!" - Manuel Horeth, Magdalena Eder
"Autohipnoza świadoma i nieświadoma" - Andrzej Kaczorowski
"Zakazana retoryka" Gloria Beck (bardzo dobra książka o manipulacji i chwytach psychologicznych, "kamień węgielny" dla tych, co chcą się skutecznie bronić przed toksycznym wpływem innych)
"Transerfing Rzeczywistości" - Vadim Zeland (coś z wiedzy tajemnej... najkrócej mówiąc - jak tworzyć własną rzeczywistość i skutecznie nią zarządzać)
"Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" - Dale Carnegie (niesamowicie pożyteczna i treściwa książka. Dzięki niej zrobiłem mega skok w moich umiejętnościach socjalnych, tak cholernie ważnych dla nas ;) )
"EGOrcyzmy" Mateusz Grzesiak (potężna pozycja o funkcjonowaniu ludzkiego Ego)
"Tajemna Historia Świadomości" Meg Blackburn Losey (kolejna pozycja z wiedzy tajemnej.... jak ktoś zna słynny "Sekret - Prawo Przyciągania" to powinien do niej sięgnąć.... najkrócej mówiąc - to jest właśnie prawo przyciągania w wersji "advanced")


No to by było tyle :D

Już widzę miny co niektórych, gdy patrzą na te pozycje :roll: :lol:
"Nie stajemy się oświeceni wyobrażając sobie światło, lecz czyniąc ciemność świadomą." - Carl Gustav Jung

http://www.tranceguide.pl/


_________________________
Jestem Archaniołem, który w*****lił Szatanowi....

ODPOWIEDZ