Wszechstronność

Dyskusje na temat typu 6
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Archer
Posty: 145
Rejestracja: środa, 30 stycznia 2008, 09:28
Lokalizacja: Nigdziebądź

Wszechstronność

#1 Post autor: Archer » niedziela, 31 sierpnia 2008, 09:06

Osobiście nie kojarze 6-stki z typem, który jest w czymś szczególnie wyspecjalizowany. Stąd także często można znaleźć wypowiedzi o tym, że typ 6 jest nijaki - czy to ze względu na jego największą złożoność, rozpiętość wewnętrzną, czy może wreszcie wielokierunkowość.

Osobiście mogę powiedzieć, że jestem dość wrzechstronny. Bardziej to dla mnie przekleństwo niż zaleta - chciałbym, i dążę do wyspecjalizowania się chociaż w jednej rzeczy. Zawsze dzięki tej cesze, mam jednak mnogość wyborów - lecz nigdy nie jestem do końca pewny co wybrać, co będzie dla mnie lepsze, mam tendecję do "ciągnięcia zbyt wielu srok za ogon". Problem nie rodzi się z określenia jaki jestem (choć charakter też raczej mam złożony), ale wybrania drogi pośród mnogości wyborów. Tu jest pewien konflikt pomiędzy naturalną wrzechstronnościa a chęcią "określenia się" przez wyspecjalizowanie.

A jak to jest z wami? Posiadacie takie cechy? Proszę o jakieś ustosunkowanie się :)


Kontrfobiczne 6w5+w7, ENTp. Istota kontrowersji.

Wdawanie się w dyskusję, jest jak walka z wiatrakami.

Żyć naprawdę - to kierować się wewnętrznym głosem, bez nawyków, szufladek, bezpiecznych pewników.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#2 Post autor: Absynt » niedziela, 31 sierpnia 2008, 13:19

Nie od dzis wiem, ze jestem wszechstronny i ciesze sie z tego. Wczoraj za to utwierdzilem sie w przekonaniu, ze jestem lekliwy, co by dowodzilo, ze jednak jestem 6.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

#3 Post autor: Rinn » poniedziałek, 1 września 2008, 19:49

Absynt pisze:Wczoraj za to utwierdzilem sie w przekonaniu, ze jestem lekliwy, co by dowodzilo, ze jednak jestem 6.
Szostki maja bardzo rozlegla osobowosc, poniewaz w bardzo rozny sposob reaguja na swoj strach, moga sie identyfikowac z wieloma typami, szczegolnie, ze bardzo czesto nie sa swiadome tego, ze to wlasnie strach jest glownym motywem ich dzialania. A zatem moze cos w tym jest? :wink:

Co do wszechstronnosci, to nie wiem, nie czuje sie w niczym wyspecjalizowana i "dobra", raczej moge wskazac rzeczy, w ktorych nie mam kompletnie talentu. xD Ale mam podobnie jak Ty, ze chcialabym byc w czyms dobra, by moc sie okreslic, zyskac jakas tozsamosc i pewnosc... A tu niestety - nic z tych rzeczy. A moze to kwestia braku pewnosci siebie, ciaglych watpliwosci i strachu przed docenieniem siebie?
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

Awatar użytkownika
Jar of gypsy tears
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 4 marca 2008, 11:46
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

#4 Post autor: Jar of gypsy tears » poniedziałek, 1 września 2008, 20:40

Ostanio pozyczylem od siostry (Szóstki) ksiażke "Płeć Mózgu". Powiedziala mi ze kiedys sobie ja kupila bo "postanowila ze bedzie sie interesowac psychologia". Nie dlatego ze lubila psychologie i chciala cos ciekawego wyczytac, ale dlatego ze uwazala ze warto interesowac sie psychologia. Ze to fajny wpis do cv i w ogole przydatna w zyciu sprawa :)

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#5 Post autor: Absynt » poniedziałek, 1 września 2008, 21:15

No ze mnie tez taki omnibus, ktory wie wszystko, a w sumie to nie wie nic :P. Niby do wszystkiego ma talent, ale jakos nic z tego konkretnego nie wychodzi. Slomiany zapal i te sprawy...
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Archer
Posty: 145
Rejestracja: środa, 30 stycznia 2008, 09:28
Lokalizacja: Nigdziebądź

#6 Post autor: Archer » niedziela, 5 października 2008, 12:00

A jak wygląda u was podzielność uwagi? Bo ją można porównać do braku skupienia na jednej rzeczy konkretnie i wrzechstronności.

Mój rekord - czytanie książki w dudniącym pociągu, słuchanie muzyki, podrygiwanie w rytm i ożywiona rozmowa ze znajomymi. Sam się sobie dziwię czasem że tak mogę.
Kontrfobiczne 6w5+w7, ENTp. Istota kontrowersji.

Wdawanie się w dyskusję, jest jak walka z wiatrakami.

Żyć naprawdę - to kierować się wewnętrznym głosem, bez nawyków, szufladek, bezpiecznych pewników.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#7 Post autor: Absynt » niedziela, 5 października 2008, 12:33

Ja nie potrafie isc i zuc gumy do zucia w tym samym czasie. Rozpraszam sie. Albo zaczynam sie przewracac, albo przestaje zuc, albo wypada mi guma :lol:.
A tak serio to czesto odrabialem lekcje, sluchajac i spiewajac do muzyki. Nie moglem sie skupic bez niej o_O.

Ale z ta podzielna uwaga to mysle, ze to bardziej kwestia, o ktorej moglaby wiecej powiedzeic socjonika lub MBTI. Wracajac jednak do wszechstronnosci szostek, to mysle, ze moze sie ona brac z naszego wrodzonego sceptycyzmu i dodatkowo kontrofobijnosci. Ciagle chcemy sprawdzac nowe mozliwosci ;). Czujemy sie niespelnieni, gdy nie odnajdujemy sie w odpowiednich rolach. Ale gdy uda sie nam znalezc miejsce, w ktorym czujemy sie bezpiecznie, to mozemy tam trwac i byc calkiem uparci. Mozemy byc specjalistami, lojalistami, mozemy byc calkowicie wierni swoim idealom.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

#8 Post autor: Kemal » niedziela, 5 października 2008, 13:22

Doskonale wiem o czym mówicie. Uczę się trzech języków naraz, a żadnego porządnie bo po jakimś czasie stwierdzam, że mnie nudzi, że mi się nie przyda i wracam do innego. Też mam głowę pełną niepowiązanych ze sobą, zwykle niezbyt potrzebnych informacji. Chyba, że do "Milionerów" :lol: Ciężko mi powiedzieć co tak naprawdę umiem.
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Levanda
Posty: 35
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 21:04

#9 Post autor: Levanda » niedziela, 5 października 2008, 13:33

Chciałabym nauczyć się wszystkiego co możliwe.. I próbuję. Po pewnym czasie okazuje się, że to nie dla mnie i rezygnuję.
Moje podzielność uwagi zależy od różnych rzeczy. Czasami potrafię czytać książkę, myśleć i słuchać co inni mówią. Tyle, że często wtedy gubię wątek i myli mi się to co słyszałam z tym co przeczytałam XD
Lekcje odrabiam tylko i wyłącznie przy głośnej muzyce ^^
6w5

Awatar użytkownika
Prowokacja
Posty: 519
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 18:02
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

Re: Wszechstronność

#10 Post autor: Prowokacja » środa, 22 maja 2013, 16:11

A myślałam, że jestem jakaś dziwna... A tu proszę, wystarczyło przegrzebać forum i znaleźć info, że jest nas więcej.
Ciągle próbuje znaleźć coś w czym będę dobra i mnie to bardzo zainteresuje, a lata lecą. Próbuję wszystkiego co się da. Wiem o wszystkim, ale wiem za mało...
chyba jestem bezskrzydłową 6 a myślałam, że w7...
sp/sx

Awatar użytkownika
Fenol
Posty: 501
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2008, 00:23
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: bananolandia

Re: Wszechstronność

#11 Post autor: Fenol » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 23:24

Prowokacja pisze:Ciągle próbuje znaleźć coś w czym będę dobra i mnie to bardzo zainteresuje, a lata lecą. Próbuję wszystkiego co się da. Wiem o wszystkim, ale wiem za mało...
Jeeeeeeeeee 8-) wolę nawet nie liczyć ile już rzeczy w życiu próbowałem i nie myśleć, jakie mam jeszcze pomysły przed sobą. Szkoda, że zawsze dochodzę do pewnego punktu i robi się "dupa", albo dalej nie mam ochoty, albo spada motywacja, albo okazuje się, że brak mi talentu. Generalnie lubię widzieć szybko postępujące efekty, inaczej się zniechęcam. Choć bardzo często po jakimś czasie wracam do starych pomysłów.
6w5

Członek - choć pewnie zostanę wkrótce wykopany na zbity pysk - UPS - Unia Piątkowo - Siódemkowa

Lilactree13
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 20:42
Enneatyp: Lojalista

Re: Wszechstronność

#12 Post autor: Lilactree13 » piątek, 5 lipca 2013, 20:57

O Jesuuuu..... to ja mam tak samo, co przekonuje mnie, że jednak jestem szóstka. Najchętniej zrobiłabym z 10 kierunków studiów na "wszelki wypadek", gdyby np. na coś nie było akurat popytu. Dawno już jestem po studiach, ale w zasadzie cały czas się czegoś uczę, bo nie mam zaufania do zajęcia, które akurat wykonuję i potrzebny mi zawsze plan awaryjny.
Gdy coś w jakimś stopniu czy zakresie opanuje, to stwierdzam, że to nie to i szukam dalej....
I na dodatek sugeruje sie jeszcze opiniami innych... zamiast podejmować swoje niezależne decyzje, choć już jest z tym lepiej...
Czwórkowo-szóstkowy misz masz

Mirabelka250
Posty: 192
Rejestracja: piątek, 26 października 2012, 22:01
Enneatyp: Lojalista

Re: Wszechstronność

#13 Post autor: Mirabelka250 » sobota, 6 lipca 2013, 14:02

No ja też tak mam xD próbuję różnych rzeczy i chciałabym się jak najwięcej nauczyć, ale raczej w niczym nie jestem najlepsza.
Najchętniej zrobiłabym z 10 kierunków studiów na "wszelki wypadek"
Moim mottem życiowym moze byc też 'na wszelki wypadek'...
6w5, LII

Charlotte
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 24 września 2011, 08:59
Enneatyp: Lojalista

Re: Wszechstronność

#14 Post autor: Charlotte » niedziela, 4 sierpnia 2013, 14:39

Haha też to mam :D To chyba zbiorowa cecha wszystkich szóstek!
Po pierwsze zastanawiam się nad moją przyszłością, wybieram kilka opcji ,,na wszelki wypadek" i najchętniej zrealizowałabym wszystkie acz to niemożliwe :D
Po drugie mam multum zainteresowań, choć tylko może w jednym czy dwóch jestem faktycznie dobra.
Lubie aktorstwo, psychologie, ezoterykę, naukę, medycyne, obce języki.
Często też próbuje coś porysować ale jak wspomniałam kiepski ze mnie artysta :D
Ogólnie zawsze mam ,,coś do porobienia" jednak nie zawsze mam ochotę :P
Miałam w życiu multum hobby, duża część mi się znudziła, albo po prostu nie mogłam osiągnąć w niej pewnego poziomu i się zniechęciłam.
:)
Kontrfobiczne 6 z mocnym skrzydłem 7
ENFj - EIE - Mentor - Aktor

Awatar użytkownika
TasiemiecSpoleczny
Posty: 232
Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2013, 11:30
Enneatyp: Lojalista

Re: Wszechstronność

#15 Post autor: TasiemiecSpoleczny » piątek, 9 sierpnia 2013, 09:52

Co prawda dawne czasy to były, ale przez autora tematu przemawiały kompleksy, i to dość zauważalne ;).
Jeżeli 6kowy ENTpik nie znajdzie sobie fajnego zainteresowania i nie ma poczucia robienia czegoś z pasją, to wszystko mu się może wydawać nijakie, taka prawda, jak rzekłem. Jak kaszanka z kleikiem codziennie na obiad.
Też należę do grona wszechstronnych i wszechutalentowanych ;], tylko bez tej iskierki zainteresowania nie chce mi się robić czegokolwiek. Jeżeli temat mnie interesuje to po kilku tygodniach mogę już być domorosłym ekspertem.
Wynik testu: Omniwertyk
Inv pisze:Czy to znaczy, że jestem homo?

ODPOWIEDZ