2 z 5

Dyskusje na temat typu 5
Awatar użytkownika
Eol
Enneatyp: Obserwator

Re: 2 z 5

Postautor: Eol » sobota, 30 kwietnia 2016, 03:05

Pod warunkiem, że ta 5 to ILI :D Piątkowy LII to byłby dla Ciebie koszmar :D
5w6 so/sx INTj - LII
To, co brzmi mądrze w czasie rozmowy lub spotkania, zwłaszcza w mediach, jest podejrzane.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator

Postautor: Irranea » sobota, 30 kwietnia 2016, 07:28

gingerl pisze:Dwójki naprawdę widzą i doceniają małe, nieme rzeczy, które robią dla nas Piątki i potrafimy zrozumieć, że to, że w tej chwili chcecie być sami, nie oznacza emocjonalnego odrzucenia - to jest nawet dobre, bo my w tym czasie możemy też zająć się swoimi rzeczami bez obawy o odrzucenie,

W tematach związkowych zawsze radzę ludziom wypowiadać się za siebie i jednej swojej cechy nie rozciągać na cały swój typ. Nie każda 2 jest Tobą, nie każda 5 jest Twoim mężczyzną. Nie ma jednego sprawdzonego przepisu na związek z danym typem. A to dlatego, że ludzie są różni, nawet w obrębie jednego typu. Każdy ma różne doświadczenia i różne potrzeby. Nie każda 2 jest wyrozumiała, nie każda 5 chce uciekać jak najszybciej, kiedy zbliża się z kimś.

Moja, zacytowana przez Ciebie wypowiedź, dotyczyła potencjalnych problemów. Nie rozciągam tego na ogół typów i nie twierdzę, że tak jest zawsze i każdy tak ma. Potencjalność. Za siebie już się wypowiedziałam, na dzień dzisiejszy nie widzę się w związku z dwa, przez moje empiryczne doświadczenia z 2. Co zaś nie znaczy, że po świecie nie chodzi jakieś 2, z którym byłoby mi dobrze w związku. Ale ponieważ nie znam, to się nie widzę w takiej kombinacji.

Eol pisze:Pod warunkiem, że ta 5 to ILI :D Piątkowy LII to byłby dla Ciebie koszmar :D

Obustronna niekorzyść. Postawa agresywna z infantylną, wg mnie najmniej korzystny związek jaki może być. :P

Awatar użytkownika
Wiatr1000

Postautor: Wiatr1000 » środa, 28 września 2016, 17:25

Eol pisze:Pod warunkiem, że ta 5 to ILI :D Piątkowy LII to byłby dla Ciebie koszmar :D

:roll: Mówisz serio ILI?

Ja się właśnie pokłóciłem z 2
Oboje zbanowane kontakty mamy między sobą na gg. I czuję... ulgę... :lol: Więc jak dla mnie bycie w relacji z taką osobą jak ta... nie wchodzi w rachubę. Nie wytrzymałbym tego "napastowania" mnie i obrażania się o każdą pierdołę i słuchania, że to moja wina i że to ja jestem tym złym.. Mam też limit bycia "dziecinnym".
5w4 sp/so INTj – LII

anonimka

Postautor: anonimka » czwartek, 8 grudnia 2016, 11:44

Irranea pisze:W tematach związkowych zawsze radzę ludziom wypowiadać się za siebie i jednej swojej cechy nie rozciągać na cały swój typ. Nie każda 2 jest Tobą, nie każda 5 jest Twoim mężczyzną. Nie ma jednego sprawdzonego przepisu na związek z danym typem. A to dlatego, że ludzie są różni, nawet w obrębie jednego typu. Każdy ma różne doświadczenia i różne potrzeby. Nie każda 2 jest wyrozumiała, nie każda 5 chce uciekać jak najszybciej, kiedy zbliża się z kimś.

O jezu święte słowa. Powinno być to jako nagłówek na forum.

Wiatr1000 pisze:
Eol pisze:Nie wytrzymałbym tego "napastowania" mnie i obrażania się o każdą pierdołę i słuchania, że to moja wina i że to ja jestem tym złym.. Mam też limit bycia "dziecinnym".

Niestety nie każda 2 jest słodka i dziecinna.
Piątka natomiast potrafi wysmiać człowieka i nie zdawać sobie sprawy z tego, że kogoś rani. Więc ja bym do tych "pierdół" może podeszła z wiekszym dystansem.

ad vocem natomiast pytania 2+5?

w mojej opinii dużo też zależy od poziomu zdrowia zaówno 2 jak i 5.
na przykład:
- jeśli piatka jest na poziomie przeciętnym, wykazuje się cynizmem i jest kłótliwa, może sobie za bardzo folgować wobec dwójki, która raczej zwady unika. Wkurzającymi moga być nieustanne prowokacje i celowa radykalizacja, szczeólnie gdy na to miejsce w odmniesieniu do wrazliwych tematów czy aspektów życia. to może bardzo w...ć

dla równowagi:
- dwójka na poziomie zdrowia 5 ( czyli wścibski, współżależny, ofiarny, wtracający się i kontrolujacy typ) może ostro dać popalić piatce, która raczej jest indywidualistą i chce być niezależna.
2w1 (w związku z epikurejczykiem)

Awatar użytkownika
Wiatr1000

Postautor: Wiatr1000 » poniedziałek, 2 stycznia 2017, 16:38

anonimka pisze:
Niestety nie każda 2 jest słodka i dziecinna.
Piątka natomiast potrafi wysmiać człowieka i nie zdawać sobie sprawy z tego, że kogoś rani. Więc ja bym do tych "pierdół" może podeszła z wiekszym dystansem.

ad vocem natomiast pytania 2+5?

w mojej opinii dużo też zależy od poziomu zdrowia zaówno 2 jak i 5.
na przykład:
- jeśli piatka jest na poziomie przeciętnym, wykazuje się cynizmem i jest kłótliwa, może sobie za bardzo folgować wobec dwójki, która raczej zwady unika. Wkurzającymi moga być nieustanne prowokacje i celowa radykalizacja, szczeólnie gdy na to miejsce w odmniesieniu do wrazliwych tematów czy aspektów życia. to może bardzo w...ć

dla równowagi:
- dwójka na poziomie zdrowia 5 ( czyli wścibski, współżależny, ofiarny, wtracający się i kontrolujacy typ) może ostro dać popalić piatce, która raczej jest indywidualistą i chce być niezależna.

Mam do czynienia z dziecinną 2 i złośliwą 5.. Dziękuję... Dla mnie oba typy są dziecinne przez swoje zachowanie i mam ich dość. Ogółem to 5 uważa się za najmądrzejszą osobę i najpoważniejszą, a swym zachowaniem zrównuje się do dziecinnej 2. Ogółem tą 5 kieruje irytacja w stosunku do 2. Ona będzie przeszczęśliwa jak ta 2 zrobi out z grupy. Jedna osoba potwierdza moje obserwacje, ze to dziecinada. Zrobiłem sobie równoległą grupkę ze znajomą z reala i jest zupełnie inaczej. Fakt. 5 rzadko dobrze rządzą, co najwyżej na krótko, 5 idealnie pracują tylko w wąskim groni lub samotnie, niż zarządzaniem większą ilością osób.
5w4 sp/so INTj – LII

anonimka

Postautor: anonimka » poniedziałek, 16 stycznia 2017, 10:21

Wiatr1000 pisze:
Dla mnie oba typy są dziecinne przez swoje zachowanie i mam ich dość.

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Wszystkie 2 są dziecinne? Wszystkich 2 masz dość?

Wiatr1000 pisze:Ogółem tą 5 kieruje irytacja w stosunku do 2. Ona będzie przeszczęśliwa jak ta 2 zrobi out z grupy.

rozwiń proszę ową myśl
2w1 (w związku z epikurejczykiem)

Awatar użytkownika
Wiatr1000

Postautor: Wiatr1000 » wtorek, 17 stycznia 2017, 20:14

Te które są w tej społeczności od której odchodzę. Mój tylko błąd, że przestałem być bezstronny...
5w4 sp/so INTj – LII

Wróć do „Typ 5 - Obserwator”