Upierdliwość

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Paweu
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 00:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Kontakt:

Upierdliwość

#1 Post autor: Paweu » sobota, 16 stycznia 2016, 19:31

Spostrzeżenie odnośnie niezbyt zdrowych piątek (zdrowe nie mają tego problemu, zresztą gdzieś tam kiedyś tam Boogi powiedział, że enneatyp to nic innego jak zbiór mechanizmów obronnych, im bardziej są one patologiczne - tym typ jest mniej zdrowy, jeśli się je przepracuje, to ukoronowaniem tego jest pozbycie się swojego enneatypu i ta definicja bardzo mi się podoba).

Zauważyłem, że niezdrowe piątki są strasznie upierdliwe w swoich pytaniach dotyczących nawet nieistotnych rzeczy, które można samemu rozwiązać jeżeli tylko troszkę się pomyśli. Takie analizowanie dla samego analizowania z gatunku "co było najpierw, kura czy jajko".

Ktoś się pyta raz - spoko, może nie rozumiał. Drugi, trzeci - ok, może muszę coś doprecyzować. Ale jak ktoś pyta się po raz 53ci i to o takie rzeczy, które są w ogóle nie istotne albo zabiera się do sprawy od dupy strony, pomijając istotę sprawy i robi rozważania nad duperelami, które spokojnie można pominąć albo zrobić na zasadzie "jak zrobię tak zrobię, to i tak nie ma większego znaczenia" no to tylko kogoś takiego palnąć w ten głupi łeb, bo i tak do niego nic nie dotrze xD


Podobno 1w9 LIE

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Upierdliwość

#2 Post autor: Snufkin » sobota, 16 stycznia 2016, 21:29

To chyba ja jestem jednym z takich upierdliwców. Dlaczego lubię zadawać doprecyzowujące pytania ? Bo lubię być pewny, że dobrze się z kimś zrozumiałem. Jest to motywacja czysto lękowa aczkolwiek chyba niegroźna i raczej pomaga być bardziej kompetentnym w różnych sytuacjach.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Upierdliwość

#3 Post autor: Elkora » poniedziałek, 18 stycznia 2016, 18:47

najpierw było jajko chyba ze wierzysz ze kure ulepił bog
:idea: moze poprostu pierdolisz od rzeczy i nawet o tym nie wiesz
Obrazek

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Upierdliwość

#4 Post autor: Agon » poniedziałek, 18 stycznia 2016, 19:01

Elkora pisze:najpierw było jajko chyba ze wierzysz ze kure ulepił bog
Najpierw była dinokura, która zniosła jajko z którego wyszła zmutowana istota, która straciła cechy dino i była kurą. Czyli tak, najpierw było jajko, a potem kura. Już dinozaury składały jaja.

Co do tematu, to Paweu jest typowym forumowym płaczkiem, który swoje problemy z ludźmi usprawiedliwia enneatypem/socjoniką. Na forum socjonicznym pisał, że jakiś LII był be, bo nie chciał bawić się w jego gierki typu zemsta i uznał, że Se-polar oznacza brak jaj.

Każdy człowiek może być upierdliwy. Tysiąc pytań zadają albo ludzie chorobliwie niepewni tego co robią, albo osoby złośliwe, albo po prostu Paweu nie umie się porozumiewać z ludźmi. To nie ma nic wspólnego z enneatypem.

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Upierdliwość

#5 Post autor: Intan » poniedziałek, 18 stycznia 2016, 20:28

Mój brat - właśnie Piątka - jest upierdliwy, kiedy chce mnie zdenerwować. Zwykle nie musi długo czekać.
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Upierdliwość

#6 Post autor: Elkora » poniedziałek, 18 stycznia 2016, 20:36

Jest uroczy, tylko twoja ograniczona 2kowa percepcja nie pozwala ci tego dostrzec
Obrazek

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Upierdliwość

#7 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 18 stycznia 2016, 20:41

Upierdliwość z miłości braterskiej się nie liczy.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Upierdliwość

#8 Post autor: Agon » poniedziałek, 18 stycznia 2016, 21:37

Elkora pisze:Jest uroczy, tylko twoja ograniczona 2kowa percepcja nie pozwala ci tego dostrzec
:plusone:

W oczach Piątek Dwójki wydają się bardzo ograniczone. Jakie to smutne, że po świecie chodzą istoty takie jak Dwójki, które omija cała zabawa, gdyż ich zdolności percepcyjne nie są w stanie przyswajać pewnych zabawnych zachowań i sygnałów, które dają im Piątki.

Na szczęście Dwójki żyją w swoim wesołym świecie przyjaźni, religii i pomagania, co w pewien sposób rekompensuje ich stratę.

Ciekawe, że temat założyła Jedynka, niepochlebnie o zachowaniu Piątki wypowiedziała się też Dwójka. Może ten Ośrodek Myślenia na ostatnim miejscu ma z tym coś wspólnego, bo i u 1 i u 2 jest on wyparty. U 5 zaś działa aż za dobrze ;)

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Upierdliwość

#9 Post autor: Intan » poniedziałek, 18 stycznia 2016, 21:56

Agon, ty trollu. XD

Mój brat zwykł wybierać takie chwile, w których jestem mocno skupiona na czymś ważnym - a szczerze nie znoszę, gdy zajmuję się czymś ważnym i ktoś akurat próbuje odwrócić moją uwagę dla jakichś dupereli - tylko po to, by mnie zdenerwować. Złośliwiec jeden. Często się w ten sposób wygłupia, raz go musiałam ochrzanić, żeby porozmawiał ze mną normalnie, a nie jak upośledzony 5-latek - o dziwo, posłuchał.
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Upierdliwość

#10 Post autor: Elkora » poniedziałek, 18 stycznia 2016, 22:02

Itan... jestescie parą antagonistycznych blizniaków to naturalne ze próbuje cie zniszczyc, na tym polega milosc
ohana, a w rodzinie nikomu się nie odpuszcza i niczego nie zapomina
Obrazek

Awatar użytkownika
R25
Posty: 238
Rejestracja: środa, 27 maja 2015, 14:12
Enneatyp: Mediator

Re: Upierdliwość

#11 Post autor: R25 » wtorek, 19 stycznia 2016, 07:58

Mozę napisz o nim coś więcej, co wg ciebie było konkretnie upierdliwe, co też "ważnego" ci przerwał. Skąd pewność, że chciał cie zdenerwować (czemu od razu takie negatywne nastawienie, być może utwardzane przez lata bez krzty zrozumienia :wink: ), a nie zwrócić uwagę na coś wg niego ciekawego, na siebie (jeśli jest krypto 5, a w istocie 3), wspólnie spędzić ciekawie czas, zamiast pozwolić, byś "marnowała" go na lepienie pierogów dla bezdomnych kotów o 3 nad ranem :lol:
9 z PRO8, przez PRO7 na PRO6 sx/sp EII INFP

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Upierdliwość

#12 Post autor: Snufkin » wtorek, 19 stycznia 2016, 20:21

Z tego co wiem raz jej przerwał pisanie smsów do kogoś :what:
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Upierdliwość

#13 Post autor: Intan » wtorek, 19 stycznia 2016, 20:42

Ale dlaczego ten temat zszedł na mnie? XD Nie wiem, skąd bierzesz takie rewelacje, Snufkin; zaręczam Ci, że były to ważniejsze sprawy, ale jakie - tego się nie dowiecie. Nawet jeśli będziecie upierdliwi. XD
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
Paweu
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 00:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Kontakt:

Re: Upierdliwość

#14 Post autor: Paweu » wtorek, 19 stycznia 2016, 22:10

Agon pisze:Co do tematu, to Paweu jest typowym forumowym płaczkiem, który swoje problemy z ludźmi usprawiedliwia enneatypem/socjoniką.
Czy ja napisałem, że drażnią mnie wszystkie piątki? Wyraźnie napisałem, że tylko chore, zdrowe są ok, więc zanim coś napiszesz to pomyśl dwa razy.
Podobno 1w9 LIE

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Upierdliwość

#15 Post autor: Elkora » wtorek, 19 stycznia 2016, 22:19

Nie wydaje mi sie żebym była jakas trubozdrowa 5 a mimo to wątpie aby chciało mi się o cokolwiek cię ptać. Pewnie ten nieszczęśnik jest skazany na wspolprace z toba przez okrutny los i ciezko to znosi
zapale mu dzis swieczke
Obrazek

ODPOWIEDZ