Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#31 Post autor: krasnal10 » sobota, 5 września 2015, 09:01

Eol pisze:Zrobilem test ale go skasowalem, bo w informacjach podalem aktualna godzine zamiast godziny urodzin :D Ciekawe co by bylo gdybym jej nie znal... :scratch:

Type: Generator
Signature: Satisfaction
Not-Self Theme: Frustration
Inner Authority: Emotional Authority
Strategy: To Respond
Incarnation Cross: Right Angle Cross of The Unexpected (41/31 | 28/27)
Profile: 4/6
Spoiler:
Nie znam angielskiego ale chyba cos podobnego juz tlumaczyles. Musze zerknac do gory. Jesli nie sprawi ci to klopotu, to tez to opisz jesli znajdziesz roznice :D Z tego co widze, to mam podobno otwarte calkiem jakies dwa kanaly i troche czesciowo, jednokierunkowo otwartych. Czy ta twoja teoria mowi cos o mozliwosciach udroznienia kanalow?
Ogólnie o Generatorach nie będę się rozpisywał, wiadomo już, że ich celem jest satysfakcja z tego co robią. W tym celu trzeba mieć kontakt z ciałem. Szczęśliwy Generator to pozytywnie zmęczony człowiek, który wieczorem kładzie głowę na poduszkę i od razu zasypia. Robi swoje i to co lubi. I wtedy nigdy mu nie zabraknie energii.
A teraz konkretnie dla Ciebie Eol: masz wpisane "emotional authority", co oznacza, że możesz być pod wpływem emocjonalnej sinusoidy (ja też tak mam w HD), dlatego przed podjęciem ważnych decyzji należy wyciszyć emocje, nie wolno decydować na gorąco.
Twoje zdefiniowane centra to: sakralne (dlatego jesteś Generatorem), śledziony (czyli intuicji), emocji i podstawy. Otwarte kanały umożliwiają przepływ energii opiekuńczości, troski o innych, dawania więcej niż brania oraz kanał związany z wizjonerstwem. Może mógłbyś wymyślać rzeczy, które ułatwiają ludziom życie? :)
Twój krzyż inkarnacyjny może oznaczać, że mogą Cię spotykać w życiu gwałtowne zmiany (bo temu sprzyja ten konkretny układ energii, nie jest to ani złe ani dobre).
Profil 4/6 to Oportunista/Wzór czyli być może masz dobrą komunikację z ludźmi, zawsze się dogadasz, i wszyscy na tym skorzystają. Do tego być może (piszę "być może", bo to tylko jakiś projekt urodzeniowy, a realny człowiek może przeżyć rzeczy, które coś zmienią w jego energetyce) chcesz podświadomie lub jesteś jakimś wzorem dla innych. Twoje życie może być podzielone na 3 etapy. Więcej znajdziesz tu:
http://loveyourhumandesign.com/2010/02/ ... ofile-4-6/

No i ostatnia kwestia. Czy kanały można udrożnić? Bardzo dobre pytanie. Po pierwsze MSZ każdy człowiek najpierw powinien się poznać i zaakceptować. Poczuć własną energię, bo jest unikalna. Wtedy jesteśmy szczęśliwi, i nie ma potrzeby nic zmieniać. Akceptacja siebie przynosi zmianę.
Ale oczywiście wydaje mi się, że można udrożnić kanały. Np. są liczne relacje z uwolnienia energii kundalini, a myślę, że może się to stać w wyniku udrożnienia kanałów. A jak to zrobić, nie wiem, może medytacja, joga, praca z blokadami, przypuszczam, że trzeba to robić z fachowcami. Pzdr.


"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#32 Post autor: krasnal10 » sobota, 5 września 2015, 10:18

bruno dievs pisze:wyszedł mi jakiś inny typ - projektor
Spoiler:
Tak, Projektor to inny typ energetyczny. Nie ma zdefiniowanego centrum sakralnego, czyli tego 2. od dołu. To ma znaczenie. Projektor inaczej funkcjonuje, nie ma stałego jednostajnego napędu, za to pracuje skokami. Potrafi w 1 godzinę zrobić to co Generator w 1 dzień, za to przez kolejny tydzień może nic nie zrobić. Projektor nie będzie raczej zasuwał przez cały dzień, musi sobie robić przerwy, wyciszyć się, zdrzemnąć.
Jeśli ktoś ma dziecko Projektora to nie powinien od niego oczekiwać długiej pracy czy ciągłej koncentracji bo to zbrodnia :lol:
Projektor rezonuje z energią innych ludzi i wtedy zaczyna działać jak szalony. Dlatego potrzebuje innych ludzi w pobliżu, ich uwagi, czasami pochwał, silnej interakcji.
Fajnie to widać w Twoim diagramie: kanał 17-62 czyli dobry organizator, ktoś kto może nadawać kierunek różnym działaniom, ma niezły dar przekonywania; kanał 18-58 czyli ktoś kto widzi co należy zmienić aby dobrze działało. taki wujek dobra rada, i faktycznie może mieć rację, bo ma połączenie z intuicją.
Krzyż inkarnacyjny służenia np. dla ogólu.
Profil 3/5 opisywałem wcześniej.
Osoba o takim HD może być idealnym organizatorem, administratorem, kierownikiem, usprawniaczem jakiejś organizacji.

Aha, jeszcze ważna rzecz. Projektor musi czekać na zaproszenie. Nie może sam pchać się ze swoimi radami czy pomysłami. Musi czekać, aż ktoś powie: Jak to zrobić? Pomożesz? Wchodzisz w to? Dopiero wtedy Projektor dostaje kopa energetycznego, a inni nie czują się atakowani jego "wtrącaniem się", tylko będą wdzięczni. To niezwykle ważna rzecz.

Chyba nie jesteś Piątką. Prędzej tu widzę cechy 2 i 1. Pzdr.[/quote]
"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#33 Post autor: krasnal10 » sobota, 5 września 2015, 10:57

Zielona pisze:Manifesting Generator - cokolwiek to znaczy i jak interpretować resztę. Ale chętnie się dowiem o ile znajdziesz czas.
Spoiler:
Manifestujący Generator to ten sam typ energetyczny co Generator, tyle że masz połączenie z centrum manifestacji czyli Gardłem. Dzięki temu więcej rzeczy możesz urzeczywistnić, od razu widać, że nie jesteś Piątką.
Masz zdefiniowane centrum Serca oznaczające silną wolę. Musisz uważać na szybkie obietnice, bo masz coś, co powoduje, że potem musisz je spełnić, a to może Cię wykończyć. Masz bardzo silną intuicję, na której powinnaś polegać. Masz zdefiniowany kanał pieniędzy :D więc chyba z tym nie będziesz miała problemów. Razem z kanałem 29-46 może to oznaczać duży sukces materialny (i nie tylko)w życiu. Masz też kanał 27-50 oznaczający chęć pomagania, dawania wsparcia, opiekuńczości.
Profil 2/4 czyli Pustelnik/Oportunista. Czasami musisz pobyć sama, ale zawsze świetnie sobie radzisz w kontaktach z ludźmi. Musisz znaleźć balans między obiema potrzebami. Ale obie trzeba uszanować.
Krzyż inkarancyjny rulership - możesz rządzić :)

Ale to tylko jakiś HD, a ja nie jestem wróżką, więc proszę polegać na własnych obserwacjach. Pzdr.
"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#34 Post autor: Eol » sobota, 5 września 2015, 11:54

Gdzie mogę znaleźć listę tych kanałów z opisami co się z czym je? Najlepiej po Polsku, bo przez tłumacza dziwnie wychodzi... :)
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#35 Post autor: Eol » sobota, 5 września 2015, 17:23

Jeszcze napisz co oznaczaja kolory. Jeden kanal mam czarny, jeden czerwony, a inne czesciowo czerwono czarne.
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#36 Post autor: krasnal10 » sobota, 5 września 2015, 17:36

Kolory nie mają znaczenia. Ważne jest tylko, czy są kolorowe czy białe.
Niestety nie znam źródeł z opisem kanałów w necie, od czasu do czasu szukam, bo mój angielski jest średni i muszę się namęczyć (co akurat nie jest problemem, bo mam profil 3/5 :) ) z tłumaczeniem.
Tutaj jest sporo o HD, a w komentarzach pod artykułem mapka z nazwami bram. Są to bramy I Ching, i studiując I Ching można się coś dowiedzieć
https://swiatducha.wordpress.com/2015/0 ... -praktyce/
"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#37 Post autor: Zielona » sobota, 5 września 2015, 18:00

krasnal10 pisze:Manifestujący Generator to ten sam typ energetyczny co Generator, tyle że masz połączenie z centrum manifestacji czyli Gardłem. Dzięki temu więcej rzeczy możesz urzeczywistnić, od razu widać, że nie jesteś Piątką.
Masz zdefiniowane centrum Serca oznaczające silną wolę. Musisz uważać na szybkie obietnice, bo masz coś, co powoduje, że potem musisz je spełnić, a to może Cię wykończyć. Masz bardzo silną intuicję, na której powinnaś polegać. Masz zdefiniowany kanał pieniędzy :D więc chyba z tym nie będziesz miała problemów. Razem z kanałem 29-46 może to oznaczać duży sukces materialny (i nie tylko)w życiu. Masz też kanał 27-50 oznaczający chęć pomagania, dawania wsparcia, opiekuńczości.
Profil 2/4 czyli Pustelnik/Oportunista. Czasami musisz pobyć sama, ale zawsze świetnie sobie radzisz w kontaktach z ludźmi. Musisz znaleźć balans między obiema potrzebami. Ale obie trzeba uszanować.
Krzyż inkarancyjny rulership - możesz rządzić :)

Ale to tylko jakiś HD, a ja nie jestem wróżką, więc proszę polegać na własnych obserwacjach. Pzdr.
Dzięki za objaśnienie :)
Wada 9-tek - składanie obietnic z braku umiejętności odmawiania - wykańcza.
Większość rzeczy jak: intuicja, silna wola itd. ujawniły się po/dzięki pracy nad sobą, podobnie jak balans. I faktycznie pustelniczka - introwertyczka. Nad sukcesem pracuję ;)
"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#38 Post autor: And » wtorek, 8 września 2015, 04:55

Jeśli nie spóźniłem się i można jeszcze prosić o interpretację, to chętnie poczytam. :)
Type: Generator

Signature: Satisfaction

Not-Self Theme: Frustration

Inner Authority: Sacral Authority

Strategy: To Respond

Incarnation Cross: Right Angle Cross of Maya (42/32 | 61/62)

Profile: 1/3
Spoiler:
+ interpretacja stronki:
Spoiler:
Dość intrygujące. :scratch:

Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#39 Post autor: krasnal10 » wtorek, 8 września 2015, 09:08

And pisze:Jeśli nie spóźniłem się i można jeszcze prosić o interpretację, to chętnie poczytam. :)
Type: Generator

Signature: Satisfaction

Not-Self Theme: Frustration

Inner Authority: Sacral Authority

Strategy: To Respond

Incarnation Cross: Right Angle Cross of Maya (42/32 | 61/62)

Profile: 1/3
Spoiler:
Witam. Generatora, typ chyba charakterystyczny dla Piątki-Obserwatora, już opisywałem wcześniej. Strategia życia dla Generatora jest prosta: robisz to co lubisz i nie dajesz się innym wyzyskiwać, to masz dużo energii i jesteś szczęśliwy. Jeden z najsłynniejszych Generatorów John Lennon śpiewał "Miłość jest odpowiedzią". I to powinno być mottem dla nas Obserwatorów, zbyt mocno osadzonych w umyśle.

Masz dużo otwartych kanałów i zdefiniowanych centrów.
Jak każdy Generator masz zdefiniowane centrum sakralne (drugie od dołu). W tym przypadku zdefiniowane jest ono poprzez kanał 5-15 oznaczający duże poczucie rytmu, idealny timing, poczucie czasu i momentu, zgodnie z rytmem natury. Jeżeli czujesz wewnętrznie, że już jest czas na coś, to powinieneś temu zaufać, i pójść za tym impulsem.
Dzięki połączeniu 61-24 między centrami Korony (inspiracji) i Trzeciego Oka (umysłu) masz swój własny niezależny sposób myślenia i rozumienia rzeczywistości.
Umysł połączony jest z centrum Gardła kanałem 17-62 czyli możesz być dobrym organizatorem, kimś kto może nadawać kierunek różnym działaniom, masz niezły dar przekonywania.
Kanał 32-54 między centrum podstawy i centrum intuicji może oznaczać i spełnić potrzebę odniesienia sukcesu, zarówno materialnego jak i duchowego, możesz tego pragnąć bojąc się popełniania błędów, co może Cię zmuszać do ciągłej wytężonej ambitnej pracy (zagrożenie to pracoholizm).

Krzyż inkarnacyjny cross of Maya oznacza potrzebę zdobycia pełnego wyjaśnienia, znalezienia konkluzji, nazwania rzeczy po imieniu, zakończenia sprawy, ostatecznego zakończenia tego, czym się zajmujesz, wszystko to żeby nie odczuwać strachu i niepewności. Wszystko musi być zrozumiane, nazwane, zracjonalizowane. Wtedy z pomocą innych można sobie poradzić z każdą sytuacją.

Profil 1/3 czyli detektyw męczennik, co by pasowało to powyższego opisu. Trzeba wszystko zrozumieć, wyjaśnić, uprościć, a potem samemu lub z czyjąś pomocą zaradzić temu.

Nie wiem, na ile Human Design rzeczywiście oddaje rzeczywistość. Każdy musi sprawdzić na sobie czy widzi jakieś podobieństwa, czy coś jest na rzeczy. Ja podaję tu tylko skrótowo, bo nie jestem w stanie zrobić tego dla każdego przypadku w sposób kompletny (na jaki powinien zasługiwać), który by zajął kilka-kilkanaście stron.
Pozdrawiam!
"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#40 Post autor: And » wtorek, 8 września 2015, 11:38

Dzięki za interpretację. :thumbup:

Powiem szczerze, że widzę w tym coś interesującego. Być może opis jest dość ogólny i łatwo się w niego wpasować, ale na pierwszy rzut oka nie widzę tam żadnej informacji, o której mógłbym powiedzieć w odniesieniu do mnie, że jest kompletną bzdurą.

Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#41 Post autor: krasnal10 » wtorek, 8 września 2015, 11:50

Opisy bram można znaleźć tutaj (jak pisałem wcześniej odpowiadają one heksagramom I Ching):

http://www.taraka.pl/streszczenia_heksa ... ing_ksiegi

Jak ktoś chce, to może sprawdzić swoje bramy we wskazanym linku. Można pomedytować na ich temat. Poszukać w nich śladu siebie i być może cennych wskazówek.
"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#42 Post autor: Osteoporoza » wtorek, 8 września 2015, 11:50

A co z moim wynikiem pokrótce razem z obrazkiem?
6w5

Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#43 Post autor: krasnal10 » wtorek, 8 września 2015, 13:08

Osteoporoza pisze:A co z moim wynikiem pokrótce razem z obrazkiem?
Myślałem, że chcesz zachować interpretację dla siebie, tak zrozumiałem Twój wpis, więc cicho siedziałem.

Jesteś Generatorem, którego tu już opisywałem. Wygląda na to, że najczęściej my Piątki jesteśmy Generatorami.
Masz zdefiniowane Postrzeganie (2 centrum) i Komunikację (Gardło - 3 centrum): Kanał 11-56 oznacza poszukiwanie znaczeń i sensu życia, harmonii, pokoju i ochota do objaśniania tego innym.

Masz zdefiniowane centra sakralne i podstawy dzięki łączącemu je kanałowi 3-60, który związany jest z silnymi zamianami w życiu, z powtarzającym się doświadczaniem zmian, które czynią silniejszym. Co nas nie zabije to nas wzmocni. Tu masz siłę. Strategia podejmowania decyzji dla "Sacral authority" to słuchanie wewnętrznych odczuć brzucha.

Profil 4/6 to Oportunista/Wzór czyli być może masz dobrą komunikację z ludźmi, zawsze się dogadasz, i wszyscy na tym skorzystają. Twoje życie może być podzielone na 3 kolejne etapy: w pierwszych latach życia doświadczasz wszystkiego na sobie, żyjesz jak ludzie o profilu 1/3, w środkowym etapie życia wszystkie doświadczenia porządkujesz we własną mądrość, w trzecim etapie życia stajesz się wzorem dla innych, kimś kto wie jak co działa bo to przeszedł na sobie i mówi o tym innym. Pasuje to do kanału 3-60. Więcej znajdziesz tu:
http://loveyourhumandesign.com/2010/02/ ... ofile-4-6/
Przykro mi, że nie mogę głębiej tego opisywać, ale zwyczajnie nie mam możliwości fizycznych. Jak ktoś uzna to za ciekawe, to sam wejdzie w temat. Pozdrawiam.
"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#44 Post autor: Ael » wtorek, 8 września 2015, 15:16

Nie jestem piątką ale...
mogę poprosić o interpretację? :3

Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#45 Post autor: krasnal10 » wtorek, 8 września 2015, 17:50

Ael pisze:Nie jestem piątką ale...
mogę poprosić o interpretację? :3
Dawaj :)
"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

ODPOWIEDZ