Gdzie 5 poznają nowych ludzi?

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Vanitas
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 5 maja 2015, 00:46

Re: Gdzie 5 poznają nowych ludzi?

#16 Post autor: Vanitas » wtorek, 5 maja 2015, 17:48

Eol pisze:Snuf dobrze radzi - po prostu bądź sobą. Zdziwisz się ile możliwości i okazji samo od siebie zacznie ci się pojawiać. Ważne abyś zwalczył chęć ucieczki i pozwolił porwać się nurtowi :wink:
Hmm będąc sobą po prostu będę siedział w domu, tak jak zawsze. To raczej nie sprawi że poznam kogokolwiek. Wiem że to trochę może się wydawać na siłę, ale widać niektórym to potrzebne.



Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Gdzie 5 poznają nowych ludzi?

#17 Post autor: Agon » wtorek, 5 maja 2015, 17:55

JaNie pisze:nie szczuj chłopaka lekarzami, ja jestem do nich wszystkich sceptyczny, pójdziesz do psychologa to z tobą pogada (ze mną też możesz pogadać wielkiej różnicy nie będzie a ja nie wezmę za to 100 zł tylko kupię ci jeszcze piwo), pójdziesz do psychiatry da ci leki (podobno choku pomagają ale moim zdaniem są zbędne, no i też weźmie za to 100 +cena leków) ogólnie lekarze są beznadziejni
Moja koleżanka 5w4 INFJ (to typ MBTI, nie wiem jaki typ socjoniki) chodziła do psycholożki i miała te wizyty za darmo, bo były refundowane przez NFZ. U prywatnych psychologów trzeba płacić.

Może u 5 to normalne takie lęki na niższych poziomach zdrowia. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłaby dziewczyna, bo wtedy jest bliskość i to w dodatku z jedną osobą. Znajdź sobie dziewczynę, to nie będziesz czuł się samotny i jak będzie też introwertyczna, to i imprezy Cię ominą. Do tego najlepszy jest chyba internet, ale nie jestem na 100% pewien, bo sam nigdy przez neta nie poznałem dziewczyny, a przynajmniej nie na tyle, by być w związku.

Napisz coś w tym stylu, to może jakaś się skusi. Tylko dodaj ile masz lat, gdzie mieszkasz, czym się zajmujesz, czy studiujesz/pracujesz, możesz opisać swój wygląd itp. Tamten chyba o tym zapomniał.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Gdzie 5 poznają nowych ludzi?

#18 Post autor: Snufkin » wtorek, 5 maja 2015, 18:10

Właśnie zapisanie się na jakiś kurs to bardzo dobry pomysł. Aktywne świnki tam pewno chodzą żeby nie było.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Vanitas
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 5 maja 2015, 00:46

Re: Gdzie 5 poznają nowych ludzi?

#19 Post autor: Vanitas » wtorek, 5 maja 2015, 18:18

Agon pisze: Znajdź sobie dziewczynę, to nie będziesz czuł się samotny i jak będzie też introwertyczna, to i imprezy Cię ominą. Do tego najlepszy jest chyba internet, ale nie jestem na 100% pewien, bo sam nigdy przez neta nie poznałem dziewczyny, a przynajmniej nie na tyle, by być w związku.
Może mam chorą logikę ale nie jest trochę tak że jedno wynika z drugiego? Czuję się samotny bo nie mam dziewczyny, ponieważ nie umiem rozmawiać z ludźmi, dlatego że jestem samotny? :D
Agon pisze:Napisz coś w tym stylu, to może jakaś się skusi. Tylko dodaj ile masz lat, gdzie mieszkasz, czym się zajmujesz, czy studiujesz/pracujesz, możesz opisać swój wygląd itp. Tamten chyba o tym zapomniał.
Ten post... Ktoś się na serio narobił nad tym. Ja jestem za głupi na takie rzeczy chyba @_@.

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Gdzie 5 poznają nowych ludzi?

#20 Post autor: Eol » wtorek, 5 maja 2015, 18:19

Vanitas pisze:Hmm będąc sobą po prostu będę siedział w domu, tak jak zawsze.
Na zewnątrz, poza domem, też można być sobą :wink: Nie mów "nie" na propozycje znajomych i spróbuj. I tak tracisz czas w domu, więc od czasu do czasu możesz tracić czas na zewnątrz.
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: Gdzie 5 poznają nowych ludzi?

#21 Post autor: Zielona » wtorek, 5 maja 2015, 18:23

Agon pisze: lęki na niższych poziomach zdrowia. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłaby dziewczyna,
Vanitas trochę mnie już ubiegł. Ja też zauważyłam nielogiczność tej wypowiedzi. Niskie PRO utrudniają relacje, a nawet jak się pojawią to jest problem z jej utrzymaniem. Co jeszcze pogarsza poziom PRO. I tak w koło Macieju.
Zamiany zaczyna się od podniesienia poziomu zdrowia. Wiem, że jestem z tym nudna, ale polecam kurs asertywności. To daje możliwość poznania jakim się jest naprawdę, a nie jakim nam się wydaje, że jesteśmy ;)
"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Gdzie 5 poznają nowych ludzi?

#22 Post autor: Cotta » wtorek, 5 maja 2015, 18:25

Agon pisze:Znajdź sobie dziewczynę, to nie będziesz czuł się samotny i jak będzie też introwertyczna, to i imprezy Cię ominą.
Agon... temat jest właśnie o tym, że Vanitasowi trudno poznać gdzieś dziewczynę:
Vanitas pisze:Otóż, gdzie introwertyczna do granic możliwości (bardziej niż wam się zdaje) 5-tka może poznać nowych ludzi, a przede wszystkim miłą i sympatyczną dziewczynę?
Jeżeli o mnie chodzi, to ludzi jak do tej pory poznawałam: w szkole/na studiach/w pracy, przez znajomych, na warsztatach medytacji/jogi (i wyjazdowe, i stacjonarne), na forach internetowych. Nowych ludzi w takich miejscach jak kluby, puby, koncerty, kina, fitness itp. nie poznaję (chyba że to znajomi znajomych). Tj. jako że samiczką jestem, czasem zdarzy się, że na imprezie ktoś zagada, ale jeszcze się nie zdarzyło, żebym z takiego miejsca wyniosła jakąś znajomość. Co nie oznacza, że nie warto czasem sobie połazić w takie miejsca, bo:
1) oswajasz się z przebywaniem wśród ludzi,
2) budujesz wspomnienia, do których możesz się odnieść w rozmowach z innymi ludźmi*,
3) jeżeli idziesz bez nastawienia, że poznasz tam miłość życia, zawojujesz świat itp., to może się okazać, że będziesz się naprawdę dobrze bawić.

*Wprawdzie nie jestem fanką robienia czegoś po to, żeby mieć o czym opowiadać ludziom, ale z drugiej strony - nie oszukujmy się, jeżeli nie robisz nic poza siedzeniem w domu, to potem trudno o wspólne tematy z innymi ludźmi i wtedy pojawiają się dylematy "ale o czym ja mam z nią rozmawiać".
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Gdzie 5 poznają nowych ludzi?

#23 Post autor: Agon » wtorek, 5 maja 2015, 19:39

Vanitas, może spotkaj się z kimś z tego forum. Z jakąś 5 najlepiej, to się dogadacie.

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Gdzie 5 poznają nowych ludzi?

#24 Post autor: TowarzyszFrytas » wtorek, 5 maja 2015, 19:48

Ja miła i sympatyczną
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
dziewczynę poznałem tu na forum, także polecam*.

A osobiście bym polecał wypatrzyć może kogoś miłego w internetach i spróbować się umawiać na spotkania w małych grupach albo, o zgrozo, jeden na jeden. To nawet nie boli aż tak bardzo. Tam te portale randkowe też nie są złe ale to straszna loteriada.

*I tak nie miałem wyboru bo to 9 która uznała mnie za swoją własność :(
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Gdzie 5 poznają nowych ludzi?

#25 Post autor: Agon » wtorek, 5 maja 2015, 19:51

TowarzyszFrytas pisze:I tak nie miałem wyboru bo to 9
To jest możliwy związek 5 z 9? :shock:

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Gdzie 5 poznają nowych ludzi?

#26 Post autor: TowarzyszFrytas » wtorek, 5 maja 2015, 19:56

Agon pisze:
TowarzyszFrytas pisze:I tak nie miałem wyboru bo to 9
To jest możliwy związek 5 z 9? :shock:
Tak ale ze względu na różnice gatunkowe związek daje niepłodne potomstwo.
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Gdzie 5 poznają nowych ludzi?

#27 Post autor: Irranea » wtorek, 5 maja 2015, 20:39

To forum wyprodukowało już kilka par.

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Gdzie 5 poznają nowych ludzi?

#28 Post autor: chokureika » środa, 6 maja 2015, 06:14

Znajome piątki poznały swe lube na imprezach, domówkach organizowanych przez znajomych lub po prostu dzięki mieszkaniu w akademiku. Jak napisała gdzieś wcześniej duplo - dzięki zaadoptowaniu się do życia towarzyskiego znajomych.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Molik
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:15
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Rozproszona

Re: Gdzie 5 poznają nowych ludzi?

#29 Post autor: Molik » środa, 6 maja 2015, 07:46

Wycofana 5 w akademiku nikogo nie pozna, bo będzie bała się wyjść ze swego pokoju bez potrzeby.
Każda prawda jest prawdziwa tylko do pewnego stopnia. Jeżeli przekracza granice, pojawia się kontrapunkt i przestaje być prawdą.

Kierkegaard

Awatar użytkownika
Enturie
Posty: 493
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 19:26
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: poza zasięgiem sieci

Re: Gdzie 5 poznają nowych ludzi?

#30 Post autor: Enturie » środa, 6 maja 2015, 18:03

Vanitas, pod koniec maja jest zlot w Krakowie. Może to jakaś opcja? ^^
► Pokaż Spoiler
Sometimes what you're looking for comes when you're not looking at all

ODPOWIEDZ