Rzekoma uczciwość Piątek

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Asteroid
Posty: 81
Rejestracja: środa, 2 lipca 2014, 18:09
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków

Re: Rzekoma uczciwość Piątek

#16 Post autor: Asteroid » czwartek, 16 kwietnia 2015, 19:56

Elkora pisze:No to może jesteś głupia.
Nie nazywaj Piątki głupią...
Też nią wbrew pozorom jestem.


Nie ma tak idealnie. Ale może być dobrze mimo wszystko.

1w9 INFJ sp-sx-so

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Rzekoma uczciwość Piątek

#17 Post autor: And » czwartek, 16 kwietnia 2015, 20:11

Asteroid pisze:Nie nazywaj Piątki głupią...
Tak, jakby enneatyp miał świadczyć o intelekcie. Tudzież mądrości (nie do końca to samo). :wall:

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Rzekoma uczciwość Piątek

#18 Post autor: Irranea » czwartek, 16 kwietnia 2015, 20:11

No tak, w końcu wszystkie Piątki są inteligentne... :lol:

Awatar użytkownika
Asteroid
Posty: 81
Rejestracja: środa, 2 lipca 2014, 18:09
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków

Re: Rzekoma uczciwość Piątek

#19 Post autor: Asteroid » czwartek, 16 kwietnia 2015, 20:26

Och, już się nie czepiajcie... Przecież coś w tym jest, że 5 nie są takie głupie
Nie ma tak idealnie. Ale może być dobrze mimo wszystko.

1w9 INFJ sp-sx-so

Awatar użytkownika
Molik
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:15
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Rozproszona

Re: Rzekoma uczciwość Piątek

#20 Post autor: Molik » czwartek, 16 kwietnia 2015, 20:53

Asteroid pisze:Och, już się nie czepiajcie... Przecież coś w tym jest, że 5 nie są takie głupie
Iście stereotypowo socjologiczna generalizacja. Skoro ekstrawertycy, ambertycy, introwertycy zdarzają się w każdym typie, to zróżnicowanie inteligencji powinno być jeszcze bardziej widoczne. Zwłaszcza że cechy standardowo postrzegane jako inteligencja, tj. zmienne mierzone przez standardowe testy IQ dotyczą tylko określonych zdolności - głównie związanych z ośrodkiem poznawczym w ludzkim mózgu.

Przejawem głupoty z mojego punktu widzenia jest zbytnie przywiązanie do swego enneatypu, a raczej swego rodzaju grupy społecznej, jaką tworzą jej przedstawiciele. Trąci to jakby egotyzmem.

Może Elkora ma rację - chłopak po kilku rozmowach z Tobą uznał, iż jednak nie chce mieć z Tobą kontaktu, czyli zmienił zdanie. Może zniechęciły go Twoje wady i nie chciał się do tego przyznać? Albo się przestraszył? Czasem warto przyczyny poszukać u siebie. Patrzenie w jedną stronę okropnie zawęża pole widzenia, nie sądzisz?
Każda prawda jest prawdziwa tylko do pewnego stopnia. Jeżeli przekracza granice, pojawia się kontrapunkt i przestaje być prawdą.

Kierkegaard

Awatar użytkownika
Brat_Sofa
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 3 października 2014, 03:02
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: (Tu1,Tu2,Tu3,Teraz)

Re: Rzekoma uczciwość Piątek

#21 Post autor: Brat_Sofa » czwartek, 16 kwietnia 2015, 21:00

Haha, słodcy jesteście :lol: @Asteroid Ja tam podejrzewam jakieś specyficzne zablokowanie się ze strony tego jegomościa. Akurat czegoś takiego ze swojej strony sobie nie wyobrażam, natomiast widzę jak głupio potrafię sobie czasem coś zafiksować, i to tak że potem chcę tylko uciekać, to coś mnie paraliżuje, nie jestem w stanie zdziałać niczego sensownego. Może przestraszył się emocji... (tak wiem że to przerażające, ale niestety jest możliwe, sam w gorszych okresach życia mogłem mieć nawet podobne problemy) W każdym razie bardzo możliwe, że gość jest kaleką emocjonalnym, i zapewne będzie jeszcze przez jakiś czas, także nie ma co po nim płakać- sam się musi zmienić.
5w4 sx/sp, LII
It's time to work a little harder.

Awatar użytkownika
Asteroid
Posty: 81
Rejestracja: środa, 2 lipca 2014, 18:09
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków

Re: Rzekoma uczciwość Piątek

#22 Post autor: Asteroid » czwartek, 16 kwietnia 2015, 21:35

Dzięki Brat_Sofa, chociaż Ty mnie rozumiesz <3 :D i nie podchodzisz do tego jak do jakiegoś ataku.

K*rwa, nie można nic napisać, żeby zaraz nie odezwały się jakieś pełne zawiści osoby, wrzucające swe 3 złamane grosze, żeby kogoś wkurzyć i pokazać jakie to z nich kozaki, czego w realu nigdy by się nie odważyły zrobić.

Molik - tych kilku rozmów nawet nie było... Tylko kilka wiadomości

Jeśli chodzi o przywiązywanie się do swojego typu, co chyba mi zarzucasz, to się mylisz. Kiedyś w innym wątku zastanawiałam się czy jestem 5 czy 8, a jeszcze wcześniej określałam się nawet jako 4. Nie uważam się za nie wiadomo jak inteligentną, ale głupia na pewno też nie jestem. I nie zamierzam kłamać, że jestem głupia tylko po to żeby nie wyjść na próżną
Nie ma tak idealnie. Ale może być dobrze mimo wszystko.

1w9 INFJ sp-sx-so

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Rzekoma uczciwość Piątek

#23 Post autor: Snufkin » czwartek, 16 kwietnia 2015, 21:38

Które kozaki ? Po prostu niektórzy mają gdzieś cudze 'dobre chęci' i tyle. Przypominanie o tym to nie żaden atak. A czasem najprostsza przyczyna jest najbardziej prawdopodobna.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Rzekoma uczciwość Piątek

#24 Post autor: TowarzyszFrytas » czwartek, 16 kwietnia 2015, 21:56

Powiedz, Asteroid, że jest głupia: "To atak i oburzenie".
Powiedz, że jej rozmówca jest kaleką emocjonalnym "<3".
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Awatar użytkownika
Asteroid
Posty: 81
Rejestracja: środa, 2 lipca 2014, 18:09
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków

Re: Rzekoma uczciwość Piątek

#25 Post autor: Asteroid » czwartek, 16 kwietnia 2015, 22:45

Weź się odpieprz, Frytasie. Co ty mi tu insynuujesz, jakieś wyrwane z kontekstu rzeczy
Nie ma tak idealnie. Ale może być dobrze mimo wszystko.

1w9 INFJ sp-sx-so

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Rzekoma uczciwość Piątek

#26 Post autor: Elkora » czwartek, 16 kwietnia 2015, 22:49

Asteroid pisze:K*rwa, nie można nic napisać, żeby zaraz nie odezwały się jakieś pełne zawiści osoby, wrzucające swe 3 złamane grosze, żeby kogoś wkurzyć i pokazać jakie to z nich kozaki, czego w realu nigdy by się nie odważyły zrobić.
1)Sprawdź sobie w słowniku znaczenie słowa zawiść bo sugerowanie że zazdrościmy ci że nudzisz faceta do którego się ślinisz jest głupie
2)Zakładanie że wystarczy wyjść na światło dzienne aby ludzie byli pluszowymi misiami jest naiwne

Brat sofa Cię pociesza jednocześnie zaznaczając że sam by tak jak ten koleś nie postąpił. Ja też bym tak nie postąpiła. Mogłabym zacząć mówić rzeczy przykre i zniechęcające ale na pewno nie unikałabym kogoś kto mi się podoba. Dla mnie najprostszym wyjaśnieniem jest to że nie jesteś dla niego atrakcyjna intelektualnie/duchowo i nie wie jak cię spławić. Masz 19 lat -chłopców w tym wieku już swędzą penisy więc jeśli nikogo nie ma to mam smutną wiadomość: woli grać w lola niż z tobą być i musieć cię słuchać
Obrazek

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Rzekoma uczciwość Piątek

#27 Post autor: Snufkin » czwartek, 16 kwietnia 2015, 22:57

Istnieje też wersja, że ją coś swędzi i on się tego domyślił i poczuł się zagrożony xD
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Rzekoma uczciwość Piątek

#28 Post autor: TowarzyszFrytas » czwartek, 16 kwietnia 2015, 22:59

Snufkin pisze:Istnieje też wersja, że ją coś swędzi i on się tego domyślił i poczuł się zagrożony xD
Insynuujesz, że Asteroid swędzi Penis?

Ja tam nic nie mam do Ciebie szczególnie ale wylewania swoich żalów na jakiegoś obcego nam człowieka, że Cie nie podrywa i zarzucanie mu przez to kłamstwa i stwierdzanie, że to może być cecha 5. Nie współczuje. Nie empatuje. Nie wczuwam się. Może Cotta by cię pocieszała, ale ona jest dziwną 5 i ma serce (czasem). A swoje zdanie z poprzedniego posta podtrzymuje.
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 kwietnia 2015, 23:09 przez TowarzyszFrytas, łącznie zmieniany 3 razy.
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Rzekoma uczciwość Piątek

#29 Post autor: Elkora » czwartek, 16 kwietnia 2015, 23:04

Ją wg mnie swędzi na pewno, gdyby nie swędziało nie miałaby takiego bólu dupy że milczy, ale jego też powinno. Teoretycznie mogliby sobie pomóc. Zakładając więc że podoba mu się fizycznie to musi mieć naprawdę nasrane we łbie na 1 rzut oka że uciekł
Obrazek

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Rzekoma uczciwość Piątek

#30 Post autor: Snufkin » czwartek, 16 kwietnia 2015, 23:12

Elkora pisze: Teoretycznie mogliby sobie pomóc. Zakładając więc że podoba mu się fizycznie to musi mieć naprawdę nasrane we łbie na 1 rzut oka że uciekł
Piątkowo xD Piszesz jakby to było takie proste i naturalne, no właśnie może w teorii jest ale nie dla wszystkich. Wszystko co robimy wywołuje jakieś konsekwencje, nie każdy chce iść na żywioł w myśl zasady "jakoś to będzie". Jak ktoś nie ma zaufania do siebie i innych to wcale mu się nie dziwię.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

ODPOWIEDZ