Facet 5 a seks

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Facet 5 a seks

#46 Post autor: Wiatr1000 » wtorek, 31 marca 2015, 10:41

Snuf też sądziłem tak o aseksualności w moim przypadku. Mi po prostu cała ta otoczka i te ochy achy nie podchodzą. Nie widzę w tym nic ciekawego, czym człowiek miałby się podniecać i zachwycać. A skoro większość tak ma to trudno. Ot zwykła rzecz do prokreacji :P Ale "prawiczkostwo" i tak zostanie. Nie widzę żadnego sensu robić to tylko dlatego, że wszyscy na około mają to już za sobą. W ogóle co to za podstawa, że inni mają a ja nie to też muszę? W archiwum było coś o seksie i było tak, że 5 to seks i zbliżenie to traktują jako "świętość". I coś w tym musi być. Żeby do 5 doszło bliżej to "rytuał" zbliżeniowy odbyć się musi. A większość na wstępie odpada zrezygnowana podstawą wycofanej 5 ;)


5w4 sp/so INTj – LII

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Facet 5 a seks

#47 Post autor: Snufkin » wtorek, 31 marca 2015, 11:57

No, no ja to rozumiem tylko nie lubię jak ktoś rozmywa/zniekształca znaczenie pewnych pojęć.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Facet 5 a seks

#48 Post autor: Agon » piątek, 17 kwietnia 2015, 22:30

Wiatr1000 pisze:Mi wystarczy bliskość, przytulanie świadomość że ktoś jest. Ostatnio się poryczałem, że jako jedynak jestem wiecznie sam :( Więc mi bardziej odpowiada to, że ktoś JEST i stara się mnie zrozumieć niż spełniać erotyczne zachcianki. Ale powiem, że otwarty jestem nawet na fetysze ;) A "pewnego" męskiego miejsca nawet bronić przed kobietą nie będę, choć wielu powie: SPEDALONY! :lol: :twisted:
Też jestem jedynakiem i mam schizy, że skończę sam. Zawsze można skupić się na pracy, ale pieniądze nie dadzą bliskości, pieniądze nie zaopiekują się człowiekiem na starość, pieniądze nie zadzwonią na pogotowie gdyby coś się działo, nie porozmawia się z pieniędzmi.
Za to za pieniądze można mieć seks - wynajmując dziwkę :roll:

Czasem świruję jak 6 analizując wszystko pod kątem rodziny w przyszłości i bezpieczeństwa, ale może lepiej myśleć jak 7 i chwytać dzień? Bo w sumie co to za życie skoro moim punktem docelowym miałaby być bezpieczna starość i wszystko w tym życiu miałoby być robione pod to? Dziwka jest chyba lepsza, niż żona 8-) Jesteśmy młodzi, to w sumie najlepszy okres życia i warto to wykorzystać.
Chyba, że ktoś myśli jak 4 i chce romantycznej miłości - to jest tylko na początku w fazie zakochania i jakby tak się nad tym zastanowić, to jest alternatywą do seksu, bo w mózgu nawet większe fajerwerki się wtedy odpalają. Tyle, że to działa jak narkotyk, nagłe odstawienie grozi samobójstwem. Seks też bezpieczny nie jest, bo można sobie zrobić dzieciaka.

Tak w ogóle to typy enneagramu wydają mi się mieć tendencje do pewnych form miłości:
storge - 6
eros - 4
ludus - 7
mania - 8
pragma - 3
agape - 2
U 1, 9 i 5 nie umiem tego określić.

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Facet 5 a seks

#49 Post autor: TowarzyszFrytas » niedziela, 19 kwietnia 2015, 02:11

Hej faceci 5, a seks oralny to też seks waszym zdaniem, czy tylko taka myląca nazwa?
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Bartek_5w4
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 13:58
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kielce

Re: Facet 5 a seks

#50 Post autor: Bartek_5w4 » poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 14:07

Na wstępie chciałem wszystkich przywitać, gdyż jestem nowy :) bardzo fajne forum swoją drogą.

Jeśli chodzi o ostatnie pytanie to dla mnie seks oralny to również seks. W związku z tym, podobnie jak u przedmówców jest on zarezerwowany dla jednej, konkretnej osoby. Podobnie nie wyobrażam sobie nawet całowania się z kimś nieznanym. Nie chciałbym do sfery uczuć włożyć czystej fizjologii.
A jeśli chodzi o preferencje dotyczące seksu to wydaje mi się, że to nie zależy od typu osobowości, jednak skoro już rozmawiamy o tym to ja lubię często, mam (wydaje mi się i mojej byłej dziewczynie chyba również) dość rozmaite pomysły i generalnie jestem otwarty na wszystko, co zamyka się w dwóch osobach :)

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Facet 5 a seks

#51 Post autor: chokureika » środa, 6 maja 2015, 06:17

TowarzyszFrytas pisze:Hej faceci 5, a seks oralny to też seks waszym zdaniem, czy tylko taka myląca nazwa?
Miało być do piątek, ale że się nie odzywają to podbiję.
Myląca nazwa. Synonimem mogłaby być gra wstępna.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Facet 5 a seks

#52 Post autor: Elkora » środa, 6 maja 2015, 18:14

jak wasza gra wstępna kończy się wyrtyskiem to przykro
jeśli to robisz bo bez tego jest za sucho w sumie też przykro
Obrazek

Awatar użytkownika
JaNie
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek, 16 lutego 2015, 22:29
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie

Re: Facet 5 a seks

#53 Post autor: JaNie » czwartek, 7 maja 2015, 00:16

świat taki beznadziejny, zawsze jest źle
ale Elkora chyba powiedziała wszystko jak dla mnie c:
"-Co jeśli to pułapka? [...]
-Co jest, ludzie?! -ryknął Malik, przekrzykując huk umierającego miasta- Chcecie żyć wiecznie?!"~Łzy Diabła

Awatar użytkownika
kruczy
Posty: 22
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2015, 22:35

Re: Facet 5 a seks

#54 Post autor: kruczy » piątek, 8 maja 2015, 01:06

Co sądzicie na temat seksu tantrycznego? Kumpel jest 5 i wspominał, że przymierza się ze swoją partnerką :D Nie za bardzo duchowe jak na 5 hehe ?
4w5
MBTI- INTJ

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Facet 5 a seks

#55 Post autor: Osteoporoza » czwartek, 14 maja 2015, 00:24

Próbuj wszystkiego co uznasz za ciekawe.
6w5

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Facet 5 a seks

#56 Post autor: chokureika » sobota, 16 maja 2015, 10:03

Myślę, że coś takiego może być nieprawdopodobnie ciekawym i głębokim przeżyciem. Wydaje mi się jednak, że zanim dojdą do momentu spełnienia w ten sposób i zaczną być odpowiednio "uduchowieni", to już dawno stracą cierpliwość i zrobią to normalnie. :D
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Facet 5 a seks

#57 Post autor: Elkora » sobota, 16 maja 2015, 14:30

To urocze ze na wszystkie pytania na temat męskich 5 odpowiedz ma chokureika, chciałoby się pogadać o seksie ale nie ma gdzie co? :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Facet 5 a seks

#58 Post autor: chokureika » sobota, 16 maja 2015, 15:23

nie ma z kim :what:
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
JaNie
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek, 16 lutego 2015, 22:29
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie

Re: Facet 5 a seks

#59 Post autor: JaNie » sobota, 16 maja 2015, 15:32

ja jestem...
"-Co jeśli to pułapka? [...]
-Co jest, ludzie?! -ryknął Malik, przekrzykując huk umierającego miasta- Chcecie żyć wiecznie?!"~Łzy Diabła

Awatar użytkownika
Szarlej
Posty: 16
Rejestracja: środa, 9 czerwca 2010, 23:46
Enneatyp: Obserwator

Re: Facet 5 a seks

#60 Post autor: Szarlej » czwartek, 1 października 2015, 13:20

Asteroid pisze:Jak to z Wami jest? ;)

Czy zdarza Wam się zainicjować kontakt, czy wolicie jak druga strona to zrobi?
Wolicie na ostro czy łagodnie?
Co lubicie?

Wypowiedzcie się, Panowie! :D piszcie co Wam przyjdzie do głowy, byle związane z tematem
Temat trochę stary, ale dodam swoje trzy grosze.

Tak, zdarza się zainicjować, druga strona też może to zrobić - pod warunkiem, że dopuszczałbym wcześniej możliwość zbliżenia z tą osobą.
Częściej łagodnie, ale nie zawsze.

Jak go oswoisz to będzie się chciał seksić, nie zawiedziesz się.
Nie musiał tego okazywać, ale jeśli nie był zainteresowany na początku, to przekonanie do tego będzie trudne.
''Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kon­taktują.''
Albert Einstein

ESTJ/ENTJ

ODPOWIEDZ