Facet 5 a seks

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Facet 5 a seks

#16 Post autor: Elkora » niedziela, 1 marca 2015, 20:20

Niby konkret mnie tylko ciekawi z iloma facetami 5 spał vanadis
skoro już ustaliliśmy że lubi się chwalić


Obrazek

Awatar użytkownika
Asteroid
Posty: 81
Rejestracja: środa, 2 lipca 2014, 18:09
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków

Re: Facet 5 a seks

#17 Post autor: Asteroid » niedziela, 1 marca 2015, 22:56

Elkora pisze:Niby konkret mnie tylko ciekawi z iloma facetami 5 spał vanadisskoro już ustaliliśmy że lubi się chwalić
-.-
Vanadis_27 pisze:Jako że mam w sobie sporo 5-kowości moje zdanie jest następując: Z reguły 5-kowi faceci są trochę "nieporadni" w te klocki, ale jeżeli kobieta ma w sobie dużo kobiecości (krągłości) i to "coś" w sobie to automatycznie mnie przyciąga do siebie.
Elkora zapoznaj się trochę z tematem zanim coś wygłosisz... W końcu to była tylko 1 strona...
Nie ma tak idealnie. Ale może być dobrze mimo wszystko.

1w9 INFJ sp-sx-so

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Facet 5 a seks

#18 Post autor: Elkora » niedziela, 1 marca 2015, 23:02

Myślisz że w zdaniu "mam w sobie sporo 5kowości" nie chodziło o wpływy typu tylko ilość wlanej w niego przez męskie 5 miłości? :scratch:
Obrazek

Howl
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 2 marca 2015, 03:17

Re: Facet 5 a seks

#19 Post autor: Howl » poniedziałek, 2 marca 2015, 03:42

Asteroid - to zalezy. To jest kwestia doswiadczenia i chemii miedzy ludzmi, nie enneagramu. Nie wazne jaki sie ma "numerek", w roznym wieku i stopniu doswiadczenia nawet ta sama osoba bedzie sie diametralnie roznic. Ale wiem ze nie takiej chcesz odpowiedzi. ;)

Nie wchodze w glowy innych wiec moge wypowiedziec sie tylko za siebie. Jestem 5-tka i w lozku z reguly wole byc dziki, kompletnie zatracic sie w seksie, zdewastowac swoja partnerke i miec nad nia kontrole. Po czesci dla wlasnej przyjemnosci, po czesci dla jej przyjemnosci. Ale najwieksza przyjemnosc sprawia odkrywanie w drugiej osobie pragnien/doznan ktorych ta osoba sie boi/wstydzi, obudzenie w tej osobie seks-bestii... Czasem dziko, czasem dokladnie przemyslanie i "przygotowanie".

5-tki lubia myslec i przygotowywac, takze w temacie seksu i takze o tym "co Ci zrobia" i "jak na Ciebie zadzialaja". Dlatego mozesz sie spodziewac ze pewnego razu zastaniesz przygotowane lozko z roznymi 'zabawkami', przepaska na oczy, kajdankami i kims kto juz sobie rozplanowal co Ci zrobi tak bys jak najbardziej sie wila z rozkoszy. Bardziej niesmiale 5-tki pewnie przygotuja czekolade, wino i swieczki.

Tak czy siak, nawet u tej samej osoby ciezko cos jednoznacznie okreslic, zalezy od doswiadczenia i dobrania z partnerka. Z kobieta A seks moze byc mechaniczny i nudny, z kobieta B seks moze byc "powierzchowny" i tez nudny, a z kobieta C moze byc jak pochlaniajacy ogien ktory dziko sie pali, "pierwotny" i nieziemski.

Jedyne co moge zasugerowac to przed waszym 1-szym razem nie zdziw sie jesli bedzie ostrozny i nie rzuci sie na Ciebie zrywajac bielizne ;) 5-tka potrzebuje wyraznego sygnalu ze "juz moze".

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Facet 5 a seks

#20 Post autor: chokureika » poniedziałek, 2 marca 2015, 06:27

Howl pisze: Bardziej niesmiale 5-tki pewnie przygotuja czekolade, wino i swieczki.
Spoiler:
Wino tak. Świeczki nie - zbyt ckliwe dla piątki. Nie znam żadnego piątka, który pomyślałby o świeczkach. (A świeczuszki są takie fajne :< )
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Facet 5 a seks

#21 Post autor: Ceres » poniedziałek, 2 marca 2015, 16:49

chokureika pisze:
Howl pisze: Bardziej niesmiale 5-tki pewnie przygotuja czekolade, wino i swieczki.
Spoiler:
Wino tak. Świeczki nie - zbyt ckliwe dla piątki. Nie znam żadnego piątka, który pomyślałby o świeczkach. (A świeczuszki są takie fajne :< )
A mój przygotował i winko, i świeczki (i to zaraz na początku związku) :P Na stoliczku z ikei, czerwone świeczuchy, przy czym musiał "romantycznie" ułożyć je w kształcie pentagramu :lol: , ale były! :P
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Facet 5 a seks

#22 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 2 marca 2015, 19:08

Tego typu 'romantyzm' bardzo negatywnie mi się kojarzy z jakimś marnym teatrzykiem albo innym duplowym "ślizgaczem" na TV 4.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Facet 5 a seks

#23 Post autor: chokureika » poniedziałek, 2 marca 2015, 21:00

Mimo wszystko chyba wszystkie lalki lubią świeczuszki.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Facet 5 a seks

#24 Post autor: Elkora » poniedziałek, 2 marca 2015, 21:19

świeczki same w sobie są ok ale żeby je jakoś rozstawiać i opierac na ich obecności scene to jednak za kiczowate
Obrazek

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Facet 5 a seks

#25 Post autor: chokureika » wtorek, 3 marca 2015, 06:51

Elkora pisze:świeczki same w sobie są ok ale żeby je jakoś rozstawiać i opierac na ich obecności scene to jednak za kiczowate
Ja jestem czwórką, więc bym się podjarała jakby facet wpadł na pomysł, żeby przed spotkaniem w taki sposób zaaranżować otoczenie :D byleby żadnych serduszek z tych świeczek nie ustawiał.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Wasp
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 9 listopada 2014, 18:00
Enneatyp: Mediator

Re: Facet 5 a seks

#26 Post autor: Wasp » środa, 4 marca 2015, 20:32

Czy piątki są w stanie na szybko, bez namysłu, z nieznajomym/nieznajomą - w tak zwanej chwili uniesienie, chwilowej fascynacji czy upojenia? Na imprezie, w samochodzie albo innych "intymnych" pomieszczeniach.
Rozumiem, że podobno w kwestii seksu numerek się nie liczy. Pytam konkretnie piąteczki czy mają takie doświadczeni, a może pragnienia.
W jednym tylko przypadku rada nie zawadzi, gdy się pokora u mądrości radzi

9w1 so/sx

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Facet 5 a seks

#27 Post autor: Elkora » środa, 4 marca 2015, 20:58

Nie i trochę mnie brzydzi taka perspektywa
Obrazek

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Facet 5 a seks

#28 Post autor: chokureika » środa, 4 marca 2015, 21:05

Wasp pisze:Czy piątki są w stanie na szybko, bez namysłu, z nieznajomym/nieznajomą - w tak zwanej chwili uniesienie, chwilowej fascynacji czy upojenia? Na imprezie, w samochodzie albo innych "intymnych" pomieszczeniach.
Rozumiem, że podobno w kwestii seksu numerek się nie liczy. Pytam konkretnie piąteczki czy mają takie doświadczeni, a może pragnienia.
Znam taką co ma takie doświadczenia.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Facet 5 a seks

#29 Post autor: Cotta » środa, 4 marca 2015, 21:58

Wasp pisze:Czy piątki są w stanie na szybko, bez namysłu, z nieznajomym/nieznajomą - w tak zwanej chwili uniesienie, chwilowej fascynacji czy upojenia? Na imprezie, w samochodzie albo innych "intymnych" pomieszczeniach.
Rozumiem, że podobno w kwestii seksu numerek się nie liczy. Pytam konkretnie piąteczki czy mają takie doświadczeni, a może pragnienia.
Jeżeli o mnie chodzi - nie. (Acz to temat skierowany do facetów, więc mój post nic nie wnosi.)
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Facet 5 a seks

#30 Post autor: And » środa, 4 marca 2015, 23:49

Dla mnie to sytuacja mocno abstrakcyjna, ale jestem przekonany, że z moją awersją do jakichkolwiek zachowań ryzykownych, nie byłoby to możliwe.

ODPOWIEDZ