Pan Piątek Ona Ósemka

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Dakinka
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2014, 17:57
Enneatyp: Szef

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#61 Post autor: Dakinka » czwartek, 3 grudnia 2015, 15:58

Wiaterku, jesteś bardzo silny i uparty i zaradny, bo kto by z taką siłą i upartością trzymał się swego, choćby go to unieszczęśliwiało na maksa, jak nie silna, zabetonowana w swoich poglądach piątka. :P No. Także tego.. teraz wystarczy tylko zmienić azymut. Będę trzymać kciuki :D
Jeszcze dwie kwestie tak szybciutko a propos stanów skupienia :D: 1. Nie skupiam się poznając kogoś na widzeniu w nim zalet, raczej na tym, by w ogóle poznać człowieka, takim, jakim jest. Druga kwestia: Budda absolutnie nie skupiał się na cierpieniu, to chyba największy stereotyp pokutujący w naszych szerokościach geograficznych na te tematy. Budda Siakjamuni zapytany, czy w jednym zdaniu potrafiłby zawrzeć swe nauki, powiedział, że byłoby to zdanie o miłości i współczuciu. Budda medytując i poznając świat zrozumiał, że wszystkie istoty łączy pragnienie szczęścia. I praktyka nie jest niczym innym, jak tylko dążeniem do tego szczęścia, dla pożytku wszystkich istot. :) Cierpienie uszlachetnia jedynie w religiach monoteistycznych, w buddyzmie cierpisz, bo jesteś głupi (to moja interpretacja, poprawnie powinno być: z powodu ignorancji ;)) hehe, także wiesz..

No i na pocieszenie Ci powiem, że moja piątka spotkała mnie pod 40 będąc, po kilku długich latach samotności, kiedy jej aktywność rozrywkowa ograniczała się do dżoja i World of Tanks i Cyvilization, no, wisz.. :P hehhehe Pozdrowienia! :cheers:


Ona_8w7 | sx/sp/so SLE albo SEE nie znam się
Myślałem, że dojrzejesz i się otworzysz...
Co? Tak robią pistacje. <3

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#62 Post autor: Wiatr1000 » czwartek, 3 grudnia 2015, 17:14

Dakinka pisze:Wiaterku, jesteś bardzo silny i uparty i zaradny, bo kto by z taką siłą i upartością trzymał się swego, choćby go to unieszczęśliwiało na maksa, jak nie silna, zabetonowana w swoich poglądach piątka. :P No. Także tego.. teraz wystarczy tylko zmienić azymut. Będę trzymać kciuki :D
Jeszcze dwie kwestie tak szybciutko a propos stanów skupienia :D: 1. Nie skupiam się poznając kogoś na widzeniu w nim zalet, raczej na tym, by w ogóle poznać człowieka, takim, jakim jest. Druga kwestia: Budda absolutnie nie skupiał się na cierpieniu, to chyba największy stereotyp pokutujący w naszych szerokościach geograficznych na te tematy. Budda Siakjamuni zapytany, czy w jednym zdaniu potrafiłby zawrzeć swe nauki, powiedział, że byłoby to zdanie o miłości i współczuciu. Budda medytując i poznając świat zrozumiał, że wszystkie istoty łączy pragnienie szczęścia. I praktyka nie jest niczym innym, jak tylko dążeniem do tego szczęścia, dla pożytku wszystkich istot. :) Cierpienie uszlachetnia jedynie w religiach monoteistycznych, w buddyzmie cierpisz, bo jesteś głupi (to moja interpretacja, poprawnie powinno być: z powodu ignorancji ;)) hehe, także wiesz..

No i na pocieszenie Ci powiem, że moja piątka spotkała mnie pod 40 będąc, po kilku długich latach samotności, kiedy jej aktywność rozrywkowa ograniczała się do dżoja i World of Tanks i Cyvilization, no, wisz.. :P hehhehe Pozdrowienia! :cheers:

POWAŻNIE!!!!!???? :surprised: :shock: :shock: :shock: Jednak twoja 5 jest kropla w morzu :roll: której się udało :roll: Mi tam nawet pasuje to :P Odzwyczaiłem się od tego jak to jest nawet spotykając się co jakiś czas z kimś :P

Co do spotykania ludzi to na ogół ludzie są zainteresowani innymi i ciekawscy, podchodzą entuzjastycznie do nowej osoby i w takim rozumieniu mówiłem zachwycać się i być podekscytowanym.. Ja po prostu podchodzę z rezerwą do każdego :P Zresztą kto by chciał się męczyć z takim upartym i trudnym typem ? :P I bez obrazy ale chyba w moich oczach masochiści :lol:
5w4 sp/so INTj – LII

ODPOWIEDZ