Pan Piątek Ona Ósemka

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Dakinka
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2014, 17:57
Enneatyp: Szef

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#31 Post autor: Dakinka » niedziela, 4 stycznia 2015, 22:04

Dziękuję pięknie za odpowiedzi.
Dlaczego pytam. Zmusiłam dziś (malutkim podstępem hehe) mojego pana Piątkę do testu, który wykonywał już dawniej i zawsze wychodziło mu 5w6, co z resztą wg mnie zgadza się jak najbardziej z typem jego charakteru i zachowaniem, dziś o dziwo wyszło 8w7. Po analizie odpowiedzi na pytania doszłam do wniosku, że moja kochana domowa piątka dokonała ogromnego skoku w rozwoju swojej bogatej osobowości. Zmieniło się właściwie parę odpowiedzi, dotyczących głównie korelacji z innymi ludźmi z postawy wycofującej i skrajnie nieufnej na konfrontacyjną (odważną) oraz bardziej uczuciową (wyrozumiałość, chęć pomagania innym, wspólne dobre samopoczucie). Te parę odpowiedzi tak skrajnie zmieniło wynik, że wyszło 8w7 i pozostawiło mnie w lekkim szoku.

Pogrzebałam zatem w procesach rozwoju i okazuje się, że moja Piątka najprawdopodobniej, (nie informując mnie specjalnie o tym) dokonała tegoż:
Spoiler:


Dawniej, parę lat temu miałam niejednokrotnie wykrzyczane, a raczej wycedzone w twarz, że ograniczam mojej piątce wolność, że zamykam ją w więzieniu domowego ogniska, zdarzało się, że wycofywał się na całe dnie przede mną, jednak zdaje się, że mój okropny charakter upartej ósemki sprawił, że ten bierny opór został przełamany a pan Piątek... poczuł się szczęśliwy. :) Oczywiście nie kneblem i pejczem (pewnie tak sobie niektórzy pomyśleli :lol: ) a cierpliwymi próbami rozmowy, dążeniem do kompromisów (po obu stronach barykady - oj tak tak) oraz ciepłem i czułością, uwierzeniem w miłość. Choć za łby też się kiedyś tam dawno temu wzięliśmy, a co.
Bardzo to wszystko ciekawe. :)


Ona_8w7 | sx/sp/so SLE albo SEE nie znam się
Myślałem, że dojrzejesz i się otworzysz...
Co? Tak robią pistacje. <3

Awatar użytkownika
Dakinka
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2014, 17:57
Enneatyp: Szef

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#32 Post autor: Dakinka » niedziela, 4 stycznia 2015, 23:01

Agon pisze: Porównaj sobie te dwa typy. Może jesteś 8w7, a on 8w9. Ciężko mi uwierzyć w długoletni związek ósemki kobiety (i to jeszcze 8w7) z piątką mężczyzną. Mam wrażenie, że ósemka pożarłaby taką piątkę żywcem.
Zdaje się, że jest tu na forum połówka takiego związku oprócz mnie o nicku Eol - 5w6 i z tego co kojarzę z postów pozostaje w związku z kobietą 8w7. Jeśli jeszcze żyje (Eol odezwij się :D) to może nie jest tak źle?

Myślę, że 15 lat temu owszem, pożerałam żywcem wszystkich swoich cudownych z resztą partnerów, jednak wstąpiłam na drogę rozwoju :mrgreen: a mój Piątek czyni ze mnie coś w rodzaju wielkodusznego anioła pełnego ogłady..
Ona_8w7 | sx/sp/so SLE albo SEE nie znam się
Myślałem, że dojrzejesz i się otworzysz...
Co? Tak robią pistacje. <3

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#33 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 07:42

Z ciekawości, dlaczego akurat 15 lat temu ?
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Dakinka
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2014, 17:57
Enneatyp: Szef

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#34 Post autor: Dakinka » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 10:05

Snufkin pisze:Z ciekawości, dlaczego akurat 15 lat temu ?
Pewne okoliczności sprawiły - dwie spore zmiany w życiu, że inaczej na nie (na życie) spojrzałam. Oraz na mężczyzn. Przez wiele lat sądziłam, że faceci nic nie czują, wiec można z nimi robić co się chce.
Ona_8w7 | sx/sp/so SLE albo SEE nie znam się
Myślałem, że dojrzejesz i się otworzysz...
Co? Tak robią pistacje. <3

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#35 Post autor: Eol » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 13:19

Ona_8w7 pisze:Zdaje się, że jest tu na forum połówka takiego związku oprócz mnie o nicku Eol - 5w6 i z tego co kojarzę z postów pozostaje w związku z kobietą 8w7. Jeśli jeszcze żyje (Eol odezwij się :D) to może nie jest tak źle?
Prawdę mówiąc zapomniałem o tym. Od czasu napisania wiadomości, że moja żona jest 8w7, podniósł się nieznacznie mój poziom enneagramowej wiedzy :) Kilka razy, choć niechętnie, robiła test i raz (chyba) wyszła jej jedynka, a później tylko 8w7. Uznałem to za pewnik i tak też napisałem ale później, porównując jej zachowanie do enneagramowego wzoru i zrozumieniu motywów jej zachowań (dostałem tu fantastyczną pomoc :wink: ) dostałem niejako olśnienia. Wychodziła jej ósemka ale tak na prawdę jest dwójką ze średnim PRO mająca tendencję do wpadania w niższe poziomy zdrowia, a to może się przejawiać częstym ósemkowym zachowaniem.
Tu mam dobry przykład, że test czasami bardzo odbiega od rzeczywistości :wink:
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#36 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 14:17

Ona_8w7 pisze:
Snufkin pisze:Z ciekawości, dlaczego akurat 15 lat temu ?
Pewne okoliczności sprawiły - dwie spore zmiany w życiu, że inaczej na nie (na życie) spojrzałam. Oraz na mężczyzn. Przez wiele lat sądziłam, że faceci nic nie czują, wiec można z nimi robić co się chce.
Nie wiem co masz konkretnie na myśli, gdybyś mogła rozwinąć..Jak się wstydzisz możesz na priv :wink:
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Dakinka
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2014, 17:57
Enneatyp: Szef

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#37 Post autor: Dakinka » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 16:54

Eol pisze:
Ona_8w7 pisze:Zdaje się, że jest tu na forum połówka takiego związku oprócz mnie o nicku Eol - 5w6 i z tego co kojarzę z postów pozostaje w związku z kobietą 8w7. Jeśli jeszcze żyje (Eol odezwij się :D) to może nie jest tak źle?
Prawdę mówiąc zapomniałem o tym. Od czasu napisania wiadomości, że moja żona jest 8w7, podniósł się nieznacznie mój poziom enneagramowej wiedzy :) Kilka razy, choć niechętnie, robiła test i raz (chyba) wyszła jej jedynka, a później tylko 8w7. Uznałem to za pewnik i tak też napisałem ale później, porównując jej zachowanie do enneagramowego wzoru i zrozumieniu motywów jej zachowań (dostałem tu fantastyczną pomoc :wink: ) dostałem niejako olśnienia. Wychodziła jej ósemka ale tak na prawdę jest dwójką ze średnim PRO mająca tendencję do wpadania w niższe poziomy zdrowia, a to może się przejawiać częstym ósemkowym zachowaniem.
Tu mam dobry przykład, że test czasami bardzo odbiega od rzeczywistości :wink:
No to dopiero szok gdzie dwójka a gdzie ósemka. :)

-- Posty sklejone automatycznie poniedziałek, 5 stycznia 2015, 17:18 --
Snufkin pisze:
Ona_8w7 pisze:
Snufkin pisze:Z ciekawości, dlaczego akurat 15 lat temu ?
Pewne okoliczności sprawiły - dwie spore zmiany w życiu, że inaczej na nie (na życie) spojrzałam. Oraz na mężczyzn. Przez wiele lat sądziłam, że faceci nic nie czują, wiec można z nimi robić co się chce.
Nie wiem co masz konkretnie na myśli, gdybyś mogła rozwinąć..Jak się wstydzisz możesz na priv :wink:
No troszkę się wstydzę, ale mogę napisać oględnie, że brałam sobie takiego, co mi wpadł w oko, robiłam sobie z niego zabawkę, a jak mi się znudził to przerzucałam się na kolejny obiekt bez chwili refleksji. Parę osób tak zraniłam i uważam to za bardzo nie okej. Eh.. temat rzeka. :roll:
Ona_8w7 | sx/sp/so SLE albo SEE nie znam się
Myślałem, że dojrzejesz i się otworzysz...
Co? Tak robią pistacje. <3

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#38 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 19:05

To w sumie nie robiłaś nic złego, zbierałaś doświadczenie :hug:
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Dakinka
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2014, 17:57
Enneatyp: Szef

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#39 Post autor: Dakinka » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 19:36

Hahaha :) Dzięki, wiem, że to sarkazm, ale i tak dzięki za rozluźnienie tematu, bo to faktycznie dla mnie nic miłego. Na szczęście to przeszłość, było minęło, nastąpiło wyznanie grzechów, skrucha, obietnica poprawy i pokuta i finito. Koniec tematu :)
Ona_8w7 | sx/sp/so SLE albo SEE nie znam się
Myślałem, że dojrzejesz i się otworzysz...
Co? Tak robią pistacje. <3

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#40 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 19:48

Nie to nie był sarkazm.
Jestem neutralny światopoglądowo.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Dakinka
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2014, 17:57
Enneatyp: Szef

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#41 Post autor: Dakinka » wtorek, 6 stycznia 2015, 12:00

Snufkin pisze:Jestem neutralny światopoglądowo.
Nie rozumiem za grosz, co oznaczają te trzy słowa razem w jednym zdaniu. Możesz wyjaśnić?
Ona_8w7 | sx/sp/so SLE albo SEE nie znam się
Myślałem, że dojrzejesz i się otworzysz...
Co? Tak robią pistacje. <3

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#42 Post autor: Ael » wtorek, 6 stycznia 2015, 12:17

Ze ma gdzies, czy pijesz/palisz/cpasz i z kim sypiasz xD

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#43 Post autor: Snufkin » wtorek, 6 stycznia 2015, 12:26

Ael trochę upraszczasz.
Po prostu odebrałem to jako formę tłumaczenia się przed nami.
A nie wygląda mi to na działanie szczególnie szkodliwe społecznie.
Ktoś ma taką fajną sygnaturkę na forum: "W życiu nie ma wrogów, ani przyjaciół. Są tylko nauczyciele.".
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#44 Post autor: Intan » wtorek, 6 stycznia 2015, 12:47

Wracając jeszcze do tematu zmian w osobowości Twojego Piątka, Ona_8w7, to istnieje taka teoretyczna możliwość, że w rzeczywistości ten Piątek był skrycie Ósemką, tyle że chorą do tego stopnia, że bardziej przypominał 5 (znałam osobiście taki przypadek, bardzo fajny swoją drogą) - dopiero pod Twoim wpływem zaczął zdrowieć i teraz wychodzi szydło z worka.

Obstawiam jednak opcję nr 2, że Twój Piątek faktycznie integruje się w stronę typu ósmego i przejmuje jego dobre cechy (kto z kim przestaje, takim się staje :D), ale dalej jest to Piątka. Czas pokaże, z czym masz do czynienia.
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
Dakinka
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2014, 17:57
Enneatyp: Szef

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#45 Post autor: Dakinka » wtorek, 6 stycznia 2015, 13:26

Intan pisze:Wracając jeszcze do tematu zmian w osobowości Twojego Piątka, Ona_8w7, to istnieje taka teoretyczna możliwość, że w rzeczywistości ten Piątek był skrycie Ósemką, tyle że chorą do tego stopnia, że bardziej przypominał 5 (znałam osobiście taki przypadek, bardzo fajny swoją drogą) - dopiero pod Twoim wpływem zaczął zdrowieć i teraz wychodzi szydło z worka.

Obstawiam jednak opcję nr 2, że Twój Piątek faktycznie integruje się w stronę typu ósmego i przejmuje jego dobre cechy (kto z kim przestaje, takim się staje :D), ale dalej jest to Piątka. Czas pokaże, z czym masz do czynienia.
Ogromnie Ci dziękuję za tę odpowiedź, bo sama się nad tym zastanawiałam, nawet wczoraj tak leżę, patrzę sobie na tego mojego pana Piątka i sobie myślę: ojej, czyżbym miała Szefuńcia na własność? heheh
Ale.. jest bardzo introwertyczny, by wyartykułować jakieś ważne słowa to ma z tym taki problem, że gdyby nie to, że mu na mnie zależy (a ja oczekuję dajmy na to jakiegoś oświadczenia) to wolałby zerwać i zamieszkać w jaskini niż powiedzieć więcej niż 4 słowa na godzinę. :mrgreen: Czasem widzę, jak się męczy i śmiać mi się chce z tego strasznie. Słodziak.
Nie wiem, czy męska ósemka jest zdolna do takiej introwertyczności, jest? Aż tak? Poza tym, bardzo przepraszam męskie ósemki, ale tak szybkich wnikliwych analiz na wszelakie sprawy to chyba nie są w stanie dokonywać, w dodatku nie mając najmniejszej ochoty się tym dzielić, czy używać do jakichś większych działań strategicznych. Dalej, moja Piątka nie ma potrzeby kontroli, zgadza się ze mną na wiele rzeczy, czytałam tu nawet temat w archiwum "8 z 8" i u nas w supermarkecie wygląda to tak:
Przed wejściem zatrzymuję swojego Piątka, patrzę mu głęboko w oczy i mówię: Najdroższszszy, tylko nie popędzaj mnię proszę, bo znowu nie kupię połowy artykułów, po które tutaj przyszłam. A on oczywiście trzy rzeczy na krzyż, po które przyszedł ma już w koszyku po minucie, a po dwóch stoi już w kolejce do kasy, gdy ja dalej wiszę nad różnymi pięcioma opakowaniami makaronu i kombinuję. :D
Przy moim Piątku tak naprawdę mogę wszystko, na wszystko się zgadza i mam w nim pomoc. :D Nie czuję, byśmy rywalizowali o przestrzeń, wpływy, władzę itp. Jak już to musiałam zabiegać o więcej czułości i zainteresowania tym, co mówię i czuję (co u mnie idzie w parze).
Ale... nigdy nic nie wiadomo. Z tymi chopami. No.
Ona_8w7 | sx/sp/so SLE albo SEE nie znam się
Myślałem, że dojrzejesz i się otworzysz...
Co? Tak robią pistacje. <3

ODPOWIEDZ