Jak postrzegacie b. dużą emocjonalność Czwórek?

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jak postrzegacie b. dużą emocjonalność Czwórek?

#121 Post autor: chokureika » niedziela, 19 czerwca 2016, 15:33

Nie przypisujmy takiego przesłodzonego upośledzenia czwórkom, tylko dlatego, że są "emocjonalne", bo emocjonalność czwórek polega zupełnie na czymś innym. Poza tym skąd pewność, że ta osoba to czwórka? Nie da się kogoś wytypować na podstawie kilku gimnazjalnych odzywek.


4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak postrzegacie b. dużą emocjonalność Czwórek?

#122 Post autor: Ninque » poniedziałek, 20 czerwca 2016, 07:08

Wiatr1000 pisze:Czemu twierdzisz 2w3? To moją mamę bym o to posądzał.

Znajomej wyszło 4w5. Ostatnio z teksem : "a jak bym umarła to też byś był taki obojętny?" Parę dni temu jako jej "brat" internetowy :
"Jestes moim jedynym bratem
Wkurwiasz mnie jak nikt inny ale nie oddalabym cie za nikogo innego
Kocham Cie braciszku ; *
Moh nii-san
Opiejuj sie mna 3
;3"

O.O Więc według to 2? Takich tekstów jest sporo :P
:lol: podałeś akurat przykłady potwierdzajace typowanie na 2, ale niewazne, bo po co Ci wiedza jakim jest typem?

choku dobrze mówi :thumbup:
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
R25
Posty: 238
Rejestracja: środa, 27 maja 2015, 14:12
Enneatyp: Mediator

Re: Jak postrzegacie b. dużą emocjonalność Czwórek?

#123 Post autor: R25 » poniedziałek, 20 czerwca 2016, 10:39

"?" na końcu wyrażenia nie oznacza "twierdzenia". Tu występuje jako "domniemanie", "przypuszczenie", mające ukierunkować poszukiwania. Jako że ty masz z nią kontakt bezpośredni, ogarnij czy domniemanie jest słuszne, porównując z tekstami o tych typach. Wnikliwie 8-)
I prowizorycznie - sprawdź czy mama nie jest 6 (co prawda o niej "niewiele", ale typowanie [2<=>6] to chyba najczęstszy kierunek pomyłek)
9 z PRO8, przez PRO7 na PRO6 sx/sp EII INFP

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Jak postrzegacie b. dużą emocjonalność Czwórek?

#124 Post autor: Wiatr1000 » poniedziałek, 20 czerwca 2016, 16:52

Chyba mało kto zrozumiał. Te teksty są przez osobę która robiła test i jej wyszło 4w5. Często wręcz ma tendencje do jęczenia i skupiania na siebie uwagi, ze jest nie kochana, samotna itd. To osoba z grupy która ma 21 lat jest narcystyczna czasami, w tej właśnie kwestii by ktoś nią non stop darzył uczuciem :P Ma chłopaka owszem. Ale rozmowa z 2 chłopakiem i młodszym.. ręce mi opadają a takie teksty są częste u nich obu.
Do tego miała 5-6 chłopaków, najdłużej była z pół roku nawet zostawiła swojego bo zobaczyła w między czasie kolejne ciacho w którym się zakcohała. Typ romantyczki marzącej o księciu. Nawet wierszyk o tym napisała :lol:

Dziś też do mnie słodko napisała : " Nii-chan bądź grzeczny" :shock: :lol: :lol:

Choku. Mam pewnie jeszcze w grupie 4w5 albo 1w9 i świetnie mi się z nią dogaduje ;) Bez zalewania mnie emocjami wręcz tak słodkimi, że mam ochotę, jak druga 5 w grupie "rzygać tęczą" :lol: :lol: Bardzo przeżywa pewne rzeczy emocjonalnie choć też perfekcjonistką, która chce by było dobrze zrobione i tym się przejmuje, ze nie da rady :) W grupie moją "córką" :P (Tak tak 5 się wkręciła w głupie zabawy :lol: )

Mama miała z testu 5w4 ale sądzę że albo 4w5 albo 2 ma 8-)
5w4 sp/so INTj – LII

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jak postrzegacie b. dużą emocjonalność Czwórek?

#125 Post autor: chokureika » poniedziałek, 20 czerwca 2016, 18:27

Chyba milion razy było mówione o tym, że testy bardzo często nie są miarodajne, a 4w5 to jeden z częstszych wyników i jest równie prawdopodobne, że wyjdzie on 9, 6, 2 czy nawet wrażliwej 7 !
Często wręcz ma tendencje do jęczenia i skupiania na siebie uwagi, ze jest nie kochana, samotna itd (...)
Do tego miała 5-6 chłopaków, najdłużej była z pół roku nawet zostawiła swojego bo zobaczyła w między czasie kolejne ciacho w którym się zakcohała.
To co o niej piszesz świadczy głównie o jej niedojrzałości emocjonalnej.

Poza tym ciągle mówisz o byciu przesłodzonym, szukaniu atencji, szukaniu miłości, mimo, że ma chłopaka itd. Jeżeli już chcesz typować stereotypami, to rób to chociaż dobrze, bo tutaj na prowadzenie wychodzi dwójka.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Ketchup_suicide
Posty: 149
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:33
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Tauzen

Re: Jak postrzegacie b. dużą emocjonalność Czwórek?

#126 Post autor: Ketchup_suicide » wtorek, 21 czerwca 2016, 23:42

Co to dokładnie znaczy 'zalewanie czwórkową emocjonalnością'? Mówienie o emocjach? Odczuwanie emocji intensywnie? Wyciąganie z piątek emocji na siłę? Teach me, master ;_;
Czwórka z trzema skrzydłami.
MTBI: ENTP
Socjo: IEE
sx/sp/so

wes0l0wska
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 6 sierpnia 2016, 14:35
Enneatyp: Indywidualista

Jak 5 znoszą nastroje 4? Czy 5 i 4 to dobre połączenie?

#127 Post autor: wes0l0wska » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 15:17

Potraficie się przyjaźnić z 4(także tymi bardziej "jaskrawymi" czyli 4w3)? Moja dobra przyjaciółka jest 5w6 i boję się, że czasami moje towarzystwo może być dla niej męczące. Ogólnie to świetnie się dogadujemy, mamy bardzo podobne poglądy oraz stosunek do świata; duże różnice pojawią się, kiedy chodzi o duże wyrażanie emocji. Ostatnimi czasy w życiu mojej przyjaciółki bardzo dużo się działo, a brak emocji w jej wypowiedzi sprawił, że sama nie mogłam sobie poradzić z natłokiem emocji. Jednak różnice w wyrażaniu emocji na takim poziomie nie są żadną przeszkodą dla naszej relacji - czasem nawet podziwiam ją za taki chłodny stosunek. Zazwyczaj ja też staram się trzymać emocje w ryzach i nie dawać się im zbytnio ponosić, nie użalać się nad sobą. Ostatnio jednak mam gorszy okres i włączają mi się typowe czwórkowe zachowania jak roztrząsanie przeszłości; uczucie pustki; wyniszczająca tęsknota - ona to widzi i chce się ze mną często spotykać, próbuje odwieść od tego tematu. Boję się, że przez to, że teraz często się widzimy, bardzo ją zmęcze, nałożę na jej plecy zbyt duży bagaż emocjonalny, stracę w jej oczach szacunek, bo spojrzy na mnie jak na niepoważną histeryczkę. Lepiej przeczekać ze spotkaniami do momentu, aż sama sobie poradzę z problemem czy skoro 5 sama sugeruje, żeby się spotkać to nie powinnam mieć obaw?

przenoszę. proszę nie dublować wątków / choku

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Jak postrzegacie b. dużą emocjonalność Czwórek?

#128 Post autor: Wiatr1000 » czwartek, 22 czerwca 2017, 21:33

Przepraszam wszystkie czfureczki :roll:

To była chora, manipulująca dwujećka :evil: Co zauważyłem to też tamta 5 ją nie cierpiała.

Jeśli kolejna osoba, z którą mam kontakt jest czfurką to tylko mogę powiedzieć, że jeśli większość z was jest taka jak ona to was lubię :hug: Mi póki co ta wylewność nie przeszkadza, bo też duży wpływ 5 ma 8-) Dogadujemy się świetnie, wręcz czuję się jak jakiś nauczyciel życiowy odnośnie stąpania twardo po ziemi. Jeśli takie sympatyczne są czfurki to je lofciam :oops:
5w4 sp/so INTj – LII

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Jak postrzegacie b. dużą emocjonalność Czwórek?

#129 Post autor: Wiatr1000 » wtorek, 28 listopada 2017, 19:09

Ok...

Powiem tyle, ale pewna czwórka nawet internetowo mnie przewalcowała. Ogólnie czuć było podobieństwo, wspólne tematy, nawet przyjemnie było i w ogóle. W trakcie tej znajomości nawet mi nie przeszkadzała ta emocjonalność. I mimo że się tęskni, to czuję dziwny "oddech", jakbym pierwszy raz zaczerpnął duży haust powietrza :shock: Tęsknię za tą osóbką :roll: ale już nic nie poradzę :roll: Temat zamknięty.
5w4 sp/so INTj – LII

ODPOWIEDZ