Jak inni ludzie zazwyczaj was określają?

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Safeguard
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 18 października 2014, 11:13
Enneatyp: Obserwator

Jak inni ludzie zazwyczaj was określają?

#1 Post autor: Safeguard » sobota, 25 października 2014, 15:21

Jak inni ludzie zazwyczaj was określają/opisują?


5w6 | INTJ

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak inni ludzie zazwyczaj was określają?

#2 Post autor: Snufkin » sobota, 25 października 2014, 15:34

Szczerze to nie wiem ale na wszelki wypadek kij im w oko.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Jak inni ludzie zazwyczaj was określają?

#3 Post autor: Irranea » sobota, 25 października 2014, 16:14

Safeguard pisze:Jak inni ludzie zazwyczaj was określają/opisują?
To trzeba się pytać innych. Nie mam w zwyczaju wypytywać się znajomych i nieznajomych jak mnie określają.

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak inni ludzie zazwyczaj was określają?

#4 Post autor: Eol » sobota, 25 października 2014, 21:16

A mnie to interesowało, bo zauważałem zazwyczaj pewien dystans do mojej osoby, podobny do tego jaki ja miałem do innych. Jednocześnie, co też mnie dziwiło, byłem strasznie lubiany w swoim otoczeniu. Ciekawiło mnie skąd się biorą te, jakby nie patrzeć, sprzeczności :)
No i całkiem przez przypadek (alkohol nieco pomógł :D ) dowiedziałem się że "sieje" aurę takiej pewnej wyniosłości, przez co inni czują pewne skrępowanie w mojej obecności ale że na szczęście, przy bliższym poznaniu, ta "aura" znika i okazuje się że można ze mną fajnie porozmawiać.
Brzmi to trochę jak autoreklama ale to nie moja ocena siebie, tylko cytat, bo ja na siebie patrzę w nieco inny sposób :wink:
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jak inni ludzie zazwyczaj was określają?

#5 Post autor: Cotta » niedziela, 26 października 2014, 00:15

W sumie to nie wiem, jak mnie opisują inni. :what: Tj. parę razy słyszałam, że jestem fajna i wiele razy, że jestem uparta, a nawet że uparte cholerstwo. I że nie mówię, jak coś mnie gryzie. I często pojawia się określenie "pracuś". I że jestem "cienki bolek" w piciu i imprezowaniu. Nieraz też słyszałam od jednej z przyjaciółek ironizowanie na temat mojej inicjatywności (tudzież jej braku). Ale to takie ogólniki, a jak mnie ludzie opisują innym, to nie wiem, bo mnie przy tym nie ma.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Jak inni ludzie zazwyczaj was określają?

#6 Post autor: TowarzyszFrytas » niedziela, 26 października 2014, 00:24

"Trudny charakter"
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

HumanStain
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 25 lipca 2014, 20:19
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak inni ludzie zazwyczaj was określają?

#7 Post autor: HumanStain » niedziela, 26 października 2014, 01:33

Słyszałem całą masę określeń mojej osoby. Większość osób z mojego otoczenia najczęściej twierdzi, że to ja zawsze jestem do wszystkiego najlepiej przygotowany, zawsze wszystko wiem itd., czasem mówią na mnie dobrodzieju albo mistrzu. Towarzystwo z imprez nazywa mnie czasami pijakiem. Osoby, które żywią do mnie jakąś urazę nazywały mnie perfidną świnią, jebanym skurwysynem, nieczułym gnojem... Jedna osoba z uporem powtarza, że zawsze patrzę na wszystkich z pogardą. Kiedyś, zapadło mi to w pamięć, dobry kolega powiedział, że sxxxxx ze mnie, ale mam dobre serduszko. Przyznam, że to dla mnie wielki komplement (mowa o tej drugiej części jego stwierdzenia), jeden z niewielu, do których przywiązuję wagę. Co śmieszne, ludzie z mojego osiedla mówią, że jestem strasznie dumny, tylko dlatego, że... chodzę wyprostowany, bo nie chcę mieć w przyszłości garba.
Chyba nikogo nigdy nie pytałem: "Co myślisz na mój temat?". Takie słowa wychodzą z luźnych rozmów, często po alkoholu.
5w4, sx/sp, INTJ

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Jak inni ludzie zazwyczaj was określają?

#8 Post autor: Wiatr1000 » poniedziałek, 27 października 2014, 19:17

TowarzyszFrytas pisze:"Trudny charakter"
To ja siebie tak określam.

Mnie ojciec nazywa "bucem" :roll: Przez to, że taki "mruk" jestem i "milczek". Chrzestna określała mnie, że "mowa mnie boli", bo ciężko ode mnie coś wyciągnąć. Ojciec to samo i nie dziwi się mojej upartej polonistki, że miała ze mną "ciężki przypadek" :lol:

Pewnie wyniosłego. Ale też widzę, że mnie lubią ludzie choć nie wiem czemu skoro nic w tym kierunku nie robię. Jako, że mam cechy LII INTj "[...] INTj zwraca uwagę na normy społeczne, takie jak mówienie „proszę” i „dziękuję”, i wkłada wiele wysiłku aby wpasować się w nie – chce uzyskać opinię miłej osoby. Ma jednak tendencję do przesadzania z samymi konwencjami, zamiast skupić się na relacji, którą miał za ich pomocą utworzyć... [...]" Może dlatego mnie lubią? :P Ale często pokazuję złość jak coś jest nie po mojej myśli :P

Ale jako 5 unikająca nie wnikam w to jak mnie widzą i jak mnie piszą. :mrgreen:
5w4 sp/so INTj – LII

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak inni ludzie zazwyczaj was określają?

#9 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 27 października 2014, 19:31

Nie sądzę żebyś był INTj określę Cię mianem INTp. Też długi czas się wahałem między tymi dwoma typami.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jak inni ludzie zazwyczaj was określają?

#10 Post autor: Cotta » poniedziałek, 27 października 2014, 22:06

Też myślę, że raczej INTp, bo bardziej się wybija Ni niż Ne w postach, a Fe+Si nie wydaje się być cenione.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Jak inni ludzie zazwyczaj was określają?

#11 Post autor: Wiatr1000 » środa, 29 października 2014, 17:24

To że coś się wybija w psotach nie oznacza, że takie jest w rzeczywistości. Zresztą 5 są bardziej rozmowne i wylewne na forum. Na upartego mam oba o ile można mieć oba :P

Dziwne, że ludzie co niektórych z nas lubią :roll: Choć nie dajemy ku temu zbytnie okazji :P
5w4 sp/so INTj – LII

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jak inni ludzie zazwyczaj was określają?

#12 Post autor: Cotta » środa, 29 października 2014, 20:59

Wiatr1000 pisze:To że coś się wybija w psotach nie oznacza, że takie jest w rzeczywistości. Zresztą 5 są bardziej rozmowne i wylewne na forum. Na upartego mam oba o ile można mieć oba :P
Jeżeli chodzi Ci o to, czy można mieć i Ni i Ne dobrze rozwinięte, to tak - zawsze jak Ni jest sprawne, to i Ne jest sprawne (i vice versa; analogicznie z innymi parami elementów: Si/Se, Fi/Fe, Ti/Te). Różnica polega na tym, że jedno się ceni, drugiego nie (czyli osoba potrafi sprawnie operować tym elementem, ale nie widzi potrzeby, żeby przywiązywać do tego wagę, czy dawać temu priorytet).
Dziwne, że ludzie co niektórych z nas lubią :roll: Choć nie dajemy ku temu zbytnie okazji :P
Ja tam się nie dziwię, że są ludzie, co mnie lubią. W końcu sama też się lubię. :P
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Jak inni ludzie zazwyczaj was określają?

#13 Post autor: TowarzyszFrytas » środa, 29 października 2014, 21:22

Wiatr1000 pisze:Dziwne, że ludzie co niektórych z nas lubią :roll: Choć nie dajemy ku temu zbytnie okazji :P
Jak w życiu realnym też wszystkich uogólniasz do siebie to bym Cię nie lubił realnie. A tak to Cię nie lubię wirtualnie.
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Jak inni ludzie zazwyczaj was określają?

#14 Post autor: Wiatr1000 » czwartek, 30 października 2014, 12:47

TowarzyszFrytas pisze:
Wiatr1000 pisze:Dziwne, że ludzie co niektórych z nas lubią :roll: Choć nie dajemy ku temu zbytnie okazji :P
Jak w życiu realnym też wszystkich uogólniasz do siebie to bym Cię nie lubił realnie. A tak to Cię nie lubię wirtualnie.
Uogólniam z początku :P Staram się zbytnio nie ekscytować każdą mi osobą. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy jest taki super jak się przedstawia w realu i trzeba brać tak zwane "korekty" na to co kto mówi. To, że ktoś nas lubi wynika chyba z tego, że inni biorą za "wiarę" i "ufność" każdą nowo poznaną osobę i zachwycają się nową osobą. Pokładają dużą nadzieje w drugiego człowieka. Tylko mój brak ekscytacji i ufności kończy się zawsze ale jednak: "a nie mówiłem" i to najczęściej w kwestiach biznesowych, gdzie występuje czynnik ludzki, ale i nie tylko.

Ale miło mi że mnie nie lubisz bo parę osób wirtualnie tutaj też nie lubię :P Ale widać to cecha nasza wspólna ;) Że w realu gdy 2 piątki się spotkają iskierki "co druga osoba myśli itd. i co się kryje pod tym płaszczykiem niewiadomym" tylko się potęgują :P Tylko się nie zagryźmy tutaj :D
5w4 sp/so INTj – LII

Awatar użytkownika
Vanadis_27
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 19:30
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Landshut/Bawaria/DE

Re: Jak inni ludzie zazwyczaj was określają?

#15 Post autor: Vanadis_27 » wtorek, 4 listopada 2014, 08:39

Ja niemal od okresu szkolnego, do dziś dzień ciągle słyszę od ludzi 2 rzeczy, a mianowicie:
a) lubię Cię choć sam/sama nie wiem dokładnie za co :)
b) nigdy dotąd nie spotkałam/em takiego kogoś jak ty :shock:

5-ki to bardzo często zagorzali awangardyści niemal w każdej dziedzinie życia, i do tego indywidualiści chadzający własnymi ścieżkami, i pewnie dlatego budzą takie reakcje u ludzi: zaskoczenie,zaciekawienie itp.
Sam po sobie widzę, że mój sposób bycia prawie zawsze jest „pod prąd” w stosunku do ogólnie przyjętego (zresztą tak samo jak poglądy,hierarchia wartości, itp.).I co ciekawsze, zawsze potrafię uzasadnić swój punkt widzenia przemyślaną argumentacją, która czasami wprawić nawet w „osłupienie” słuchaczy ^_^.
"W życiu nie ma wrogów, ani przyjaciół. Są tylko nauczyciele."
Autor nieznany

ISTJ/LSI
8w9----[]--------5w6
sp/so

ODPOWIEDZ