Co 5 kochają w 8?

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Co 5 kochają w 8?

#16 Post autor: sjofh_ystad » czwartek, 28 sierpnia 2014, 20:39

Elkora pisze:
Kapar pisze:Jest kilka osób "OK"; potem trochę ludzi którzy ni ziębią, ni grzeją; a na koniec masa ludzi, którzy jakoś podpadli albo zrobili/powiedzieli coś godnego potępienia.
Piątki zbyt łatwo skreślają ludzi i umieszczają ich pod kreską!
Nie jest tak, bo 5 nie są wrogie. To ze widzi się wady i winy jakiejś osoby nie znaczy że jest ona "pod kreską". U 5 grupa znajomych którzy "nie ziębią ni grzeją" jest zawsze największa. 5 nie maja problemu tylko z pozytywnymi uczuciami, 5 maja problem z uczuciami skrajnymi. Ty tego nie łapiesz bo jesteś 8 i łatwo ci przychodzi gniew
Nawet ja się pod tym podpiszę, pomimo że trochę mogę w tym względzie odstawać od 5-owej średniej :)
5 nie nienawidzą ludzi, 5 mają na zdecydowaną większość ludzi wyjebane.
<Być może nie dotyczy to 5 z mocnym so, pewnie nie dotyczy bardzo zdrowych 5, ale to mityczne stwory xD >

O, And też fajnie napisał. Myślę, że braciszkowi LII by się twój tekst jeszcze bardziej spodobał, niż mnie.
Spoiler:



Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Co 5 kochają w 8?

#17 Post autor: sjofh_ystad » czwartek, 28 sierpnia 2014, 23:08

Spoiler:

Awatar użytkownika
Melody
Posty: 116
Rejestracja: piątek, 9 maja 2014, 23:49
Enneatyp: Obserwator

Re: Co 5 kochają w 8?

#18 Post autor: Melody » czwartek, 28 sierpnia 2014, 23:51

Jakoś wszystkie 8, które znam to takie debilki, które zawsze chcą żeby było po ich myśli. :P Ale mam koleżankę, która jest 5, ale ma mega mocne połączenie z 8 i mam koleżanki 7w8 i zauważyłam taką godną podziwu siłę, która jak dla mnie płynie z tego połączenia z 8 i jest wspólna dla nich wszystkich.
5w6, iNtuitive af :mrgreen:

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Co 5 kochają w 8?

#19 Post autor: silvergirl » piątek, 29 sierpnia 2014, 00:27

Melody pisze:Jakoś wszystkie 8, które znam to takie debilki, które zawsze chcą żeby było po ich myśli. :P Ale mam koleżankę, która jest 5, ale ma mega mocne połączenie z 8 i mam koleżanki 7w8 i zauważyłam taką godną podziwu siłę, która jak dla mnie płynie z tego połączenia z 8 i jest wspólna dla nich wszystkich.
Bo one są tlyko połączone z 8 a ie 8. Szukaj łusemki bejbe ;p

Awatar użytkownika
Wieczna Marzycielka
Posty: 31
Rejestracja: środa, 9 marca 2016, 12:04

Re: Co 5 kochają w 8?

#20 Post autor: Wieczna Marzycielka » środa, 22 lutego 2017, 04:06

Z jednej strony Ósemki ktore spotkalam byly denerwujące bo ciagle zajete soba i zadufane, nie sluchaja odpowiedzi na pytanie ktore same zadaly, a jednak cos mnie w nich fascynuje, sila charakteru, bezpardonowość i ta aura seksualnosci. Wszystkie sa takie seksowne nie z wygladu tylko to poczucie humoru i entuzjazm i to ze niesiwadomie przekraczaja moja bariere przestrzeni osobistej. To moze byc denerwujace ale czasem tego podtrzebuje bo sama nie osmiele soe nikogo dotykac, a predzej czy pozniej jest mi samotnie w mojej samotni zarowno fizycznej jak i psychicznej.
Jezeli 8 są zdrowe to patrze na nich jak na wzór, ale troche sie ich boje bo niezdrowe sa potwornym ciezarem ktorego raczej nie udźwignę. Mam dylemat czy skreslac ich z listy potencjalnych partnerow Czy dac im szanse. Moim marzeniem jest spotkac faceta osiem z wielkim sercem - milosiernego wladcę. Natomiast zycie powoli zweryfikuje czy ten pomysl ma racje bytu. Moj sceptycyzm mowi "puknij sie w łeb wieczna marzycielko"
"Siedząc na dupie, będziesz tylko siedział na dupie".

Elena123
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 21 kwietnia 2017, 13:19
Enneatyp: Obserwator

Re: Co 5 kochają w 8?

#21 Post autor: Elena123 » sobota, 13 stycznia 2018, 17:15

Rozgraniczmy 8w7 i 8w9. Z własnych doświadczeń wydaje mi się, że do tych drugich nam bliżej co do partnerstwa to 8w9 mi się podobają, a 8w7 bym się obawiała -jako kumple są OK . A za co ich lubię za to, że potrafią być solidne i bezpośrednie oraz wytrwałe. Jak się je długo zna opiekuńcze. Na pewien zakres patrzenia na świat mają po prostu wylane, dzięki czemu są praktyczne. Wystarczy być przy nich asertywnym. Lubię się z nimi konfrontować, bo ciężko ich urazić i wzajem. No i każde 8 jak i 5 jest inne. Enneagram nie definiuje ściśle naszej moralności. Wystarczy być czujnym. :D
5w4 INTJ

Awatar użytkownika
WolfVi
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 29 czerwca 2020, 13:58

Re: Co 5 kochają w 8?

#22 Post autor: WolfVi » niedziela, 12 lipca 2020, 19:02

Kapar pisze:
poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 00:40


Piątki nie potrafią kochać.

Potrafią. Mają problem z okazywaniem uczyć.

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Co 5 kochają w 8?

#23 Post autor: Kapar » czwartek, 16 lipca 2020, 10:55

Ale pytanie w temacie co Obserwatorzy kochają w Szefach. Nawet nie umiesz odpowiedzieć na to pytanie a rzucasz śmiałym stwierdzeniem, że 5 jest zdolne do kochania.
Może i jest, jeśli pamięta, że:

miłość ≠ kontrola
miłość ≠ chęć wiedzenia oraz posiadania


Nie ma miłości bez czułości, dotyku, seksu.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
AnetaK
Posty: 406
Rejestracja: niedziela, 2 lutego 2014, 17:06
Lokalizacja: z boga

Re: Co 5 kochają w 8?

#24 Post autor: AnetaK » piątek, 27 listopada 2020, 01:47

Kapar pisze:
czwartek, 16 lipca 2020, 10:55

Nie ma miłości bez czułości, dotyku, seksu.
nie zgadzam się. seks jest mało interesujący sam w sobie, to po prostu prymitywny sposób na przetrwanie i rozładowanie emocji.
natomiast z czułością i dotykiem się zgadzam.
"Kobiety warto kochać i je uwodzić. Z mężczyznami warto dyskutować i ich gwałcić" - Perwik

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Co 5 kochają w 8?

#25 Post autor: Wiatr1000 » środa, 16 grudnia 2020, 10:59

AnetaK pisze:
piątek, 27 listopada 2020, 01:47
Kapar pisze:
czwartek, 16 lipca 2020, 10:55

Nie ma miłości bez czułości, dotyku, seksu.
nie zgadzam się. seks jest mało interesujący sam w sobie, to po prostu prymitywny sposób na przetrwanie i rozładowanie emocji.
natomiast z czułością i dotykiem się zgadzam.
Również się z tym zgadzam.

Ja jako 5 w żaden sposób będę "walczył" w romantyczny sposób.
W ogóle mnie odrzuca promowana forma miłości i namiętności oraz ról jakie są przypisane do kobiet i mężczyzn. Z poznawanym dziewczyn/kobiet widać oczekiwania względem mnie, ale żadna raczy coś też zrobić :what:
Ja ani myślę uczestniczyć w tego typu "prymitywnych" zabawach i mam inne rzeczy na głowie :D
5w4 sp/so INTj – LII

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Co 5 kochają w 8?

#26 Post autor: Kapar » czwartek, 17 grudnia 2020, 11:23

Wiatr1000 pisze:
środa, 16 grudnia 2020, 10:59
Ja jako 5 w żaden sposób będę "walczył" w romantyczny sposób.
W ogóle mnie odrzuca promowana forma miłości i namiętności oraz ról jakie są przypisane do kobiet i mężczyzn. Z poznawanym dziewczyn/kobiet widać oczekiwania względem mnie, ale żadna raczy coś też zrobić :what:
Ja ani myślę uczestniczyć w tego typu "prymitywnych" zabawach i mam inne rzeczy na głowie :D
Innymi słowy, potrzebujesz Ósemki, która założy ci chomąto i zacznie Cię orać :lol: - choć dla niektórych to właśnie jest "prymitywna" zabawa :roll: :scratch:
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

ODPOWIEDZ