Nasi rodzice

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#46 Post autor: Eruantalon » piątek, 11 lipca 2008, 20:08

A jak skroplisz tlen?


Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#47 Post autor: Emjotka » niedziela, 13 lipca 2008, 15:18

qqq pisze:Matka 2w3 ISFj
Człowiek z Ne-PoLRem i 2?
Ne u ISFj pisze: Ne: Źle rozpoznaje ukryte motywy i potencjał, zarówno w wydarzeniach i ludziach. Podejrzewa innych o przebiegłosć lub chytrosć, której zwykle nie ma. Z trudem przewiduje przebieg wydarzeń, zwłaszcza odległych. Dostrzega tylko natychmiastowy zysk.
qqq pisze: Ojciec 1 ESTp
W taką kombinację też wątpię. ;) Może ISTj-Se?
ISTj - podtypy pisze:LSI podtyp :se: (Valentine Meged i Anatoly Ovcharov)
Podtyp sensoryczny charakteryzuje bardziej emocjonalne zachowanie i wewnętrzna uczuciowość. Jest powściągliwy ale i zawzięty. Może wmieszać się w konflikt, jeśli zauważy że jego opinie nie są brane pod uwagę. Kiedy się rozpala zaczyna być ostry i kategoryczny w oświadczeniach. Umiarkowany, chłodny, nie lubi sprzeciwów i rozwlekłych wyjaśnień. Ciągle i niezauważalnie śledzi działania innych, starając się mieć na oku każdy błąd. Czasami bywa czymś poruszony, więc podejmuje się obserwacji dla sprawy, którą rozwiązuje pomagając potrzebującemu bez zbędnych słów. Okresowo usiłuje poprawić swoją pozycję, a następnie uśmiecha się rozbrajająco uprzejmie. Chodzi dosyć szybko, tak jakby stemplował każdy krok. Wygląda na człowieka silnego i aktywnego. Ubiera się konserwatywnie, chociaż czasami chce być estetyczny, a nawet modny. Podczas rozmowy próbuje zbliżyć się do rozmówcy, ale z zachowaniem odpowiedniego dystansu. Nie jest skłonny okazywać czułość nawet wśród krewnych. Czy to w pracy lub w domu nie jest skłonny uprawiać zbyteczną retorykę i manipulację.

LSI podtyp :se: (Victor Gulenko)
Nieformalny i impulsywny. Nie zawsze postępuje według tego, czego wymaga od innych, w dodatku potrafi potępiać tych, którzy naruszają ustalony porządek. Rozmowny i uprzejmy na dalszym dystansie, ale przy bliższych kontaktach może okazać nietolerancję. Zaskoczony może reagować agresywnie. Skłonności przywódcze, lepiej się czuje w mniejszej grupie. Męski, zahartowany. Mężczyźni często noszą wąsy, w ubiorze preferują swobodny styl.
Eruantalon pisze: Synalek -> 5w4 ENTP, podtyp intuicyjny
Ciekawe kiedy do Ciebie dotrze, że nie jesteś ani 5, ani tym bardziej ENTp. :D Stawiam na jakieś 10 lat.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

qqq
Posty: 383
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 23:17

#48 Post autor: qqq » niedziela, 13 lipca 2008, 15:31

Nie wykluczam ISTj. Ogólnie troche trudno mi ich wytypować tak, żeby nie było wątpliwości. Z kolei yusti przypomina mi matkę w wielu kwestiach, dlatego skłaniam się ku ISFj, ale w sumie nie mogę ESFj wykluczyć.
Ani trochę mnie też nie dziwi potencjalny konflikt z matką. Z ojcem już mam lepsze relacje na poziomie podświadomości, mimo że to cholernie trudny człowiek.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#49 Post autor: Emjotka » niedziela, 13 lipca 2008, 15:34

qqq pisze: Z kolei yusti przypomina mi matkę w wielu kwestiach, dlatego skłaniam się ku ISFj, ale w sumie nie mogę ESFj wykluczyć.
Tyle, że Yusti to 1 a nie 2. ;)
ESFj do dwójki pasuje, ale nie bardzo przypomina ISFj.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

qqq
Posty: 383
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 23:17

#50 Post autor: qqq » niedziela, 13 lipca 2008, 15:39

Ja prosty człowiek myśleć dychotomie i jeszcze nie zagłębiałem się w funkcje tych typów, bo niezbyt je lubię [typy], więc dla mnie to tylko jedna literka. ;p Wiem, że yusti to nie 2, ale to nie wyklucza możliwości podobieństw szczególnie przy takim samym typie socjonicznym, nie?

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#51 Post autor: Emjotka » niedziela, 13 lipca 2008, 15:44

No nie wiem, jak dla mnie różnice między enneagramowym 1 i 2 są dość znaczne i nie jestem sobie wyobrazić socjonicznego typu, który pasowałby i do 1, i do 2. ;)
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

qqq
Posty: 383
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 23:17

#52 Post autor: qqq » niedziela, 13 lipca 2008, 16:06

A ja jednak widzę podobieństwo. Może nie znasz takich ludzi jak moja matka. ;p

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#53 Post autor: Emjotka » niedziela, 13 lipca 2008, 17:20

Ale znam socjonikę. ;) I jestem w stanie wyłapać różnice między ESFj i ISFj. Wszystkie ich podobieństwa wynikają z przynależności do klubu towarzyskiego, ale zaraz potem zaczyna się długie pasmo rażących różnic.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

Re: Nasi rodzice

#54 Post autor: Gudrun » czwartek, 24 września 2009, 14:41

Bardzo trudno przychodzi mi wytypowanie rodziców. Pewnie dlatego że raczej mało z nimi rozmawiam a jak już to o przyziemnych sprawach.
Mama najbardziej mi pasuje do 3w4 ale pewności nie mam. Z ojcem mam największy problem, niczego konkretnego nie potrafię przypasować...ma trochę z 6,5 i 4 :roll:

Tycho
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 27 lutego 2011, 21:13
Enneatyp: Obserwator

Re: Nasi rodzice

#55 Post autor: Tycho » wtorek, 22 marca 2011, 20:45

Rodzicielka: 1w9
Ojciec: 6w5 fobiczny
do tego mam siostry: starsza 3w2, młodsza 9w1 i brata 3w4 (on jest od reszty z nas znacznie młodszy).
Wystarczy, że dobrzy ludzie nie będą nic robili, a zło zatriumfuje.
Edmund Burke

Awatar użytkownika
Tsilusa
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 23:02
Enneatyp: Obserwator

Re: Nasi rodzice

#56 Post autor: Tsilusa » czwartek, 18 sierpnia 2011, 02:16

Typów sami nie badali, bo moja mama, jak zawsze nie ma czasu, a tata uważa tego typu sprawy za kompletne bzdury, więc oceniam ich sama :) Moja mama na pewno jest 2w3, a tata najbardziej pasuje do 3 z przewagą skrzydła 4. W tym wszystkim najbardziej irytująca potrafi być dla mnie mama, ale i najbardziej przyjacielska. Pozwala mi otworzyć się bardziej. Ogólnie, jestem niemal klonem własnego rodziciela, więc zawsze się doskonale rozumiemy, i tworzymy żartobliwą koalicje przeciw głupim pomysłom mamy ^^ Ja się stałam 5 po dużej kłótni z przyjaciółką. Po której na rok wyobcowałam się z całego swojego towarzystwa. Po roku znalazłam nowe. A wcześniej? Na pewno nie byłam piątką :)
5w4, INTJ

Awatar użytkownika
Szej-Hulud
Posty: 183
Rejestracja: niedziela, 29 maja 2011, 11:54

Re: Nasi rodzice

#57 Post autor: Szej-Hulud » czwartek, 18 sierpnia 2011, 11:20

Mój ojciec to najpewniej 8w9, z kolei matka... wydaje mi się, że fobiczne 6. Skrzydła nie jestem pewien.
5w4,
ENTp-Don Kichot

Ludzie, którym się spełnia życzenia, często okazują się nie całkiem mili. Czy więc powinno się im dać to, czego chcą, czy raczej to, czego potrzebują?

Beneath the rule of men entirely great
The pen is mightier than the sword.

Awatar użytkownika
night_ranger
Posty: 36
Rejestracja: niedziela, 24 lipca 2011, 18:54
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nasi rodzice

#58 Post autor: night_ranger » czwartek, 18 sierpnia 2011, 20:48

Moja mama odniosła się z dużym zainteresowaniem do całej koncepcji enneagramu. Po przeczytaniu opisu typu 5 stwierdziła, że moje zachowanie zgadza się z niemal wszystkimi punktami :wink: Natomiast u niej samej test dał rezultat 2w1 - według opinii samej zainteresowanej(po zapoznaniu się z teorią) słuszny, wspólnie dopatrzyłyśmy się również silnego wpływu jedynkowego skrzydła(dokładność, zamiłowanie do porządku, poczucie winy, że nie zrobiło się wystarczająco dużo w danej sytuacji, itp.). A jeśli chodzi o mojego ojca, nie zbadał swojego typu, a osobiście ciężko mi przypisać go do konkretnej enneagramowej liczby. Jak dla mnie, przejawia pewne cechy czwórki, piątki, a także szóstki(raczej fobicznej).
5w4, ISTP

"Pomyślę o tym jutro. Jutro też będzie dzień."

Awatar użytkownika
mva
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 28 czerwca 2011, 11:46
Enneatyp: Indywidualista

Re: Nasi rodzice

#59 Post autor: mva » czwartek, 18 sierpnia 2011, 21:20

Nie wiem, czy mój odzew w tym temacie będzie przydatny, ale mogę tutaj wnieść, że:
– mój tata jest 5w6,
– mama - 'czystą' 5,
– a ja - 4w5.
„Zdrowa” 4w5, z silnym wpływem skrzydła.

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Nasi rodzice

#60 Post autor: Shirayo » czwartek, 18 sierpnia 2011, 21:57

Ojciec - Czysta 1 (prawdopodobnie chora)
Matka - 5w6
Syn - 5w4
Córka - 2w1

ODPOWIEDZ