Związki Piątek (ankieta tylko dla 5)

Dyskusje na temat typu 5

Z którym typem byłeś związany? (jeśli z kilkoma, wybierz ten z najdłuższego związku)

1
9
6%
2
9
6%
3
8
5%
4
41
28%
5
18
12%
6
17
11%
7
16
11%
8
20
14%
9
10
7%
 
Liczba głosów: 148

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

Re: Związki Piątek (ankieta tylko dla 5)

#151 Post autor: Gudrun » wtorek, 19 stycznia 2010, 23:30

Mandala pisze: A co sądzicie o Dziwiątkach? To taki bardo wyrozumiały, subtelny typ, chociaż może przejawia za mało inicjatywy, a za dużo, jak na 5 marzycielstwa, romantyzmu..?
Eeee Dziewiątka to raczej nie :wink:
W sumie Piątce to trudno dogodzić :mrgreen:

A tak na poważnie to typ jest najmniej ważny.



NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

Re: Związki Piątek (ankieta tylko dla 5)

#152 Post autor: NoLeader » środa, 20 stycznia 2010, 00:29

Mandala pisze: A co sądzicie o Dziwiątkach? To taki bardo wyrozumiały, subtelny typ, chociaż może przejawia za mało inicjatywy, a za dużo, jak na 5 marzycielstwa, romantyzmu..?
Szczerze mówiąc to ja tego marzycielstwa jakoś nie widzę i romantyzmu. Pewnie on jest w jakiejś formie, ale ostatnio poznana kobieta 9w1 to mi przypomina systemowego robocika, i to nie oznacza, że to coś złego jest. Nie wiem, pewnie coś tam jej po głowie chodzi, ale wygląda to raczej tak, że to są jakieś myśli zamknięte w metalowym taranie, który się równomiernie toczy.

Z resztą, te dziewiątki co znałem, co nie były aż tak systemowe jak ona były też bardzo obowiązkowe. Leniwe, ale tylko względem swoich potrzeb, nie społecznych. Jak się włączała społeczna powinność to już schiza i paranoja i tylko to się liczyło.

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Związki Piątek (ankieta tylko dla 5)

#153 Post autor: bodzios » środa, 20 stycznia 2010, 01:34

Gudrun pisze:Dlatego piszę że to musi być zdrowa osoba a nie pustelnik bez kontaktu ze światem :P I chyba łatwiej jest się otworzyć gdy nikt na Ciebie nie naciska, gdy robisz to z własnej woli a nie wymuszenie :wink:
Znajdź mi proszę dwie zdrowe Piątki, które mają się ku sobie. Toć to jakaś efemeryda. :wink:
NoLeader pisze:Thx Bodzios za rozwinięcie tematu.
Do usług. :)
Gudrun pisze:
Mandala pisze: A co sądzicie o Dziwiątkach? To taki bardo wyrozumiały, subtelny typ, chociaż może przejawia za mało inicjatywy, a za dużo, jak na 5 marzycielstwa, romantyzmu..?
Eeee Dziewiątka to raczej nie :wink:
W sumie Piątce to trudno dogodzić :mrgreen:

A tak na poważnie to typ jest najmniej ważny.
W moim życiu przewinęło się trochę dziewiątek i ciężkie dla mnie są/były. Taki typ charakteru, który mi najzwyczajniej w świecie nie pasi, z którym byłoby naprawdę niełatwo, szczególnie w przypadku 9w1. Chociaż wszystko zależy od człowieka, oczywista sprawa.

A z tym dogodzeniem - dwójka mogłaby mnie zamęczyć, z jedną 4w5 mogłem być, ale w pewnym momencie przestraszyła mnie tak bardzo swoją zmiennością nastrojów, szczególnie napadami silnych emocji i próbami wymuszania pewnych zachowań, że po prostu uciekłem (i nie żałuję, choć mam nadzieję, że nie skrzywdziłem jej zbytnio), szóstki są dla mnie bardzo interesujące, u nich mógłbym znaleźć większość z tego, czego szukam, tylko że tu byłby problem z ich cierpliwością, głównie na początku, siódemki są chyba jednak zbyt zwariowane, szalone, choć to też do pewnego stopnia pociąga, z kolei z ósemkami, szczególnie 8w7, zawsze łączyła mnie jakaś chora chemia... Trudne to wszystko takie. :|
No UPS - no party. :(

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

Re: Związki Piątek (ankieta tylko dla 5)

#154 Post autor: Gudrun » środa, 20 stycznia 2010, 10:22

bodzios pisze: Znajdź mi proszę dwie zdrowe Piątki, które mają się ku sobie. Toć to jakaś efemeryda. :wink:
Pisałam teoretycznie...ale nie uważam żeby znalezienie takiej osoby było niemożliwe.
bodzios pisze: szóstki są dla mnie bardzo interesujące, u nich mógłbym znaleźć większość z tego, czego szukam, tylko że tu byłby problem z ich cierpliwością, głównie na początku
Tak, Szóstka mogłaby być idealna.

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

Re: Związki Piątek (ankieta tylko dla 5)

#155 Post autor: Rinn » środa, 20 stycznia 2010, 10:28

Gudrun pisze:
bodzios pisze: szóstki są dla mnie bardzo interesujące, u nich mógłbym znaleźć większość z tego, czego szukam, tylko że tu byłby problem z ich cierpliwością, głównie na początku
Tak, Szóstka mogłaby być idealna.
Dlaczegóż? :lol:
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

Re: Związki Piątek (ankieta tylko dla 5)

#156 Post autor: Gudrun » środa, 20 stycznia 2010, 10:45

Rinn pisze:
Gudrun pisze:
bodzios pisze: szóstki są dla mnie bardzo interesujące, u nich mógłbym znaleźć większość z tego, czego szukam, tylko że tu byłby problem z ich cierpliwością, głównie na początku
Tak, Szóstka mogłaby być idealna.
Dlaczegóż? :lol:
A dlaczegóż nie? :P Mogę podawać na konkretnym przykładzie. Ma wszystko czego szukam, jest inteligentny, zabawny, konkretny, zdecydowany, odpowiedzialny, ma własne zdanie, własne pasje, nie narzuca się, nie zalewa potokiem nic nie znaczących rzeczy, nie meczy pytaniami, rozumie bez zbędnego tłumaczenia. Wydaje się że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, co sprawia że też chce się żyć, chce się działać :wink:

Awatar użytkownika
Mandala
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Związki Piątek (ankieta tylko dla 5)

#157 Post autor: Mandala » środa, 20 stycznia 2010, 10:49

Ja też chętnie sobie posłucham. <narcyz> Oczywiście to szczera prawda... :wink:

Dziewiątki mało znam, mam małe rozeznanie i tylko skojarzenia i wiedzę teoretyczną, więc pytałam tak z ciekawości w ramach enneagramoznawstwa.
......................................................................... ZŁOTY ŚRODEK!
6 z mocnym wpływem obu skrzydeł - kiedyś nauczę się latać
"Jeśli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, żaden wiatr nie jest ci sprzyjający"

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

Re: Związki Piątek (ankieta tylko dla 5)

#158 Post autor: Rinn » środa, 20 stycznia 2010, 10:56

Gudrun pisze:Ma wszystko czego szukam, jest inteligentny, zabawny, konkretny, zdecydowany, odpowiedzialny, ma własne zdanie, własne pasje, nie narzuca się, nie zalewa potokiem nic nie znaczących rzeczy, nie meczy pytaniami, rozumie bez zbędnego tłumaczenia. Wydaje się że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, co sprawia że też chce się żyć, chce się działać
:)

A 6w5 czy 6w7?
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

Re: Związki Piątek (ankieta tylko dla 5)

#159 Post autor: Gudrun » środa, 20 stycznia 2010, 11:03

Trudno go rozszyfrować (co też jest plusem :P ) ale raczej 6w5.

Seroslav
Posty: 21
Rejestracja: niedziela, 28 marca 2010, 00:45
Lokalizacja: 5w4

Re: Związki Piątek (ankieta tylko dla 5)

#160 Post autor: Seroslav » niedziela, 28 marca 2010, 01:13

Mi z 9tką jest bardzo dobrze :)
Lajtowo :) spokojnie, wyrozumiale, pokojowo, tolerancyjnie, miło i przyjemnie. 9tka daje sporo energii i uśmiechu, miłości, współczucia, których 5tkom chyba często brakuje albo przyda się więcej.
Chodź jest pułapka zazdrości wtedy, zazdrości 5tki o 9tkę, ale jeśli się dobrze zrozumie tę drugą to wiadomo, że nie ma o co się obawiać, 9tka by raczej tak nie skrzywdziła nikogo, można raczej spać spokojnie :) chodź zazdrość może pojawiać się o byłych i byłe, bo 9tka tak łatwo nie zapomina i nie odizolowuje się emocjonalnie od poprzednich partnerów, często utrzymuje kontakty z nimi chyba.

Awatar użytkownika
Bettii
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 11 maja 2010, 22:32

Re: Związki Piątek (ankieta tylko dla 5)

#161 Post autor: Bettii » wtorek, 11 maja 2010, 22:53

Właściwie też zauważyłam, że bardzo często jako 5 przyciągam 8 lub 7w8 strasznie nie lubię takiej nachalności i bezpośredniości jakie typ brzucha okazują...

A co do związków najdłużej byłam z sama nie wierzę ale 3w4 xd dziwne xd
Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduję się, że ta studnia nie ma jednak dna.

bezimienny
Posty: 159
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2010, 20:23
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Związki Piątek (ankieta tylko dla 5)

#162 Post autor: bezimienny » środa, 12 maja 2010, 01:12

Yyyyy, a czemu nie w ankiecie odpowiedzi: "Z żadnym"?

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Związki Piątek (ankieta tylko dla 5)

#163 Post autor: bodzios » środa, 12 maja 2010, 02:52

bezimienny pisze:Yyyyy, a czemu nie w ankiecie odpowiedzi: "Z żadnym"?
Bo prawdopodobnie gros odpowiedzi byłaby właśnie takich, co zdołowałoby wszystkie Piątki, które mają jeszcze jakiekolwiek nadzieje na związek. :(

Bardziej serio - pewnie autorka ankiety nie pomyślała o takiej opcji.
No UPS - no party. :(

Awatar użytkownika
Nerthzim
Posty: 76
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 11:49

Re: Związki Piątek (ankieta tylko dla 5)

#164 Post autor: Nerthzim » środa, 12 maja 2010, 17:08

Chinook pisze:Schemacik:

Ona znajduje sobie aroganckiego maczo ---> maczo ją poniewiera i zostawia ---> ona zrozpaczona idzie się "wyciszyć" do takiego spokojnego i cierpliwego ---> ona go rzuca, bo <tu wstaw jakąś nielogiczną wymówkę> ---> pragnąc sie w końcu wyszaleć ona znajduje sobie aroganckiego maczo ---> itd...
Nie chce mi się w tym momencie pisać kolejnej cegły, więc wrzucę tylko to:

Obrazek

[edit]
nudis_verbis pisze:najwięcej jest głosów za typami opiekuńczymi
Ayla pisze:jakbym miała wybierać, to 2 ewentualnie 9
j.w., ewentualnie pasują mi do tego jeszcze Szóstki. Oczywiście teoretyzuje. Widać mam kompleks Edypa (podobają mi się opiekuńcze, "matczyne" panie).
Raskal pisze:To prawda ze Piatki sa bardzo zazdrosne ?
pony pisze:Muszę powiedzieć, że jest to bardzo możliwe. Ja z natury niestety jestem i zazdrosna i zaborcza
Nesca pisze:Bardzo. Czwroki tez. Chorobliwe zazdrosniki z nas.
Ja tam nie jestem (/nie byłem).
bodzios pisze:W tych osobach [8w7] jest żywiołowa, zwariowana energia, za którą jakaś cząstka nas tęskni. Jest w niej tyle radości, takiej czystej, nieskrępowanej, że potrafi coś w nas przełamać, choćby te oddalenie, wnosi do naszego życia gigantyczną porcję dobrej energii, jednocześnie, choć to może tylko ta konkretna osoba...
Potwierdzam, przy czym w moim wypadku była to 7w8.
bodzios pisze:Natomiast co pociąga je w nas? Mam wrażenie, że dla nich jesteśmy takim chwilowym oddechem, czymś, co dodaje im spokoju, za którym także chyba jakaś ich część podświadomie tęskni, takim "bezpiecznym portem" w ich życiu.
Potwierdzam, przy czym w moim wypadku była to 7w8. ;P Choć u mnie to akurat bzdura, jestem strasznie nerwowym człowiekiem, tyle że tego po mnie nie widać.
Mandala pisze:Większość Piątek, z którymi mam w miarę bliski kontakt, to single - od aseksualnych
Ci to mają dopiero problem, takie związki z reguły mają szanse powodzenia tylko jeżeli trafia na siebie dwoje Asów (chociaż nie zawsze, ja np. Askę chętnie bym przygarnął).
Gudrun pisze: A tak na poważnie to typ jest najmniej ważny.
Dokładnie, co paradoksalnie czyni takie teoretyzowanie jest przyjemniejszym.
5w4, już trochę mniej niezdrowa

All the years of useless search
Have finally reached an end
Loneliness and empty days
will be my only friend

grzesiek
Posty: 97
Rejestracja: wtorek, 13 marca 2007, 21:38

Re:

#165 Post autor: grzesiek » wtorek, 18 maja 2010, 23:39

Mal pisze:Ja wolę od razu kogoś poznawać, niż poświęcać czas na poznawanie kogoś, kto wygląda intrygująco, zachowuje się intrygująco, ale w środku nie ma nic, oprócz flaków i czasami przemyśleń, z którymi i tak nic nie zrobi, nawet jeśli jakimś cudem coś z nich wynika. W ludziach skrytych nie ma absolutnie nic fascynującego. Wszystkich można śmiało wrzucić do jednego worka.

To bardziej pasuje mi do 7, które są intrygujące, lecz w środku jakby pusto.
Te piątkowe przemyślenia wcale nie muszą być realizowane, żeby były dla mnie czymś wartościowym.

ODPOWIEDZ