Witam na forum

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Witam na forum

#1426 Post autor: Osteoporoza » piątek, 16 października 2015, 01:43

R25 pisze:
Diamentowy Kruk pisze: Moje instynkty to sx/sp co juz jest samo w sobie trudne, bo walka między emocjonalnością a intelektem jest zaostrzona, choć intelekt wygrywa.
5 nie zmaga się z emocjami, chyba że rozumiemy tu cudze emocje. :roll: Takie - "gdzie mi tu z butami". Nie wie nie umie nie radzi sobie z tym jak emocjonalnie działają inni, starając się przełożyć to na swój język logiczny intuicyjny, łatwo zrozumiały. :what: Jeśli z czymś 5 się zmaga, to z podjęciem decyzji, bo wie, widzi, czuje, że nic nie jest takie "hop siup"

Odcięcie od emocji, to nie walka z nimi i zakneblowanie, wrzucenie do worka (jak to najczęściej wygląda u4). To kulturalne wyjście tychże na 15-16 poziom piwnic i oczekiwanie na wywołanie. :what:
A potem takie autystyczne 5 idzie na terapię i okazuje się, że to wszystko nieprawda. Im głębiej w piwnicy stłumione emocje tym bardziej podstawa psychicznej budowli się chwieje.
@ Diamentowy Kruk, Nie słuchaj osób które przyjmują niezdrową forumową normę za Normę. Ludzie mają emocje, wyparte emocje to problem. Różnica taka, że 5 chętniej je wypiera, inni lubią robić sobie krzywdę inaczej.


6w5

Awatar użytkownika
R25
Posty: 238
Rejestracja: środa, 27 maja 2015, 14:12
Enneatyp: Mediator

Re: Witam na forum

#1427 Post autor: R25 » piątek, 16 października 2015, 06:26

Osteoporoza pisze: A potem takie autystyczne 5 idzie na terapię i okazuje się, że to wszystko nieprawda. Im głębiej w piwnicy stłumione emocje tym bardziej podstawa psychicznej budowli się chwieje.
Pomyliłeś coś. Sama obecność w piwnicy niczego nie zmienia na chwiejność budowli (ale na piętrach wyższych już jak najbardziej). Jeśli głęboko w piwnicy siedzą zamknięci ludzie, nic się nie dzieje budynkowi. Jest zbudowany z czegoś innego. Ludzie wchodzą wychodzą itp. Im jest lepiej, tym częściej ujrzą światło dzienne. Jak jest źle i zostaną zamknięci na zawsze, to ewentualnie mogą oddolnie niszczyć budowlę, próbując się wydostać. Póki mają możliwość wyjścia, nie będą robić podkopów :what:

Jeśli natomiast ludzie są zmieszani w fundamencie, po pewnym czasie masa organiczna (jaką są) zostaje rozłożona, w podstawie (betonowej, żelbetowej czy innej) powstają luki, dziury, a następnie uszkodzenia budowli. Budynek, jeśli się chwieje, to krótko, a potem cały się rozpada. Problemu można uniknąć, jeśli owa masa zostanie uprzednio spalona i wykorzystana w postaci mineralnej :twisted:

Pytanie, czy wolisz ludzi trzymać jako gości, czy jako surowiec owej budowli :twisted: :twisted: :twisted:
9 z PRO8, przez PRO7 na PRO6 sx/sp EII INFP

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Witam na forum

#1428 Post autor: Diamentowy Kruk » piątek, 16 października 2015, 17:39

R25 i Osteoporoza ja już swoje lata życia skupione na tłumieniu emocji mam na szczęście za sobą, ale nie mówię o zwykłym tłumieniu ,chodzi mi o całkowitym wyzbyciu się nich. Zniknęło to co ma duży wpływ na człowieka, zniknęły emocje te podstawowe jak radość i smutek czy gniew i inne. Nie mogę powiedzieć, żeby moje decyzje wtedy nie były racjonalne i przemyślane, ale brakowało mi jednego-motywacji. Po co coś zrobić skoro mnie to nie ucieszy? No właściwie po nic, tylko to co jest wymagane. Miało to jakieś tam zalety nie czułam smutku, nie byłam zawiedziona, wegetowałam. Tak, to zdecydowanie najlepsze określenie- wegetacja. Potrzebowałam ogromnego już ostatecznego kopa w dupę, żeby coś się pojawiło i się pojawiło, nastała wściekłość, a potem wszystko inne, uwolniłam się z klatki, w którą wpadłam, w którą sama (o ironio!) się złapałam. Co prawda dalej trzymam ludzi na dystans, chyba nawet bardziej niż kiedyś, raczej nie pokazuję po sobie emocji, ponieważ już do tego przywykłam, ale też nie tłumię ich specjalnie, jest to bez sensu. Co do podejmowania decyzji to dalej rządzi i będzie rządził mózg, a nie serce, ale to już mój świadomy wybór, a nie ucieczka.
W każdym razie pozdrawiam i już nie robię offtopu, choć takie rozważenia lubię :mrgreen: . Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Witam na forum

#1429 Post autor: Cotta » piątek, 16 października 2015, 20:03

Helloł, Kruku! No właśnie, jak się zamraża emocje, to po całości, nie da się wybrać, ze tych "złych" nie będzie, a te "dobre" zostaną. A świat bez emocji staje się wydmuszką. Bardzo dawne dzieje, kiedy tak miałam i cieszę się, że już tak nie jest.
:welcome:
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Witam na forum

#1430 Post autor: Diamentowy Kruk » piątek, 16 października 2015, 21:33

Hej Cotta miło jest mieć kogoś kto przeżył to co ja :mrgreen: . Bardzo mi poprawiłaś humor, bo już zaczęłam się zastanawiać "czy tacy istnieją" i istnieją, ale poza tym to współczuję. Na szczęście było, minęło, nie wróci. Gorąco pozdrawiam :mrgreen: .

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Witam na forum

#1431 Post autor: Irranea » piątek, 16 października 2015, 21:58

Cześć nowa Piąteczko. :)

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Witam na forum

#1432 Post autor: Diamentowy Kruk » piątek, 16 października 2015, 22:11

Hej Irranea :cheers:


Spoiler:

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#1433 Post autor: Eol » sobota, 17 października 2015, 01:57

Tez bym chcial sie przywitac ale nie wiem czy nie za pozno... :shifty:
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Witam na forum

#1434 Post autor: Irranea » sobota, 17 października 2015, 08:58

Nigdy nie jest za późno na ciepłe powitanie, Eolku. ;)

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Witam na forum

#1435 Post autor: Diamentowy Kruk » sobota, 17 października 2015, 10:07

Hej Eol ja też jak "niecywilizowany" najpierw pisałam gdzie indziej, a potem się powitałam. Witam serdecznie :mrgreen: .

MrsMiau
Posty: 82
Rejestracja: piątek, 22 maja 2015, 06:35

Re: Witam na forum

#1436 Post autor: MrsMiau » sobota, 17 października 2015, 10:21

To i ja powitam z opóźnieniem. :cheers:
“There's no end to the absurd things people will do trying to make life mean something.”
William Wharton, Birdy
Image

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Witam na forum

#1437 Post autor: Diamentowy Kruk » sobota, 17 października 2015, 11:02

Hej MrsMiau :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jubar
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 16:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Witam na forum

#1438 Post autor: Jubar » sobota, 17 października 2015, 16:59

Witajcie. Pojęcie Enneagramu poznałem wczoraj, więc jestem w tym temacie "zielony", ale zafascynowało mnie to na tyle, by dołączyć do dyskusji. :mrgreen:
Obrazek

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Witam na forum

#1439 Post autor: Diamentowy Kruk » sobota, 17 października 2015, 17:42

Serdecznie witam nową Piątke :mrgreen: Trzeba przyznać, że enneagram na początku jest naprawdę wciągający, a zgadywanie typów jest genialnym sposobem na nudę :socionics:

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Witam na forum

#1440 Post autor: Cotta » sobota, 17 października 2015, 18:22

Cześć Jubar! :welcome:
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

ODPOWIEDZ