Witam na forum

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
P4T0R
Posty: 74
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2011, 13:31
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#661 Post autor: P4T0R » środa, 27 lipca 2011, 13:13

Mógłbym się rozpisać na kilka stron a4, ale po prostu mi się nie chcę. Wydaję mi się, że bardziej lubię być oceniany niż oceniać. Ja zazwyczaj nie krytykuję. Dlaczego? Ponieważ z daną osobą chcę ciągle prowadzić wymianę poglądów i wyrażać swoje zdanie bez nacisku. Jeżeli mi zależy jestem dobrym słuchaczem i mógłbym tak kogoś słuchać godzinami. Oczywiście dana osoba musi mnie zainteresować, zafascynować- jak zwał tak zwał.
Ostatnio zmieniony środa, 27 lipca 2011, 13:14 przez P4T0R, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek "Wyluzuj. Zabaw się. To uczyni cię tym kim jesteś.
Uczyni cię czym jesteś."
John Gotti
Pamiętaj, że serce to tylko narząd.

Awatar użytkownika
Lynx
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 28 czerwca 2009, 12:28
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: wszechświat

Re: Witam na forum

#662 Post autor: Lynx » środa, 27 lipca 2011, 13:14

Chyba zostałam usatysfakcjonowana.
A już się bałam, że będę musiała powtórzyć test aby sprawdzić czy czasem nie wpadłam znowu w sidła czwórki. Ale nie - więc ponownie witam jako piątka uskrzydlona tylko czwórką. :D

Awatar użytkownika
P4T0R
Posty: 74
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2011, 13:31
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#663 Post autor: P4T0R » środa, 27 lipca 2011, 13:21

Ja robiłem test tylko raz. Czy to za mało? Bo jakoś przywykłem już do bycia tą piątką. Chociaż szczerze mówiąc na początku wolałem być czwórką i bardziej się z tym utożsamiałem czytając informację. Byłem nieco zmieszany. Jednak teraz tak w 90% jestem pewien, że wynik był/jest poprawny. Pięć ze skrzydłem cztery (dość duży wpływ jak sądzę).
Obrazek "Wyluzuj. Zabaw się. To uczyni cię tym kim jesteś.
Uczyni cię czym jesteś."
John Gotti
Pamiętaj, że serce to tylko narząd.

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Witam na forum

#664 Post autor: And » środa, 27 lipca 2011, 13:30

Ja robiłem test na stronie enneagram.pl z 10 razy, oprócz tego zrobiłem jeszcze wiele innych testów, w tym takie dość rozbudowane w języku angielskim. Poza jednym testem, w którym wielu osobom wychodziły typy, którymi nie są, zawsze wychodziło mi 5, bardzo często z miażdżącą przewagą nad pozostałymi (wiele testów pokazuje ile jest w Tobie każdego z typów) i co jeszcze bardziej znamienne: z wieloma typami tasującymi się na pozycji numer 2: od 4 przez 6 po 9 a raz nawet 7 wyskoczyło :wink: .Nawet mimo to niektórzy mają wątpliwości i bardziej im wyglądam na 9. :D

Jak ktoś ma wątpliwości, to na forum jest bardzo wiele opisów każdego z typów, można poprzeglądać i przyporządkować, do którego pasuje się najbardziej. Ja miałem o tyle dobrze, że w różnorakich opisach 5 praktycznie nie znajdowałem nic, co by do mnie nie pasowało, w przeciwieństwie do opisów 9, które faktycznie powierzchownie mogę przypominać, ale które kieruje się zupełnie innymi pobudkami, stąd jestem przekonany, że jednak jestem 5.

Awatar użytkownika
P4T0R
Posty: 74
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2011, 13:31
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#665 Post autor: P4T0R » środa, 27 lipca 2011, 13:36

And pisze:Ja miałem o tyle dobrze, że w różnorakich opisach 5 praktycznie nie znajdowałem nic, co by do mnie nie pasowało
Miałem tak samo. Jakbym czytał o sobie. To było dziwne uczucie. Podobnie z czwórką też miałem.
Obrazek "Wyluzuj. Zabaw się. To uczyni cię tym kim jesteś.
Uczyni cię czym jesteś."
John Gotti
Pamiętaj, że serce to tylko narząd.

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Witam na forum

#666 Post autor: And » środa, 27 lipca 2011, 13:44

Właśnie to mnie przyciągnęło do enneagramu. Z początku nie spodziewałem się rewelacji, szukałem sobie z nudów w internecie różnych testów na rodzaj osobowości. Trafiłem na enneagram.pl i zrobiłem sobie test z ciekawości, co mi wyjdzie. Wyszło 5w4, przeczytałem opis 5 i byłem zszokowany.
To była chyba pierwsza klasyfikacja typu mojej osobowości,
która zgadzała się z rzeczywistością praktycznie w całości
(tak mi się zrymowało :wink:)
Wszedłem na podforum obserwatorów i jeszcze większy szok, bo często czułem się czytając, jakby ktoś inny napisał moje własne przemyślenia. :D

Nie bardzo rozumiem, jak można się stuprocentowo odnajdować zarówno w opisach 5, jak i 4? Prawdopodobnie za mało opisów przeczytałeś. U 5 podstawową emocją negatywną jest strach, u 4 wstyd. U 5 najbardziej aktywny jest ośrodek intelektu, u 4 ośrodek emocji. Oba typy są często introwertyczne, więc mogą się zewnętrznie przypominać, zwłaszcza jeśli bierzemy pod uwagę skrzydła 5w4 oraz 4w5, ale jednak są dość fundamentalne różnice pomiędzy obydwoma typami. Radziłbym przeszukać forum i przeczytać więcej opisów. :wink:

Awatar użytkownika
P4T0R
Posty: 74
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2011, 13:31
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#667 Post autor: P4T0R » środa, 27 lipca 2011, 14:12

Piątka na pewno, czwórka w dużym stopniu. Poczytam na pewno. Ja czytałem opisy tylko na enneagramie więc biorąc pod uwagę tylko jedno źródło może ono nie być wystarczające. Myślałem, że to forum dla zagubionych i obłąkanych. :(
Obrazek "Wyluzuj. Zabaw się. To uczyni cię tym kim jesteś.
Uczyni cię czym jesteś."
John Gotti
Pamiętaj, że serce to tylko narząd.

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#668 Post autor: Pierzasta » środa, 27 lipca 2011, 16:01

P4T0R pisze:Ja robiłem test tylko raz. Czy to za mało? Bo jakoś przywykłem już do bycia tą piątką. Chociaż szczerze mówiąc na początku wolałem być czwórką i bardziej się z tym utożsamiałem czytając informację. Byłem nieco zmieszany. Jednak teraz tak w 90% jestem pewien, że wynik był/jest poprawny. Pięć ze skrzydłem cztery (dość duży wpływ jak sądzę).
Chyba tak, albo faktycznie jesteś czwórką, przynajmniej takie robisz wrażenie, kiedy się ciebie czyta.
And pisze:Właśnie to mnie przyciągnęło do enneagramu. Z początku nie spodziewałem się rewelacji, szukałem sobie z nudów w internecie różnych testów na rodzaj osobowości. Trafiłem na enneagram.pl i zrobiłem sobie test z ciekawości, co mi wyjdzie. Wyszło 5w4, przeczytałem opis 5 i byłem zszokowany.
To była chyba pierwsza klasyfikacja typu mojej osobowości,
która zgadzała się z rzeczywistością praktycznie w całości
(tak mi się zrymowało :wink:)
Wszedłem na podforum obserwatorów i jeszcze większy szok, bo często czułem się czytając, jakby ktoś inny napisał moje własne przemyślenia. :D

Nie bardzo rozumiem, jak można się stuprocentowo odnajdować zarówno w opisach 5, jak i 4? Prawdopodobnie za mało opisów przeczytałeś. U 5 podstawową emocją negatywną jest strach, u 4 wstyd. U 5 najbardziej aktywny jest ośrodek intelektu, u 4 ośrodek emocji. Oba typy są często introwertyczne, więc mogą się zewnętrznie przypominać, zwłaszcza jeśli bierzemy pod uwagę skrzydła 5w4 oraz 4w5, ale jednak są dość fundamentalne różnice pomiędzy obydwoma typami. Radziłbym przeszukać forum i przeczytać więcej opisów. :wink:
Racja.
Co do mnie to z testów wychodziły mi cuda niewidy, ale jak się zagłebiłam w opisy to stwierdziłam, że jednak piątka pasuje jak ulał. Też mi trudno rozumieć jak możesz się wahać między 4 a 5, zdrowe piątki mogą się oceniać (i być oceniane) na 7,3, albo coś pomiędzy 9a1. Do oceniania się jako 4 podobno mają skłonność ludzie z innych typów, będący w dołku psychicznym, ale mam pewne wątpliwości co do staranności takiej oceny.

Taa, czytanie innych piątek potrafi być zabawne (lustereczko, lustereczko), ale jeśli się znało wczesniej piątki w realu to w sumie nie jest takie dziwne.
Ostatnio zmieniony środa, 27 lipca 2011, 16:06 przez Pierzasta, łącznie zmieniany 1 raz.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
Lynx
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 28 czerwca 2009, 12:28
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: wszechświat

Re: Witam na forum

#669 Post autor: Lynx » środa, 27 lipca 2011, 16:06

P4T0R pisze:Piątka na pewno, czwórka w dużym stopniu. Poczytam na pewno. Ja czytałem opisy tylko na enneagramie więc biorąc pod uwagę tylko jedno źródło może ono nie być wystarczające. Myślałem, że to forum dla zagubionych i obłąkanych. :(
Przynajmniej szczery :D

Awatar użytkownika
P4T0R
Posty: 74
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2011, 13:31
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#670 Post autor: P4T0R » środa, 27 lipca 2011, 16:22

Lynx pisze:
P4T0R pisze:Piątka na pewno, czwórka w dużym stopniu. Poczytam na pewno. Ja czytałem opisy tylko na enneagramie więc biorąc pod uwagę tylko jedno źródło może ono nie być wystarczające. Myślałem, że to forum dla zagubionych i obłąkanych. :(
Przynajmniej szczery :D
Albo fałszywy.
Obrazek "Wyluzuj. Zabaw się. To uczyni cię tym kim jesteś.
Uczyni cię czym jesteś."
John Gotti
Pamiętaj, że serce to tylko narząd.

Awatar użytkownika
belinda
Posty: 16
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 00:07

Re: Witam na forum

#671 Post autor: belinda » środa, 27 lipca 2011, 18:26

Hey, jestem nowa na tym forum. Nie pamietam kiedy 1. raz rozwiązywałam test, trafiłam na niego przez przypadek (miałam okres zaintereswoania psychologią). Na początku wyszło mi 4w5, ale przy kolejnym rozwiązywaniu wyszło 5w4 i tak zostało :D
5w4

Awatar użytkownika
P4T0R
Posty: 74
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2011, 13:31
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#672 Post autor: P4T0R » środa, 27 lipca 2011, 18:27

Witam.
Obrazek "Wyluzuj. Zabaw się. To uczyni cię tym kim jesteś.
Uczyni cię czym jesteś."
John Gotti
Pamiętaj, że serce to tylko narząd.

Awatar użytkownika
Tsilusa
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 23:02
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#673 Post autor: Tsilusa » czwartek, 4 sierpnia 2011, 00:02

Cześć :) Jestem nowa w szeregu piątek. Chociaż raz w życiu nie czuję się na forum jak dziwaczka. Miła odmiana.
5w4, INTJ

Awatar użytkownika
night_ranger
Posty: 36
Rejestracja: niedziela, 24 lipca 2011, 18:54
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Witam na forum

#674 Post autor: night_ranger » czwartek, 4 sierpnia 2011, 13:04

Witam kolejną 5 na pokładzie. :)
Tsilusa pisze: Chociaż raz w życiu nie czuję się na forum jak dziwaczka. Miła odmiana.
I słusznie - nie ma potrzeby czuć się dziwnym. Bo w zasadzie, czym jest tzw. "normalność"? Ciężko ją precyzyjnie zdefiniować :wink:
5w4, ISTP

"Pomyślę o tym jutro. Jutro też będzie dzień."

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#675 Post autor: Shirayo » czwartek, 4 sierpnia 2011, 14:52

night_ranger pisze:Witam kolejną 5 na pokładzie. :)
Tsilusa pisze: Chociaż raz w życiu nie czuję się na forum jak dziwaczka. Miła odmiana.
I słusznie - nie ma potrzeby czuć się dziwnym. Bo w zasadzie, czym jest tzw. "normalność"? Ciężko ją precyzyjnie zdefiniować :wink:
Normalność to dla wielu ludzi przeciętność. Kto odstaje od normy, jest dziwakiem.

ODPOWIEDZ