Witam na forum

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
GorzkaCzekolada
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 29 marca 2011, 21:44
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#646 Post autor: GorzkaCzekolada » poniedziałek, 25 lipca 2011, 22:09

Skoro się tak wszyscy witają, to ja się dołączę. :D


Ehh...5w4

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#647 Post autor: Shirayo » poniedziałek, 25 lipca 2011, 22:11

Czołem czekolado. Nie martw się, bycie 5 to nie tragedia. (twój opis)

Awatar użytkownika
Lynx
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 28 czerwca 2009, 12:28
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: wszechświat

Re: Witam na forum

#648 Post autor: Lynx » środa, 27 lipca 2011, 10:23

Witajcie wszystkie nowe piąteczki.
Ale ciągle mnie zastanawia ten fenomen - najwięcej na Forum piszą czwórki i piątki. Czwórki - zrozumiałe. Ale "niezależne" piątki? To już dziwne. :wink:

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#649 Post autor: Shirayo » środa, 27 lipca 2011, 10:39

Mnie to jakoś nie dziwi. W necie jest się anonimowym, 0 stresu, bo piszesz a nie gadasz jak w realu (5 to lubią), w dodatku metaforyczne forum! Coś dla Piątek. Zaraz zacytuję Ci pewien fragment z pewnej książki o Japończykach i Japonii.

Awatar użytkownika
P4T0R
Posty: 74
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2011, 13:31
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#650 Post autor: P4T0R » środa, 27 lipca 2011, 10:42

Miałbym ochotę zrobić demotywator. Nagłówek 5w4, a pod nim podpis "Ch** w dupę temu światu*. Może piątki najbardziej tego potrzebuję- pomocy. Chcą się dzielić swoimi uczuciami za pośrednictwem sieci i pozostać w cieniu. Tajemniczość to podstawa. Ja lubię być zagadkowym.
Obrazek "Wyluzuj. Zabaw się. To uczyni cię tym kim jesteś.
Uczyni cię czym jesteś."
John Gotti
Pamiętaj, że serce to tylko narząd.

Awatar użytkownika
Lynx
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 28 czerwca 2009, 12:28
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: wszechświat

Re: Witam na forum

#651 Post autor: Lynx » środa, 27 lipca 2011, 10:45

Taki masz świat jaki jesteś w stanie zobaczyć. Tylko młody wiek Cię w jakimś stopniu usprawiedliwia.

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#652 Post autor: Shirayo » środa, 27 lipca 2011, 10:57

"...Trafiłem na kolejną sondę: czy po sprawdzeniu w internecie informacji na temat kwitnących wiśni poszliście zobaczyć je osobiście? Bo w Japonii są specjalne serwisy, które prognozują, kiedy drzewa dokładnie zakwitną...
Okazuje się, że 7/10 Japończyków zostaje w domu przed komputerem ze zdjęciami z parków. Oglądanie kwitnących wiśni na ekranie komputera na pewno nie świadczy o potrzebie obcowania z innymi u Japończyków. Internet staje się agorą dzisiejszych czasów, miejscem wymiany informacji i wrażeń. Jest ono jak okno na świat, które dla ludzi szukających pretekstu, by nie nawiązywać bliskiego kontaktu z innymi, jest idealnym rozwiązaniem, by w tym małym, bezpiecznym świecie pozostać. Internet daje szansę na otwieranie się bez konieczności martwienia o ewentualną wpadkę, wstyd, ośmieszenie się na własne konto. Tam można pozostać anonimowym, tam nie wymaga się wypowiadania pod imieniem i nazwiskiem. W Japonii internet jest praktycznie wszędzie. Penetracja rynku telekomunikacyjnego pod względem usługi 3G sięga 95%, a jeżeli dołożyć długi czas dojazdu do szkoły i pracy środkami komunikacji publicznej - już wiadomo, że to doskonały grunt do powstania mobilnej społeczności korzystającej z sieci na komórkach w Japonii..."
Oczywiście nie mówię, że wszystkie 5 się tak zachowują.czyków. Internet staje się agorą dzisiejszych czasów, miejscem wymiany informacji i wrażeń. Jest ono jak okno na świat, które dla ludzi szukających pretekstu, by nie nawiązywać bliskiego kontaktu z innymi, jest idealnym rozwiązaniem, by w tym małym, bezpiecznym świecie pozostać. Internet daje szansę na otwieranie się bez konieczności martwienia o ewentualną wpadkę, wstyd, ośmieszenie się na własne konto. Tam można pozostać anonimowym, tam nie wymaga się wypowiadania pod imieniem i nazwiskiem. W Japonii internet jest praktycznie wszędzie. Penetracja rynku telekomunikacyjnego pod względem usługi 3G sięga 95%, a jeżeli dołożyć długi czas dojazdu do szkoły i pracy środkami komunikacji publicznej - już wiadomo, że to doskonały grunt do powstania mobilnej społeczności korzystającej z sieci na komórkach w Japonii..."
Oczywiście nie mówię, że wszystkie 5 się tak zachowują.

death_fog
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 24 lipca 2011, 12:56
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kielce

Re: Witam na forum

#653 Post autor: death_fog » środa, 27 lipca 2011, 10:58

Witam wszystkich serdecznie. :D :)
Kolejna piątka na pokładzie. 8)
Człowiek bez boga jest jak ryba bez roweru.

Awatar użytkownika
Lynx
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 28 czerwca 2009, 12:28
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: wszechświat

Re: Witam na forum

#654 Post autor: Lynx » środa, 27 lipca 2011, 11:08

Witaj death_fog :)

Shirayo. To słuszne spostrzeżenia. Ale w dalszym ciągu nie uzyskałam odpowiedzi na pytanie dlaczego właśnie piątki, które przecież cechuje "wisizm" w stosunku do tego co myślą inni piszą tak często. :D

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#655 Post autor: Shirayo » środa, 27 lipca 2011, 11:18

Nie zgodzę się.
Piątkom nie wisi wcale to, co piszą inni. Już prędzej opinie ludzi na nasz temat.
@edit
Mógłby ktoś to przenieść do offtopu czy gdzieś?

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Witam na forum

#656 Post autor: And » środa, 27 lipca 2011, 12:26

Odpowiedź na pytanie Lynx znajduje się w temacie "Kim jesteś" w dziale "Enneagram ogólnie". Pozwolę sobie zacytować:
tzlm pisze:Większość internautów z pewnością posiadaja albo czwórkę albo piątkę, z racji tego, że jako typy najbardziej introwertyczne z całego enneagramu decydują się na kontakty poprzez internet aniżeli w ,,realu'' (choć jak wszędzie i tu mogą znaleźć się wyjątki).
Internet daje czas na uporządkowanie tego, co chce się napisać. 5 lubi mówić przemyślane rzeczy, na forum łatwiej, niż "w realu" o taką postawę. :D

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Witam na forum

#657 Post autor: Cotta » środa, 27 lipca 2011, 12:47

Ja lubię fora, bo tu się gada i wycofuje kiedy chce, nie trzeba się jakoś specjalnie umawiać z ludźmi, żeby z nimi pogadać itd. Co nie znaczy, że nie lubię kontaktów realu. Nie zgodzę się też, że 5 nie interesuje, co piszą inni. Tak, jak pisze Shirayo, mogę mieć wylane na to, co inni o mnie myślą, ale ludzie sami w sobie, ich poglądu, ich motywacje itd mnie interesują. Forum dodatkowo umożliwia taki rodzaj rozmowy, który w realu byłby trudny. W realu na ogół gada się mniej konkretnie, mniej przemyślanie, na luźniejsze tematy.


Poza tym - cześć Świeżynki. :mrgreen:
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Lynx
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 28 czerwca 2009, 12:28
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: wszechświat

Re: Witam na forum

#658 Post autor: Lynx » środa, 27 lipca 2011, 12:59

Najpierw w kwestii offtopu.
Ludzie przychodzą na Forum z jakiejś potrzeby. Oznajmiają forumowemu światu "oto jestem" i mają szansę powiedzieć coś o sobie. Ponieważ - cytuję choćby tylko z opisu testowego - "Ludzie z tym stylem, notorycznie bronią się przed "inwazją" lub "pochłonięciem" przez innych. To jest zdecydowanie najbardziej antysocjalny typ w enneagramie." - dlatego mnie interesuje dlaczego piątki piszą. Jeśli nie znasz odpowiedzi - nie musisz się angażować.

To, że w internecie pisze się łatwiej - dotyczy każdego typu nie tylko piątek. Chociaż przekonuje mnie stwierdzenie Cotty, że ten brak zobowiązań co do konieczności podtrzymywania kontaktu, sprawdza się gdy chcemy zachować swoją niezależność.
Ale to chyba nie wszystko - dlatego w dalszym ciągu pytam każdej nowej piątki - dlaczego masz potrzebę wymiany poglądów z innymi. :)

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#659 Post autor: Pierzasta » środa, 27 lipca 2011, 13:06

Lynx pisze: To, że w internecie pisze się łatwiej - dotyczy każdego typu nie tylko piątek. Chociaż przekonuje mnie stwierdzenie Cotty, że ten brak zobowiązań co do konieczności podtrzymywania kontaktu, sprawdza się gdy chcemy zachować swoją niezależność.
Ale to chyba nie wszystko - dlatego w dalszym ciągu pytam każdej nowej piątki - dlaczego masz potrzebę wymiany poglądów z innymi. :)
Bo piątki mają naturalną potrzebę wymiany poglądów z innymi.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Witam na forum

#660 Post autor: Cotta » środa, 27 lipca 2011, 13:08

Lynx pisze:dlaczego masz potrzebę wymiany poglądów z innymi. :)
Bo 5 lubi analizować i rozumieć. Jeżeli w polu jej zainteresowań znajdą się zachowania innych ludzi albo przyczyny zachowań własnych, to to forum jest jak znalazł. :wink:
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

ODPOWIEDZ