Religia (Wiara) a Piątka

Dyskusje na temat typu 5

Jaką religię wyznajesz?

Katolicyzm( i pochodne)
103
32%
Satanizm
9
3%
Ja jestem Bogiem ( New Age)
16
5%
Buddyzm lub Taoizm lub Shinto
21
6%
Judaizm
1
0%
Kabała lub Jehowa
3
1%
Inne ( Sekty, Stowarzyszenia, Kościoły...)
13
4%
Ateizm lub Deizm
152
47%
Rodzimowierstwo
6
2%
 
Liczba głosów: 324

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Religia (Wiara) a Piątka

#661 Post autor: Intan » piątek, 1 kwietnia 2016, 15:20

Hatsumomo pisze:I zawsze mnie dziwi, że Polacy, a chyba powinni wiedzieć, co to znaczy stracić Ojczyznę, nie interesują się losem Palestyny.
A czy Palestyńczycy interesują się losami Polaków? Nie przesadzajmy, każdego obchodzi przede wszystkim jego własne podwórko.


dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Hatsumomo
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 28 marca 2016, 20:48

Re: Religia (Wiara) a Piątka

#662 Post autor: Hatsumomo » piątek, 1 kwietnia 2016, 15:23

Intan pisze:
Hatsumomo pisze:I zawsze mnie dziwi, że Polacy, a chyba powinni wiedzieć, co to znaczy stracić Ojczyznę, nie interesują się losem Palestyny.
A czy Palestyńczycy interesują się losami Polaków? Nie przesadzajmy, każdego obchodzi przede wszystkim jego własne podwórko.

Palestyńscy studenci w Polsce i owszem. Palestyńczycy w Palestynie nie mają czasu na rozmyślanie. Wątpię, żeby Polacy we wrześniu '39 roku, myśleli o sytuacji zesłanych na Syberię.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Religia (Wiara) a Piątka

#663 Post autor: Snufkin » piątek, 1 kwietnia 2016, 15:27

Sam jestem też niewykształcony bo uważam, że z islamem trzeba walczyć, pytanie tylko w imię czego.
Bo jeśli w imię niczego to lepiej się od razu poddać.
Ludzie w Europie pragną utrzymania statusu quo (degeneracji, nihilizmu i braku perspektyw).
Myślę, że islam nie jest zbyt dobry ale tych zgniłków pokona bez problemu.
Zachód jest już przegrany, Polska ma jakieś szansę...a jeśli to się nie uda trzeba będzie zaakceptować rzeczywistość i samemu się przekonwertować xD
BTW nie wiem czy wiesz ale enneagram był rozwijany przez sufich, może więc pod tym islamem nie będzie aż tak źle.
Chociaż jak Arabia /Saudyjska rzuci petrodolarami to raczej światem będą rządzić salafici/wahabici i różnego rodzaju średniowieczne obyczaje nas nie ominą.
Z Bogiem.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Religia (Wiara) a Piątka

#664 Post autor: Intan » piątek, 1 kwietnia 2016, 15:31

Hatsumomo pisze:
Intan pisze:A czy Palestyńczycy interesują się losami Polaków? Nie przesadzajmy, każdego obchodzi przede wszystkim jego własne podwórko.

Palestyńscy studenci w Polsce i owszem. Palestyńczycy w Palestynie nie mają czasu na rozmyślanie. Wątpię, żeby Polacy we wrześniu '39 roku, myśleli o sytuacji zesłanych na Syberię.
No widzisz, Polacy w Palestynie pewnie też się interesują losem mieszkających tam ludzi. ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 1 kwietnia 2016, 15:33 przez Intan, łącznie zmieniany 1 raz.
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Religia (Wiara) a Piątka

#665 Post autor: Elkora » piątek, 1 kwietnia 2016, 15:31

Hatsumomo pisze:I zawsze mnie dziwi, że Polacy, a chyba powinni wiedzieć, co to znaczy stracić Ojczyznę, nie interesują się losem Palestyny.
Gdyby chodziło tylko o ludzi z syrii i palestyny procent plaków przeciwny przyjmowaniu uchodzców pewnie by zmalał, ale żade z zachodnich krajów sobie nie radzi ze sprawdzaniem skąd są ci ludzie więc najrozsądniej jest chronić swoich i nie wkładać ręki do nocnika.
Plus to co mówi intan, gdyby polacy chcieli komuś pomagać to maja za wschodznią granicą znacznie bliższych kulturowo ukraińców i ich mniejszość polską. Nawet niekoniecznie muszą się interesować teraz, ale tak historycznie to nie bardzo kojarze żeby jakiś muzłumaski kraj rzucił się nam na pomoc we wrześniu 39. Odwoływanie sie do erasmusów to poprostu XD
Obrazek

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Religia (Wiara) a Piątka

#666 Post autor: Intan » piątek, 1 kwietnia 2016, 15:34

Turcja ponoć jako jedyna nie zaakceptowała rozbiorów w XVIII wieku. No, ale wszyscy już wiemy, że Turcja to ta niedobra, niewierna, liberalna.
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Hatsumomo
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 28 marca 2016, 20:48

Re: Religia (Wiara) a Piątka

#667 Post autor: Hatsumomo » piątek, 1 kwietnia 2016, 15:43

Elkora pisze:
Hatsumomo pisze:I zawsze mnie dziwi, że Polacy, a chyba powinni wiedzieć, co to znaczy stracić Ojczyznę, nie interesują się losem Palestyny.
Gdyby chodziło tylko o ludzi z syrii i palestyny procent plaków przeciwny przyjmowaniu uchodzców pewnie by zmalał, ale żade z zachodnich krajów sobie nie radzi ze sprawdzaniem skąd są ci ludzie więc najrozsądniej jest chronić swoich i nie wkładać ręki do nocnika.
Plus to co mówi intan, gdyby polacy chcieli komuś pomagać to maja za wschodznią granicą znacznie bliższych kulturowo ukraińców i ich mniejszość polską. Nawet niekoniecznie muszą się interesować teraz, ale tak historycznie to nie bardzo kojarze żeby jakiś muzłumaski kraj rzucił się nam na pomoc we wrześniu 39. Odwoływanie sie do erasmusów to poprostu XD
Iran przyjmował polskich żołnierzy. Przyznaję to z bólem serca, bo nienawidzę polityki tego kraju, ale w tym momencie raz jeden postąpili jak Bóg nakazał z miłosierdziem. Już żeby nie było, nie mam nic do Irańczyków, ale całe państwo zdecydowanie na nie. Wątpię, żeby ilość ludzi przeciwnych zmalała, bo radość z widoku kobiety w hijabie widzę prawie codziennie :) Nie odwołuję się do mniejszości ukraińskiej, bo jako Tatarka mam wiele przeciwko akurat Ukraińcom, ale cały czas będę powtarzać, że pomoc należy się każdemu, no dobra, prawie każdemu. I zgadzam się z tym, że najpierw należy zobaczyć, co się dzieję wokół nas, a później sięgać dalej. Najpierw zajmijmy się Ukraińcami i ludnością polską na Ukrainie, która jest zagrożona, później sprowadźmy mniejszości z Kazachstanu itp., bo gdzieś już takie hasła były za poprzedniego rządu, a upadło, a później zajmujmy się uchodźcami. Tu akurat zgoda. Niekoniecznie odwoływałam się do Erasmusa, bo... niestety mam kontakt ze studentami z wymiany i traktowanie przyjazdu do nowego kraju jako nowe pole picia, ćpania i poznania nowych kobietek do mnie nie przemawia. Mówię raczej o ludziach, którzy już te studia skończyli i zostali w Polsce, znam takowych i bardzo szanuję.

Hatsumomo
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 28 marca 2016, 20:48

Re: Religia (Wiara) a Piątka

#668 Post autor: Hatsumomo » piątek, 1 kwietnia 2016, 15:45

Turcja nie jest niewierna i zła... Nie uważam jej za kraju muzułmańskiego, bo na siłę się europeizuje. Nie uważam, żeby odcinanie się od swoich korzeni było cudowne. Nigdy nie opowiadam się przeciwko narodom, przeciwko polityce.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Religia (Wiara) a Piątka

#669 Post autor: Snufkin » piątek, 1 kwietnia 2016, 16:32

Chyba nie jesteś na bieżąco, Turcja od 10 lat właśnie wraca do swoich ottomańsko-muzułmańskich korzeni.
Także tych związanych z ludobójstwem mniejszości narodowych.
A nie zaakceptowała rozbiorów nie tyle z miłości do Polski tylko na przekór Rosji (stanowilibyśmy jej naturalną przeciwwagę).
W sumie fajnie jak Turcja wejdzie do UE bo wtedy na 100% UE upadnie xD
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Hatsumomo
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 28 marca 2016, 20:48

Re: Religia (Wiara) a Piątka

#670 Post autor: Hatsumomo » piątek, 1 kwietnia 2016, 16:40

Turcy może chcą powrotu do korzeni islamskich, ale rząd jest niekoniecznie do tego dobrze nastawiony. Dużo jest niezrozumiałych posunięć w ich zachowaniu, do tej pory nie mogę zrozumieć, jaki sens miała zmiana pisma na zeuropeizowane. Niby są do Unii, niby biorą od niej pieniądze ,,na uchodźców", a jednocześnie sprzecznie z wszystkimi zasadami niszczą tych biednych Kurdów, co oni komu zrobili, nikt nie wie. Z drugiej strony tych Kurdów osądzają już o wszystko, niedługo wybuch wulkanu na drugim końcu świata też będzie winą Kurdów. Nie zmienia to faktu, że nadal z islamem nie wiele to ma wspólnego.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Religia (Wiara) a Piątka

#671 Post autor: Snufkin » piątek, 1 kwietnia 2016, 16:47

Jakby nie patrzeć są teraz chyba najsilniejszym państwem muzułmańskim na świecie (także z uwagi na okresową walkę z religią).
Islam generalnie jest mało rozwojowy.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Religia (Wiara) a Piątka

#672 Post autor: Eol » sobota, 2 kwietnia 2016, 00:49

Kurdow piora, bo zaden kraj nie jest zainteresowany oderwaniem od panstwa ziem, ktore uwaza za swoje. Tak samo bylo z Hiszpanami i Krajem Baskow. Kurdowie walcza o niepodleglosc, a niepodleglosc Kurdow to strata dla Turcji. Reszta to odpowiednio prowadzona propaganda i socjotechnika oraz efekt dzialan samych Kurdow. Co do samej Turcji, to tez slyszalem, ze Erdoganowi marzy sie kalifat ale spoleczenstwo tureckie za bardzo odeszlo od swojej religii i musi stopniowo odkrecac to co zrobil Mustafa Kemal. Ciekawi mnie ile w tym rzeczywiscie jest prawdy.
Co do przyjmowania nachodzcow muzulmanskich - przeczytalem bardzo ciekawe uzasadnienie za nieprzyjmowaniem ich. Masz paczke dropsow i wsrod nich jest dziesiec zatrutych, po zjedzeniu ktorych jest bardzo duza szansa, ze umrzesz. Zdecydujesz sie aby z tej paczki zjesc dropsa? To, moim zdaniem, jest odpowiedz na przyjmowanie tych ludzi. Gdyby byla mozliwosc weryfikacji, kto kim jest, to tak ale tez tylko wtedy, gdyby rzeczywiscie chcieli podjac prace i zaakceptowac zasady jakie panuja w danym panstwie, lacznie z zaakceptowaniem kultury w nim panujacej. Wszystko wedle zasady - jestes gosciem, wiec szanujesz i przestrzegasz zasad tego, kto cie gosci. Niestety oni zachowuja sie tak, jakby przyjechali do siebie, a wlasciciel byl tak na prawde gosciem.
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Religia (Wiara) a Piątka

#673 Post autor: Wiatr1000 » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 16:21

Islam?? :shock:

Z tego co czytałem nawet od pewnym imamów w Europie a nawet poety z Syrii to oni nawet do kibelka idą zgodnie z wolą Allaha i według Koranu :shock: Dziwie się, że ktoś, 5-tek , który powinien zgłębiać tematy wybiera taką religię :roll: w ogóle.. jakąś religię monoteistyczną :P

Ja bym wybrał coś związane z naturą 8-) Nawet szamanizm indiański jest dla mnie lepszą opcją od tego co mamy :lol: Tańce przy ognisku, wciąganie grzybków.. Mryyy xD Coś wspaniałego :lol:
5w4 sp/so INTj – LII

Awatar użytkownika
michal5225
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2015, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Religia (Wiara) a Piątka

#674 Post autor: michal5225 » piątek, 20 maja 2016, 21:06

Nie ma opcji dla mnie ;(
Agnostyk-Deista
Bycie wolnym - to móc nie kłamać.
Między każdą parą wymiernych chwil istniały miliardy chwil niewymiernych.
Nie wszystko co się opłaca warto robić. A nie wszystko co warto robić zaraz się opłaca...
0w0 LIES-Se SY/SY/SY

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Religia (Wiara) a Piątka

#675 Post autor: Diamentowy Kruk » piątek, 20 maja 2016, 21:12

michal5225 pisze:Nie ma opcji dla mnie ;(
Agnostyk-Deista
W tej ankiecie deizm jest połączony z ateizmem.

ODPOWIEDZ