Poziomy zdrowia Piątek

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

Poziomy zdrowia Piątek

#1 Post autor: tzlm » niedziela, 4 marca 2007, 21:56

Macie tu o. Bo mi się nudziło...


Poziomy zdrowe

lvl 1
Zdrowie piątki są wizjonerami, wytyczają nowe ścieżki. Mają otwarty umysł i interesuje je ogólny obraz spraw.
Postrzegają świat poprzez jego analizę.
lvl 2
Obserwują wszystko z niezwykłą dokładnością. Czujne, ciekawskie, nic nie ucieknie ich uwadze. Przezorne i przewidujące. Łatwo się koncentrują, zajęcia pochłaniają je całkowicie.
lvl 3
Zdobywają wszystkie możliwe informacje na temat którym są zainteresowane. Często bywają ekspertami w ściśle określonej dziedzinie. Innowacyjne i kreatywne, pracują efektywnie. Bardzo niezależne i specyficzne.

Poziomy przeciętne

lvl 4
Planują zanim zaczną działać. Obmyślają wszystko, tworzą modele i projekty, wciąż je udoskonalając. Pilne, intelektualne, stają się specjalistami. Wybierają najtrudniejszą drogę do celu.
lvl 5
Bezcielesne umysły. Im bardziej zagłębiają się w zawiłe idee lub wyobrażone, fantastyczne światy tym bardziej stają bezstronne i bezosobowe. Bardziej zaabsorbowane własnymi wizjami i interpretacjami niż otoczeniem. Zafascynowane ezoteryką i mrokiem odsuwają się od realnego świata. Są nerwowe i popadają czasem w depresyjny nastrój.
lvl 6
Mają wrogie nastawienie do wszystkiego co koliduje z ich światem. Prowokacyjne i irytujące celowo zajmują radykalne stanowiska. Cyniczne i kłótliwe.

Poziomy niezdrowe

lvl 7
Izolują się od realności, stają się odludkami. Ekscentryczne i nihilistyczne. Bardzo niestabilne, pełne strachu przed agresją i konfrontacją. Odrzucają innych i jakiekolwiek społeczne przywiązanie czy związki.
lvl 8
Obsesyjnie zamartwiają się o swoje zagrożone pomysły. Przerażone, szalone :D łatwo wpadają w zaburzenia i fobie.
lvl9
Szukają zapomnienia, skłonne do samobójstwa, popadają w skrajności, urojenia. Obłąkane autodestruktywne, z wpływami schizofrenii. Generalnie poziom ten łączy się z osobowością unikającą i schizotypową.

Główne motywy działania: Piątki chcą posiadać wiedzę i rozumieć otoczenie. Zrozumienie jest dla nich drogą obrony od zagrożeń, które niesie otoczenie.


Tłumaczenie na podstawie materiałów ze strony:
http://www.enneagraminstitute.com/

__

Rilla: Obszerna analiza zdrowia Piątki wg Riso i Hudsona:
<TU> + Poziom 9
Ostatnio zmieniony niedziela, 11 marca 2007, 19:31 przez tzlm, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
hellhound
Posty: 53
Rejestracja: piątek, 13 października 2006, 12:03
Lokalizacja: Szczecin

#2 Post autor: hellhound » niedziela, 4 marca 2007, 22:18

w takim razie jestem wedlug tego prawie niezdrową piątką ;)
4w5

hols
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 7 listopada 2006, 09:51

#3 Post autor: hols » niedziela, 4 marca 2007, 23:45

Wyrazy szacunku dla Pani tłumaczącej :)
Ym... uprzedziłaś mnie :p miałem kawałek tłumaczenia poziomów piątki. Ok,gospodarka wolnorynkowa nie śpi. You win :twisted:

Awatar użytkownika
Romulus
Posty: 112
Rejestracja: poniedziałek, 22 stycznia 2007, 21:56
Lokalizacja: Wielkopolska

#4 Post autor: Romulus » poniedziałek, 5 marca 2007, 10:55

No to nie wiem co myśleć :?
Co jeżeli poziom mojego "zdrowia" skacze?
Czasem 3lvl, ale bardzo rzadko, tylko wtedy gdy coś tworze. A do tego musi mi się chcieć tworzyć, a nie może to być nakazane przez osobę 3cią.
Dość często odnotowuje u siebie 5 lvl, ale ten zdarza mi się podczas dyskusji(co można było tu zaobserwować, w większości dyskusji o sprawy nie materialne), lub podczas rozmyślań gdzie ja żyje i po co.
Gdy ktoś się zemną całkowicie nie zgadza, a ja jestem przekonany o swojej racji, i zrobię analizę jego podejścia, z której wychodzi że rozmówca działa z premedytacja (świadomą lub nie) staje się "Cyniczne i kłótliwy", czyli jakby nie patrzeć lvl 6.
Co najgorsze, zdarzało mi sie parę razy, dojść do lvl9. A dokładnie "Szukają zapomnienia, skłonne do samobójstwa, popadają w skrajności" i "Obłąkane autodestruktywne", na szczęście takie zachowania to u mnie rzadkość, i sam z nich wychodzę (głównie dzięki wierze).
Co o tym sądzić :?:
5w4, Pan "niepoważny" :P Całkiem poważnie ;)
Jestem tylko gwiezdnym pyłem.

Kap kap, to kapie ja... prosto na chodnik. O, wdepnąłeś we mnie. Czerwień na twojej podeszwie da się usunąć. Ale czerwień na sumieniu, będziesz nosił do końca swych dni...

Awatar użytkownika
Virgo
Posty: 138
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 19:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5 Post autor: Virgo » poniedziałek, 5 marca 2007, 11:39

Ja szczerze powiedziawszy nie umiem określić siebie na jakim jestem poziomie. W ogóle czy możemy to stwierdzić sami? Może nam sie wydawać wiele rzeczy.

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#6 Post autor: ktośtam » poniedziałek, 5 marca 2007, 13:48

W ogóle czy możemy to stwierdzić sami?
Niektórym może to sprawaić trudności, ale myślę, że raczej można określić swój poziom zdrowia (oczywiście może być to w części zakłamane - rzeczywisty poziom może być zafałszowany przez poziom jaki chcielibyśmy mieć) opierając sie na własnych obserwacjach swojego zachowania oraz na stosunku innych do siebie...
Ostatnio zmieniony sobota, 10 marca 2007, 15:22 przez ktośtam, łącznie zmieniany 1 raz.

nudis_verbis
Posty: 325
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 10:37

#7 Post autor: nudis_verbis » poniedziałek, 5 marca 2007, 14:17

to bardzo interesujący temat, ciekawe jak ma się to w przypadku ósemek, cóż z angielskim jestem na bakier...
jednak po przeczytaniu wydaje mi się, że te opisy są mało wyraziste, zwłaszcza tych zdrowych levelów, za wielu różnic nie odczuwam

kargul.x
Posty: 101
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 09:53

#8 Post autor: kargul.x » sobota, 10 marca 2007, 10:59

U mnie występują prawie wszystkie zjawiska z opisów od 2 do 6.

Awatar użytkownika
Regis
Posty: 81
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 14:31

#9 Post autor: Regis » sobota, 10 marca 2007, 16:19

U mnie tak samo, ale 2 i 6 rzadko, zazwyczaj jest to od 3 do 5.
Za nami i przed nami noc
W pałacach, bramach i na zakrętach

Awatar użytkownika
Nie mam pomysłu na nick.
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 10 marca 2007, 22:55

#10 Post autor: Nie mam pomysłu na nick. » niedziela, 11 marca 2007, 19:23

U mnie nie tylko 2 do 6, ale zazwyczaj większość z tego razem. Owszem, tworzę fantastyczne światy i się w nie zagłębiam, ale nie przeszkadza mi to np. w zagłebianiu się w tematy, którymi się ineteresuję i stawaniu się specjalistą. Zainteresowanie mrokiem też ma u mnie silne objawy...choć osobiście uważam, że ciemność nie musi mieć związku ze złem, ale to już osobny temat...Cynizm? Zdarza się, z wiekiem coraz częściej...
niezwykłym dokładnością
no comments.
5w4 90% prawdy...
Napisałbym tu jakiś fajny cytat albo motto, ale żaden nie przychodzi mi do głowy, a motta nie mam.

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#11 Post autor: tzlm » niedziela, 11 marca 2007, 19:30

Nie mam pomysłu na nick. pisze:
niezwykłym dokładnością
no comments.
Mogę przeciąć Twój kabel sieciowy?

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#12 Post autor: ewutek » niedziela, 11 marca 2007, 19:46

O ile podział na trzy główne poziomy (zdrowy, przeciętny i niezdrowy) jest sensowny, tak wartościowanie skłonności i tendencji zachowań na drugim poziomie szczegółowości podziału jest dyskusyjny. Bo niby dlaczego charakterystyka lvl2 figuruje nad opisem lvl3 sugerując wyższy poziom zdrowia? Ale i tak lepsza taka próba uporządkowana, niż żadna.
5w6

Awatar użytkownika
Nie mam pomysłu na nick.
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 10 marca 2007, 22:55

#13 Post autor: Nie mam pomysłu na nick. » niedziela, 11 marca 2007, 20:14

Mogę przeciąć Twój kabel sieciowy?
Nie krępuj się... :D
5w4 90% prawdy...
Napisałbym tu jakiś fajny cytat albo motto, ale żaden nie przychodzi mi do głowy, a motta nie mam.

Awatar użytkownika
Virgo
Posty: 138
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 19:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#14 Post autor: Virgo » poniedziałek, 12 marca 2007, 14:31

Myśle, że mieszcze sie w tych przeciętnych, co najwyżej moge dochodzić do poziomu 6, ale tak naprawde to bardzo trudno mi to określić, poza tym te opisy są dosyć rozmyte, podobne do siebie, te z początku bynajmniej i krótkie.

Awatar użytkownika
Nie mam pomysłu na nick.
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 10 marca 2007, 22:55

#15 Post autor: Nie mam pomysłu na nick. » poniedziałek, 12 marca 2007, 16:16

Tłumaczenie na podstawie materiałów ze strony:
O ile podział na trzy główne poziomy (zdrowy, przeciętny i niezdrowy) jest sensowny, tak wartościowanie skłonności i tendencji zachowań na drugim poziomie szczegółowości podziału jest dyskusyjny. Bo niby dlaczego charakterystyka lvl2 figuruje nad opisem lvl3 sugerując wyższy poziom zdrowia? Ale i tak lepsza taka próba uporządkowana, niż żadna.
poza tym te opisy są dosyć rozmyte, podobne do siebie, te z początku bynajmniej i krótkie.
Po co komentujecie, skoro na to forum i tak raczej nie zajrzy autor tego tekstu...?
5w4 90% prawdy...
Napisałbym tu jakiś fajny cytat albo motto, ale żaden nie przychodzi mi do głowy, a motta nie mam.

ODPOWIEDZ