Poziomy zdrowia Piątek

Dyskusje na temat typu 5
Awatar użytkownika
Snufkin
Enneatyp: Obserwator
Kontaktowanie:

Re: Poziomy zdrowia Piątek

Postautor: Snufkin » piątek, 8 listopada 2013, 15:48

Nie rozumiem kontekstu Twojego pytania:(
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
karczes

Postautor: karczes » piątek, 8 listopada 2013, 16:00

Podchodzisz do ludzi w sposób: "nie powiem im tego, bo jeszcze będą ode mnie lepsi".
5w6

Awatar użytkownika
Snufkin
Kontaktowanie:

Postautor: Snufkin » piątek, 8 listopada 2013, 16:03

Nadinterpretujesz. Zalecam wykładnię literalną mojego posta.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
karczes

Postautor: karczes » piątek, 8 listopada 2013, 16:15

W takim razie w jaki sposób mam zinterpretować twojego posta?
5w6

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP

Postautor: Cotta » piątek, 8 listopada 2013, 18:03

Irranea Blathin pisze:I witam po 2 latach przerwy.

Hej ho! I powodzenia w drapaniu się w górę.

[spoiler]Obrazek[/spoiler]
ObrazekObrazekObrazek
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]

http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć. O

Awatar użytkownika
Thinker

Postautor: Thinker » wtorek, 4 lutego 2014, 10:39

Obecnie poziom 5 najwyższy poziom na jakim to chyba 3
Ennea:5w4
MBTI: INTP/J
Socjo: ILI

"Nie myślę, więc się tu zalogowałem"

jakocianka
Enneatyp: Perfekcjonista

Postautor: jakocianka » piątek, 25 lipca 2014, 12:51

Jejku :O Przez pół roku trwałam w 5 levelu. Patrzę wstecz i sama siebie nie rozumiem.
[INTP RLUEI sx]
Keep running

Spoiler:

Awatar użytkownika
Mido

Postautor: Mido » piątek, 25 lipca 2014, 16:04

Lv 2/3.
oooomijam limit znaków.
[5w6]
[sp/sx]
[ISTJ]
[LII]

Awatar użytkownika
Melody

Postautor: Melody » niedziela, 27 lipca 2014, 23:28

WOW.
Naprawdę zrobiło to na mnie wrażenie, aż zobaczyłam jak wyżera mnie stres. W trakcie stresu luźno skaczę sobie od 1 do 7 poziomu utrzymując się raczej miedzy 5 a 7. Da się to jakoś opanować? Są jakieś receptury jak być zdrową piątunią (teraz wakacje i skaczę sobie miedzy 1 i 3. Jest super. Polecam)?
5w6, sx/sp, XNTX :)

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP

Postautor: Cotta » niedziela, 27 lipca 2014, 23:47

Po poziomach się nie skacze, poziom to nie to samo, co bieżące samopoczucie czy nastój. Wiadomo, że jak masz mniej problemów, to czujesz się lepiej, ale zewnętrzne okoliczności/mniej problemów to nie jest PRO. PRO to coś bardziej stabilnego, zawierającego w sobie również sposób reagowania na problemy. Wynika ze stopnia niezrównoważenia/zrównoważenia ośrodków. PRO zmienia się w tempie wielu miesięcy, nawet lat (z doświadczeń forumowiczów wynika, że tak średnio 1-1,5 roku na jeden level).
ObrazekObrazekObrazek
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]

Awatar użytkownika
Melody

Postautor: Melody » niedziela, 27 lipca 2014, 23:56

Z moich obserwacji (pewnie nieco nieobiektywnych) wynika, że pod wpływem stresu (którego w tym roku miałam sporo) poziomy zdrowia zmieniają mi się praktycznie co 1-3 miesiące, ale jeśli sytuacja jest w miarę stabilna to faktycznie jest to stały poziom. Tak jest prawidłowo?

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP

Postautor: Cotta » niedziela, 27 lipca 2014, 23:59

Raczej pod wpływem stresu wychodzi faktyczny poziom zdrowia. Reakcja na trudne sytuacje to wg mnie najlepszy tester własnego PRO.
ObrazekObrazekObrazek
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]

Awatar użytkownika
Melody

Postautor: Melody » poniedziałek, 28 lipca 2014, 01:06

Jak można oddziaływać na swój stan zdrowia?

Awatar użytkownika
methylene_blue

Postautor: methylene_blue » poniedziałek, 28 lipca 2014, 01:14

Cotta pisze:Raczej pod wpływem stresu wychodzi faktyczny poziom zdrowia. Reakcja na trudne sytuacje to wg mnie najlepszy tester własnego PRO.

Zgadzam się - u mnie też działa prawidłowość: im niższy poziom, tym gorsze radzenie sobie ze stresem. Idąc tym tropem, pomału pnę się w górę, ale cały czas jestem jeszcze na przeciętnym poziomie. Konkretnie 5 PRO - cytaty z opisu niżej to wypisz, wymaluj ja. Pasujących fragmentów byłoby więcej, ale te najdokładniej oddają istotę problemów.
[spoiler]
Jeśli Piątki stają się bardziej tajemnicze, to dlatego, że chcą utrzymać w ten sposób swoją niezależność i uniknąć ewentualnej kontroli ze strony innych osób. Coraz bardziej niechętnie rozmawiają o swoim życiu osobistym lub emocjonalnym, myśląc, że rozmowa na te tematy da innym władzę nad nimi. Ponadto mówiąc o swoich sprawach osobistych czy emocjach, mogą w bardziej bezpośredni sposób doświadczyć swojego lęku czy wrażliwości, czego przeciętne Piątki stanowczo chcą uniknąć. W każdym razie Piątki zaczynają kontrolować dostęp do siebie innych ludzi, nie przez jawne oszustwo, ale przez ograniczanie informacji o sobie — mogą być oszczędne w słowach, tajemnicze albo zupełnie niekomunikatywne. Innym sposobem na ograniczanie dostępu do siebie jest nadawanie określonego charakteru związkom z ludźmi i różnym aspektom życia. Piątka jednej osobie opowie o swoim życiu zawodowym, a drugiej — o fascynacji owadami. Komuś zwierzy się z życia intymnego, a komuś innemu opowie, gdzie lubi spędzać wieczory.
[/spoiler]

[spoiler]
Są ciekawe motywacji innych osób, którą poddają analizie intelektualnej, tak jak każdy temat wzbudzający ich zainteresowanie („To, co powiedziałaś, jest fascynujące —jesteś strasznie wściekła na facetów, nie?"). Zazwyczaj jednak próbują nie angażować się zbytnio w związki z innymi ludźmi, ponieważ ludzie są dla nich nieprzewidywalni i potencjalnie zbyt wymagający. Przeciętne Piątki wierzą, że musi być w tym jakiś haczyk. Nie potrafią sobie wyobrazić, dlaczego ktoś mógłby się nimi interesować, więc obawiają się, że inni ludzie mogliby oczekiwać od nich czegoś, zego nie mogłyby im dać. Ponadto zaangażowanie emocjonalne wzbudza silne uczucia, a z tymi przeciętna Piątka nie potrafi sobie poradzić: namiętność zbyt łatwo bierze w niej górę i zaczyna rządzić umysłem. Piątki odczuwają jednak silne impulsy seksualne, dlatego nie potrafią w ogóle zrezygnować z angażowania się w związki, tak jakby tego chciały. Dlatego chociaż Piątki uważają, że ludzie i związki międzyludzkie są fascynujące, pozostają wobec nich nieufne.
[/spoiler]

Jeśli chodzi o najniższy poziom, na jakim byłam, to 8, plus dodatkowo ciężka depresja.
5w4 sp/sx
INTP-T
LII - Robespierre prawie bez głowy

Nie ma książek moralnych lub niemoralnych. Są książki napisane dobrze lub źle. (Oscar Wilde)

Awatar użytkownika
Wiatr1000

Postautor: Wiatr1000 » poniedziałek, 28 lipca 2014, 12:21

A ja z depresji 4 letniej zaczętej w liceum pnę się cały czas do góry. A zacząłem od medytacji, czyli wywalania od siebie myśli zbytecznych skupiając się np. na oddychaniu :)

Teraz u mnie jest raczej 1/1 ;) i to przez kilka ładnych lat. Ale pokazuje zdenerwowanie gdy za dużo mam bodźców jako introwertyk i za dużo jest ludzi.

Edit: A sorki :) Już poprawiłem. Bo mam inną skalę ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 lipca 2014, 12:35 przez Wiatr1000, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4 sp/so INTj – LII

Wróć do „Typ 5 - Obserwator”