Piątki i zdrady ;)

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#31 Post autor: Kimondo » niedziela, 20 maja 2007, 23:21

Jako że ten temat jest relatywistyczny można rzecz rzucę z innej beczki.

JA nie zdradzam. Choć w młodości zdradziłem tajemnice przyjaciela w kim się kochał. Kolega ktoremu to powiedziałem pozniej się wyśmiewał z tamtego. Ech już nigdy potem nic nikomu nie mowiłem .Można powiedzieć, że jestem jak sejf nic nikomu nie powiem.
Mozna to poczytać jako zdrade ale nieświadomą.

A wy Piątki czy zdradziliście komuś cudze sekrety?


Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#32 Post autor: ewutek » niedziela, 20 maja 2007, 23:24

y3ll0w pisze:to do jakiej liczby nalezymy nie ma wplywu na to, jakie mamy doswiadczenie zyciowe
Przynależność do "liczby", jak to określiłeś, także generuje określony rodzaj doświadczeń, a ponadto rzutuje na sposób ich późniejszego interpretowania.
5w6

y3ll0w
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 19 maja 2007, 19:08

#33 Post autor: y3ll0w » poniedziałek, 21 maja 2007, 01:02

w pokretny sposob mialem to na mysli :P

OtherTruth
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2007, 19:01

#34 Post autor: OtherTruth » poniedziałek, 21 maja 2007, 10:02

...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 września 2010, 17:04 przez OtherTruth, łącznie zmieniany 1 raz.
Odrywam się od przeszłości.
Jeżeli chcesz-próbuj szczęścia i napisz do mnie.

Awatar użytkownika
Lex
Posty: 248
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 19:38

#35 Post autor: Lex » poniedziałek, 21 maja 2007, 11:50

Kimondo pisze: A wy Piątki czy zdradziliście komuś cudze sekrety?
Nie, nigdy.
Co mnie nieustannie zadziwia, to z jaką łatwością ludzie mi ufają... Nawet "wrogowie" - tzn. kiedyś osoba, która mnie nie lubi i ja jej nie lubię powiedziała mi coś w tajemnicy (w okresie kiedy nasze stosunki były powiedzymy "poprawne").
A znajomi też z resztą chętnie mi się zwierzają i zawsze mnie to szalenie dziwiło dlaczego oni tak potrafią ufać. Znaczy się wiem, że mi mogą zaufać, bo nie powiem nikomu jeśli o to proszą, ale sam nikomu nie potrafiłbym tak zaufać.

Spotkałem się kiedyś z opinią: "Jeśli nei ufasz ludziom, to tobie też nie można zaufać"... ale to nie prawda.
Obrazek
5w4

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

#36 Post autor: Gudrun » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 13:59

Brzydzę się zdradą...czy to fizyczną czy zdradzeniem czyjegoś sekretu, tajemnicy. Nie ma to dla mnie żadnego usprawiedliwienia. Nie wybaczam i nie zapominam.

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#37 Post autor: Piotr » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 14:17

Zęby to Piontrki miały kogo zdradzac :roll:

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#38 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 14:43

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 14:00 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#39 Post autor: Piotr » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 14:59

Snufkin pisze:Jeśli podejmuje jakieś działanie w imię swojego swojego widzimisię to nie uważam się za zdrajcę. Oczywiście to widzimisię powinno być uzasadnione. Czasami trzeba/można 'zdradzić' i nie mieć wyrzutów sumienia.
Miałem kiedyś taką sytuację. Zdradziłem. Postąpiłem wbrew zobowiązaniu, jakie złożyłem. Zostałem zmanipulowany i gdy to sobie uświadomiłem w samotności, to postąpiłem inaczej niż obiecałem. Zgadzam się w zupełności z podkreślonym zdaniem.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

#40 Post autor: Elkora » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 22:53

mój 5 przyjaciel praktycznie na stałe ma 2 dziewczyny z czego jedna o 2 wie ale ta 2 po 1 już nie. Jedna stwierdziła ze tak będzie wygodniej bo maja do siebie daleko, on ja co jakiś czas odwiedza i chxx wszystkim do tego jak powiedział

Ja bym się brzydziła uznała za nieuczciwe, nielojalne, powstrzymały by mnie sentymenty. U innych mi to nie przeszkadza nie moje sprawa
Obrazek

Awatar użytkownika
Fenol
Posty: 501
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2008, 00:23
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: bananolandia

#41 Post autor: Fenol » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 23:02

Elkora pisze:Ja bym się brzydziła uznała za nieuczciwe, nielojalne, powstrzymały by mnie sentymenty. U innych mi to nie przeszkadza nie moje sprawa
mnie by zeżarły własne myśli na temat tego i całej sytuacji, prawdopodobnie... a w związku z tym byłbym niedostępny dla obydwu :wink: co by raczej dobrego wpływu na związki nie miało. Z resztą nie byłbym do czegoś takiego zdolny. Już dość zaufać jednej osobie i z nią być, to już stawia przed człowiekiem nie lada wyzwania. Ponadto nie wyobrażam sobie być z kimś bez łączącego nas uczucia, jakiejś więzi. A że trudno jest mi samemu się przyznać do swoich emocji nawet przed sobą, jakże mógłbym to zrobić przed dwoma kobietami i to na raz? ;) niepojęte jak dla mnie ;)

Z resztą uważam, iż powinno się traktować ludzi tak, jak sami byśmy chcieli być traktowani. Jeśli więc z kimś jestem, to powinienem być względem tej osoby uczciwy.
6w5

Członek - choć pewnie zostanę wkrótce wykopany na zbity pysk - UPS - Unia Piątkowo - Siódemkowa

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Zdrada

#42 Post autor: chokureika » niedziela, 29 sierpnia 2010, 21:51

Zastanawiam się jak piątki postrzegają zdradę. Co już jest zdradą, czy potrafilibyście wybaczyć, czy sami zdradziliście, czy się do tego przyznaliście...?
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

bezimienny
Posty: 159
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2010, 20:23
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Zdrada

#43 Post autor: bezimienny » niedziela, 29 sierpnia 2010, 22:36

chokureika pisze:Zastanawiam się jak piątki postrzegają zdradę. Co już jest zdradą, czy potrafilibyście wybaczyć, czy sami zdradziliście, czy się do tego przyznaliście...?
Z tego co się zorientowałem czytając to forum... to z tym u 5. bywa różnie (jak zresztą i z wieloma innymi sprawami), chociaż większość jest chyba typem monogamistycznym.

Awatar użytkownika
runeii
Posty: 138
Rejestracja: sobota, 27 lutego 2010, 21:09
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Piątki i zdrady ;)

#44 Post autor: runeii » poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 00:40

Bo gdy znajdzie się już odpowiedniego partnera to po jaką chorobę zadawać sobie dalszy trud zdobywania kogoś następnego? Przecież można w tym czasie robić tyle innych rzeczy.
Odkryj wszystkie sprzeczności w poniższym zestawieniu:
5w4
MBTI: ENFP
Socjonicznie: Ni-EIE lub Ni-LIE.

bezimienny
Posty: 159
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2010, 20:23
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Piątki i zdrady ;)

#45 Post autor: bezimienny » poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 00:46

Motywy mogą być rożne, tak jak i ludzie bywają różni. Zresztą sam akt zdrady nie musi być wcale powiązany z trudem zdobywania kogoś innego.

ODPOWIEDZ