Piątki a teorie spiskowe

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Hunter
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 20 lutego 2012, 22:59

Re: Piątki a teorie spiskowe

#46 Post autor: Hunter » środa, 22 lutego 2012, 17:33

No może nie podałem najlepszego przykładu Teorii fizycznej (BBT jest przestarzała są teraz inne Teoria Wielkiego Kolapsu , Multi-wszechświatów,
Wielkiego Odbicia itd.)
Ale nie oto mi chodziło
Wiem że są def. słownikowe
Ale są też inne znaczenia słowa teoria w zależności od kontekstu i zamiaru autora i o nie mi chodzi
Hunter pisze:Ja jestem skrajnie sceptyczny odnośnie tych wszystkich teorii spiskowych
po pierwsze jak sama nazwa mówi to tylko teorie
a poza-tym skoro ktoś o nich słyszał to co to za nimby spisek ma byś
jeśli istnieją JAKIEŚ spiski to na pewno się my zwykli śmiertelnicy o nich nie dowiemy
tyle w tym temacie 8-)
no właśnie : to tylko teorie (fakt mój błąd mogłem użyć cudzysłowu nie każdy wyłapuje subtelne metafory z tekstu) - chodziło mi o ironiczny wydźwięk tego słowa jako czegoś mijającego się z rzeczywistością no wiesz czasami się mówi: to tylko w teorii tak ładnie wygląda :D
no wiesz taka gra słów
Ale wracając do tego prawdziwego tematu
Jak możesz uważać że narzędziami są Twoje analizy rzetelnych faktów" -
skąd wiesz że to są rzetelne dane - bo tak piszą na stronce o wielkich teoriach spiskowych, bo tak piszą w internecie ,bo tak trąbią w mediach
przecież to piszą jacyś fanatycy albo ludzie którzy myślą że wiedzą wszystko albo tez media które szukają sensacji żeby odciągnąć widzów od ważnych wydarzeń (tzw tematy zastępcze)
A to że ty uważasz że to są rzetelne fakty bo pasują do jakichś tam stereotypów , wydarzeń , dziejów ,relacji itp. itd. łączą się w całość.
To już są Twoje SUBIEKTYWNE opinie i odczucia
I może masz racje może to Żydzi są wszystkiemu winni , może Leonardo należał do tajnego zakonu syjonu ,może masoni rządzą światem.
Ale my Ja , Ty i inni nie mamy szansy tego zweryfikować, bo jak? :D
Tyle jest "faktów" za co i przeciw
Nie można tego obiektywnie zbadać
Możesz sobie wierzyć, możesz się jarać
każdy ma swoje zdanie
Moi zdanie nie warto sobie zawracać tym głowy bo to tylko teorie 8-)


5v4 (zdrowy ? -myślę że jak najbardziej:D )
(ENTj na 90% według socjoniki)
-zdziwiony ?
-ja też :D

Awatar użytkownika
Yarren
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 23:18
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Ząbki

Re: Piątki a teorie spiskowe

#47 Post autor: Yarren » środa, 22 lutego 2012, 18:28

A teraz zobacz: sam tworzysz teraz pomniejsze teorie spiskowe:
skąd wiesz że to są rzetelne dane - bo tak piszą na stronce o wielkich teoriach spiskowych, bo tak piszą w internecie ,bo tak trąbią w mediach
przecież to piszą jacyś fanatycy albo ludzie którzy myślą że wiedzą wszystko albo tez media które szukają sensacji żeby odciągnąć widzów od ważnych wydarzeń (tzw tematy zastępcze)
Ty sądzisz, że wiadomości piszą manipulanci, którzy chcą ukryć ważne wiadomości w natłoku nieważnych. Działają tak, aby zmanipulować ludzi. A ja mogę sadzić, że oni są Żydami i działają tym samym dla rządu Izraela.

Ale nie o to chodzi, o co mi chodzi kiedy piszę o rzetelnych informacjach? Opracowania naukowe autorytetów na przykład. Oczywiście każdy, nawet najlepszy naukowiec może być stronniczy, dlatego zapoznanie się opracowaniem jednej osoby niekoniecznie da pełny i prawdziwy obraz. Dlatego trzeba korzystać z wielu materiałów.
Ale my Ja , Ty i inni nie mamy szansy tego zweryfikować, bo jak? :D
Tyle jest "faktów" za co i przeciw
Nie można tego obiektywnie zbadać
Możesz sobie wierzyć, możesz się jarać
A co znaczy zweryfikować? Poznać prawdę poprzez sprawdzenie? A obiektywna prawda istnieje?
Moi zdanie nie warto sobie zawracać tym głowy bo to tylko teorie 8-)
Czyli na to lejesz. Do tego dodajesz założenie, że skoro brzmi nieprawdopodobnie i jest wbrew ogólnie przyjętej opinii to nie jest prawdą.

@Snuf
Też o tym słyszałem. Ale czy ta komórka pseudo-komunistycznego wywiadu składała raporty prawdziwemu wywiadowi radzieckiemu?
Analogicznie: gdyby ataku 11.09 dokonali Żydzi i przyznali się jako Al-Kaida, to po niedługim czasie by wyszło oświadczenie od Al-Kaidy, że ktoś się pod nich podszywa.
Wróblowa Papuga na 5erniku Za9łady! Arrrr!
Fragment Zaocznego Kolektywnego kapitana Rotacyjnego.

Nie tłumacz sobie swojego zachowania enneatypem. To jak usprawiedliwianie błędów dysleksją.
"A zasłanianie się dysleksją to jak szpanowanie małym fiutkiem"

muahahaha
Posty: 365
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2011, 18:27

Re: Piątki a teorie spiskowe

#48 Post autor: muahahaha » środa, 22 lutego 2012, 18:31

A ja lubię teorie spiskowe zwłaszcza takie, które mówią, że
- mamy wojny bo jakieś dupki chcą sobie zarobić na sprzedaży broni albo załatwić łatwy dostęp do ropy i podobnych
- kryzys wywołuje się celowo, żeby odpowiednie osoby sobie zarobiły
- jak ktoś w rządzie jest niewygodny to się go usuwa, zamachy stanu i takie tam
- celowo niektóre kraje utrzymuje się w biedzie (np w Afryce), żeby np koncerny cukiernicze miały tanich niewolników np. do zbioru kakao

Choć w zasadzie to ja już nie uważam tego za teorie spiskowe tylko prawdę :)

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątki a teorie spiskowe

#49 Post autor: Snufkin » środa, 22 lutego 2012, 18:44

Yarren pisze:@Snuf
Też o tym słyszałem. Ale czy ta komórka pseudo-komunistycznego wywiadu składała raporty prawdziwemu wywiadowi radzieckiemu?
Analogicznie: gdyby ataku 11.09 dokonali Żydzi i przyznali się jako Al-Kaida, to po niedługim czasie by wyszło oświadczenie od Al-Kaidy, że ktoś się pod nich podszywa.
To by było przecież zbyt oczywiste. W każdym razie istnieje hipotetyczna możliwość, że ktoś w USA celowo przymknął oko bo w końcu ten atak się bardzo Amerykanom opłacał vide wysadzanie budynków w Rosji przez nieznanych sprawców, tuż przed wyborami czy porywanie w Czeczeni zachodnich turystów przez wypuszczonych przez Rosjan bojowników.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Yarren
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 23:18
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Ząbki

Re: Piątki a teorie spiskowe

#50 Post autor: Yarren » środa, 22 lutego 2012, 19:29

I właśnie pewne "teorie spiskowe" twierdzą, że pewni ludzie z rządu pomagali terrorystom.

O tych sprawach w Rosji nawet nie słyszałem, ale nie dziwi mnie to. Rosja to stan umysłu...
Wróblowa Papuga na 5erniku Za9łady! Arrrr!
Fragment Zaocznego Kolektywnego kapitana Rotacyjnego.

Nie tłumacz sobie swojego zachowania enneatypem. To jak usprawiedliwianie błędów dysleksją.
"A zasłanianie się dysleksją to jak szpanowanie małym fiutkiem"

Awatar użytkownika
Hunter
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 20 lutego 2012, 22:59

Re: Piątki a teorie spiskowe

#51 Post autor: Hunter » środa, 22 lutego 2012, 19:57

Yarren pisze:A teraz zobacz: sam tworzysz teraz pomniejsze teorie spiskowe:
Myślę że to ty się na siłę doszukujesz ot np. w mojej wypowiedzi :D
Ale na poważnie
Teorie spiskowe porównał bym do legend
dlaczego:
Maja w sobie trochę prawdy (historyczne postaci ,realne wydarzenia)
Są atrakcyjne dla społeczeństwa (ludzie z natury są "ciekawi" lubią takie wiecie "knucie")
No i najważniejsze tłumaczą to czego niektórzy nie przyjmują do wiadomości w sposób alternatywny lepszy, atrakcyjniejszy ciekawszy

"Leje na nie" ja bym powiedział że podchodzę do nich z dużą dużą rezerwą no powiedzmy : Z przymrużeniem oka
nie kręcą mnie są schematyczne większość by można wrzucić do jednego wora :D
ale wiecie ja jestem specyficzny :lol:
to tyle w temacie

zweryfikować -czyli obalić lub potwierdzić przy pomocy odpowiednich narzędzi i przy pewnych założeniach jeżeli takie istnieją
ale Yarren jak chcesz to sprawdź z encyklopedii :P
5v4 (zdrowy ? -myślę że jak najbardziej:D )
(ENTj na 90% według socjoniki)
-zdziwiony ?
-ja też :D

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Piątki a teorie spiskowe

#52 Post autor: Wiatr1000 » wtorek, 9 września 2014, 12:51

Teorie spiskowe.

Tak naprawdę kiedyś się to czytało jakieś 4-5 lat temu. Teraz jedynie tak mimochodem przeglądam.
Jedna osoba robiła interpretacje nostradamusa i 3 wojny 4 lata temu. Powiedziała w tym temacie że utworzy się państwo islamskie, które wspólnie z chinami ruszą na resztę świata.

Było coś tez że USA niby robią specjalnie z ta Ukrainą by odciągnąć Putina od Syrii.

Czytałem tez że nieoficjalny stan wojenny ogłaszają w Stanach.. Że amerykanom śnią sie bombki atomowe na d ich krajem i takie tam pierdoły. Ale czasami warto przeczytać coś innego niż tylko to co w wiadomościach :)
5w4 sp/so INTj – LII

Awatar użytkownika
Hitchens
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 26 września 2014, 10:08
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątki a teorie spiskowe

#53 Post autor: Hitchens » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 21:59

Mój znajomy (INTP) ma hopla na punkcie teorii spiskowych. Podejrzewam, że jego zamiłowanie do marihuany wpłynęło, przynajmniej w pewnym stopniu, na to hobby. Jeśli chodzi natomiast o mnie, to sądzę, że teorie spiskowe są zwyczajnym bełkotem, na który nie warto tracić czasu.
5w4, INTj

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątki a teorie spiskowe

#54 Post autor: Snufkin » sobota, 27 sierpnia 2016, 15:46

Michael Shermer w swojej książce „Why People Believe Weird Things” tłumaczy, że ci z naszych przodków, którzy potrafili szybko „połączyć kropki” i zauważyć regułę w zachowaniu drapieżnika, w poruszających się liściach, czy kształtach widocznych kątem oka, przeżywali. Najwyżej podskoczyli, widząc cień, który wzięli za tygrysa, czy kij, który wyglądał jak wąż. Natomiast ci wolniejsi, którzy nie skojarzyli na czas że trawy poruszają się trochę inaczej niż od podmuchu wiatru, kończyli jako obiad.
Jaki był tego efekt? Materiał genetyczny tych szybciej, choć czasami błędnie, kojarzących, przekazywany był dalej, a umiejętność przeżycia stawała się atrakcyjna dla partnerów i partnerek. Tym sposobem staliśmy się chodzącymi maszynkami szukającymi wszędzie prawidłowości. Jednym ze skutków ubocznych tej cechy naszych mózgów jest to, że widzimy ludzkie twarze tam, gdzie ich nie ma – wystarczy drobne podobieństwo rozkładu elementów, i już nam się wydaje, że np. samochód się do nas uśmiecha albo patrzy na nas swoimi reflektorami.
Innym zaś skutkiem ubocznym jest właśnie skłonność do wiary w teorie spiskowe.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

ODPOWIEDZ