Zbyt młody wygląd

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Radek_
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 24 marca 2012, 17:35
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Zbyt młody wygląd

#61 Post autor: Radek_ » środa, 8 maja 2013, 16:24

Woli flirtować z młodszymi ? ;)



muahahaha
Posty: 365
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2011, 18:27

Re: Zbyt młody wygląd

#62 Post autor: muahahaha » środa, 8 maja 2013, 18:21

młodsi są fajni – mają więcej energii 8-)

Awatar użytkownika
Szarlej
Posty: 16
Rejestracja: środa, 9 czerwca 2010, 23:46
Enneatyp: Obserwator

Re: Zbyt młody wygląd

#63 Post autor: Szarlej » wtorek, 21 maja 2013, 10:34

Mi w wieku 18-19 lat piwa nikt sprzedać nie chciał, jak miałem 22 to jeszcze o dowodzik pytali.
''Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kon­taktują.''
Albert Einstein

ESTJ/ENTJ

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Zbyt młody wygląd

#64 Post autor: Eol » niedziela, 2 czerwca 2013, 00:48

Kiedyś dawali mi mniej. Teraz, jak się ogolę, trafiają z wiekiem dokładnie ale najczęściej chodzę zarośnięty :D Poza tym żona dba abym szybciej osiwiał, więc niedługo będę postarzany :D
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Offchi
Posty: 122
Rejestracja: wtorek, 20 stycznia 2015, 21:46
Enneatyp: Obserwator

Re: Zbyt młody wygląd

#65 Post autor: Offchi » środa, 21 stycznia 2015, 18:04

Mnie w wieku 16 lat pytają o fajki/ogień xd. Może dlatego, że chodzę w płaszczowatej kurtce.
postkorwinista

Awatar użytkownika
methylene_blue
Posty: 122
Rejestracja: poniedziałek, 28 października 2013, 23:04
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: 18. południk

Re: Zbyt młody wygląd

#66 Post autor: methylene_blue » czwartek, 5 lutego 2015, 14:01

Mnie też generalnie dają mniej - w zeszłym roku rejestratorka w szpitalu dopytywała się ,czy aby na pewno jestem pełnoletnia i czy w związku z tym można mnie upoważnić do informacji o kimś z rodziny. Inny przypadek z czasów, gdy byłam na I roku studiów - wybrałam się na "drzwi otwarte" do swojego dawnego liceum i jakaś dziewczyna uznała mnie za gimnazjalistkę - kandydatkę do szkoły :D W pracy zazwyczaj stykam się z młodszymi i też nie dają mi tylu lat, ile w rzeczywistości mam.
Nie wiem do końca, z czego to wynika, ale to chyba lepiej, niż gdyby mylili się w przeciwną stronę :)
5w4 sp/sx
INTP-T
LII - Robespierre prawie bez głowy

Nie ma książek moralnych lub niemoralnych. Są książki napisane dobrze lub źle. (Oscar Wilde)

Awatar użytkownika
JaNie
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek, 16 lutego 2015, 22:29
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie

Re: Zbyt młody wygląd

#67 Post autor: JaNie » sobota, 23 maja 2015, 20:12

a co typ ma z wyglądem wspólnego?
gdybym się ogolił i ubrał jak dziecko to -10 lat a jak się ładnie ogarnę to +10
u kobiet jeszcze łatwiej, bo makijaż ,więc nie rozumiem dyskusji i poszukiwań jakiejś zależności
"-Co jeśli to pułapka? [...]
-Co jest, ludzie?! -ryknął Malik, przekrzykując huk umierającego miasta- Chcecie żyć wiecznie?!"~Łzy Diabła

MaryJaneWatson
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 18 września 2015, 10:50
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Lublin

Re: Zbyt młody wygląd

#68 Post autor: MaryJaneWatson » niedziela, 20 września 2015, 14:30

nini pisze:Ciekawi mnie czy ma coś wspólnego z piątkowatością czy tylko ja tak mam, że np. w sklepie często żądają dowodu . A nie powinni (; Nie wiem jaka jest średnia wieku na forum, więc temat może okazać sie bez sensu. :wink:
Hej
Cenicie naturalność i tego sie od wielu lat skutecznie od Was uczę.8emki porzuccie szpachle na rzec naturalności choc raz na jakiś czas;-) Stąd młody wygląd piatek. Szkoda tylko, że czesto młodsze kobity i facetów postrzegacie za gówniarzy.. :wall:
8w7

Awatar użytkownika
Szyszek
Posty: 151
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2015, 14:46
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zbyt młody wygląd

#69 Post autor: Szyszek » niedziela, 20 września 2015, 21:06

Ludzie na oko zwykle dają mi 3-5 lat mniej niż powinni. Moja młodsza siostra (15 lat, enneatyp 1 albo 5) z kolei wygląda na starszą i ludziom czasem wydaje się, że jestem od niej młodszy. D:

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Zbyt młody wygląd

#70 Post autor: Wiatr1000 » piątek, 20 listopada 2015, 12:31

Według mnie młody wygląd 5 może wynika małą potrzebą przeżywania a tym bardziej małą potrzebą doświadczania rzeczy i tu nawet tych smutnych i tragicznych. Po prostu nasz stan psychologiczno-emocjonalny jest mniej zestresowany (z wyjątkiem pewnych momentów w życiu gdy zdrowie 5-tek spada) od reszty ludzie. Ludzie się przejmują każdą rzeczą, przeżywają itd. Mój minimalizm i olewactwo a także zdystansowane życie na tego typu pierdoły może skutkować tym, że wciąż zbliżania się do 30 dają mi 24!!! :shock:

Ja widzę i słyszę jak ludzie przeżywają pewne sprawy i to np rodzinne problemy lub złośliwości. To wpływa na samopoczucie a to i na zdrowie, stres, emocje reszty ludzi wyniszczają organizm w tym i skórę. Pojawiają się ze zmartwień zmarszczki itd. Gdyby ktoś mnie spytał czym się martwię to był wybałuszył oczy :shock: o czym ta osoba do mnie mówi.

Faktem jest, że my wewnętrznie przeżywamy ale chyba traktuje to wewnętrzne przeżywanie i analizowanie tego co doświadczamy jako zabawę relaks niż jakieś utrapienie jak u reszty :roll:

To jest moje zdanie jakby co.

Mi do 24 roku proszono o dowód gdy kupowałem fajki dla rodziców czy alkohole jakieś :lol:
5w4 sp/so INTj – LII

Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Zbyt młody wygląd

#71 Post autor: krasnal10 » piątek, 20 listopada 2015, 14:48

Piątka jako typ lękowy unika sytuacji stresowych, a wiadomo - stres zabija i postarza. Przypuszczam, że Piątki jako osoby mniej towarzyskie mogą mieć też mniej nałogów i są przez to mniej zniszczone fizycznie. Życie odbywa się głównie w przestrzeni mentalnej (albo w przestrzeni mnogich wariantów prawdopodobnych ale niedokonanych) i zapewne głowa, mózg, oczy są u nas najbardziej przeciążone. Nasz wiek pewnie widać po oczach. Trzeba jeść orzechy, chodzić na spacery i więcej spać, żeby zintegrować wszystkie nowe myśli. Ja tak robię, no i faktycznie jakoś się trzymam. Zawsze dają mi sporo lat mniej niż mam. Chciałbym wyglądać jak maczo, a często niestety słyszę, że mój wygląd wzbudza zaufanie, cholera ;-)
"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Zbyt młody wygląd

#72 Post autor: Wiatr1000 » piątek, 20 listopada 2015, 19:46

Dokładnie to Krasnal.

My jesteśmy typem zdystansowanym i mimo, ze odbywamy naszą podróż wewnętrzną oraz nasze przeżycia to i nawet tam mentalnie w głowie jest zdystansowana i analizowana. Możemy mieć stresy, leki i depresje jednak będą przybierać bardziej formę obiektywną i bezosobową, oderwaną od naszego Ja.

Nasze oczy może zamiast wieku pokazują raczej zmęczenie, wyczerpanie. Ale na upartego można wiek temu przypisać ;)
5w4 sp/so INTj – LII

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Zbyt młody wygląd

#73 Post autor: And » wtorek, 24 listopada 2015, 12:05

Skoro już moje Ne dzisiaj pracuje na zwiększonych obrotach, to pozwolę sobie wysnuć hipotezę, że może to mieć związek z niewielką u 5 ekspresją emocjonalną, która sprawa, że nasza mimika "pracuje" mniej intensywnie od średniej wśród ludzi, przez co nasza twarz "starzeje" się wolniej.

O swoim wyglądzie też słyszałem już opinie, że młodo wyglądam.

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Zbyt młody wygląd

#74 Post autor: Wiatr1000 » środa, 2 grudnia 2015, 19:03

And wątpię :P Chyba, że to świetna twoja ironia :lol:

Jednak jeśli weźmiemy ilość emocji a także problemu jakimi średnia ludzi się przejmuje i przeżywa w życiu to my jesteśmy pod kreską min. Oczywiście są wyjątki ale nasze umartwianie nad sobą przechodzi z emocjonalnego stanu na obojętny z analizowaniem przyczyny i skutku tegoż zagadnienia :lol:

My się poryczymy i po przejmujemy się trochę ale potem przechodzi to w stan analizy relaksującej ;) Z formy Ja- ego na formę All-ego 8-) Może u innych inaczej się to objawia ale u mnie szybko mija stan emocjonalny i przejmowanie się moją osobą :P
5w4 sp/so INTj – LII

ODPOWIEDZ