Twórczość Piątek

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Szarlej
Posty: 16
Rejestracja: środa, 9 czerwca 2010, 23:46
Enneatyp: Obserwator

Re: Twórczość Piątek

#76 Post autor: Szarlej » piątek, 24 maja 2013, 15:47

Kiedyś bawiłem się fotografią, próbowałem też pisać. Nie miałem jednak nigdy do tego dużego zapału, ostatnio nic w tym kierunku nie robiłem, ale kto wie, może jeszcze do tego wrócę, albo znajdę coś innego. Swoje prace publikowałem anonimowo, nie musiałem więc się otwierać w swoim otoczeniu, ale otrzymywałem różne opinie, które nie były zakłamane bo ktoś mnie bardziej lub mniej lubi.


''Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kon­taktują.''
Albert Einstein

ESTJ/ENTJ

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Twórczość Piątek

#77 Post autor: Eol » sobota, 1 czerwca 2013, 23:48

Ja byłem zawsze dobry w rysunkach technicznych ale czy to jest sztuka? :roll:
Mam kilka zdjęć które zachwyciły moich znajomych ale nie robię tego profesjonalnie. Muszę mieć do tego wenę :D
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
ubiotech
Posty: 137
Rejestracja: niedziela, 5 lutego 2012, 10:41
Enneatyp: Dawca

Re: Twórczość Piątek

#78 Post autor: ubiotech » niedziela, 2 czerwca 2013, 05:05

5-eczki piszą ciekawe artykuły ponieważ dokładnie analizują dane i w prosty sposób formułują wnioski. Są dobrymi bloggerami ponieważ mają wyważone opinie i nie przedstawiają ich emocjonalnie. :)

Awatar użytkownika
Mebaste
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 2 czerwca 2013, 19:40
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Nysa

Re: Twórczość Piątek

#79 Post autor: Mebaste » poniedziałek, 3 czerwca 2013, 23:49

Witam ;) od najmlodszych lat cos tworzylam, zaczelo sie od rysowania, pozniej bylo haftowanie, szydelkowanie etc.
Zamilowanie do tych rzeczy minelo z czasem, mam nadzieje ze wroci, bo podobno mam talent :wink:
Aktualnie fotografuje amatorsko i gram w gry strategiczno ekonomiczne, w ktorych tez trzeba tworzyc :D
moze nie sztuke, ale w miare prosperujace miasto tudziez aglomeracje miejskie.
5w4
"Siedzę tu niby obok a jednocześnie przemierzam kosmos"

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Twórczość Piątek

#80 Post autor: sjofh_ystad » wtorek, 4 czerwca 2013, 23:33

Mebaste pisze:gram w gry strategiczno ekonomiczne, w ktorych tez trzeba tworzyc :D
moze nie sztuke, ale w miare prosperujace miasto tudziez aglomeracje miejskie.
Ja umiem (i lubię) grać z takich rzeczy tylko w Osadników z Catanu :lol:

Awatar użytkownika
Mebaste
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 2 czerwca 2013, 19:40
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Nysa

Re: Twórczość Piątek

#81 Post autor: Mebaste » środa, 5 czerwca 2013, 01:23

Gram w Cities XL Platinum, wczesniej w Sim City Deluxe. Aktualnie zarzadzam paromilionowym miastem z liniami metra, lotniskami itp :D Ogolnie mam strategiczne podejscie do zycia i aby cos zrobic musze zebrac jak najwiecej danych, nie podejmuje pochopnie decyzji :D
5w4
"Siedzę tu niby obok a jednocześnie przemierzam kosmos"

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Twórczość Piątek

#82 Post autor: Eol » środa, 5 czerwca 2013, 10:49

Mnie od zawsze także pociągały gry. Teraz już gram dużo mniej, bo i czasu nie ma aż tyle i obowiązki mnie się pomnożyły jak myszki ale tak sobie myślę że nawet w wieku 80'ciu lat chyba nadal będę sobie od czasu do czasu grał :D
Mam w sumie 3 gry do których wiecznie wracam:
1. Cywilizacja
2. Neverwinternight
3. Total War
Niemniej to żadna twórczość. Zdaje sobie sprawę że to strata czasu ale trzeba mieć coś co pozwala wyłączyć myślenie o codziennych sprawach... :D
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Litowojonow
Posty: 525
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 19:17
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: punkt orientacyjny Lloyda

Re: Twórczość Piątek

#83 Post autor: Litowojonow » środa, 5 czerwca 2013, 15:15

Czemu strata? Jeśli jest to czymś więcej niż tylko sposobem na zabicie czasu, to nie strata.
Dużo jest w tym prawdy, ale przeważa nieprawda.

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Twórczość Piątek

#84 Post autor: Eol » środa, 5 czerwca 2013, 19:49

Może masz rację :roll:
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Twórczość Piątek

#85 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 24 lutego 2014, 00:19

W przyszłości zamierzam reaktywować coś w rodzaju bloga lecz tym razem bez sztucznego lansu, oszustwa i pozerki.
Pierw jednak muszę ostatecznie ogarnąć downa oraz zerwać ze starymi przyzwyczajeniami i nawykami.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Etna
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 27 maja 2013, 22:19

Re: Twórczość Piątek

#86 Post autor: Etna » środa, 26 lutego 2014, 23:14

Od ładnych kilku lat marzę o tym, żeby w końcu móc się realizować w mojej pasji. Ale ta pasja chyba nie chce być przeze mnie realizowana. :? Chociaż ostatnimi czasy dochodzę do wniosku, że to tylko i wyłącznie kwestia mojej obrzydliwej bierności. Usprawiedliwiam się, że przecież tyle razy bardziej lub mniej bezpośrednio dawano mi do zrozumienia, że się nie nadaję. Z jednej strony to bardziej nakręca, a z drugiej chyba tak bardzo mi na tym zależy, że boję się zrobić z siebie głupka... Niedawno, można powiedzieć, minimalnie coś ruszyłam. Jak teraz nie wyjdzie, to już chyba wcale, bo w przyszłym roku to już mi bardziej trzeba będzie o maturze i studiach myśleć, a nie o artystycznym spełnieniu... Cóż, na dniach sprawa powinna się nieco rozjaśnić.
Tyle napisałam, a nie podałam żadnego konkretu. :lol:

Awatar użytkownika
FajnaNazwa
Posty: 3
Rejestracja: środa, 8 stycznia 2014, 18:37
Enneatyp: Obserwator

Re: Twórczość Piątek

#87 Post autor: FajnaNazwa » czwartek, 27 lutego 2014, 20:42

Myślę, że dla piątki najważniejsza jest sama kwestia działania. W moim przypadku pozostawanie biernym najczęściej prowadziło do tego, że po prostu zbyt dużo myślałem. Przynosiło to tylko nowe bezsensowne problemy. Dla mnie najważniejsza była zmiana przyzwyczajeń. Polecam poczytać trochę na temat nawyków i ich zmiany ;-). Równie ważna jest motywacja. To taki fajny detonator, który odpowiednio mocny potrafi ruszyć nawet największy niewypał ;D

Są tu jakieś 5w4 so/sx, czy tylko ja jestem dziwny :D ?
5w4 So/Sx 0_0

Kayla
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 11 listopada 2013, 23:18
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Katowice

Re: Twórczość Piątek

#88 Post autor: Kayla » piątek, 28 lutego 2014, 00:56

Od zawsze byłam przekonana, że mam jakiś talent artystyczny, ale na razie nie było mi dane go odkryć- bardzo łatwo się zniechęcam, gdy mi coś nie wyjdzie. Chciałabym nauczyć się grać na keyboardzie, ale boje się, że się do tego nie nadaję i wydam niepotrzebnie kasę. Przy pierwszych niepowodzeniach miałabym też wątpliwości, czy to ma sens, a gdybym rzeczywiście miała się nie nadawać, to byłby dla mnie cios, bo już nie wiedziałabym gdzie podążać.

Swoje quasi-artystyczne wynurzenia zaczęłam jakiś czas temu zapisywać, po co- nie wiem do końca, ale może ma to sens...
FajnaNazwa pisze: Są tu jakieś 5w4 so/sx, czy tylko ja jestem dziwny :D ?
Ja. I szczerze mnie to wkurza.

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Twórczość Piątek

#89 Post autor: Ael » piątek, 28 lutego 2014, 01:06

Kayla, kup ukulele. Tańsze niż keyboard, malutkie i radosne :D ja zamierzam sobie sprawić na urodziny.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Twórczość Piątek

#90 Post autor: Elkora » piątek, 28 lutego 2014, 01:14

Ael pisze:Kayla, kup ukulele. Tańsze niż keyboard, malutkie i radosne :D ja zamierzam sobie sprawić na urodziny.
i może dawać całkiem ciekawe dźwięki
http://www.youtube.com/watch?v=RylxBtEM0sI
3minuta
Obrazek

ODPOWIEDZ