Związek z 5

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Związek z 5

#946 Post autor: Elkora » wtorek, 27 czerwca 2017, 12:23

"sama nie wie czego chce, a jak się nie wie, to lepiej się wycofać"
Własnie skazałaś wszytkich ludzi z ni na wieczną samotność (*)

Ja bym nie zalecała nikomu poddawnia się, kobiece gusta są czesto dość plastyczne. Tz pewnie są samice posiadające ścisne określony typ partnera, ale jak patrze po moich przyjaciólkach to ich byli i obecni faceci to nie jest jakiś atak klonów. Dużo da sie przeprogramować, nauczyć nowych reakcji, odkryć zaley w czymś nieznanym. W dodatku jego cieszy samo przebywanie z nią, a w piszecie o stracie energi jakby była to dla niego jakas praca w kopalni


Obrazek

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Związek z 5

#947 Post autor: Irranea » wtorek, 27 czerwca 2017, 12:49

Elkora pisze:"sama nie wie czego chce, a jak się nie wie, to lepiej się wycofać"
Własnie skazałaś wszytkich ludzi z ni na wieczną samotność (*)
Meh, zawsze może spotkać jakieś Se. Se ogarnie co chce Ni. A poza Se wieczna samotność. (*) Smutne.

Warzywko
Posty: 54
Rejestracja: niedziela, 25 czerwca 2017, 14:36

Re: Związek z 5

#948 Post autor: Warzywko » wtorek, 27 czerwca 2017, 16:12

Dzięki wszystkim za wpisy, fajnie spojrzeć na daną sprawę z kilku perspektyw. Na razie postanowiłem się wycofać i zobaczyć co to da. Coś mi mówi, że moją nachalnością sam siebie sabotuje. Chyba czas wyłączyć swoją czwórkowatość i zacząć myśleć racjonalnie. Co będzie to będzie, jak okaże jakieś zainteresowanie, to powalczę, a jak nie, to trudno, jakoś będę musiał żyć dalej i zacznę poszukiwania od nowa :P

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Związek z 5

#949 Post autor: Wiatr1000 » wtorek, 27 czerwca 2017, 16:39

Warzywko

Po prostu bądź otwarty :) Czasami lepiej zacieśnić głębsze relacje z kimś kogo znamy, niż z nowo poznaną osobą na siłę poznać, bo nam wpadła w oko ;) No niestety wiedząc po sobie mi jest ciężko nawet dalej rozwijać cokolwiek, nawet gdy daną osobę już znałem. Jaki dalszy krok zrobić, co zrobić i co dalej. W ogóle brak pewności w rozwinięcie tego w coś, w gwarancję itd. I tu lepiej mają dziewczyny 5 od facetów, że to druga strona może "dokończyć", zamknąć rozdział i jest się w układzie we dwójkę :) Ja bym się szamotał z tym wszystkim i w martwym punkcie by było :roll:

Po prosto zacieśnij zwyczajnie relacje z tą 5, nie chodzi o specjalne, strategiczne wycofanie się, tylko pokazanie, że ma się swoje życie i ta 5 nie jest twoją deską ratunku xD Możliwe, że zwróci uwagę na ciebie po pewnym czasie, bo działasz sam, bez ślepienia w nią non-stop i skakania wokół niej :)
5w4 sp/so INTj – LII

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Związek z 5

#950 Post autor: Elkora » wtorek, 27 czerwca 2017, 17:58

Warzywko pisze:Dzięki wszystkim za wpisy, fajnie spojrzeć na daną sprawę z kilku perspektyw. Na razie postanowiłem się wycofać i zobaczyć co to da. Coś mi mówi, że moją nachalnością sam siebie sabotuje. Chyba czas wyłączyć swoją czwórkowatość i zacząć myśleć racjonalnie. Co będzie to będzie, jak okaże jakieś zainteresowanie, to powalczę, a jak nie, to trudno, jakoś będę musiał żyć dalej i zacznę poszukiwania od nowa :P
Wiatr jest 30 letnim prawiczkiem, a irka to seksi domina ale jej postawa jest u 5 tak nietypowa ze dlugo myślała ze jest 8.
Idz na forum socjoniki, wrzuc kilka zdjątek swojej samicy (wybieraj wg klucza"tu wygląda naturalnie, tak reaguje" a nie "tu ladnie wyszła), opisz ją krótko i zobacz w którą strone typują. 5 zwykle mają problem z działaniem i decyzjami a jeśli ona jest np ili (jak ja) to odpuszczenie jej na dłżusza chwile zaowocuje zerwaniem kontaktu (nie przez brak sympati z jej strony tylko przez jej biednosc). Jeśli jest irką to nic nie zdziałasz, ale wiekoszść forumowych 5 to nieporadne kluchy co nie za bardzo wiedza czego chcą i nie mieliby nic przeciwko jakby im ktoś to coś poprostu dał.
Wiekszość ludzi chce kochac niezależnie od poziomu zjebania
Obrazek

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Związek z 5

#951 Post autor: Wiatr1000 » wtorek, 27 czerwca 2017, 18:27

Elkora pisze: Wiatr jest 30 letnim prawiczkiem, a irka to seksi domina ale jej postawa jest u 5 tak nietypowa ze dlugo myślała ze jest 8.
Idz na forum socjoniki, wrzuc kilka zdjątek swojej samicy (wybieraj wg klucza"tu wygląda naturalnie, tak reaguje" a nie "tu ladnie wyszła), opisz ją krótko i zobacz w którą strone typują. 5 zwykle mają problem z działaniem i decyzjami a jeśli ona jest np ili (jak ja) to odpuszczenie jej na dłżusza chwile zaowocuje zerwaniem kontaktu (nie przez brak sympati z jej strony tylko przez jej biednosc). Jeśli jest irką to nic nie zdziałasz, ale wiekoszść forumowych 5 to nieporadne kluchy co nie za bardzo wiedza czego chcą i nie mieliby nic przeciwko jakby im ktoś to coś poprostu dał.
Wiekszość ludzi chce kochac niezależnie od poziomu zjebania
:oops: :oops: Dziękuję :oops: :lol:

Nie pisałem, by był bierny, tylko by zachowywał się normalnie, naturalnie ;) miał furtkę, gdyby była nie zainteresowana.
Tego kwiatu jest pół światu. Piątki raz, że są bierne, to jeszcze zbytniego nacisku nie lubią. Ja akurat wyczuwam, gdy ktoś się we mnie zadurzy i coś chce. Radar mam dobry. To prawda, że piątki są jak kluchy. Tutaj pasuje po prostu być koło niej normalnym. Koło mnie była jedna osóbka przez 4 lata i dopiero pod koniec zacząłem myśleć coś więcej, tylko że brak decyzyjności i wątpliwości doprowadziło, że umarło śmiercią naturalną. Dlatego tutaj inicjatywę ostateczną lepiej by podjęła druga strona.
5w4 sp/so INTj – LII

Warzywko
Posty: 54
Rejestracja: niedziela, 25 czerwca 2017, 14:36

Re: Związek z 5

#952 Post autor: Warzywko » wtorek, 27 czerwca 2017, 18:43

Elkora pisze:Wiatr jest 30 letnim prawiczkiem, a irka to seksi domina ale jej postawa jest u 5 tak nietypowa ze dlugo myślała ze jest 8.
Idz na forum socjoniki, wrzuc kilka zdjątek swojej samicy (wybieraj wg klucza"tu wygląda naturalnie, tak reaguje" a nie "tu ladnie wyszła), opisz ją krótko i zobacz w którą strone typują. 5 zwykle mają problem z działaniem i decyzjami a jeśli ona jest np ili (jak ja) to odpuszczenie jej na dłżusza chwile zaowocuje zerwaniem kontaktu (nie przez brak sympati z jej strony tylko przez jej biednosc). Jeśli jest irką to nic nie zdziałasz, ale wiekoszść forumowych 5 to nieporadne kluchy co nie za bardzo wiedza czego chcą i nie mieliby nic przeciwko jakby im ktoś to coś poprostu dał.
Wiekszość ludzi chce kochac niezależnie od poziomu zjebania
Nie wiem jak odbierać ten post. Z jednej strony nie brzmi zbyt poważnie, a z drugiej, to jednak parę zdań wygląda jakby były pisane na serio.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Związek z 5

#953 Post autor: Elkora » wtorek, 27 czerwca 2017, 19:38

Po prostu jest statystycznie większe prawdopodobieństwo ze spotkasz niezdecydowaną, nie pewną siebie 5.
► Pokaż Spoiler
Albo daj jej na chwile spokój <to w sumie też potrzebne tak zdać sobie sprawę ze kogoś brakuje> tak jak planowałeś ale licz się z tym ze to prawdopodobnie ty będziesz zmuszony zakończyć okres spokoju, ze to ty będziesz musiał się przebić przez jej barierę dotyku. To nie musi być nic złego ze się od ciebie odsuwa, ja byłam zawsze bardziej wyczulona na dotyk ludzi na których mi zależało. Jak się ktoś o ciebie ociera w tramwaju to nic nie znaczy, jak ktoś komu się podobasz robi gest którego nie robił wcześniej to pewnie stoczył ze sobą jakąś walkę i zebrał się na odwagę- takie rzeczy się bardziej odnotowuje, a ona nie koniecznie musi mieć opracowany sposób reakcji na nie.
Obrazek

Warzywko
Posty: 54
Rejestracja: niedziela, 25 czerwca 2017, 14:36

Re: Związek z 5

#954 Post autor: Warzywko » czwartek, 29 czerwca 2017, 19:59

No to po wszystkim. Dziś się dowiedziałem, że ta dziewczyna jest w kimś tam zakochana. Z dość wiarygodnego źródła wiedziałem, że mój obiekt zainteresowań w chwili obecnej nie szuka faceta, no ale cóż pewnie strzałą amora dostała i się komuś poszczęściło. W sumie nawet nie czuję się z tym jakoś źle, a niech dziewczyna będzie sobie szczęśliwa.

PS Dzisiaj w robocie zdarzyło się pewna dziwna rzecz i trochę psuje mi to głowę, ale jako czwórka pewnie szukam czegoś na siłę, więc wolę jednak pozostać przy faktach i pogodzić się z tym wszystkim.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Związek z 5

#955 Post autor: Elkora » wtorek, 11 lipca 2017, 23:41

Za miesiąc ide na ślub pary która ma 2 wersje pierwszego spotkania bo gdy on poznał ją ona była tak zakochana że nie odnotowała jego istnienia, tydzień pózniej na innej imprezie już odnotowała. Zakochanie to nie jest jakies super stałe uczucie z którym nie masz szans wygrać, to raczej czujnik potencjalnie dobrych partnerów który potrafi sie mylić, wymaga weryfikacji i potrafi wskazywać w kilku kierunkach jednocześnie
Obrazek

ODPOWIEDZ