Kooperacja z innymi typami i Piątką

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
sobiepani
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 23:57

#76 Post autor: sobiepani » piątek, 17 listopada 2006, 14:44

E tam, ja uwielbiam podróże i jeśli sobie uprzednio zaplanuję, to chętnie zrywam się świtem, by poczuć zapach rosy. Tylko, że chęć izolacji kłóci się u mnie z silną potrzebą obserwacji - z jednej strony uwielbiam pętać się gdzieś anonimowo po ogromnych miastach, z drugiej, na dłuższą metę strasznie mnie to męczy. Samotna wędrówka wśród dzikich odstępów - to najlepsze rozwiązanie.

Kot z Cheshire jest piątką ! - chyba nikt nie zaprzeczy;)


5w4

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#77 Post autor: Basketcase » piątek, 17 listopada 2006, 17:44

Poza tym Włóczykij nie okazuje swoich emocji,
4w5 też nie.
jest zawsze spokojny i opanowany, mówi mądrze i klarownie.
Włóczykij jest zdrową 4w5 :)
Jest samotnikiem.
Nie, bo przecież regularnie odwiedza Muminki.

Jak miło pokłócić się o takie pierdoły.
Obrazek

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#78 Post autor: tzlm » piątek, 17 listopada 2006, 18:39

sobiepani pisze:
Kot z Cheshire jest piątką ! - chyba nikt nie zaprzeczy;)
Kocham kota. Ale jeszcze lepszy jest w 'Złotym popołudniu'.

Karol
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 12:31

#79 Post autor: Karol » sobota, 18 listopada 2006, 12:45

Ja się świetnie dogaduje z 5
mam brata 1w2 i jakoś też nie narzekam
5w6 - od Ozonex'a

"Sic vic pacum para bellum", to po łacińsku.
Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się na wojnę.

Awatar użytkownika
Infantryman
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 11 listopada 2006, 13:31
Lokalizacja: Białystok

#80 Post autor: Infantryman » sobota, 18 listopada 2006, 15:09

Karolu, używasz tego samego cytatu co ja w sygnaturze. Odnoszę wrażenie, że to jednak ja byłem pierwszy :) ! I wydaje mi się, również że nie jest on poprawnie zapisany w Twym wydaniu. Uważaj, bo po swojej stronie mam potężnego sojusznika w postaci Pana Kopalińskiego ;) http://www.slownik-online.pl/kopalinski ... 7667ce.php
Si vis pacem, para bellum

5w4 INTJ

Awatar użytkownika
Romanov
Posty: 126
Rejestracja: środa, 13 grudnia 2006, 23:53
Lokalizacja: Wrocek

#81 Post autor: Romanov » czwartek, 14 grudnia 2006, 02:14

NoLeader pisze:7 mało wymagają, po prostu chcą żeby im towarzyszyć.
jooooosne 8) z tym drugim to racja, uwielbiam chwytac w locie ludzi na tymczasowych towarzyszy. ale ze malo wymagaja hehehe. nie cierpie zamulaczy i takich co ciagle smęcą, nie ze uwielbiam krzykaczy czy cos, nol lej, takich to na kotlety mielone. lubie czuc lekkosc, jak ktos mi zanieczyszcza przestrzen to daje kopa 8)
Zawsze jest sposób
Wygrasz czy przegrasz, zostaw krew na lodzie

Obrazek

7w8 sx/sp/so <=> 6 <=> 3 ENTP/ xSTP wtorek

Awatar użytkownika
Regis
Posty: 81
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 14:31

#82 Post autor: Regis » niedziela, 24 grudnia 2006, 17:12

Taak, kotek w 'Złotym popołudniu' jest boski. :]


Ominęła mnie większość dyskusji, pewnie bym coś dodał, ale szkoda odgrzebywać już. Tylko dwa zdania: Piątka nie moze po prostu 'wyjść do ludzi', to ludzie muszą wyjść do piątki. Jedna osoba, która piątkę wyciągnie z tego w czym żyła dotychczas. Mnie wyciągneła dwójka ze skrzydłem jeden.
Za nami i przed nami noc
W pałacach, bramach i na zakrętach

Awatar użytkownika
ASKA
Posty: 35
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 15:41
Lokalizacja: MAZURY!

#83 Post autor: ASKA » poniedziałek, 22 stycznia 2007, 17:44

9 - znałem tylko jedną dziewiątkę. Była w porządku, ale nic nie jestem w stanie więcej na jej temat powiedzieć.
?????????????????????????????????????????????????????????
NAPISZ COŚ WIĘCEJ O DZIEWIĄTCE JAK JĄ POSTRZEGŁEŚ
??????????????????????????????????????????????????????????????????
BARDZO MI NA TYM ZALEŻY CHECĘ WIEDZIEC JAK W WASZYCH (5) OCZACH POSTRZEGACIE WŁASNIE DZIEWIĄTKI...
TO DLA MNIE ZAGATKOWE I CHCEM TA ZAGADKE ROZWIKŁAĆ...
'Bo jest paru ludzi
Bo jest parę w życiu dobrych chwil
Bo jest parę złudzeń które warto mieć by żyć...'

aspazja
rak;2x 9w1 i 3x 4w5 jak to możliwe? INFp

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#84 Post autor: Miltado » poniedziałek, 22 stycznia 2007, 22:18

Ja jako 3 uważam 5 za świetnych kompanów w rozwiązywaniu problemów. U swojego kumpla który jest 5 cenie subiektywność i racjonalnośc jego poglądów na świat. Ogólnie z 5 mam dobry kontakt intelektualny, ale uważam, że za dużo okazji przechodzi wam bokiem ;)
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

iconoclast
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 16 stycznia 2007, 19:27
Lokalizacja: z Prowincji

#85 Post autor: iconoclast » niedziela, 28 stycznia 2007, 23:22

Moje króciutkie uwagi co do kilku punktów w tej dyskusji:

1. "Szufladkowanie" piątek - to nie tak, że piątki szufladkują osoby, zdarzenia, rzeczy. Takie szufladkowanie jest normalną analizą podobieństw i różnic, której dokonuje mózg. Chodzi raczej o to, że w życiu piątek istnieje kilka zupełnie odrębnych "szufladek". Typowe jest na przykład posiadanie różnych przyjaciół (bądź grup przyjaciół) do "różnych celów". Zwykle ci przyjaciele znają piątkę z trochę róznych stron, a piątka tych przyaciół "nie miesza" ze sobą. Piątka w ogóle słabo łączy innych ludzi. Myslę, że wynika to z tego, że w jakiś sposób czułaby się odpowiedzialna za takie połączenia, a one mogą zagrać lub nie.

2. Jak na temat w dziale piątki - wiele bardzo długich postów i bardzo tu dużo o emocjach. To wręcz budzi moje podejrzenia ;)

3. Poziomy zdrowia w ramach poszczególnych typów - zdrowe - przeciętne - chore. Po tej 9-ciostopniowej drabince chodzimy wszyscy codziennie w górę i w dół. To, że ktoś przez jakiś czas jest zdrowy, nie oznacza, że nie spadnie w dół, być może po to, by za chwilę znów wskoczyć wyżej.

4. Co do kwestii ogólnych, ciekawe są nie tylko relacje pomiędzy poszczególnymi typami enneagramu, takie relacje przebiegają oczywiście według pewnych wzorów i mają swoje dobre i gorsze strony, lecz co najmniej równie istotny jest, moim skromnym zdaniem, poziom zdrowia" lub "stopień rozwoju" poszczególnych osobników. Stąd oczywiście wnioskowanie typu "mam fajnego kumpla Nr ... świetnie się dogadujemy więc nasze typy tj. .... pasują do siebie" - cóż niewiele wnosi do tematu. W szczególności przy takim stopniu ogólności sformułowań.

pozdrawiam, gratuluję wysiłku wkładanego w interesujące (miejscami ;) ) wypowiedzi
sapienti sat

Camilla
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 26 stycznia 2007, 12:54
Lokalizacja: Poznań

#86 Post autor: Camilla » poniedziałek, 29 stycznia 2007, 20:03

Aska napisał:
BARDZO MI NA TYM ZALEŻY CHECĘ WIEDZIEC JAK W WASZYCH (5) OCZACH POSTRZEGACIE WŁASNIE DZIEWIĄTKI...
Jestem piątkę więc mogę napisać jak widzę dziewiątki, które dobrze znam. Piewsza cecha , którą zauważyłam to fakt ,że nie lubią prosić o zaspokojenie swoich potrzeb. Wolą wszystko zrobić same albo rezygnują i zachowują spokój. Same natomiast nigdy nie odmówią pomocy.
Robią wiele dla zachowania spokoju,są bardzo tolerancyjne dla innych , nigdy nie krytykują , są pogodne i optymistyczne. Według mnie lenistwo o którym się dużo pisze na tym forum też jest pewną przenośnią. Dziewiątki potrafię dużo pracować, ale problem polega na tym że ona chcą zapomieć o swoich potrzebach i nie potrafią tak walczyć o swoje jak np. trójki czy ósemki. Ale te dziewiątki które znam wyróżniają się w pracy zawodowej, są tam lubiane za życzliwy stosunek do ludzi.
Lubię dziewiątki za brak silnych emocji, moge czuć sę przy nich dobrze. Ponieważ jako piątka nie lubię być mocno absorbowana cudzymi potrzebami to ten typ mi bardzo odpowiada.

Awatar użytkownika
miro
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 30 marca 2007, 18:15

#87 Post autor: miro » poniedziałek, 28 maja 2007, 01:53

1- brak płaszczyzny porozumienia. indoktrynacja, nachalność i podejrzana w gorliwości chęć czepiania się najdrobniejszych uchybień, dla wykazania, że 1 lepsza od wszystkich jest (tak to odbieram). znam dwie Jedynki, jedną szanuję bardzo, za idealizm, ale mocnej relacji być nie może.

2- odsuwam się, natychmiast. z wyrzutami sumienia, jak paranoid_android.

3- nie cierpię pragmatyzmu. nie lubię szumu ani fałszu. uciekam.

4- cenię za niezależność myślenia. lubię rozmawiac z czwórkami. mam przyjaciela- czwórkę, świetnie się wspólpracuje, dopełniamy się. ważne jest dla mnie, czy czwórka ma dystans do siebie, potrafi spojrzeć z boku na swoje wylewy emocjonalne. jeśli może- jest ok. natomiast nie znoszę egzaltacji, histerii, drobiazgowych zwierzeń emocjonalnych.

5- lubię :D

6- mijam. przechodzę obok. bez emocji.

7- o, tu się swietnie sprawdza relacja. znam kilka takich tandemów- Siódemka rusza, nakręca, podtrzymuje działanie, Piątka idzie w głąb. Mam bardzo dobre doświadczenia z relacji z Siódemkami. cenię ich dystans do świata.

8-czuję się podobnie, jak w relacji z Jedynką. ni. i bardzo nie lubię być podporządkowaną komukolwiek, a 8 tylko taką relację narzuca. ni.

9- nie znam.
5w4

ewa t
Posty: 171
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 11:35
Lokalizacja: miasto Warsa, Sawy, złotej kaczki i bazyliszka

#88 Post autor: ewa t » poniedziałek, 28 maja 2007, 20:23

1- ja lubie! dokladne rzeczowe i zasadnicze. czasami zbyt narzucaja swoj niby jedynie sluszny punkt widzenia, ale co tam. te pierwsze zalety rownowaza te wade.
2- jakos nie znam
3- moze byc, tylko to przewrazliwienie na punkcie teog jak ja ludzie widza, czy widza tylko to co chce pokazac jes nie od zniesienia
4- lubie, bardoz wrazliwi i wnikliwi ludzie, ciut zbyt emocjonalni, ale ogolnie ok, rozumiemy sie w pol slowa.
5- na ich przykladzie widze swoje wady i zalety; znam jedna piatke i jego i moj mozg to jak naczynia polaczone. najlepiej je rozumiem.
6- nie znam, chyba
7- uwielbiam, energiczne, entuzjastyczne, optymistyczne i tylko przyklad brac. dobrze z nimi odpoczywac, cohc nie tylko- dobrze razme dzialac
8- zbyt mocno 'wiedza lepiej' i wiedza co dla mnie najlepsze. slucham tejosoby niby, zeby jej zorbic przyjemnosc a itak robie swoje.
9- nie znam. chyba.

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

Re: Kooperacja z innymi typami i piątką.

#89 Post autor: Czekolada » poniedziałek, 28 maja 2007, 21:18

paranoid_android pisze:7. Mój ulubiony. 7w8, bo 7w6 potrafi zmęczyć.
Co masz na myśli pisząc '7w6 potrafi zmęczyć' :D ? Zanudzić? :P

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#90 Post autor: Emjotka » środa, 4 lipca 2007, 18:58

Ni w ząb nie mogę się dogadać z większością jedynek i ósemek. Chyba zuuupełnie inaczej patrzymy na świat i rozumujemy. Za to świetnie mi idzie z czwórkami, szóstkami i piątkami. Reszta - to zależy, bywa różnie, ale jakoś. :wink:
Uogólnienie maksymalne. Ale oparte na lwiej części moich doświaczeń.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

ODPOWIEDZ