Jakie jest wasze BMI?

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Jakie jest wasze BMI?

#181 Post autor: Pierzasta » poniedziałek, 13 czerwca 2011, 23:44

Racja, lepiej mieć niedowage, niż nadwagę. Niedowaga nie jest szkodliwa (chyba, że jest się kobietą i nie można zajść w ciążę, mimo że się chce).


Zauważyłam pierwszy post, ale czy faktycznie wszystkie piątki są chude, czy tylko te chude chętniej podająswojąwagę?


Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Jakie jest wasze BMI?

#182 Post autor: Shirayo » poniedziałek, 13 czerwca 2011, 23:47

Ja tam prztyć nie umiem. Chyba moja tarczyca wydziela za dużo tyroksyny.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Jakie jest wasze BMI?

#183 Post autor: Elkora » poniedziałek, 13 czerwca 2011, 23:50

o kxxxx jakie granice O.o dla 164
Wyniszczenie: poniżej 40.1 kg
Wychudzenie: od 40.3 kg do 46.8 kg
Niedowaga: od 47.1 kg do 52.2 kg
Waga prawidłowa: od 52.4 kg do 67 kg
Nadwaga: od 67.2 kg do 80.4 kg
I stopień otyłości: od 80.7 kg do 93.9 kg
II stopień otyłości: od 94.1 kg do 107.3 kg
Otyłość kliniczna: powyżej 107.6 kg

przecież jak ja bym ważyła 67 kg to by mi łokci nie było widać XD
Obrazek

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Jakie jest wasze BMI?

#184 Post autor: And » poniedziałek, 13 czerwca 2011, 23:52

Pierzasta pisze: Zauważyłam pierwszy post, ale czy faktycznie wszystkie piątki są chude, czy tylko te chude chętniej podająswojąwagę?
Ledwie 2 strony wcześniej ktoś się przyznał do nadwagi, co nie jest złym wynikiem biorąc pod uwagę, że nie wszystkie posty w tym temacie to podawanie swojej wagi i że teoretycznie więcej piątek powinno być szczupłych.
Shirayo pisze:Ja tam prztyć nie umiem. Chyba moja tarczyca wydziela za dużo tyroksyny.
Też tak miałem, jak byłem kilka lat młodszy. Ale teraz myślę, że jakbym się zawziął, to bym przytył, co potwierdzają okresy podczas których potrafiłem przytyć 4kg w 2 miesiące. Gdybym utrzymał takie tempo, po jakimś roku miałbym nadwagę. :P

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Jakie jest wasze BMI?

#185 Post autor: Pierzasta » poniedziałek, 13 czerwca 2011, 23:54

Taa, Elkoro, to są właściwości BMI. Tak naprawdę zależy to jeszcze od paru czynników - ilości tkanki mięśniowej, budowy szkieletu itd. Dla wielu osób normy BMI są za wysokie.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
rpds
Posty: 56
Rejestracja: niedziela, 27 lutego 2011, 16:44
Enneatyp: Obserwator

Re: Jakie jest wasze BMI?

#186 Post autor: rpds » środa, 15 czerwca 2011, 15:36

1,84 cm - 77kg. BMI 22,74 W okresie cyklu na siłowni zbliżam się do 80kg, ale potem waga przeważnie wraca do magicznych 75 kg. Cel, czyli 85 kg, wydaje się być dla mnie nie do osiągnięcia :P
Bywam piątką.

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jakie jest wasze BMI?

#187 Post autor: Cotta » środa, 15 czerwca 2011, 16:07

A ja nie mam wagi, więc nie wiem, ile dokładnie ważę. Ale wagę mam raczej stałą i jak sobie kiedyś liczyłam BMI to było ok. 20.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Susannah
Posty: 45
Rejestracja: sobota, 25 lipca 2009, 16:50

Re: Jakie jest wasze BMI?

#188 Post autor: Susannah » sobota, 21 kwietnia 2012, 18:02

jeszcze rok temu: 45-48kg/168cm :evil:
5w4
ISTJ/ISFJ

ntroverted (I) 81.48% Extroverted (E) 18.52%
Sensing (S) 52.38% Intuitive (N) 47.62%
Thinking (T) 50% Feeling (F) 50%
Judging (J) 62.5% Perceiving (P) 37.5%

Obrazek

LII (INTj)

ocet
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 00:27

Re: Jakie jest wasze BMI?

#189 Post autor: ocet » sobota, 21 kwietnia 2012, 22:30

Prawie całą młodość byłem otyły, bo rodzice faszerowali mnie lekami (podobno miałem straszne alergie). Mój tryb życia (szkoła - książki - komputer - spać) raczej nie pomagał, i poza kilkoma (kilkunastoma? kilkudziesięcioma?) przykrymi incydentami, to nie przykładałem to tego uwagi. Swego czasu osiągnąłem BMI bodaj 39? Nie chcę przekłamać, bo było to bodaj 124kg wagi przy 178cm wzrostu. Potem się wziąłem ostro za siebie (35kg mniej w dwa miechy, heloł) i aktualnie mam BMI rzędu 27 (92/185).

Znam jednego piątku w dobrej kondycji, dawałbym mu 25 BMI i drugiego, który raczej przypomina dawnego mnie (pewnie też podpada pod 40 BMI).

Myślę, że waga to całkowicie indywidualna sprawa, natomiast przykładanie uwagi do własnego ciała i dbałość o jego stan jest raczej charakterystyczna dla 5.
5w4 Sp
INTJ LII - 2Ti

Awatar użytkownika
chatte noire
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 14 kwietnia 2012, 16:35

Re: Jakie jest wasze BMI?

#190 Post autor: chatte noire » poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 14:55

Taaak, i żebym to ja wiedziała ile ważę...Jeżeli uznać, ze to się nie zmieniło przez ostatnie...no,...pół roku?...to można uznać, że moje BMI wynosi coś koło 21.
Fakt, że jestem paranoikiem, nie oznacza jeszcze, że cały świat nie sprzymierzył się przeciwko mnie.- Woody Allen

Awatar użytkownika
szpilka
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 11 marca 2012, 22:00
Enneatyp: Obserwator

Re: Jakie jest wasze BMI?

#191 Post autor: szpilka » wtorek, 24 kwietnia 2012, 10:56

Pierzasta pisze:Zauważyłam pierwszy post, ale czy faktycznie wszystkie piątki są chude, czy tylko te chude chętniej podająswojąwagę?
Słuszna uwaga ;) De facto wśród Piątek może być więcej zasiedziałych przed kompami 'grubasków', anilżeli wśród innych typów. Ciekawą pracę naukową można by na ten temat napisać. 'BMI a typ Enneagramu', jeszcze o takiej nie słyszałam!
Co do mnie, zależy od poziomu stresu. Jak jestem wyluzowana to jem normalnie i BMI mam w okolicy 20, kiedy nadchodzą złe dni, nie jem prawie nic i bardzo szybko spadam do ok. 18. A jeszcze parę lat temu kiedy niczym się nie przejmowałam tu i ówdzie mi tłuszczyk odstawał, było na pewno ponad 20 ;p
"Who cares what psychiatrists write on walls?"
5w6

muahahaha
Posty: 365
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2011, 18:27

Re: Jakie jest wasze BMI?

#192 Post autor: muahahaha » wtorek, 24 kwietnia 2012, 21:55

szpilka pisze: zasiedziałych przed kompami 'grubasków', anilżeli wśród innych typów.
Wszystkie znane mi osoby, które dużą część życia spędzają przed komputerem są chude (albo bardzo chude - jak kto woli). To nie chodzi o to, że się nie ruszają, ale o to że mało jedzą. Żeby coś zjeść najpierw trzeba to kupić, co łączy się z daleką wyprawą do sklepu (albo do kuchni). Poza tym jak ktoś jest bardzo ‘wciągnięty’, to nie myśli o jedzeniu, może być nawet głodny, ale do kuchni pójdzie ‘zaraz jak skończy’ (co może trochę potrwać).
W liceum i na studiach, jak moi rodzice wyjeżdżali na wakacje, a ja zostawałam sama z moim komputerkiem, to fundowałam sobie (przypadkiem) najbardziej rygorystyczne diety. Naprawdę nie chciało mi się robić zakupów więc kończyło się to jakąś kanapką z dżemem, gotową sałatką, albo kaszą i kubkiem kefiru, + jakieś owoce typu banan/ jabłko (żeby nie trzeba było się przy nich dłubać).
Rozumiem, że są grubasy przed komputerem, ale wydaje mi się , że oni w życiu najbardziej kochają jedzenie a komputer to jakiś dodatek.

Awatar użytkownika
SOS
Posty: 180
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 15:28
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Jakie jest wasze BMI?

#193 Post autor: SOS » środa, 25 kwietnia 2012, 12:30

Jest jeszcze kwestia przemiany materii. Ja mam taką, że chudy jestem niezależnie od tego ile jem i czy się w ogóle ruszam.
Ja jestem Ja.


One Legged Sam knows what you've been through
A journey of madness 'till the "The Drift" found you too

Awatar użytkownika
Litowojonow
Posty: 525
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 19:17
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: punkt orientacyjny Lloyda

Re: Jakie jest wasze BMI?

#194 Post autor: Litowojonow » środa, 25 kwietnia 2012, 13:24

Dawno się nie mierzyłem, ale raczej od dłuższego czasu już nie rosnę, więc ze wzrostem z dowodu powinno być poprawnie. 21.

Przemianę materii też mam dość prędką, i dobrze, jeden problem z głowy, niech się organizm sam o swoją wagę troszczy :wink:
muahahaha pisze:Wszystkie znane mi osoby, które dużą część życia spędzają przed komputerem są chude (albo bardzo chude - jak kto woli). To nie chodzi o to, że się nie ruszają, ale o to że mało jedzą. Żeby coś zjeść najpierw trzeba to kupić, co łączy się z daleką wyprawą do sklepu (albo do kuchni). Poza tym jak ktoś jest bardzo ‘wciągnięty’, to nie myśli o jedzeniu, może być nawet głodny, ale do kuchni pójdzie ‘zaraz jak skończy’ (co może trochę potrwać).
Coś w tym jest. Trzeba mieć swoje priorytety, jedzenie nie ucieknie, a level się sam nie wbije :lol:
Dużo jest w tym prawdy, ale przeważa nieprawda.

Awatar użytkownika
angie91
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2012, 17:14
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Jakie jest wasze BMI?

#195 Post autor: angie91 » wtorek, 1 maja 2012, 14:35

20.4 czyli w normie, ale i tak czuję, że jest wiele do naprawienia :)
7w8/3w4
sp/sx

ODPOWIEDZ