Jak poderwać 5?

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Litowojonow
Posty: 525
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 19:17
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: punkt orientacyjny Lloyda

Re: Jak poderwać 5?

#526 Post autor: Litowojonow » środa, 8 kwietnia 2015, 14:40

Też bym wolał jakąś aktywność.
1) Mniej zobowiązujące
2) Nie ma presji na mówienie
3) Nie jest nudno
4) Wysiłek fizyczny jest fajny bo endorfinki + potem może się zastanawiać czy to dlatego szczęśliwa bo z tobą, czy dlatego że wysiłek xD
5) Ogólnie lepiej mi się poznaje ludzi w ten sposób, ale to może wynikać z powyższych

Tylko może faktycznie nie basen, pogadać też trochę trzeba ;]


Dużo jest w tym prawdy, ale przeważa nieprawda.

Awatar użytkownika
nobodyspecial
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 2 stycznia 2015, 18:11
Enneatyp: Dawca

Re: Jak poderwać 5?

#527 Post autor: nobodyspecial » środa, 8 kwietnia 2015, 15:07

Elkora pisze:ścianka i rower brzmią bardzo spoczko przy czym ścianka jest łatwiejsza bo nie wymaga planowania trasy.
Gorzej jak dziewczyna ma lęk wysokości. Trochę niewypał. :D

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Jak poderwać 5?

#528 Post autor: Irranea » środa, 8 kwietnia 2015, 15:24

Przecież zawsze można się podpytać, zacząć niby mimochodem rozmowę o aktywnościach fizycznych i w ten sposób się dowiedzieć co lubi, czego chciałaby spróbować, albo jakie ma lęki. :roll:

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Jak poderwać 5?

#529 Post autor: Elkora » środa, 8 kwietnia 2015, 18:24

Laska musiałaby mieć naprawdę silną fobie żeby bać się wisieć w uprzęży 2 metry nad ziemią, równie dobrze możesz bać się zapraszać znajome do kawiarni bo może ma cukrzyce albo do kina bo może boi się ciemności
Obrazek

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jak poderwać 5?

#530 Post autor: Cotta » środa, 8 kwietnia 2015, 20:04

U mnie basen by odpadał z prostej przyczyny: nie umiem pływać. Poza tym pierwsza randka i już rozbierana? Co to to nie.
Jeżeli chodzi o inne aktywności, to - w moim przypadku - ok, byle nie jakieś ekstremalne. Poruszać się jest fajnie, ale nie mam jakiejś wybitnej kondycji, więc bez przesady. No i proponuję jednak tuż przed zdradzić, jaka to niespodzianka, bo Piątki nie lubią być nieprzygotowane i ja bym się np. wkurzyła, gdybym się ubrała jak do restauracji i potem w tych ciuchach musiała uprawiać jakiś sport. Więc niech ma szansę ubrać się adekwatnie do rodzaju aktywności.
Co do kina i knajpy, to dla mnie to jest ok i wcale nie nudne (z kimś, kto mnie interesuje, nic nie jest nudne). Pójście do jakiejś galerii sztuki czy parku naukowo-technologicznego też by było ok. Pójście na zwykły spacer również byłoby ok. Właściwie większość rzeczy, o ile to nie jakieś skrajności, jest ok. Chociaż tak po prawdzie, to na pierwszym spotkaniu raczej się spodziewam prostego klapnięcia w miłej knajpce przy kawie i to wydaje mi się najbardziej naturalne.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak poderwać 5?

#531 Post autor: Eol » środa, 8 kwietnia 2015, 20:41

Cotta pisze:Chociaż tak po prawdzie, to na pierwszym spotkaniu raczej się spodziewam prostego klapnięcia w miłej knajpce przy kawie i to wydaje mi się najbardziej naturalne.
Tez tak uwazam. Oczywiscie, po wczesniejszym wypytaniu co lubi i na co ewentualnie by sie zgodzila (np rower, czy ta scianka wspinaczkowa), mozna by bylo sie wybrac od razu po wyjsciu z knajpki lub przy nastepnym spotkaniu. Moze sie okazac nawet, ze cie zaskoczy, np tym, ze trenuje jakies sztuki walki :D Kino i basen to, moim zdaniem, kiepski wybor. Pierwsze wyklucza rozmowe, a drugie moze spowodowac maly stres (jesli dziewczyna ma kompleksy na punkcie swojego wygladu) lub wrecz podejrzenia o prawdziwe intencje tej propozycji.
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Finrey
Posty: 20
Rejestracja: środa, 1 kwietnia 2015, 23:11
Enneatyp: Mediator

Re: Jak poderwać 5?

#532 Post autor: Finrey » czwartek, 9 kwietnia 2015, 13:10

cholera, dzięki za olbrzymi odzew ! :)
myślę ze zdecyduje sie faktycznie na jakiś klasyk, kino zjeść coś itd.
trochę ja znam wiem ze gra w siatkówkę wiec chyba z kondycja nie jest najgorzej, jednak np ścianka potrafi zamienić przedramiona w dwa flaki na parę godzin wiec chyba zapytam najpierw
dzięki jeszcze raz za rady, godzina zero w sobotę dam znać jak poszło
Elkora pisze:obozejesteś9 :hug:
hah tak jestem 9 ale chyba niezbyt zdrowym :) :hug:
.

Finrey
Posty: 20
Rejestracja: środa, 1 kwietnia 2015, 23:11
Enneatyp: Mediator

Re: Jak poderwać 5?

#533 Post autor: Finrey » niedziela, 12 kwietnia 2015, 22:35

dziękuje jeszcze raz wszystkim za porady :) wieczór udany, stanęło na ściance i kolacji, ale chyba nic więcej z tego nie będzie.
.

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Jak poderwać 5?

#534 Post autor: Osteoporoza » niedziela, 12 kwietnia 2015, 23:29

Czemu nic?
6w5

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Jak poderwać 5?

#535 Post autor: Elkora » poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 00:11

bo 5 nie majo uczyć
Obrazek

Finrey
Posty: 20
Rejestracja: środa, 1 kwietnia 2015, 23:11
Enneatyp: Mediator

Re: Jak poderwać 5?

#536 Post autor: Finrey » poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 01:13

bardziej z mojej strony zainteresowanie spadło.
.

Bartek_5w4
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 13:58
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kielce

Re: Jak poderwać 5?

#537 Post autor: Bartek_5w4 » poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 14:40

Chyba nie znam dziewczyn typu 5, w stronę których mógłbym się kierować ale mam trochę odmienne zdanie odnośnie mężczyzn 5.
Na pewno nie lubię owijać w bawełnę, jak się namyślę (trochę to trwa ale nie aż tyle, co niektórzy uważają) to proponuję spotkanie. Nie uznaję bajerowania, uważam, że najbardziej można komuś zaimponować sobą, swoimi pasjami i podejściem do życia. To też jest dla mnie najważniejsze u kobiet, pustota mnie odpycha. Wygląd - jak z kimś się dobrze dogaduję to mi się podoba fizycznie a jak nie - to chociaż byłaby najładniejszą kobietą jaką znam to mi zbrzydnie. Może dlatego 5 mają uczulenie na słowo podryw, bo dla mnie przynajmniej jest nim poznawanie kogoś. No i chyba jestem dość unikalną 5 bo jak wobec mnie ktoś by podjął kroki, ewentualnie widzę zainteresowanie ze strony tej osoby to na pewno nie odpuściłbym sobie ani nie utrudniał.

Awatar użytkownika
Ketchup_suicide
Posty: 149
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:33
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Tauzen

Re: Jak poderwać 5?

#538 Post autor: Ketchup_suicide » niedziela, 26 kwietnia 2015, 22:37

Finrey, co nie pykło?
Czwórka z trzema skrzydłami.
MTBI: ENTP
Socjo: IEE
sx/sp/so

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Jak poderwać 5?

#539 Post autor: Wiatr1000 » czwartek, 16 lipca 2015, 10:43

1 randka i zamiast zwykłe spotkanie gdzie można na spokojnie pogadać, aktywność fizyczna... Tak naprawdę to mnie się to kojarzy z wyjściem z koleżanką a nie z dziewczyną :P Rower to mógłbym po dłuższej znajomości z daną osoba, choć jak kto woli. Trzeba wziąć pod uwagę, że 5 są różne i nie każda lubi sport...

Zresztą mimo, że jestem facet to myślę, że przy ścianie wspinaczkowej bym czuł się nie zręcznie. Obserwowałbym otoczenie czy ktoś się na mnie nie gapi jak sobie rady nie daje :facepalm: Na taki wypadł to bym się wybrał z kimś kogo dobrze znam i kto zamiast krytykować lub naśmiewać się z mojej nieudolnej kondycji fizycznej by to przyjął jako zabawę oraz, że ta osoba też jest cienka w tym sporcie.

Ja jako 5 czasami ze skrzydłem 4 (czasami z 6) uwielbiam przyrodę i podziwiać widoki. Jest to dla mnie forma na rozmyślenia, przeanalizowania oraz spokój i odpoczynek. W takim miejscu gdy jestem zrelaksowany mam większą okazję na zwierzania się lub przekazywania informacji z moich przemyśleń.
5w4 sp/so INTj – LII

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Jak poderwać 5?

#540 Post autor: Elkora » czwartek, 16 lipca 2015, 23:47

Wiatr1000 pisze:Na taki wypadł to bym się wybrał z kimś kogo dobrze znam i kto zamiast krytykować lub naśmiewać się z mojej nieudolnej kondycji fizycznej by to przyjął jako zabawę oraz, że ta osoba też jest cienka w tym sporcie.
Jeśli facet zaprasza samice na randkę to nie ważne jak słabo ona będzie sobie radziła na ściance, bo mu sie podoba, bo wybrał ja dla innych cech, bo mówi sobie że jeszcze zdąży ją nauczyć. Ludzie którzy się sobie podobają sa dość wyrozumiali
Obrazek

ODPOWIEDZ