Zastanawiające was sprawy

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

Zastanawiające was sprawy

#1 Post autor: Kimondo » wtorek, 25 marca 2008, 12:14

Tu mozecie pisac o rzeczach ktorych nie rozumiecie a dzieja się w rzeczywistosci.

Chciałbym zrozumiec do czego służy pieprzyk na skórze.


Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#2 Post autor: Orest_Reinn » wtorek, 25 marca 2008, 12:52

Chciałbym zrozumieć do czego służy ten temat.

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#3 Post autor: Kimondo » wtorek, 25 marca 2008, 13:29

Brawo orest uświadomiłes już sobie? Temu że zadajac pytania uczymy się myślec.
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#4 Post autor: impos animi » wtorek, 25 marca 2008, 20:37

Ja myślę, że to bardzo dobry temat.

Chciałabym zrozumieć, dlaczego czasem łatwiej zrobić sobie krzywdę, nić powiedzieć lub chociażby określić, to co się czuje.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Gumibeer
Posty: 333
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2007, 18:24

#5 Post autor: Gumibeer » wtorek, 25 marca 2008, 23:11

taka myśl ostatnio zajmuje mój biedny, głupi łeb czy Bóg umarłby dla dobra/rozwoju człowieka?

qqq
Posty: 383
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 23:17

#6 Post autor: qqq » wtorek, 25 marca 2008, 23:28

Gumibeer pisze:taka myśl ostatnio zajmuje mój biedny, głupi łeb czy Bóg umarłby dla dobra/rozwoju człowieka?
Podobno to zrobił. ^^
Czy może miałaś na myśli czy przestałby istnieć? To by nie było dobre dla człowieka.

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

#7 Post autor: Kemal » środa, 26 marca 2008, 02:40

Tako rzecze Zaratrusta...
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#8 Post autor: Kimondo » środa, 26 marca 2008, 07:10

Bóg umarłby dla dobra/rozwoju człowieka
A ty czy rzuciłabys się pod samochod by ratowac czteroletnie dziecko czy stałabyś sparaliżowana strachem? A jesteś lekarzem jedynym w okolicy i masz chorą ciotkę ktorą musisz się opiekowac. TO jest istota męczeństwa - wybor. Jezus miał wybor mogl powiedziec a w cholere gowniarze pierdoleni ostatnio mnie opluli, głupia ludzkosc. Pozwole dziewczynce umrzec bo jej Tata ma 10 zł długu u mnie. To są te srebrniki metaforyczne.

Pytanie:
1.
Absorbcja światła przez oko.? Do czego służy? Czy przypadkiem obraz nie jest wypadkową pobierania energii? A nie głownym celem istnienia oka? Czemu człowiek ślepy czuje ogromną depresje? Moze jest to uniwersalny pobieracz?
2.
Zauważyliscie , że oko odbija światło a jesli to robi nawet z nieszkadzacymi organizmowi światłem? Czemu nie wykorzystac tego do buszowania po ekranie komputera zamiast uzywania myszki? PRzecież ruchy gąłki ocznej beda zmienaic odbicei fali świtlnej wystarczą sensory.

Dziekuje kopalniwiedzy.pl za rozwoj. Ten kto tylko czyta jest głupcem - ten kto myśli mędrcem. Myślenie bez odniesienia do rzeczywistosci to głupota. Dzień bez pracy dniem bez jedzenia. Patriotyzm przeciwdziała rozwoju mocarstw zła. Ateisci niemyslący o rleigii muszą o niej myślec. Myslenei o religiach wzmacnai umysł. Sam przeczytałem wiele ksiazek o herezjhach i wyciągnąłem wnioski , zę każda miałą w jednym aspekcie racje. Istnienie sekt o openGL religii. Każdy moze używac jesli zna sposob. Komercyjnosc-windows-scjentolodzy to zło. Komunizmowi brakowało dekalogu do perfekcji. Komunizm upadłbo ludzie nei byli szkoleni odpowiednio wg. inteligencji i zdolnosci. KAżdy ma mozliwosc rozwoju myślenie o IQ to smierc dla mozgu. Keidyś maiłęm IQ 90 - IQ czlowieka jest rozwijalne nieskonczenie. Geniuszem moze byc kazdy tylk otrza zainwestowac. DLatego chłop chłopem a szlachcic szlachicem - acha no i keidyś moi przodkowie byli chlopami - ktorzy odznaczyli sie w walce - dostali tytuł szlachecki i dworek. Każdy moze sie odznaczyc. Wystarczy wybrac jedno pole - nastepnei przejsc do innego przeciwnego- pozneij zejsc nizej i znowu przeciwnie. Przeciwnosci rozwijaja bo to rozszerzanie min i max. Poszerzanie granic umysłu.

Jezeli ktos lubi sport niech zajmie się fizyka - jesli bedzie rozwijał je obustronnie to w koncu osiagnie doktoraty w obu dziedzinach.
Darwin sie mylił ewolucja genowa - nie odnosi sie do człowieka odnosi sie do zwierząt i to nie geny u człoiweka graja rolę ale poziom umiejętnosci- ewolucja człoweika to umysł. Einstein był blizszy prawdy mowiac o religii niz przypuszczał. Przeciwienstwem religii jest nauka przeciwienstwem nauki jest sport razem daje to religia-nauka-sport- klucz do rozwoju cżłowieka
Zasada trojkąta. Nie am dwojkąta. Bo to zubozenie, brak czegos.
Triada Sport-Nauka-Religia . Uczac sie na trzech tych dziedzinach rozwijamy się. To są podstawy. Co jest przeciwienstwem religii ?Inna religia. To znowu poznawanie przeciwienstw. W kazdej nauce szukamy błedow i prawd. Sport ciało fizyczne. Nauka ciało psychiczne. Religia ciało umysłu. Razem daje to trojkat wewnatrz ktoryxch jest kazda dziedzina nauki, sportu, religii,. COs jak Fraktal w kszatłcie torjkata. TO jest neiskonczonosc. Bo granica jest nie przebijalna mozna ją tylko poszerzac.
Silna wola to polączenie triad.
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

fazimodo
Posty: 269
Rejestracja: wtorek, 26 lutego 2008, 08:22

#9 Post autor: fazimodo » środa, 26 marca 2008, 10:14

"Chciałbym zrozumiec do czego służy pieprzyk na skórze."
Do niczego nie służy, jest to wada genetyczna, za dużo melaniny w jednym miejscu. Ponoć jak sie skaleczysz w tym miejscu jest duże prawdopodobieństwo na załapanie raka skóry.

"Absorbcja światła przez oko.? Do czego służy? Czy przypadkiem obraz nie jest wypadkową pobierania energii? A nie głownym celem istnienia oka? Czemu człowiek ślepy czuje ogromną depresje? Moze jest to uniwersalny pobieracz?"
Oko jest najbardziej podstawowym(no może oprócz witek czy innych nibynóżek) elementem budowy zwierząt. Oczywiście na wczesnych etapach ewolucji był to tylko receptor odbierający promienie świetlne, a nie całe obrazy. Dzięki temu prakomórki mogły sobie pływając w prazupie poradzić z przemieszczaniem się w stronę światła, gdzie najprawdopodobniej znajdowały się prarośliny, które światła używały do fotosyntezy i inne prakomórki zwierzęce. Jednak ewolucja oka nie musiała mieć miejsca, na znacznych głębokościach istnieją zwierzęta bez oczu, a niedawno(z 2-3lata temu) odnaleziono jaskinię całkowicie odciętą od świata zewnętrzengo, gdzie w ramach ewolucji zwierzęta utracił wzrok bo nie był im w tamtych warunkach potrzebny.

"Zauważyliscie , że oko odbija światło a jesli to robi nawet z nieszkadzacymi organizmowi światłem? Czemu nie wykorzystac tego do buszowania po ekranie komputera zamiast uzywania myszki? PRzecież ruchy gąłki ocznej beda zmienaic odbicei fali świtlnej wystarczą sensory."
Być może w przyszłości takie coś będzie zastosowane, ale jest to wątpliwe, ponieważ poruszanie się okiem nie jest tak precyzyjne jak ręką. Dla przykładu wystarczyłoby żebyś zaczął myśleć o abstrakcyjnych rzeczach i już gałka oczna by zmieniła swoje położenie, a tym samym kursor by się przemieścił. Ogólnie ruchy gałek ocznych są wykorzystywane przez duże sieci sklepów, aby badać na co zwraca uwagę klient kiedy wchodzi do środka.

"Ateisci niemyslący o rleigii muszą o niej myślec."
"Dopóki istnieją ateiści, Bóg ma szansę być wspominanym"

"Przeciwienstwem religii jest nauka przeciwienstwem nauki jest sport razem daje to religia-nauka-sport- klucz do rozwoju cżłowieka"
Sport przeciwnikiem nauki? Hahah dobre sobie, nawet nie wiesz ile w sporcie jest nauki, od diet, przez odpowiednio dobrany trening, bo sterydy. To wszystko to jest czysta biologia.

"KAżdy ma mozliwosc rozwoju myślenie o IQ to smierc dla mozgu. Keidyś maiłęm IQ 90 - IQ czlowieka jest rozwijalne nieskonczenie. Geniuszem moze byc kazdy tylk otrza zainwestowac."
Haha, czyżby kompleksy? IQ nie da się zwiększyć badziej niż o kilka puntków, jedynie w okresie dziecięcym jest możliwość 'wyrobienia' większego IQ. Więc jeśli miałeś w wieku 15lat IQ90, to teraz może byś miał 100? Pomijając tutaj oczywiście fakt, że małpę da się nauczyć rozwiązywać test IQ takżeby wyszła na geniusza.
5w4; INTp podtyp ekspert

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#10 Post autor: Kimondo » środa, 26 marca 2008, 12:43

Wyższe IQ to 100%. Pomysl jaki IQ miałby wszechwiedzący? Skoro
Wysoki poziom IQ znaczy że się uczysz. JAK MYSLISZ CZEMU IQ CZLWOIEKA NEIUCZUACEGO SIE JEST MNEIJSZE OD 100 A 100 TO PUNKT ROWNOWAGI TO DO CZEGO CZŁWOEIK DĄZY WIEKIEM? SKORO NADAL BEDZIE MIAŁ 100? ja JESTEM PEWIEN ZE JESZCE MAM WYZSZE iq NIZ 100

1. wYZSZE iq SWAIDOMSOC SWIATA IDAZENEI DO POZNANIA
2. NZISZE iq DAZENEI DO POZNANIA SWIATA EMOCJI - NISKEI iq JEST ozNaKa pozanwania swiata emocji a IQ = 0 to smierc

liczba 10 oznacza 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 = 10 wszystko inne to dodawanie

Enneagram ma dziewiec poziomow zdrowia 1 -9 dziewiaty poziom to czyste szalenstwo znaczy IQ = 1 i nieskonczonosc bez zera znaczy punktu rownowagi nei ma mozliwosci opanowania go. Daltego w czasie wojny twoj poziom zdrowia skacze do 9 jesl izobaczysz cos czego ne i rozumiesz.
1/1<=>100%<=>1<=>0 ?


Zajmijcie sie kryptologia enigma była pestką w porownaniu do biblii.

Nieprzebudzone osoby okreslane są jako dziecinne - wciaz ewoluujące jako ekscentrycy i szaleńcy. IQ t opunkt w ktorym mozesz miec wszystko. NIKT go nei ma
Wynik testu inteligencji ponizej 100 to znaczy brak IE a powyżej 100 Brak IQ.

Wszystko mozna wyrazic za pomocą liczb 0-9 oraz licz (nie)urojonych minusowych. Przeciwieństw. Grunt to umysł ppowyzej 100 IQ
smierc<=>życie<=>0<=>1<=>IQ 100<=>IQ0
Praca bez analizy to wrog człowieka IQ
Rozrywka bez przyjemnosci to wróg IE
0 bez umysłu to wrog rozwoju
Doszełem do teorii
Ze iloraz IQ to

IE/IQ<=>IQ przy czym IQ oznacza inteligencje kognitywną.

Q-kognitywizm<=>Q-inteligencja
I-iloraz<=>I-inteligencja

...[xy][xy][xy]...
Macierz n wymiarowa!

Jedna kropka to tyle samo co trzy kropki! Wszystko jest w ksiazkach. I sami tego uzywacie.

JUż wiem czemu zer nei używają inne cywilizacje genialne. Zero osłabia poznanie - dlatego jedynym rozwiązaniem jest beztroska + wszystkie inne emocje. Nieużywanei zera rozwija umysł. Myślenie and nim też.

Nazwy enneagramu to szyfr i klucz!
Oznaczają Że trzeba miec wszystkich umiejetnosci po rowno by osiagnąc zero! Nirwane-nieskonczonosc. Enneagram znaczy ewolucja. Zero to siła umysłu chi
0<=>chi

JEDYNYM GRZECHEM GOSCIA Z PIEKNEGO UMYSŁU BYLBRAK UMEIJETNSOCI PARAPSYCHIXCZNYCHDlatego nie uwierzył ze t oco widzi to wytwor umyśłu a wiara ot zdolnoscparapsychiczna -oktorejtrabiąwaszebabcieirodzice.Uwierzyłżęjestchoryizostałnatymetapie.Zdolnosczostaławutajeniu.
Propozycjaktore piatki cha się uczyc?
No czekam na odpowiedz tworze temat jam jest kimondo uzywajac dawcy
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#11 Post autor: Kimondo » środa, 26 marca 2008, 14:45

Pisze program obliczający czego wam brakuje do rozwoju. Rozszyfrowałem biblie teraz to przełoże i wam wyśle. Ale tylko niektorym dla ktorych napisze testy.
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

pacanoid
Posty: 378
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 08:46

#12 Post autor: pacanoid » środa, 26 marca 2008, 14:46

Kimondo, przestań żreć psychotropy.
5

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#13 Post autor: Kimondo » środa, 26 marca 2008, 14:47

Do bibli uzyłęm analizy humanistycznej podstawiając czego brak postaciom. I to był klucz. Żadna święta księga tylk oszyfr i klucz matematyk nei zrobi tego bo nei jest humanistą. HUmanista nei zrobi bo w dupie ma matematykę.
Humanizm+Matematyka+Religioznawstwo~i- i biblia rozszyfrowana.

Faryzeusze koscielni tego nie przewidzieli. Bo jak ślepcy zabijali widzącego. Zawsze niczym CHuck norris tylko półobrotu używał. Gdy noga ucięta biedak zapłąkał jak kot. Wiem, że emjotka dostanie na pewno.
Psychotropy odstawiłem 2 tygodnie temu. Wytrzymałem skutki uboczne i tyle. Tylko manga i anime mnie wspierało co było jak czytanie książek fantasy. Z ktorych wiem, że teoria zero jest błędem z punktu widzenia wybiorczego.

Brzmie jak idiota bo język moj jest wieloznaczeniowy i szyfrowany.
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

fazimodo
Posty: 269
Rejestracja: wtorek, 26 lutego 2008, 08:22

#14 Post autor: fazimodo » środa, 26 marca 2008, 15:20

p_a - na to się raczej powinno brać psychotropy...
5w4; INTp podtyp ekspert

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#15 Post autor: impos animi » czwartek, 24 lipca 2008, 00:33

Nie mogę zrozumieć, czemu ach czemu, pomimo, że wszystko zdaje się układać, ja wciąż czuję się jak ostatnie gówno? To całkowicie pozbawione sensu i logiki, to wbrew wszystkim prawom, to wbrew wszelkiemu zdrowemu rozsądkowi, wbrew mojej własnej świadomości, a mimo to w głowie wciąż słyszę swój głos, który bezustannie każe mi mieszać siebie z gnojem.

Wysyłam to pytanie w przestrzeń, rozpaczliwie licząc, że są ludzie, którzy znają mistyczną odpowiedź na to misterne zagadnienie.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

ODPOWIEDZ