Cechy Siódemki u 5

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Tuberoza
Posty: 7
Rejestracja: środa, 2 września 2009, 05:33

Re: Cechy Siódemki u 5

#16 Post autor: Tuberoza » niedziela, 6 września 2009, 00:18

Tzn. też tak macie kiedy w waszym życiu dużo się dzieje, poznajecie ciekawych ludzi? Czasem zmiany wyrywają z marazmu, czasem uświadamiam sobie, że nikt o mnie nic nie wie i mam potrzebę natychmiastowego uzewnętrznienia.
Alkohol też czasem tak działa.. :oops:


5w4

Awatar użytkownika
Fenol
Posty: 501
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2008, 00:23
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: bananolandia

Re: Cechy Siódemki u 5

#17 Post autor: Fenol » niedziela, 6 września 2009, 00:56

Tuberoza pisze:Tzn. też tak macie kiedy w waszym życiu dużo się dzieje, poznajecie ciekawych ludzi? Czasem zmiany wyrywają z marazmu, czasem uświadamiam sobie, że nikt o mnie nic nie wie i mam potrzebę natychmiastowego uzewnętrznienia.
potrzebę uzewnętrznienie szybko tłumię w sobie - o mnie lepiej by nikt za wiele nie wiedział :D

a pogoda ducha i optymizm już od długiego czasu mnie nie opuszczają. A Ty jesteś na dobrej drodze. Staniesz kiedyś pewnego jesiennego dnia na środku chodnika, poczujesz jak chłodny wiatr rozwiewa Twe włosy, zobaczysz, jak liście tańczą wokół Ciebie... i świat nagle się zmieni nie do poznania. Ruszysz dalej w drogę, już pogodna, szczęśliwa i niezachwiana 8) tak potem już zostanie 8)

podoba Ci się taki scenariusz? To pora go wcielić w życie :D
6w5

Członek - choć pewnie zostanę wkrótce wykopany na zbity pysk - UPS - Unia Piątkowo - Siódemkowa

motylica wątrobowa
Posty: 108
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 16:04
Kontakt:

Re:

#18 Post autor: motylica wątrobowa » niedziela, 6 września 2009, 12:32

Pablo pisze:
Połączenie z 7 wygląda u niego w ten sposób że nie separuje się niepotrzebnie we własnym świecie i nie unika totalnie ludzi.
Owszem żyje w nim, ma swoje inne zainteresowania jak wspinaczka górska i windsurfing, ale ma też cyniczno-ironiczne poczucie humoru. Czasem potrafi tylko siedzieć i komentować wypowiedzi innych, ale generalnie jak coś sieknie to w większości przypadków można boki zrywać - jest w tym o wiele lepszy niż niejedna 7ka bo robi to w sposób po prostu inteligentny a nie jak większość 7 - skandaliczno-prowokujący.
Siódemki też mogą posiadać głęboka wrażliwość, analityczne podejście do świata i inteligentne żarty, a z Twojej wypowiedzi wynika, ze większość interesuje tylko zabawa i kiepskie żarty. Stereotypy to zło!
"Na szyi zamordowanego kota wisiała karteczka z napisem MIAU."

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Re:

#19 Post autor: Pablo » niedziela, 6 września 2009, 21:58

motylica wątrobowa pisze: Siódemki też mogą posiadać głęboka wrażliwość, analityczne podejście do świata i inteligentne żarty, a z Twojej wypowiedzi wynika, ze większość interesuje tylko zabawa i kiepskie żarty. Stereotypy to zło!
Tak jest - zło.
Ale oceniam ludzi których poznałem w życiu po prostu. Jeden z moich lepszych kumpli to 7w8, mam jeszcze jedną fajną znajomą spod tego typu.
He he nie wiem jak reszta 8 postrzega 7ki ale dla mnie wiele z nich to mimo teorii twory dość delikatne, poza tymi bardziej ciętymi które mają jakby bardziej rozbudowany dystans do siebie i życia (do tego stopnia że potrafią np. śmiać się z tego że się pół kuchni na imprezie spaliło, albo że radio z samochodu ktoś im zapierdzielił). Takie czarne owce w gronie entuzjastów, ale bardzo ich lubię :D właśnie za ten dystans. Inna sprawa że wysublimowanym bystrym piątkowym humorkiem oni nie grzeszą ;)

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

Re: Cechy Siódemki u 5

#20 Post autor: Chinook » poniedziałek, 7 września 2009, 20:39

Wiem że mam czasem dosyć silne połączenie z 8. Z 7 podobno też mam, nie wiem tylko czy do końca zdrowe.

Ined
Posty: 42
Rejestracja: czwartek, 24 grudnia 2009, 22:49
Enneatyp: Obserwator

Re: Cechy Siódemki u 5

#21 Post autor: Ined » wtorek, 29 grudnia 2009, 22:00

Przejawy siódemki u mnie to brak zdawania sobie sprawy z zagrożenia... jeśli się pojawi, bo będąc piątką odpowiedzialną, przezorną i nielubiącą ryzyka staram się nie wywoływać wilka z lasu... ale czasem sam przychodzi...
5w4 !

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: SimilarMinds: Test enneatypu 131 pytań i test Junga - TŁ

#22 Post autor: Kapar » wtorek, 4 lutego 2014, 14:09

Irranea pisze:
Spoiler:
Najmniej masz z typu 7 i 2, czy uważasz się za zdrową Piątkę? Bo mam taką teorię, że osoby na niższych poziomach zdrowia wśród Obserwatorów nie mają wiele z tych typów, które są największymi przeciwieństwami dla 5.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: SimilarMinds: Test enneatypu 131 pytań i test Junga - TŁ

#23 Post autor: Irranea » wtorek, 4 lutego 2014, 15:46

Nie jestem zdrową Piątką. Myślę, że aktualnie mogę być na 6/7 poziomie.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: SimilarMinds: Test enneatypu 131 pytań i test Junga - TŁ

#24 Post autor: Snufkin » wtorek, 4 lutego 2014, 16:21

Kapar pisze:Najmniej masz z typu 7 i 2, czy uważasz się za zdrową Piątkę? Bo mam taką teorię, że osoby na niższych poziomach zdrowia wśród Obserwatorów nie mają wiele z tych typów, które są największymi przeciwieństwami dla 5.
Jeśli już to 1 i 2. Z 7 mamy połączenie i często z niego korzystamy (w zdrowiu lub chorobie). Zastanów się co piszesz bo będzie ostrzeżenie od boogiego.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: SimilarMinds: Test enneatypu 131 pytań i test Junga - TŁ

#25 Post autor: Irranea » wtorek, 4 lutego 2014, 16:48

Yep. Uważam, że korzystam z mojego siódemkowego połączenia w jakiś sposób. Mianowicie nie myślę o problemie. Skoro o nim nie myślę, to go nie ma, a że przez to problemy się na siebie nakładają i bywa kiepsko, to już inna sprawa. Za to nie posiadam tych stereotypowo siódemkowych cech, jak ucieczka w zabawę i skakanie z kwiatka na kwiatek. Testy są raczej budowane na podstawie tych stereotypowych zachowaniach typów.

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Cechy Siódemki u 5

#26 Post autor: Kapar » czwartek, 6 lutego 2014, 06:00

Snufkin pisze:
Kapar pisze:Najmniej masz z typu 7 i 2, czy uważasz się za zdrową Piątkę? Bo mam taką teorię, że osoby na niższych poziomach zdrowia wśród Obserwatorów nie mają wiele z tych typów, które są największymi przeciwieństwami dla 5.
Jeśli już to 1 i 2. Z 7 mamy połączenie i często z niego korzystamy (w zdrowiu lub chorobie). Zastanów się co piszesz bo będzie ostrzeżenie od boogiego.
To jak z niego korzystacie to już inna historia, najczęstsza moja obserwacja uruchamiania połączenia z 7 to wpadanie w głupawkę albo piątkowe lenistwo.
Wcześniej chodziło mi o to, że Piątkom brakuje często luzu (typ 7) i emocjonalnego ciepła czy w ogóle okazywania uczuć (typ 2 jako najbardziej rozuczuciowany). Stąd nie jest zaskoczeniem, że wielu bliższych znajomych w kręgach 5 to ich niejako przeciwieństwa (7 i 2) choć 8 i 1 chyba też się załapują ale trudniej już mówić tu o przeciwieństwach.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Cechy Siódemki u 5

#27 Post autor: Cotta » czwartek, 6 lutego 2014, 19:31

Z Siódemkami jeszcze mogę się zgodzić (sama nie znam ich zbyt wiele, ale też nie mam jakichś zastrzeżeń do ich towarzystwie na luźnej stopie znajomości), ale... serio znasz Piątki, które się obracają (z własnego wyboru) w gronie Dwójek? :shock: Wydaje mi się, że Piątki instynktownie zwiewają gdzie pieprz rośnie przed Dwójkami, bo wyczuwają, że 2 będą chciały od 5 więcej niż te mają ochotę im dać.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
abc2343
Posty: 31
Rejestracja: sobota, 27 lipca 2013, 21:10

Re: Cechy Siódemki u 5

#28 Post autor: abc2343 » poniedziałek, 27 października 2014, 22:35

U mnie ostatnimi czasy uaktywniły się pewne cechy siódemki. Nie wiem czy to nie przejściowe, ale cieszę się tym póki mogę.
Patrzę na świat z umiarkowanym optymizmem. Nie wyolbrzymiam problemów, co sprowadza się do tego, że ich praktycznie nie mam/nie zauważam. Potrafię cieszyć się błahostkami, jak "słońce świeci", "spadł pierwszy śnieg" itd. Trochę otworzyłam się na ludzi- nie mówię wprawdzie nikomu o rzeczach dla mnie istotnych, ale ponarzekać na nauczycieli to przyjemność- byle nie za często oczywiście. Ogólnie ostatnio zachowuję się trochę jak dziecko, ale jest mi z tym dobrze bo praktycznie nie odczuwam melancholijnych nastrojów, chodzę na co dzień szczęśliwa.
5w4 INTP
/// Teraz jestem bardziej ENTP i wychodzi mi niby 7w8, ludzie się zmieniają XD

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Cechy Siódemki u 5

#29 Post autor: And » wtorek, 28 października 2014, 17:08

Dzięki temu, ze temat został odkopany, zdałem sobie sprawę, ze zacząłem jakiś czas temu ''siódemkowac'' i doprowadziło mnie to do sporych kłopotów. Po pierwsze, zacząłem unikać negatywnych myśli, co w konsekwencji pozbawiło mnie czujności, gotowości na niepowodzenia, rozważania alternatywnych scenariuszy itp.
Po drugie, zacząłem szukać ucieczki od realnych problemów, angażując się w takie, czy inne aktywności i często i gęsto wpadając w swojego rodzaju uzależnienia, z których wyciągnąć mnie mogło tylko przerzucenie się na innego rodzaju uzależnienia. :shock: Nie wytrzymywałem już ciągłego zamartwiania się tym, co mam do zrobienia, czego jeszcze nie zrobiłem itp. wiec po prostu starałem się podejmować aktywności, które pozwolą mi o tym zapomnieć i skupić się na czymś innym. Niektóre z tych czynności pochłaniały mnie bardzo mocno.

W konsekwencji zacząłem się poddawać natrafiając na najmniejsze niedogodności, rezygnować w sprawach wymagających odrobiny samozaparcia. Nigdy nie była to moja mocna strona, ale odcinając się od ciągłego zamartwiania i analizowania problemów na rożne sposoby, pozbawiłem się najlepiej znanej sobie broni do walki z trudnościami i zacząłem oddawać wszystko kompletnym walkoverem. Bo wiem, ze bez uprzedniego przeanalizowania, przemyślenia problemu na 1000 rożnych sposobów, nie zadziałam. :wall:

To chyba można nazwać ''siódemkowaniem'' z tego, co czytam w opisie Siódemek na enneagram.pl. Chyba, że coś źle interpretuję.

Wielokrotnie zasłyszana od innych rada, żebym przestał myśleć, nakręcać się negatywnie, chyba nie wyszła mi na zdrowie. Może po prostu w zły sposób ją wcieliłem w życie. Ale problemów już mi się narobiło i chyba lepiej byłoby, żebym jednak dalej zachowywał się po swojemu, a nie luzował swoje mechanizmy obronne tylko dlatego, że innym udaje się radzić sobie bez nich. :scratch: :what: :facepalm: :wall:

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Cechy Siódemki u 5

#30 Post autor: Wiatr1000 » środa, 29 października 2014, 17:35

And.. Myślenie i analizowanie, można ten nadmiar jeśli przeszkadza zastąpić samym "obserwowaniem". Nikt nie mówi, że masz być energiczna i frywolna i na wszystko kłaść lachę :mrgreen:

U mnie siódemka to.. DZIECINADA! :shock: Rodzice mają prz**ne gdy się zachowuje jak niedorozwinięte dziecko :lol: To tu bącne tu zaczepie kogoś z rodziców to się głupotę jakąś dziecinną powie ;) Ale optymizmu u mnie nie ma i samozaparcia i łapania się różnych zainteresowań. Kiedyś miałem więcej zainteresowań teraz więcej rzeczy na głowie i wciąż brakujący czas :P

Ale taki jak Mooji mówi .. hmm ciężko będzie...

https://www.youtube.com/watch?v=o4ONcHIyzjg
5w4 sp/so INTj – LII

ODPOWIEDZ