Co inni zarzucają Piątkom?

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Co inni zarzucają Piątkom?

#301 Post autor: Snufkin » sobota, 9 czerwca 2012, 22:48

Ona tak reaguje w stosunku do wszystkich nowych pracowników. Zwraca im uwagę na większe lub mniejsze błędy ale w taki sposób, że tylko ich podkurwia. Widzę tu zdecydowanego Fi polara bo nie potrafi tego dokonać w jakiś taktowny sposób tylko takie docinki pod nosem i obgadywanie za plecami.


5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
maroz
Posty: 532
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 21:01
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Gdzieś w Tricity sobie lata

Re: Co inni zarzucają Piątkom?

#302 Post autor: maroz » niedziela, 10 czerwca 2012, 11:40

Przykre chamskie zachowanie.
A czy reaguje tak do pracowników którzy mają odwagę obrócić to w humor i nie obawiają się utraty pracy? Czy atakuje osoby silne, niezależne od niej materialnie i psychicznie?
Czy na pewno tylko wobec nowych, czy może także wobec tych którzy się jej nie podporządkowali?
Kilka słów o mnie i moim życiu: http://www.youtube.com/watch?v=--fv2KOIjhM
Co mnie kręci i czym się zajmuje w czasie wolnym http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 1&p=283039
ENTj (LIE) Ennagram 6w7

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Co inni zarzucają Piątkom?

#303 Post autor: sjofh_ystad » piątek, 22 czerwca 2012, 19:10

Żem nudny jest.
Że nie chcę się zmienić.
Że nadaję na innych falach.
Że się izoluję bądź wywyższam.
Że mam ludzi głęboko gdzieś(np. kwestia porobienia czegoś razem, bo w razie problemów raczej zawsze pomagam).

Pewnie jeszcze coś za plecami zarzucają, o czym nie wiem.
Prawie wszystko to kwestia niezrozumienia, tzn. naprawdę bliscy mi ludzie wiedzą, że tak nie jest.

Awatar użytkownika
Offchi
Posty: 122
Rejestracja: wtorek, 20 stycznia 2015, 21:46
Enneatyp: Obserwator

Re: Co inni zarzucają Piątkom?

#304 Post autor: Offchi » środa, 21 stycznia 2015, 18:08

Zbyt pewny siebie leń. heh
postkorwinista

Awatar użytkownika
Molik
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:15
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Rozproszona

Re: Co inni zarzucają Piątkom?

#305 Post autor: Molik » środa, 21 stycznia 2015, 18:29

1. Gadam za mało.
2. Gadam za dużo.
3. Czytam za dużo.
4. Za bardzo się denerwuję.
5. Jestem nieobecna.
6. Za rzadko się do kogoś odzywam.
7. Łażę wszędzie, byle ludzi tam nie było.
8. Za bardzo się wszystkim przejmuję.
9. Za dużo myślę.
10. Wywyższam się.
11. Nieśmiałość.
12. Gadam niezrozumiale.
13. Gadam za szybko.
Każda prawda jest prawdziwa tylko do pewnego stopnia. Jeżeli przekracza granice, pojawia się kontrapunkt i przestaje być prawdą.

Kierkegaard

Awatar użytkownika
Ketchup_suicide
Posty: 149
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:33
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Tauzen

Re: Co inni zarzucają Piątkom?

#306 Post autor: Ketchup_suicide » piątek, 23 stycznia 2015, 19:10

Jako czwórka która bardzo lubi towarzystwo piątek, mogę rozróżnić jedną rzecz, która mnie mocno, ale to naprawdę mocno wkurza -> gadają za dużo. Szczególnie jak im się wkręci jakiś temat, który mnie nie interesuje, a ich tak. Nawet po przerwaniu (uprzejmym :P) i zaproponowaniu tematu odrębnego (takiego, żeby 5tka też była zainteresowana) one komentują to: 'Dobrze, tylko jeszcze skończę mówić o (...)'. Trzeba ich czasem szturchnąć, żeby mówili do rzeczy, o konkretach, a nie ginęli w gąszczu nieważnych detali.
Czwórka z trzema skrzydłami.
MTBI: ENTP
Socjo: IEE
sx/sp/so

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Co inni zarzucają Piątkom?

#307 Post autor: Eol » piątek, 23 stycznia 2015, 19:46

Nieważnych detali? Przecież właśnie detale są najważniejsze :D
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Co inni zarzucają Piątkom?

#308 Post autor: Agon » piątek, 23 stycznia 2015, 21:20

Ketchup_suicide pisze:Jako czwórka która bardzo lubi towarzystwo piątek, mogę rozróżnić jedną rzecz, która mnie mocno, ale to naprawdę mocno wkurza -> gadają za dużo.
Najwięksi introwertycy enneagramu gadają za dużo? Ten kto ciągle nawija udziela informacji, ten kto słucha nabywa informacje. 5 są chciwe na informacje, wolą słuchać, niż mówić.

Awatar użytkownika
Ketchup_suicide
Posty: 149
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:33
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Tauzen

Re: Co inni zarzucają Piątkom?

#309 Post autor: Ketchup_suicide » piątek, 23 stycznia 2015, 22:12

Wystarczy przycisnąć u nich pewien guzik... Piatki lubią się przechwalać wiedzą. I w sytuacji 1 na 1 zdarza im się mówić całkiem sporo.
Czwórka z trzema skrzydłami.
MTBI: ENTP
Socjo: IEE
sx/sp/so

Awatar użytkownika
Yarpen_Zigrin
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 9 sierpnia 2013, 23:29

Re: Co inni zarzucają Piątkom?

#310 Post autor: Yarpen_Zigrin » piątek, 23 stycznia 2015, 22:49

Na tematy, w których się czują pewnie mogą nawijać dużo i ze szczegółami, dzięki temu właśnie, że magazynują dużo wiedzy.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Co inni zarzucają Piątkom?

#311 Post autor: Agon » sobota, 24 stycznia 2015, 00:17

Może macie rację. Czasem tworzę jakieś teorie i przedstawiam je ludziom, głównie po to by dowiedzieć się co o tym myślą, czy zauważają w nich błędy itp. Zazwyczaj jednak robię to na forach internetowych, łatwiej mi formułować zdania w necie, bo mam czas na przemyślenie, mogę zmodyfikować wypowiedź, a odnosząc się do wypowiedzi drugiej osoby cały czas mam ją przed oczami.

Marcc
Posty: 154
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2015, 00:13

Re: Co inni zarzucają Piątkom?

#312 Post autor: Marcc » sobota, 24 stycznia 2015, 00:58

Agon pisze:Zazwyczaj jednak robię to na forach internetowych, łatwiej mi formułować zdania w necie, bo mam czas na przemyślenie, mogę zmodyfikować wypowiedź, a odnosząc się do wypowiedzi drugiej osoby cały czas mam ją przed oczami.
Skąd ja to znam, też wole pisać niż mówić. Ogólnie w myślach potrafię prowadzić bez zająknięcia długi skomplikowany dialog, za to gdy chcę to samo powiedzieć na głos to prawie nigdy nie wychodzi tak samo. Nie znoszę tego bo to strasznie utrudnia komunikacje :roll:

Co do tematu to wolałbym żeby piątki częściej wyrażały swoje emocje bo czasem ciężko mi odkryć co czują w danej chwili i co siedzi w ich głowie :wink:

Awatar użytkownika
Meow
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 19 stycznia 2015, 20:06

Re: Co inni zarzucają Piątkom?

#313 Post autor: Meow » sobota, 24 stycznia 2015, 10:12

Marcc pisze:
Co do tematu to wolałbym żeby piątki częściej wyrażały swoje emocje bo czasem ciężko mi odkryć co czują w danej chwili i co siedzi w ich głowie :wink:
Hah, akurat swego czasu pewna czwóreczka mi to zarzucała... i naciskała na więcej, co jak można się domyśleć, kończyło się jeszcze większym wycofaniem, ale więcej w temacie to pewnie powinnam napisać w analogicznym temacie odnośnie czwórek.
5w6 sx/sp

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Co inni zarzucają Piątkom?

#314 Post autor: chokureika » niedziela, 8 lutego 2015, 15:24

Meow pisze:
Marcc pisze:
Co do tematu to wolałbym żeby piątki częściej wyrażały swoje emocje bo czasem ciężko mi odkryć co czują w danej chwili i co siedzi w ich głowie :wink:
Hah, akurat swego czasu pewna czwóreczka mi to zarzucała... i naciskała na więcej, co jak można się domyśleć, kończyło się jeszcze większym wycofaniem, ale więcej w temacie to pewnie powinnam napisać w analogicznym temacie odnośnie czwórek.
Oh, nie znoszę tego piątkowego wycofywania się jak coś ją emocjonalnie przytłoczy , a jest o to niezwykle proste do osiągnięcia. Trzeba z taką ciągle uważać. Z mojego doświadczenia nie sprawdzacie się jako przyjaciele od których potrzeba chociaż trochę emocjonalnego wsparcia. Można liczyć dopiero na pomoc jak emocje ucichną. :roll:
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Co inni zarzucają Piątkom?

#315 Post autor: Wiatr1000 » wtorek, 31 marca 2015, 10:55

chokureika pisze:
Meow pisze:
Marcc pisze:
Co do tematu to wolałbym żeby piątki częściej wyrażały swoje emocje bo czasem ciężko mi odkryć co czują w danej chwili i co siedzi w ich głowie :wink:
Hah, akurat swego czasu pewna czwóreczka mi to zarzucała... i naciskała na więcej, co jak można się domyśleć, kończyło się jeszcze większym wycofaniem, ale więcej w temacie to pewnie powinnam napisać w analogicznym temacie odnośnie czwórek.
Oh, nie znoszę tego piątkowego wycofywania się jak coś ją emocjonalnie przytłoczy , a jest o to niezwykle proste do osiągnięcia. Trzeba z taką ciągle uważać. Z mojego doświadczenia nie sprawdzacie się jako przyjaciele od których potrzeba chociaż trochę emocjonalnego wsparcia. Można liczyć dopiero na pomoc jak emocje ucichną. :roll:
Bo z emocjami u 5 to jak z jajkiem się podchodzi ;) Uważaj co mówisz do 5 bo je obrazisz i sobie pójdą to swojej twierdzy :D

Nie przeszkadzać bo akurat myślę
Że nie jestem zainteresowany jakimiś sprawami, którymi ktoś jest podekscytowany, strikte pojawia się to wtedy gdy jest jakaś ciekawostka, która akurat mnie nie dotyczy (czy gadżet i inne pierdoły) lub co najczęściej sprawy interpersonalne między ludźmi....
Że nie komunikuje się przez telefon, po co mam skoro nie dzwonię :facepalm: (A co mam jeszcze mp3 dodatkowo sobie kupić? :lol: Bezsens wydawać na niepotrzebne rzeczy ;) )
5w4 sp/so INTj – LII

ODPOWIEDZ