Piątki a spontaniczność

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
M.
Posty: 1196
Rejestracja: czwartek, 31 stycznia 2008, 20:31
Kontakt:

#31 Post autor: M. » sobota, 5 kwietnia 2008, 14:32

Snufkin przynajmniej jakieś tematy odkopał, do których ja jeszcze nie dotarłam :wink:
Z biegiem lat jestem nieco bardziej spontaniczna, aczkolwiek do tej pory nie lubię kiedy na gg ktoś mi proponuje jakieś b. spontaniczne wyjście czy coś. I nie rozumie, że ja tak od razu nie mogę, muszę się przecież nastawić psychicznie do tego!!! :evil: Kurczę, ale jestem pokręcona :?
Powiedzmy, moja spontaniczność potrzebuje ok. dnia. A to już jakiś sukces :P


5w4, sp/sx
EII

Awatar użytkownika
Alia
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 4 marca 2008, 11:59
Lokalizacja: z góry

#32 Post autor: Alia » środa, 9 kwietnia 2008, 14:15

Bardzo często, robiłam różne rzeczy bez zastanowienia, pod wpływem impulsu i wtedy było najfajniej ;] Jestem czasem spontaniczna ale nie zawsze, wszystko zależy od sytuacji w jakiej się znajdę.
Co do gg :D już raz proponowałam po 2 rozmowie tak na czuja i intuicję, i w sumie to było fajnie xD.
;) 5w4 /jakieś INFp

"Wszyscy ludzie, których napotykamy na swojej drodze przede wszystkim pokazują nam nas samych."
--

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#33 Post autor: Eruantalon » środa, 9 kwietnia 2008, 14:43

O, ja jestem bardzo spontaniczny, a planów nienawidzę.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#34 Post autor: Emjotka » środa, 9 kwietnia 2008, 16:15

Eruantalon pisze:O, ja jestem bardzo spontaniczny, a planów nienawidzę.
Nie chciałabym być upierdliwa (tak, wiem, że jestem), ale temat brzmi "Piątki a spontaniczność". ;)
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Misty
Posty: 80
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2008, 21:35
Enneatyp: Mediator

#35 Post autor: Misty » środa, 9 kwietnia 2008, 19:17

M. pisze: Z biegiem lat jestem nieco bardziej spontaniczna, aczkolwiek do tej pory nie lubię kiedy na gg ktoś mi proponuje jakieś b. spontaniczne wyjście czy coś. I nie rozumie, że ja tak od razu nie mogę, muszę się przecież nastawić psychicznie do tego!!! :evil: Kurczę, ale jestem pokręcona :?
Powiedzmy, moja spontaniczność potrzebuje ok. dnia. A to już jakiś sukces :P
Ja ewentualnie mogę gdzieś wyjść spontanicznie ale muszę mieć chociaż 30 min aż się... przygotuję 8) 8) 8)

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#36 Post autor: Eruantalon » środa, 9 kwietnia 2008, 19:50

Nie chciałabym być upierdliwa (tak, wiem, że jestem), ale temat brzmi "Piątki a spontaniczność"
Ty nie jesteś upierdliwa, tylko nudna, to spora różnica.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
KrzychoX
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2008, 22:09
Lokalizacja: Cieszyn

#37 Post autor: KrzychoX » piątek, 1 sierpnia 2008, 14:59

jakoś nie dostrzegam spontaniczności w moim zachowaniu.. oczywiście zdarzają się takie sytuacje, ale o wiele lepiej się czuję gdy coś potrafię zaplanować niż robić na hop-siup.
>>- 5w6 -<< jakieś 94% ;] r1991
"Jestem roztańczonym pyłem tego świata"

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#38 Post autor: Piotr » czwartek, 20 listopada 2008, 22:24

W moim najbliższym gronie, tj. dwóch przyjaciół i młodsza siostra (przed nią się niczego nie wstydzę) uruchamia mi się często połączenie z 7 i staję się dosyć rozrywkowy i spontaniczny w prawdziwym znaczeniu tego słowa. Ale wśród "obcych" jest przeciwnie. Łapię brain foga, nie jestem w stanie wymyślić odpowiedzi na proste pytanie itd.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#39 Post autor: SuperDurson » czwartek, 20 listopada 2008, 22:40

Ja mam pół na pół. Bardzo często jestem bardzo schematyczny i planowy, ale czasem włączam totalny freestyle i nie myślę - działam. Taki nadmiar energii - wiem, że jest jej teraz, tutaj za dużo i uwalniam całą na raz. Znajomi wiedzą, że jestem wtedy nieobliczalny, że muszę coś wymyślić, zrobić to i skończyć to robić, albo się zamęczyć żeby znowu być spokojnie logicznym.. Taki TurboSpontan raz na czas :wink:
Odmula :wink:


Podobno wtedy "pajacuję". :mrgreen:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

meg2233
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 22 listopada 2008, 19:45
Lokalizacja: Z mojej warowni.

#40 Post autor: meg2233 » sobota, 22 listopada 2008, 20:50

Spontaniczna? Spontaniczna to ja jestem chyba tylko przy dwóch osobach. Przy mojej mamie i przy (chyba mogę ją tak nazwać) przyjaciółce.
Nienawidzę obściskiwania przez ciotki, cioteczki i inne diabły. :lol:
Uch, najchętniej bym się wtedy na chwilę schowała. Ale zachowuję się grzecznie i nie uciekam.
Jeśli ktoś oczekuje po mnie spontanicznych gestów, to muszę go srogo rozczarować. Dotyczy to np. małych dzieci, które "jak wyrosły (babeczki? :lol:); jakie słodkie!", że ja tego nie widzę. Spontaniczność objawia się u mnie, gdy po raz pierwszy spadnie śnieg.xD

Na pytania "Co słychać?" albo "Jak w szkole?" zawsze odpowiadam "sprecyzuj", bo nie jestem pewna czego chcą się dowiedzieć. Dalszej rodzinie zawsze odruchowo mówię, że jest dobrze i, że z moim samopoczuciem w porządku. :)
Nie mam pomysłu na sygnaturę. Może później coś wymyślę? Teraz mam lepsze zajęcia.;)

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

#41 Post autor: Elkora » sobota, 22 listopada 2008, 20:55

Ja się chowam idę do pokoju jak mi się wypychają "można" to mowie ze nie
Jak nie podoba mi się prezent to oddaje, mam to w dupie czy mnie uważają za grzeczna nie bandą się o mnie ocierać i brudzić mnie obleśną czerwona szminką
Obrazek

Awatar użytkownika
Zły
Posty: 75
Rejestracja: środa, 4 lipca 2007, 13:43

#42 Post autor: Zły » niedziela, 23 listopada 2008, 00:50

Ja z rodzinnych wymian zdań lubię najbardziej jak za każdym razem jest dialog:
-"O-bo-żesz-ty-mój jak ty wyrosłeś! Przerosłeś tatę/wujka/kuzyna/blablabla"
-"No, 186 mam." (A w myślach: od dobrych kilku lat nie urosłem ani centymetra, nie jestem dzieckiem! Widujemy się dobrych parę razy w roku! Wymyśl jakiś nowy tekst bo ten mi się już lekko przejadł!")
---> Informacja nie jest jeszcze wiedzą. Wiedza nie jest mądrością. Mądrość nie jest prawdą. Prawda nie jest pięknem. Piękno nie jest jeszcze miłością. Miłość to nie muzyka. Muzyka jest THE BEST. <---
|| 5w4.

Awatar użytkownika
Magiliana
Posty: 173
Rejestracja: wtorek, 2 września 2008, 13:42
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: własny świat

#43 Post autor: Magiliana » sobota, 29 listopada 2008, 15:31

Jak coś wypiję to jestem spontaniczna. Tak poza tym to rzadko i niechętnie działam spontanicznie. No, chyba że akurat mam dzień na robienie doświadczeń i sprawdzam reakcje ludzi, gdy zachowuję się nieco inaczej niż zwykle...
5w4

"Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

kpsk
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 1 grudnia 2008, 23:53

#44 Post autor: kpsk » wtorek, 2 grudnia 2008, 00:02

Czasem to co dla innych wydaje się być spontaniczne ze strony piątek jest chłodną kalkulacja. Mnie się zdarzało nawet pozorowanie spontanicznej decyzji/sytuacji po wcześniejszym jej dokładnym zaplanowaniu ;)

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#45 Post autor: SuperDurson » wtorek, 2 grudnia 2008, 00:24

Jestem spontaniczny mimo tego, że planuję wszystkie działania.
Po prostu nie ustalam czasu "włączenia". Automatycznie podjęcie decyzji "robię teraz to", "robie teraz tamto" jest spontaniczne bo działanie jest wyzwolone emocjonalnym impulsem. Cóż z tego, że wiem dokładnie co, jak i dlaczego robię i mam dokładny plan działania skoro robię to bo akurat miałem ochotę?
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

ODPOWIEDZ