Co Piątki śmieszy?

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

Re: Co Piątki śmieszy?

#316 Post autor: Kimondo » niedziela, 22 maja 2016, 23:34

http://smbc-comics.com/index.php?id=3893

Polecam ten komiks. Zabawny tyle, że po angielsku :D


Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Awatar użytkownika
urikedi
Posty: 20
Rejestracja: piątek, 24 lipca 2015, 16:22
Enneatyp: Obserwator

Re: Co Piątki śmieszy?

#317 Post autor: urikedi » niedziela, 22 maja 2016, 23:54

Kompletnie nie rozumiem slapsticku i zartow o kupie - kiedy oglądałam takiego "Borata" to nie potrafiłam nawet wskazać, które sytuacje miały być zabawne w zamierzeniu twórców :what:
Za to często się śmieję z pojedynczych słów i podczas luźnych rozmów.
No i wiadomo, hermetyczne naukowe żarciki <3
5w4 so/sx
INTP
INFj(EII)
https://www.facebook.com/askehyhy/ <----tu rysuję

Awatar użytkownika
michal5225
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2015, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co Piątki śmieszy?

#318 Post autor: michal5225 » wtorek, 24 maja 2016, 01:31

Mnie ostatnio chyba najbardziej rozbawił film kickass 2 - "Mów mi motherfucker"
Bycie wolnym - to móc nie kłamać.
Między każdą parą wymiernych chwil istniały miliardy chwil niewymiernych.
Nie wszystko co się opłaca warto robić. A nie wszystko co warto robić zaraz się opłaca...
0w0 LIES-Se SY/SY/SY

Reszka
Moderator
Posty: 116
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 13:48
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Co Piątki śmieszy?

#319 Post autor: Reszka » środa, 25 maja 2016, 12:46

Na pewno czarny humor to to co do mnie przemawia :D Bardzo lubię np. Monty Python'a i ich żarty bawią mnie praktycznie zawsze. Raczej stronie od humoru związanego z seksem, szczególnie takiego jaki prezentują filmy z cyklu American Pie. Nie żebym była pruderyjna czy cokolwiek, ale dla mnie są to dowcipy mocno wymuszone i zwyczajnie "niskie". Często bawią mnie gry słowne albo dobre riposty (nie mówię o byciu chamskim) oraz różne przejęzyczenia xd Z tymi przejęzyczeniami to akurat najgłupsza rzecz jaka mnie śmieszy, ale po prostu nie mogę się powstrzymać jak ktoś powie coś takiego, a to często doprowadza innych do irytacji i postrzegają to jako zwykłe czepialstwo...
3w4 sp/soc, LSE

Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że sami możemy się stać wielcy. ~ Mark Twain

Awatar użytkownika
michal5225
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2015, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co Piątki śmieszy?

#320 Post autor: michal5225 » środa, 25 maja 2016, 22:46

Reszka pisze:przejęzyczenia xd Z tymi przejęzyczeniami to akurat najgłupsza rzecz jaka mnie śmieszy, ale po prostu nie mogę się powstrzymać jak ktoś powie coś takiego, a to często doprowadza innych do irytacji i postrzegają to jako zwykłe czepialstwo...
Przypadkowe czy zamierzone (słowotwórstwo)?
Przypadkowe jakoś mnie nie bawi ale przemyślane słowotwórstwo jest fajne - pieseły, koteły, bez obawień etc.
Bycie wolnym - to móc nie kłamać.
Między każdą parą wymiernych chwil istniały miliardy chwil niewymiernych.
Nie wszystko co się opłaca warto robić. A nie wszystko co warto robić zaraz się opłaca...
0w0 LIES-Se SY/SY/SY

Reszka
Moderator
Posty: 116
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 13:48
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Co Piątki śmieszy?

#321 Post autor: Reszka » środa, 25 maja 2016, 22:50

michal5225 pisze:
Reszka pisze:przejęzyczenia xd Z tymi przejęzyczeniami to akurat najgłupsza rzecz jaka mnie śmieszy, ale po prostu nie mogę się powstrzymać jak ktoś powie coś takiego, a to często doprowadza innych do irytacji i postrzegają to jako zwykłe czepialstwo...
Przypadkowe czy zamierzone (słowotwórstwo)?
Przypadkowe jakoś mnie nie bawi ale przemyślane słowotwórstwo jest fajne - pieseły, koteły, bez obawień etc.
I takie i takie. Sama osobiście bardzo lubię stosować słowotwórstwo w formie żartów, więc u innych też mnie to bawi. Przypadkowe też śmieszy, choć mniej ;d
3w4 sp/soc, LSE

Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że sami możemy się stać wielcy. ~ Mark Twain

KarolKR
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 7 sierpnia 2016, 22:12

Re: Co Piątki śmieszy?

#322 Post autor: KarolKR » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 18:39

Zdecydowanie Monty Python. :lol:
Poza tym uwielbiam serial IT Crowd (ze względu na humor i inside joke-i ;P) no i humor abstrakcyjny... :)
Z dowcipów chyba najbardziej rozbawiały mnie te o Stirlitzu... Mimo, że niektóre są całkiem głupie. ;D
Jeśli chodzi o kabarety to bardzo dawno nie oglądałem żadnych wartych uwagi, ale pamiętam że niektóre skecze kabaretu Smile były dość ciekawe i nie tak głupkowate. ;P

ODPOWIEDZ