Chęć zmiany z 4 na inny typ

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
A0600529
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 14 listopada 2017, 14:02
Enneatyp: Indywidualista

Chęć zmiany z 4 na inny typ

#1 Post autor: A0600529 » wtorek, 14 listopada 2017, 14:30

Znacie może jakies sposoby na metamorfozę swojego charakteru? Uwielbiam swoją emocjonalność ale czasem brakuje mi motywacji i sprecyzowania celów. Bardzo błądzę, chwytam się rożnych dziwnych opcji po to zeby po czasie stwierdzić ze mnie to nie satysfakcjonuje. Z wierzchu wyglądam na osobę sukcesu: skonczyłem studia, mam w miare dobrze płatna pracę w zawodzie, mam piękna kobietę (ósemkę). Jednak ciągle mi czegoś brak, odpowiedzialności, uznania, nie wiem... Na siłę inicjuje jakieś wyjścia ze znajomymi, zaczałem dzialanosc w organizacjach społeczhych, byle czuc jedność z ludzmi i kreować nowe znajomości, a wydaje mi sie ze to ich mi najbardziej brakuje. Jest tu ktos kto przeszedł zmianę własnie z 4 na inny typ (jaki?) i zechciałby opowiedziec jak do tego doszło, może da sie jakoś wpłynąc na zmianę.



Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Chęć zmiany z 4 na inny typ

#2 Post autor: Agon » wtorek, 14 listopada 2017, 15:17

Poza dziewczyną (ja nie mam dziewczyny) to mam podobnie. Też wszystko sobie ułożyłem, jestem po studiach i mam dobrze płatną pracę, ale wiadomo nuda i trzeba sobie szukać nowych wyzwań. A typu podobno nie da się zmienić, tylko poziom zdrowia http://enneagram.pl/Enneagram/poziomy_r ... iomy4.html

Oczywiście enneagram to teoria i ktoś może mieć inne zdanie i wierzyć, że typ także można zmienić :what:

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Chęć zmiany z 4 na inny typ

#3 Post autor: Rilla » wtorek, 14 listopada 2017, 16:07

Charakter można zmienić, osobowości nie. Radzę douczyć się w tematyce Enneagramu przed dzieleniem się własnymi pomysłami.

Polecam zamienić wątek na ten: "Jakim typem najbardziej chcilibyście być, a jakim najmniej?"
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Chęć zmiany z 4 na inny typ

#4 Post autor: sjofh_ystad » wtorek, 14 listopada 2017, 19:08

Na inny? W sensie mieć inne problemy? To nie ma sensu.
Tylko i wyłącznie na żaden, rzuć to. A problemami się zajmij bezpośrednio (jeśli zidentyfikowałeś jakieś konkretne), a nie w kontekście enneaformy, która - jak się domyślam - przestała ci służyć, ale z przyzwyczajenia wciąż patrzysz na rzeczywistość przez pryzmat niej (bo kiedyś ci pomogła), a tym samym się jej podporządkowujesz.
Wyznacz sobie jakieś konkretne cele. A może też zbytnio się przejmujesz? Co jest takiego złego w tym, co teraz robisz/czujesz / czego pragniesz?
Czy jesteś pewien, że ktoś w zgeneralizowany sposób już kiedyś odpowiedział na twoje pytania, pisząc w założeniu o zyliardach różnych ludzi?
A jeśli tak, czy na pewno był to Gurdżijew albo Helen Palmer?

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: RE: Re: Chęć zmiany z 4 na inny typ

#5 Post autor: Kapar » środa, 15 listopada 2017, 02:59

sjofh_ystad pisze:Na inny? W sensie mieć inne problemy? To nie ma sensu.
Dokładnie. Problemy jak opisał nie są tożsame z osobowością. Jak z przeprowadzką, można zmienić otoczenie i tak dalej, ale prędzej czy później okazuje się, że problemy powędrowały z nami.

Nie tędy droga ;)

Sent from my SM-G900I using Tapatalk
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

ODPOWIEDZ