Przeczytaj, zanim wytypujesz się na czwórkę

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 51
Rejestracja: czwartek, 8 stycznia 2009, 16:05
Enneatyp: Lojalista

Re: Przeczytaj, zanim wytypujesz się na czwórkę

#16 Post autor: carlos » środa, 16 marca 2016, 17:48

kilka ogólnych tendencji dobrze wyłowił, np. typowanie się na 4 młodych ludzi w okresie buntu lub poleganie wyłącznie na teście, a brak znajomości teorii ośrodków. Jednak zupełnym błędem jest sugerowanie, że pewne konkretne szczegóły występują u wszystkich czwórek. Czasem zbyt konkretne te szczegóły podajesz.


6w5, ISTJ, ISxp, RLOEI

Awatar użytkownika
Ace
Posty: 214
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2015, 17:28
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Przeczytaj, zanim wytypujesz się na czwórkę

#17 Post autor: Ace » środa, 16 marca 2016, 18:21

carlos pisze:kilka ogólnych tendencji dobrze wyłowił, np. typowanie się na 4 młodych ludzi w okresie buntu lub poleganie wyłącznie na teście, a brak znajomości teorii ośrodków. Jednak zupełnym błędem jest sugerowanie, że pewne konkretne szczegóły występują u wszystkich czwórek. Czasem zbyt konkretne te szczegóły podajesz.
W zasadzie chokureika lepiej to ujęła, tzn. jaśniej, prościej, dostępniej i uważam, że w tym temacie to wartościowy post.
7w6 EIE sx/so

"Piszmy na murach, stropach i rurach
Znakami, których nie da się zmyć
Napisy własne, prywatne hasła
Każdy jest inny - dajcie nam być!"


"Well done is better than well said" Benjamin Franklin

Awatar użytkownika
Wydrak
Posty: 28
Rejestracja: niedziela, 28 lutego 2016, 20:29
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Stolica

Re: Przeczytaj, zanim wytypujesz się na czwórkę

#18 Post autor: Wydrak » piątek, 18 marca 2016, 15:24

carlos pisze:kilka ogólnych tendencji dobrze wyłowił, np. typowanie się na 4 młodych ludzi w okresie buntu lub poleganie wyłącznie na teście, a brak znajomości teorii ośrodków. Jednak zupełnym błędem jest sugerowanie, że pewne konkretne szczegóły występują u wszystkich czwórek. Czasem zbyt konkretne te szczegóły podajesz.
Bardzo interesujące spostrzeżenia, zgodzę się z tym iż wspominany wyżej błąd może być obecny ( tylko więcej przykładów ), jeszcze wielu rzeczy nie dopisałem ( a o tym tęż chce wspomnieć) tylko brakuje mi ostatnio nagminnie czasu, podawane częstokroć przeze mnie przykłady służą w znaczymy stopniu do pokazywania/obserwacji mechanizmów ( przynajmniej taką mam nadzieje ) jeśli jest inaczej to oczywiście o tym postaram się napisać/wspomnieć. Przykłady są jeszcze dla tego, że wydaje mi się, iż może to być użyteczne dla kogoś zobaczyć jak to jest u jakieś konkretnej czwórki, jak również może to być pomocne dla kogoś z wątpliwościami ( odnośnie bycia 4-ką ) i dzięki temu będzie mieć jakiś punkt odniesienia.

Co do stereotypów to są również w kontekście "mechanizmów". Z drugiej strony trudno się bez nich obejść. Ale ciężko mi jest nanosić poprawki itd. kiedy nie wiem konkretnie o co chodzi.

W każdym razie dzięki wszystkim za sugestie. Postaram się wziąć je pod uwagę, to co czytacie nie jest jeszcze wersja ostateczna, musze dopisać parę rzeczy następnie wszystko zebrać w całość i poprawi (ehhh jeszcze dużo pracy przede mną ). W każdym razie zdaje sobie sprawę, że jeszcze jest kiepsko. Prosił bym tylko abyście podawali dokładniejsze przykłady - dzięki temu będzie mi się efektywniej poprawiać i pisać.

Cierpienia młodego Wydraka :D
4w5 INTP albo INFP (jeszcze nie wiem) numerologiczne 7 zodiakalny skorpion

:twisted: Never stop the madness :twisted:

Awatar użytkownika
Adorianu
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2016, 17:45

Re: Przeczytaj, zanim wytypujesz się na czwórkę

#19 Post autor: Adorianu » czwartek, 9 czerwca 2016, 19:20

Wydrak
Po prostu napisz książke
Albo książeczke
Sprzedaj ją
Będziesz bogaty ^_^
Jestem 4w5! Ewentualnie 6. . . Bądź też 9. . .
Why it must be so hard to find yourself~

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Przeczytaj, zanim wytypujesz się na czwórkę

#20 Post autor: Wiatr1000 » niedziela, 19 czerwca 2016, 13:59

Wyjątkowość, wyjątkowego Pana Wydraka 8-)

Chyba rozumiem tą wyjątkowość 4 :lol: :lol: To ciągłe ich powtarzanie i stawianie się w centrum wyjątkowości :lol: Właśnie przedstawiłeś się jaki to jesteś wyjątkowy lecz tylko według własnego spojrzenia ;) 8-)
5w4 sp/so INTj – LII

ODPOWIEDZ