Nadpobudliwe czwórki

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adorianu
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2016, 17:45

Nadpobudliwe czwórki

#1 Post autor: Adorianu » niedziela, 14 lutego 2016, 18:29

Witam, Jako że jestem dosyć nadpobudliwą czwórką, to się zastanawiam czy jestem dosyć szczególnym przypadkiem spowodowanym ADHD (Ale broń boże, nie takiego typowego "adhd") czy inne czwórki też mają nadpobudliwość.


Jestem 4w5! Ewentualnie 6. . . Bądź też 9. . .
Why it must be so hard to find yourself~

kartakredytowa
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2014, 21:18
Enneatyp: Indywidualista

Re: Nadpobudliwe czwórki

#2 Post autor: kartakredytowa » niedziela, 10 kwietnia 2016, 14:08

Myślę, że taka typowa 4, czyli wycofująca się, introwertczna, melancholijna, raczej nie będzie nadpobudliwa, ja jako 4w3 jestem bardzo energiczna i znam jeszcze jednego 4w3 który także jest energiczzny i "jest wszędzie", myślę że taka nadpobudliwość bardzoej pasuje właśnie do 4w3 niz 4w5, ale jak wiadomo wszystko zalezy od czlowieka i napewno nadpobudliwe 4w5 tez mogą być :)

infinity
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 20 marca 2016, 11:44

Re: Nadpobudliwe czwórki

#3 Post autor: infinity » środa, 13 kwietnia 2016, 21:48

Rozróżniamy trzy typy Czwórek: takie, u których podstawową cechą jest depresja; takie, u których podstawową cechą jest hiperaktywność oraz takie, u których nastrój waha się między jedną a drugą skrajnością.

Czwórka, której cechą podstawową jest nadmierna aktywność nie wygląda wcale na pierwszy rzut oka na przygnębioną. Angażuje się w kolejne formy aktywności i romanse dosyć szybko, usiłując znaleźć sens w tych samych zewnętrznych żródłach z których inni czerpią radość
To znalazłam w książce Helen Palmer Enneagram

Antonov
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2016, 11:12
Enneatyp: Indywidualista

Re: Nadpobudliwe czwórki

#4 Post autor: Antonov » sobota, 23 kwietnia 2016, 21:25

Wydaję mi się że wiem o czym mówisz.

Bardzo często łapię się na myśli, że muszę coś robić itd. Zauważam ,że nierzadko po prostu łażę dookoła stołu czy coś.Mam to chyba od zawsze. Ale od jakiegoś czasu staram się to przezwyciężyć

Jak byłem młodszy to rodzice dawali mi jakiś syrop na uspokojenie. I poza tym miałem zwolnienie z leżakowania :roll:
4w3

ODPOWIEDZ