Czujecie się bardziej umysłem czy ciałem?

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Marcc
Posty: 154
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2015, 00:13

Re: Czujecie się bardziej umysłem czy ciałem?

#16 Post autor: Marcc » czwartek, 19 lutego 2015, 23:11

chokureika pisze: Ogólnie mam wrażenie, że czwórki mają na prawdę niesamowity potencjał, jeżeli chodzi o kontrolowanie swoich nastrojów. Przez naszą bujną wyobraźnię emocjonalną można by na dobrą sprawę przeżyć i poczuć wszystko co nam się zamarzy. Wystarczy zacząć robić to świadomie. :roll:
Potencjał mają, tylko chyba mało która czwórka potrafi tak doskonale sterować swoimi emocjami. Często mam tak ze zaczynam rozmyślać o czymś pozytywnym żeby po chwili zorientować się że jestem przygnębiony bo moje myśli zeszły na zły tor i myślę o czymś negatywnym. Od jakiegoś czasu próbuje z tym walczyć i jak tylko zauważę takie negatywne myślenie od razu próbuje przekierować myślenie na coś wesołego, czasem się udaje a czasem nie.



Awatar użytkownika
Wloczega4w5
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 11:44

Re: Czujecie się bardziej umysłem czy ciałem?

#17 Post autor: Wloczega4w5 » wtorek, 21 lipca 2015, 18:40

Ludzie, co wy wiecie o odlatywaniu, ja w mojej głowie tworze budynki, miasta, postacie. Widocznie mam za dużą wyobraźnie w stosunku do całej reszty. O dziwo nie zdarza mi się żeby mi ktoś machał przed nosem ręką, udaje mi się odpowiadać na pytania nawet jak jestem "po tamtej stronie". Jak najbardziej jestem umysłem, problem w tym że odbieram to jakoś tak : nie jestem ciałem tylko mózgiem, a konkretnie jego aktywnością.

Awatar użytkownika
Imago
Posty: 21
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2016, 15:48
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Czujecie się bardziej umysłem czy ciałem?

#18 Post autor: Imago » wtorek, 12 stycznia 2016, 12:49

Ani tym, ani tym, tylko duszą. Choć to niepoprawne.
Życie, życie jest nobelon

ODPOWIEDZ