Emocjonalny Offtop

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop

#616 Post autor: Ael » poniedziałek, 10 października 2016, 17:22

Molik pisze: O tempora, o mores!
Przypomniałaś mi, jak parę miesięcy temu objechałam matkę od rasistek.
Powiedziała, że nie życzy sobie, by ktoś kolorowy reprezentował Polskę w reklamach...



Awatar użytkownika
Molik
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:15
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Rozproszona

Re: Emocjonalny Offtop

#617 Post autor: Molik » poniedziałek, 10 października 2016, 17:37

To się odnosiło do skandalicznej postawy sprzedawcy, pominąwszy charakter rasistowski. Przemoc została potraktowana jak rozrywka.

Moja Mama ma zwyczaj wypowiadania krzywdzących komentarzy na temat polityki, głównie zagranicznej; ona nigdy nie przebiera w słowach.
Każda prawda jest prawdziwa tylko do pewnego stopnia. Jeżeli przekracza granice, pojawia się kontrapunkt i przestaje być prawdą.

Kierkegaard

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Emocjonalny Offtop

#618 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 10 października 2016, 19:32

Molik na 100% wiesz jaki był kontekst tego zajścia ?
Z reguły cudzoziemcy zachowują się u nas jak świnie, nie mówię, że Polacy za granicą w grupie zachowują się cudownie ale warto by nie wydawać przedwczesnych sądów.
To że ktoś ma inny kolor skóry czy mówi w innym języku to nie znaczy, że nie zasłużył...
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Molik
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:15
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Rozproszona

Re: Emocjonalny Offtop

#619 Post autor: Molik » poniedziałek, 10 października 2016, 20:38

Plotki mówią, że niezasłużenie.
Każda prawda jest prawdziwa tylko do pewnego stopnia. Jeżeli przekracza granice, pojawia się kontrapunkt i przestaje być prawdą.

Kierkegaard

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop

#620 Post autor: Agon » poniedziałek, 10 października 2016, 20:50

Molik pisze:Plotki mówią, że niezasłużenie.
Od kiedy to Molik kierujesz się plotkami? :surprised:

Awatar użytkownika
Molik
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:15
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Rozproszona

Re: Emocjonalny Offtop

#621 Post autor: Molik » poniedziałek, 10 października 2016, 23:05

Agon pisze:
Molik pisze:Plotki mówią, że niezasłużenie.
Od kiedy to Molik kierujesz się plotkami? :surprised:
Odkąd plotkuje profesor polonista znany ze swej uczciwości i przyjazności.

Większości ludzi bym nie uwierzyła, ale niektórym wierzę :).
Każda prawda jest prawdziwa tylko do pewnego stopnia. Jeżeli przekracza granice, pojawia się kontrapunkt i przestaje być prawdą.

Kierkegaard

deColberg
Posty: 26
Rejestracja: niedziela, 31 lipca 2016, 05:05
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Szczecin

Re: Emocjonalny Offtop

#622 Post autor: deColberg » czwartek, 20 października 2016, 05:16

W Polsce zasadniczo nie ma rasizmu. A może nie było? Większość tych "faktów medialnych" jest wymyślana przez media demoliberalne wrogie Polsce, naszej cywilizacji, kulturze, które promują multikulturalizm, aby ludzie byli "wymieszani" przez co nie mieli swojej historii, tradycji, tożsamości. Temu to wlasnie ma słuzyć.

Nie można jednak wykluczyć, ze własnie takie nachalne wpychanie nam multi-kulti przez lewackie demoliberalne media prowadzi wlasnie do takich aktów. Im więcej różne ojkofobiczne organizacje i strony będą piętnowac zjawiska rasistowskie z jednoczesnym pluciem na Polskę i Polskę tym bardziej rasizm stanie się czymś pożądanym.

W kazdym razie roznej maści (sic) cudzoziemcy, obcokrajowcy, itd. są instrumentalnie wykorzystywani przez marksistów kulturowych więc jeśli są jakieś ataki to powinni one się skupiac nie na tych biednych czarnych, ciapatych, itp (chociaz oczywiscie czasami sami prowokują), ale własnie na tych polskojęzycznych białych ludziach/organizacjach nienawidzących swojej rasy czy Ojczyzny.
Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami. Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

4w5 sx/sp
IEI Fe/INFp
INFP

Awatar użytkownika
Litowojonow
Posty: 525
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 19:17
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: punkt orientacyjny Lloyda

Re: Emocjonalny Offtop

#623 Post autor: Litowojonow » czwartek, 20 października 2016, 20:11

Bardzo jestem ciekaw jaki miałeś udział w tworzeniu tej cywilizacji i kultury. Jakieś wynalazki na koncie, albo "Dama z Enneafretką" na płótnie? Co do historii to pewnie dzielnie biłeś Krzyżaków po mordzie pod Grunwaldem i brałeś udział w niejednym powstaniu xD Wygodnie się podczepiać pod cudze sukcesy, a to co zagraża temu miłemu poczuciu traktować z nieufnością. To przypomina trochę dziecinadę typu 'idź stąd, mój tata budował ten plac zabaw'. Popatrz czasem na człowieka jak na człowieka, a nie element uogólnień typu rasa i kraj, które są tak szerokie, że zupełnie tracą sens.
Zanim dojdzie do nadinterpretacji: nie popieram uśmiechania się i pobłażliwości wobec ludzi zachowujących się jak bydło, bo ich "kultura" na to pozwala; nie czuję nienawiści do żadnej rasy, w tym białej; nie czuję nienawiści do niczyjej ojczyzny, w tym Polski.
Dużo jest w tym prawdy, ale przeważa nieprawda.

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop

#624 Post autor: Osteoporoza » czwartek, 20 października 2016, 20:17

deColberg pisze:W Polsce zasadniczo nie ma rasizmu. A może nie było? Większość tych "faktów medialnych" jest wymyślana przez media demoliberalne wrogie Polsce, naszej cywilizacji, kulturze, które promują multikulturalizm, aby ludzie byli "wymieszani" przez co nie mieli swojej historii, tradycji, tożsamości. Temu to wlasnie ma słuzyć.
Litowojonow pisze:Bardzo jestem ciekaw jaki miałeś udział w tworzeniu tej cywilizacji i kultury.
Nie musiał mieć zbyt dużego wpływu by utożsamiać się z tą kulturą i tradycją.

Awatar użytkownika
Litowojonow
Posty: 525
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 19:17
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: punkt orientacyjny Lloyda

Re: Emocjonalny Offtop

#625 Post autor: Litowojonow » czwartek, 20 października 2016, 20:31

Nie musiał, ciekaw jestem źródła silnego utożsamiania się z takimi tworami i nieładnie sugeruję nieładne źródło. Jak jest inne chętnie poznam. Ogólnie przyjmowanie takich rzeczy "pakietowo" wydaje mi się dziwne, bo małe szanse, żeby ktoś pasował idealnie do wzorców, trzeba się jakoś dopasować, a to ograniczające. Chodzi o poczucie przynależności do czegoś większego?
Obie skrajności w tym multi/jednokulturowym sporze zajeżdżają mi fanatyzmem i skupianiem się na wymyślonych problemach zamiast realnych, punkt ciężkości położony na utożsamianiu się z bytami abstrakcyjnymi i szukaniu wroga zamiast na zaprowadzeniu porządku. Tylko czy da się zaprowadzić porządek, skoro obie grupy są liczne :scratch:
Dużo jest w tym prawdy, ale przeważa nieprawda.

deColberg
Posty: 26
Rejestracja: niedziela, 31 lipca 2016, 05:05
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Szczecin

Re: Emocjonalny Offtop

#626 Post autor: deColberg » piątek, 21 października 2016, 03:16

Jak widzę Litowonojow to biedny liberał bez tożsamości i tradycji, zapewne zwolennik KOD i wyborca PO :(
Litowojonow pisze:Nie musiał, ciekaw jestem źródła silnego utożsamiania się z takimi tworami i nieładnie sugeruję nieładne źródło.


Te "utożsamianie się z takimi tworami" nazywa się patriotyzmem. Na pewno słyszałeś o czymś takim. To, ze nie jesteś patriotą to już nie moja wina.
Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami. Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

4w5 sx/sp
IEI Fe/INFp
INFP

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Emocjonalny Offtop

#627 Post autor: Snufkin » piątek, 21 października 2016, 07:07

W sumie Lito jest z alfy więc nie ma powodu się za bardzo emocjonować, alfa się chyba z niczym nie utożsamia. Wolą pośmieszkować i połapać pokemony.
Postawy tożsamościowe (bo nazwą patriotyzm gardzę od kiedy zdefiniowano go jako obowiązek sprzątania po swoim psie i chęć płacenia podatków w kraju) są całkiem normalną rzeczą. Ksenofobia natomiast jest wręcz niezbędna w życiu społecznym. Jeszcze coś komuś wyjaśnić ?
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Emocjonalny Offtop

#628 Post autor: Ninque » piątek, 21 października 2016, 09:50

Ech decolberg zupelnie zbagatelizowal i przesmieszkowal powazne przemslenia majace sporo sensu.

Widac ze nawet nie zastanowil sie czy to moze byc w jakikowiek sposob wartosciowe tylko po prostu czujac sie chyba atakowany odparl atak instynktownie sprowadzajac wszystko do poziomu ponizej podlogi. To smutne bo moze jakby odpowiedzial rozsadnie ale np nadal sie nie zgadzajac moglibysmy miec ciekawa dyskusje na poziomie.


Wysłane za pomocą Tapatalk
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Emocjonalny Offtop

#629 Post autor: Snufkin » piątek, 21 października 2016, 19:06

Poczuł się atakowany ale wątpię żeby wyszła z tego ciekawa dyskusja, dla Lito tego typu zagadnienia są obojętne, ewentualnie postrzega je w karykaturalny sposób. Jeszcze raz powtórzę to nic dziwnego czy obciachowego, że ktoś wybiera i popiera własną kulturę (choć sam nie musi być jej współtwórcą).
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Emocjonalny Offtop

#630 Post autor: sjofh_ystad » sobota, 22 października 2016, 14:05

Snufkin pisze:Ksenofobia natomiast jest wręcz niezbędna w życiu społecznym.
Mógłbyś rozwinąć?
Snufkin pisze:W sumie Lito jest z alfy więc nie ma powodu się za bardzo emocjonować, alfa się chyba z niczym nie utożsamia.
Znana mi alfa potrafi się utożsamiać, cwaniaku. Inna sprawa, że najbardziej stawia na myślenie za siebie i nie przyjmowanie istniejących postaw bezkrytycznie.

@de Colberg
Można powiedzieć, że tak jak i Lito należę do pewnej grupy. Jeżeli ktoś się bardzo upiera, można utożsamiać ją z Alfą socjoniczną, ale to przesada, bo są tacy poza naszą kwadrą, a i w naszej nie każdy by się z tym zgodził.
Nie popieramy ani PiS, ani PO, nie chodzimy na marsze KOD. Niekoniecznie jesteśmy za przyjmowaniem imigrantów - ja przynajmniej cenię spokój, a ich przyjęcie mogłoby oznaczać jego zakłócenie; ostatnim, co można o mnie powiedzieć, jest popieranie różnej maści arabskiego bydła, zakłócającego życie społeczne. Inna sprawa, że staram się traktować ludzi równo, niezależnie od rasy/wyznania.
► Pokaż Spoiler
Wśród wartości, które cenimy, znajdują się krytyczne myślenie i wybieranie światopoglądu takiego, który wskazuje na samodzielną analizę, a nie tylko podążanie za grupą. Nie mówię, że ty robisz wyłącznie to. Spójrz jednak na teksty, które tu wrzuciłeś. To jest po prostu kalka rozmaitych postaw społecznych, które można zaobserwować w necie, i jednocześnie zgeneralizowane nawoływanie do wrogości. Takie zachowanie jest sprzeczne z naszymi wartościami, stąd reakcja Lita (a że jest intuicyjnym 5, to poszła ironiczna krytyka :) ).

Jeżeli chodzi o podejście do szeroko pojętego ruchu narodowego - naprawdę nie mamy nic przeciwko samym wartościom. Ja się czuję Polakiem i będę się nim czuł nawet wtedy, gdy poszukiwanie doświadczeń skłoni mnie do (prawdopodobnie czasowego) wyjazdu.
Problem jest w tym, że spora część grup narodowościowych, w których typową retorykę zacząłeś tutaj wchodzić, przechodzi ze zdrowego realizmu, konserwatyzmu, chronienia przed złymi wpływami i strzeżenia narodowych wartości w stronę otwartej ksenofobii i kultu siły. To również jest sprzeczne z wartościami mojej grupy.
Nie mam nic przeciwko utożsamianiu się z wartościami i z grupą, naprawdę dobrze rozumiem takie potrzeby. Patriotyzm wywołuje u mnie pozytywne skojarzenia. Rozumiem, że nasze podejście może się wydawać rozmyte, że silne utożsamienie się z czymś może prowadzić do pozytywnych efektów i utrzymania systemu wartości i energii życiowej na stałym poziomie.

ODPOWIEDZ