Emocjonalny Offtop

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Molik
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:15
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Rozproszona

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#181 Post autor: Molik » wtorek, 1 września 2015, 13:56

Teraz masz dobry pretekst do ponownego pójścia do psychologa i przepracowania tej znajomości, aby raz na zawsze się z tego wyleczyć. I tym samym pozbyć się problemu.


Każda prawda jest prawdziwa tylko do pewnego stopnia. Jeżeli przekracza granice, pojawia się kontrapunkt i przestaje być prawdą.

Kierkegaard

Awatar użytkownika
ein
Posty: 1168
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2007, 20:32

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#182 Post autor: ein » środa, 2 września 2015, 10:00

Jestem zmeczony zmiennymi nastrojami. Wczoraj nic nie mialo sensu. Dzisiaj jest juz lepiej, tylko troche smutno, bo jakby nie moglo byc tak lekko caly czas.

Awatar użytkownika
Arisa
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 12 stycznia 2014, 00:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#183 Post autor: Arisa » środa, 2 września 2015, 14:28

Mówisz, że wczoraj dla Ciebie nic nie miało sensu? Skoro dziś jest lepiej to daj mi troszkę tego lepszego nastroju :) podziel się nim ze mną.
Wczoraj jeszcze miałam ochotę znaleźć sobie psychologa a dziś stwierdziłam, że prywatnie są drodzy a na NFZ się długo czeka i rozmawiają na odpierdziel się. Kompletny brak chęci do jakiegokolwiek działania. A np moja mama 4w3 goni koło domu jak nakręcona sprząta, maluje. Podziwiam jej hiper aktywność.
"Powód, dla którego uważamy kwiaty nad przepaścią za piękne, to to, że sami stojąc nad przepaścią, nie wychylimy się poza krawędź jak te nieustraszone kwiaty." - Bleach / ISFP sp/so

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#184 Post autor: chokureika » środa, 2 września 2015, 15:37

Arisa pisze:Mówisz, że wczoraj dla Ciebie nic nie miało sensu? Skoro dziś jest lepiej to daj mi troszkę tego lepszego nastroju :) podziel się nim ze mną.
Wczoraj jeszcze miałam ochotę znaleźć sobie psychologa a dziś stwierdziłam, że prywatnie są drodzy a na NFZ się długo czeka i rozmawiają na odpierdziel się. Kompletny brak chęci do jakiegokolwiek działania. A np moja mama 4w3 goni koło domu jak nakręcona sprząta, maluje. Podziwiam jej hiper aktywność.
Można znaleźć dobrego terapeutę na NFZ. Prywatnie nie oznacza lepiej. Na Twoim miejscu zarezerwowałabym sobie chociaż miejsce u psychologa. Skoro Twoja mama jest czwórką to chociaż trochę powinna Cię zrozumieć i może dać Ci jakąś dobrą radę.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
ein
Posty: 1168
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2007, 20:32

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#185 Post autor: ein » środa, 2 września 2015, 17:39

Moja terapeutka jest kochana. Chodze na NFZ. Na pewno nie rozmawia na odpierdziel sie. Bardzo ja lubie. Tylko rzeczywiscie dlugo sie czeka na wolny termin. Do mnie zadzwonili jakos po 3-4 miesiacach. Zwykle mowia, ze co najmniej pol roku oczekiwania.

Awatar użytkownika
Arisa
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 12 stycznia 2014, 00:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#186 Post autor: Arisa » środa, 2 września 2015, 19:51

Do mojej pierwszej psycholog miałam ok 2 miesięcy czekania. Gdyby nie moje olanie jej rad może by się nam współpraca ułożyła. Myślę, że całkiem rozsądnie mi radziła tak z perspektywy czasu.
Macie rację, że muszę chyba raz jeszcze przepracować tamtą znajomość. Zabolał mnie mocno fakt, że moje niegdysiejsze przyjaciółki mają się spotkać na parę dni, wiecie jak dawniej wypić piwo pobyć razem... a ja już z nimi nie potrafię. I znów cholerna zazdrość, że one mają przyjaźń między sobą jakiej ja z nimi nie mam.
A co do mojej mamy to nie, nie da mi żadnej rady mimo, że jest 4-ką. Ona tylko potrafi narzekać, że nic mi się nie chce, nic nie robię poza chodzeniem do pracy. Ma cholerka rację ale no... nie pomaga mi tylko ciągnie w dół.
A powiedzcie mi jeszcze jak wasi terapeuci odnoszą się do Enneagramu?
"Powód, dla którego uważamy kwiaty nad przepaścią za piękne, to to, że sami stojąc nad przepaścią, nie wychylimy się poza krawędź jak te nieustraszone kwiaty." - Bleach / ISFP sp/so

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#187 Post autor: chokureika » środa, 2 września 2015, 20:04

Arisa pisze:Do mojej pierwszej psycholog miałam ok 2 miesięcy czekania. Gdyby nie moje olanie jej rad może by się nam współpraca ułożyła. Myślę, że całkiem rozsądnie mi radziła tak z perspektywy czasu.
Macie rację, że muszę chyba raz jeszcze przepracować tamtą znajomość. Zabolał mnie mocno fakt, że moje niegdysiejsze przyjaciółki mają się spotkać na parę dni, wiecie jak dawniej wypić piwo pobyć razem... a ja już z nimi nie potrafię. I znów cholerna zazdrość, że one mają przyjaźń między sobą jakiej ja z nimi nie mam.
A co do mojej mamy to nie, nie da mi żadnej rady mimo, że jest 4-ką. Ona tylko potrafi narzekać, że nic mi się nie chce, nic nie robię poza chodzeniem do pracy. Ma cholerka rację ale no... nie pomaga mi tylko ciągnie w dół.
A powiedzcie mi jeszcze jak wasi terapeuci odnoszą się do Enneagramu?
Może źle wytypowałaś swoją mamę :what:
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Arisa
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 12 stycznia 2014, 00:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#188 Post autor: Arisa » środa, 2 września 2015, 20:11

Rozwiązywała przy mnie test i wyszło jej 4w3, ale chyba ją zmuszę do rozwiązania go raz jeszcze. Nie możliwe jest przecież, żebyśmy przez różnicę skrzydeł nie mogły się dogadać.
"Powód, dla którego uważamy kwiaty nad przepaścią za piękne, to to, że sami stojąc nad przepaścią, nie wychylimy się poza krawędź jak te nieustraszone kwiaty." - Bleach / ISFP sp/so

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#189 Post autor: chokureika » środa, 2 września 2015, 20:20

Arisa pisze:Rozwiązywała przy mnie test i wyszło jej 4w3, ale chyba ją zmuszę do rozwiązania go raz jeszcze. Nie możliwe jest przecież, żebyśmy przez różnicę skrzydeł nie mogły się dogadać.
Test ze strony jest średnio miarodajny. Wielu osobom wychodzi 4, mimo, że 4 nie są.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Arisa
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 12 stycznia 2014, 00:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#190 Post autor: Arisa » środa, 2 września 2015, 20:33

No nic czytam właśnie książkę Palmer, może tam rozwiążemy z mamą zagadkę... ale w sumie nie zależnie jaki mama ma typ i skrzydło cały czas towarzyszy mi poczucie ( jakże typowe dla 4-rek) że mnie nie zrozumie. W ogóle to nikt mnie nie jest w stanie zrozumieć. Nie rozmawiam na ten temat z przyjaciółką tylko ostrzegam kiedy mam doła i może być ze mną różny kontakt.
"Powód, dla którego uważamy kwiaty nad przepaścią za piękne, to to, że sami stojąc nad przepaścią, nie wychylimy się poza krawędź jak te nieustraszone kwiaty." - Bleach / ISFP sp/so

Awatar użytkownika
Arisa
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 12 stycznia 2014, 00:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#191 Post autor: Arisa » czwartek, 3 września 2015, 10:34

Okej zadzwoniłam do poradni psychologicznej. Ktoś zrezygnował i wstrzeliłam się na 11 września na termin :)
"Powód, dla którego uważamy kwiaty nad przepaścią za piękne, to to, że sami stojąc nad przepaścią, nie wychylimy się poza krawędź jak te nieustraszone kwiaty." - Bleach / ISFP sp/so

Awatar użytkownika
ein
Posty: 1168
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2007, 20:32

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#192 Post autor: ein » czwartek, 3 września 2015, 14:33

Super. Tylko nie zapomnij! :3

Awatar użytkownika
Arisa
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 12 stycznia 2014, 00:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#193 Post autor: Arisa » czwartek, 3 września 2015, 15:34

Zapomnieć nie zapomnę ,ale trzymajcie kciuki żebym nie zrezygnowała tuż przed.
"Powód, dla którego uważamy kwiaty nad przepaścią za piękne, to to, że sami stojąc nad przepaścią, nie wychylimy się poza krawędź jak te nieustraszone kwiaty." - Bleach / ISFP sp/so

Awatar użytkownika
ein
Posty: 1168
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2007, 20:32

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#194 Post autor: ein » czwartek, 3 września 2015, 18:57

Moze pojdz z kims? Z mama albo z jakas przyjaciolka?

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#195 Post autor: Intan » czwartek, 3 września 2015, 19:45

Arisa pisze:Okej zadzwoniłam do poradni psychologicznej. Ktoś zrezygnował i wstrzeliłam się na 11 września na termin :)
Co za fart! Gratulacje. :D A jeśli boisz się, ze zrezygnujesz, może powiedz komuś - np. mamie właśnie - że idziesz, słyszałam, że to niektórych mobilizuje, jak już inni się dowiedzą o ich planach, to tak głupio je nagle rzucić. :scratch: W niezłe bagno wpadłaś, ale przed Tobą świetna okazja do wyciągnięci z tego lekcji i poskładania się na nowo. ;) Jeśli zrezygnujesz, tylko zrobisz sobie krzywdę.
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

ODPOWIEDZ