Znak zodiaku

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Evan
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2016, 19:21
Enneatyp: Indywidualista

Re: Znak zodiaku

#46 Post autor: Evan » niedziela, 7 lutego 2016, 21:56

Rak - opis raka jest ze mną zgodny.
Opisy tych niżej już nie.
Ascendent: Panna
Księżyc: Panna



Awatar użytkownika
Adorianu
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2016, 17:45

Re: Znak zodiaku

#47 Post autor: Adorianu » niedziela, 14 lutego 2016, 18:41

Oryginalność!
Wodnik
Jestem 4w5! Ewentualnie 6. . . Bądź też 9. . .
Why it must be so hard to find yourself~

Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: Znak zodiaku

#48 Post autor: Sayna » niedziela, 14 lutego 2016, 18:50

Taro pisze:Koziorożec. Księżyc w lwie, ascendent w baranie. Ale najbardziej pasuje do mnie opis "marsa w baranie w XII domu w ścisłej kwadraturze z neptunem".
Znasz się szerzej na astrologii?

Awatar użytkownika
Taro
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 14 stycznia 2016, 21:16
Enneatyp: Indywidualista

Re: Znak zodiaku

#49 Post autor: Taro » poniedziałek, 15 lutego 2016, 15:46

Sayna, tak. Nie mam papieru ale sporo czytałem i mam minimum praktyki. Czemu pytasz?

Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: Znak zodiaku

#50 Post autor: Sayna » środa, 17 lutego 2016, 17:45

Taro pisze:Sayna, tak. Nie mam papieru ale sporo czytałem i mam minimum praktyki. Czemu pytasz?
Bo interesuje mnie jak należy interpretować mapę nieba podczas narodzin. Jakie książki na ten temat czytałeś i skąd bierzesz opisy? Chciałabym dobrze zinterpretować swoje planety, ale dużo jest osób, które tylko udają że się na tym znają. W horoskopy nie bardzo wierzę, bo przepowiadanie przyszłości z samych znaków słonecznych to jakieś grube nieporozumienie. Każdy ma swój unikalny układ planet.

Awatar użytkownika
Taro
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 14 stycznia 2016, 21:16
Enneatyp: Indywidualista

Re: Znak zodiaku

#51 Post autor: Taro » czwartek, 18 lutego 2016, 17:17

Teraz jak o tym myślę, to sam się zastanawiam jak nauczyłem się interpretować horoskopy. Na pewno zaczynałem od analizowania symboli zapisanych w horoskopie bez określania, które z nich są najsilniejsze. Czytałem raczej artykuły niż książki i to po angielsku (polski internet jest ubogi w informacje astrologiczne). Jeśli miałbym określić to planowo, to:

1. Na początek na pewno trzeba mieć poprawnie narysowany horoskop (co przy użyciu programów internetowych jest bardzo łatwe).

2. Trzeba wiedzieć jaki rodzaj energii reprezentują planety same w sobie. I tu od razu trzeba zaznaczyć - od strony pozytywnej i negatywnej. Każda planeta to plus i minus za razem. Przykładowo, Mars to:

+ Odwaga, waleczność, chęć do działania, żądza podbojów i osiągnięć, duża witalność i energia seksualna.
- Agresja, lekkomyślność, skłonność do zranień, tendencja do pakowania się w kłopoty.

3. Należy też wiedzieć, jak dana planeta wyraża się w znakach, a jak w domach (i oczywiście znać symbolikę znaków i domów).

4. Określić aspekty między planetami. Aspekty to odległości kątowe między jedną planetą, a drugą na kole. Mogą one być dobroczynne lub złoczynne.

5. Po ustaleniu wszystkich pojedynczych symboli należy określić dominantę, czyli które planety i aspekty są najmocniejsze.

Ogólnie trzeba mieć sporą znajomość symboli, ja po kilku latach dalej się ich uczę. Jeśli chodzi o książki, to czytałem na pewno "Astrologię samopoznania" Wojciecha Jóźwiaka. Brakuje tu informacji o domach, ale dla początkujących nie ma chyba lepszej pozycji. Jóźwiak dobrze pisze o określaniu dominanty w horoskopie. Jeżeli chciałabyś opisy symboli w jednym miejscu, to "Astrologia Klasyczna" Wrońskiego jest niezła. Fragmenty są w internecie, ale pozycja jest kosztowna (kilkanaście tomów). Jeśli masz swój horoskop, zerknij na niego i zobacz w jakich znakach i domach masz planety, gdzie masz ascendent i poczytaj o ich znaczeniach nie łącząc wszystkiego w całość. Ja zaczynałem o dogłębnego poznania własnego horoskopu. I nie opieraj się na jednym źródle. Jeśli masz przykładowo ascendent w pannie, to poczytaj przynajmniej 10 niezależnych opisów. To Ci pozwoli wyłowić trzon.

Jeśli masz swoje horo, mogłabyś zalinkować, chętnie rzuciłbym okiem.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Znak zodiaku

#52 Post autor: Snufkin » czwartek, 18 lutego 2016, 17:33

Jóźwiak nie pisze o domach bo z 'naukowego' punktu widzenia ich nie uznaje.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Znak zodiaku

#53 Post autor: And » piątek, 19 lutego 2016, 00:13

Imago pisze:Mi w obu przypadkach sprawdziło się wszystko (okej, może w 98% - margines błędu). Od małego zastanawiałem się: jak to możliwe, że z jednej strony jestem charyzmatycznym i dumnym ekstrawertykiem, a z drugiej strony pogrążonym w myślach i świecie metafizycznym introwertykiem. Okazało się, że mój ASC to Lew, a księżyc - Ryby. Ciężko zrównowarzyć taka skrajność :D
Sprawdzałem ów znaki wielu osobom i muszę przyznać, że rzadko kiedy tę regułę prawdopodobieństwa zaburzał wyjątek.
Co prawda Czwórką nie jestem, ale oba opisy, które uzyskałem, bardzo słabo do mnie pasują. Z pierwszego linku uzyskałem coś, co najbardziej pasowałoby do 2, ewentualnie ekstrawertycznego 9, zaś z drugiego coś, co pasowałoby do 3. 2 i 3 to typy ennea, które bardzo słabo przypominam.

Dodam jeszcze, że opisy zodiakalnego barana (którym jestem), jakie można znaleźć w necie, to prawdopodobnie najbardziej niepasujące do mnie opisy, jakie w ogóle gdziekolwiek udało mi się znaleźć. :lol:

Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: Znak zodiaku

#54 Post autor: Sayna » piątek, 19 lutego 2016, 13:47

Taro pisze:Ogólnie trzeba mieć sporą znajomość symboli, ja po kilku latach dalej się ich uczę. Jeśli chodzi o książki, to czytałem na pewno "Astrologię samopoznania" Wojciecha Jóźwiaka. Brakuje tu informacji o domach, ale dla początkujących nie ma chyba lepszej pozycji. Jóźwiak dobrze pisze o określaniu dominanty w horoskopie. Jeżeli chciałabyś opisy symboli w jednym miejscu, to "Astrologia Klasyczna" Wrońskiego jest niezła. Fragmenty są w internecie, ale pozycja jest kosztowna (kilkanaście tomów). Jeśli masz swój horoskop, zerknij na niego i zobacz w jakich znakach i domach masz planety, gdzie masz ascendent i poczytaj o ich znaczeniach nie łącząc wszystkiego w całość. Ja zaczynałem o dogłębnego poznania własnego horoskopu. I nie opieraj się na jednym źródle. Jeśli masz przykładowo ascendent w pannie, to poczytaj przynajmniej 10 niezależnych opisów. To Ci pozwoli wyłowić trzon.
Dziękuję, na pewno poczytam :) Co myślisz o objawianiu się żywiołów znaku słonecznego?
http://www.umysl.pl/astrologia/zod_zywioly.html
Taro pisze:Jeśli masz swoje horo, mogłabyś zalinkować, chętnie rzuciłbym okiem.
Znasz może jakąś stronę na której to można zrobić? Szczerze mówiąc trochę się w tym gubię. Astrologią zaczęłam się stosunkowo niedawno interesować.

Awatar użytkownika
Taro
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 14 stycznia 2016, 21:16
Enneatyp: Indywidualista

Re: Znak zodiaku

#55 Post autor: Taro » piątek, 19 lutego 2016, 15:09

Możesz to zrobić tu: http://www.astro.com/

Należy założyć konto i się zalogować. Później wchodzisz do Free Horoscopes > Extended Chart Selection >Add New Person. Musisz znać datę, godzinę i miejscowość urodzenia. Gdy to wpiszesz wróci Cię do poprzedniej strony i klikasz na niebieski przycisk Click Here To Show The Chart.

Co do tych opisów, które podałaś, to są skrótowe ale poprawne jeśli chodzi o żywioły same w sobie. Natomiast ukazywanie połączenia ludzi w oparciu o żywioły znaków jest błędne. Gdy chcesz sprawdzić czy dwie osoby do siebie pasują, sprawa jest bardziej skomplikowana.

Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: Znak zodiaku

#56 Post autor: Sayna » niedziela, 21 lutego 2016, 16:50

Taro pisze:Co do tych opisów, które podałaś, to są skrótowe ale poprawne jeśli chodzi o żywioły same w sobie. Natomiast ukazywanie połączenia ludzi w oparciu o żywioły znaków jest błędne. Gdy chcesz sprawdzić czy dwie osoby do siebie pasują, sprawa jest bardziej skomplikowana.
Mi to też nie pasuje np. Waga to żywioł Powietrza, ale nie każdy spod znaku Wagi będzie na pierwszy rzut oka sangwinikiem, czyli temperamentu powietrznego. Nie zawsze będzie to widać np. mógłby się uważać za melancholika z powodu wpływów Saturna, albo innych ustawień.

Mój horoskop: http://i.imgur.com/jr3VcDT.png
Spoiler:
Potrafisz to zinterpretować? Bo ja nie bardzo. Dla ułatwienia dodam, że jestem 9w1 w enneagramie, EII w socjonice i INFP w MBTI.

Awatar użytkownika
Taro
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 14 stycznia 2016, 21:16
Enneatyp: Indywidualista

Re: Znak zodiaku

#57 Post autor: Taro » poniedziałek, 22 lutego 2016, 04:31

Ale śmiechłem. Pomijając domy masz prawie taki sam układ planet jak mój sąsiad, któremu kiedyś dałem w mordę, bo mnie wnerwiał :P Patrząc po horoskopach, Ty i ja w realnym życiu jako znajomi musielibyśmy sobie okazać wiele cierpliwości, żeby się nie pożreć.

I tak, umiem to zinterpretować. Ale nie będę Ci rzucał wszystkiego na tacę tylko Cię ciągnął za język. Po pierwsze - wiesz co to ascendent, gdzie leży i w jakim masz go znaku?

Awatar użytkownika
Marcelle
Posty: 39
Rejestracja: piątek, 17 kwietnia 2015, 18:57
Enneatyp: Mediator

Re: Znak zodiaku

#58 Post autor: Marcelle » poniedziałek, 22 lutego 2016, 13:24

Obrazek


Obrazek

I jak ja mam teraz się uczyć do matury jak odczuwam potrzebę zrozumienia tego tajemniczego kółka :cry:
IEE

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Znak zodiaku

#59 Post autor: Ael » poniedziałek, 22 lutego 2016, 15:31

Hmmm to moze po interpretacje indywidualnych horoskopow bedziemy pisac na priv? Albo zrobimu temat, ktory bylby nie tylko dla Czworek?
Sama bym byla ciekawa interpretacji swojego horoskopu ale hmmn czy Taro ma na to czas? ;)

Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: Znak zodiaku

#60 Post autor: Sayna » czwartek, 25 lutego 2016, 15:32

Taro pisze:Ale śmiechłem. Pomijając domy masz prawie taki sam układ planet jak mój sąsiad, któremu kiedyś dałem w mordę, bo mnie wnerwiał :P Patrząc po horoskopach, Ty i ja w realnym życiu jako znajomi musielibyśmy sobie okazać wiele cierpliwości, żeby się nie pożreć.
Może jesteś SLE, nie przepadam za osobami o tym socjotypie, bo są właśnie agresywne.
Taro pisze:I tak, umiem to zinterpretować. Ale nie będę Ci rzucał wszystkiego na tacę tylko Cię ciągnął za język. Po pierwsze - wiesz co to ascendent, gdzie leży i w jakim masz go znaku?
Ascendent to znak zodiaku, który wschodził na horyzoncie w chwili narodzin człowieka. W moim przypadku to Ryby.

ODPOWIEDZ