Muzyka

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Emploia
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 7 lipca 2014, 23:30

Re: Muzyka

#1396 Post autor: Emploia » wtorek, 8 lipca 2014, 01:15

nadal jest nieznanym w moim otoczeniu :D akurat to, tylko to, napisane było w lżejszym żartobliwym tonie, ale btw zdarzają sie czasem perełki (death rattle-fortress)



Awatar użytkownika
mareck1
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 14 września 2014, 00:28
Enneatyp: Indywidualista

Re: Muzyka

#1397 Post autor: mareck1 » niedziela, 14 września 2014, 00:49

Osobiście jestem muzycznym hmm... jakby to określić, lemingiem. Słucham głównie tego co leci w radiu tj. muzyki popularnej, która jest tak wyśmiewana przez fanów innych gatunków. Ponadto na moich" listach" można znaleźć też troszkę muzyki Indie czy też rapu. Ogólnie rzecz biorąc na telefonie mam wszystko co mi wpadnie w ucho nie sugerując się autorem piosenki. :)
4w3

Awatar użytkownika
Faral
Posty: 102
Rejestracja: środa, 13 sierpnia 2014, 23:20
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Północ

Re: Muzyka

#1398 Post autor: Faral » niedziela, 14 września 2014, 18:54

Ciężkie. Smutne. Czarne itd. Tak można w sumie streścić to co lubię najbardziej. A wokół tego orbitują oczywiście lżejsze rzeczy, jakieś rapsy albo rock.
"Kto nie rozumie, musi myśleć.
Jest katorżnikiem myślenia"


4wing5

Awatar użytkownika
Rauko
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2014, 20:34
Enneatyp: Indywidualista

Re: Muzyka

#1399 Post autor: Rauko » wtorek, 18 listopada 2014, 22:32

Generalnie, czwórki mają dwie tendencje: albo do gotyków i innych mrocznych psychodelicznych gatunków
Ładne podsumowanie,podpisuję się wszystkimi czterema raciczkami ;)
albo do słuchania wszystkiego, co tylko można (wybiórczo oczywiście)
No w sumie pod tym też sie podpisuję...

Jak byłem młodszy uważałem że słuchanie jakiejś muzy lub nie sprawia że jesteś tr00...lub też nie...
Teraz nie mam takich ograniczeń. Naprawdę.Naprawdę słucham tego co mi wpadnie w ucho a przekrój jest od Armina van Burena (utwory wybrane) do Combichrista. Słucham muzy pomiędzy Within Temptation a Figo Fagot...
I dobrze mi z tym :P
" Nie jesteś spamerem tylko forumowym nekrofilem z syndromem "attention whore""

draconiss
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 11 grudnia 2014, 01:31
Enneatyp: Indywidualista

Re: Muzyka

#1400 Post autor: draconiss » czwartek, 11 grudnia 2014, 19:48

Słucham prawie wszystkiego poza disco polo i techno. Dominują rzeczy inspirowane Hendrixem,Doorsami,Beatlesami,bluesem,punkiem,funkiem,rockiem,jazz fusion itp.

Awatar użytkownika
Sorrow
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:30
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Muzyka

#1401 Post autor: Sorrow » czwartek, 15 stycznia 2015, 18:14

W tej chwili słucham tego:
ENFP, 1w9

Awatar użytkownika
Sorrow
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:30
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Muzyka

#1402 Post autor: Sorrow » wtorek, 20 stycznia 2015, 02:17

Obrazek
ENFP, 1w9

Marcc
Posty: 154
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2015, 00:13

Re: Muzyka

#1403 Post autor: Marcc » wtorek, 20 stycznia 2015, 13:01

Ostatnio zauważyłem ze kilka z moich ulubionych wokalistów/wokalistek których muzyka trafia do mojej duszy np Bjork, Thom Yorke z Radiohead czy Regina Spektor są INFP czyli chyba czwóreczki. Ciekawe czy jest jakaś zależność ze danemu typowi w enneagramie bardziej odpowiada muzyka tworzona przez ludzi jego typem osobowości?

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Muzyka

#1404 Post autor: Ael » wtorek, 20 stycznia 2015, 13:12

Offtop: nie wiem, skad ci sie wzielo przeswiadczenie, ze Czworki to w wiekszosci INFP. Wyklocalabym sie o to bardzo.

A co do pytania: nie sadze, zeby tak bylo. Przynajmniej w swoim guscie takiej korelacji nie stwierdzam.

Marcc
Posty: 154
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2015, 00:13

Re: Muzyka

#1405 Post autor: Marcc » wtorek, 20 stycznia 2015, 13:24

Tak gdzieś czytałem, na tej stronie np pokazuje że INFP najczęściej występuje u 4w5 http://personalitycafe.com/enneagram-pe ... files.html. Niestety nie wiem na ile te dane są prawdziwe.

Może tylko u mnie jest taka korelacja, lubię muzykę która wywołuje u mnie emocje a INFP są w tym dobrzy :roll:

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Muzyka

#1406 Post autor: Ael » wtorek, 20 stycznia 2015, 13:33

Biorac pod uwage, ze 90% ludzi, ktorzy sie typuja na Czworki, tak naprawde nimi nie sa...powiedzialabym, ze wiekszosc INFP CHCIALOBY byc Czworkami (nie rozumiem tego bardzo, ale ok) albo przynajmniej pasowac do typowego artystycznego wizerunku, ktory jest z Czworkami utozsamiany.

Zeby nie bylo offtopu, zarzuce kawalkiem:
[youtube]http://youtube.com/watch?v=vRwNkrUCcvo[/youtube]

Mysle, ze to dosc pasuje, przynajmniej do 4w3 ;)

Edit: czemu znacznik nagle nie dziala? o.o
Suchy link: http://m.youtube.com/watch?v=vRwNkrUCcvo

Awatar użytkownika
Sorrow
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:30
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Muzyka

#1407 Post autor: Sorrow » wtorek, 20 stycznia 2015, 14:47

Ael pisze:Biorac pod uwage, ze 90% ludzi, ktorzy sie typuja na Czworki, tak naprawde nimi nie sa...
W jakim sensie nie są?
ENFP, 1w9

Awatar użytkownika
Sorrow
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:30
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Muzyka

#1408 Post autor: Sorrow » wtorek, 20 stycznia 2015, 15:29

Obrazek
Furia - Martwa Polska Jesień.
ENFP, 1w9

Marcc
Posty: 154
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2015, 00:13

Re: Muzyka

#1409 Post autor: Marcc » wtorek, 20 stycznia 2015, 16:48

Ael pisze:Biorac pod uwage ze 90% ludzi, ktorzy sie typuja na Czworki, tak naprawde nimi nie sa...powiedzialabym, ze wiekszosc INFP CHCIALOBY byc Czworkami (nie rozumiem tego bardzo, ale ok) albo przynajmniej pasowac do typowego artystycznego wizerunku, ktory jest z Czworkami utozsamiany.
Ummm dziwne rzeczy piszesz. Chyba każdy kto trafia na enneagram z zamyśle chce się dowiedzieć więcej o sobie żeby potem wyciągnąć z tego jakieś wnioski i popracować nad swoimi wadami i wzmocnić zalety. Stąd nie rozumiem po co ktoś miałby udawać przed innymi i samym sobą ze jest jest np 4 a nie 6, przecież w ten sposób sam siebie szkodzi. Mogłabyś w jakiś sposób potwierdzić/udowodnić to co napisałaś 90%? Jestem co najmniej zdziwiony...


https://www.youtube.com/watch?v=tE11_5Spq1I
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 stycznia 2015, 16:55 przez Marcc, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Muzyka

#1410 Post autor: Ael » wtorek, 20 stycznia 2015, 16:54

Glownie dlatego, ze wiekszosc ludzi kieruje sie testami, ktory jest srednio miarodajny (np mi w ciagu ostatnich paru lat wyszlo 4w5, 1w2 i 2 na stronie eneagram.pl a na innych stronach wychodzilo mi doslownie wszystko).

Dowody: Ninque, ktora uwazala sie za Czworke a jest Dziewiatka. Duplo, ktora uwazala sie za Czworke a jest Szostka. I masa innych ludzi na tym forum, ktorzy tu pisali/pisza, nie wiem, mize starsi uzytkownicy mnie wespra troche ;)

To o INFP to moja generalizacja, byc moze krzywdzaca, aczkolwiek mysle, ze dosc trafna. A 90% to hiperbola xD ale wbrew pozorom Czworek nie jest tak duzo.

Kawalek, zeby offtopu nie bylo:
http://m.youtube.com/watch?v=KH2UcSMdElM
Mam taka faze na Gabe Kulke ostatnio. A najnowszy album to w ogole jak podsumowanie mojego zycia w Japonii, jakos tak sie dziwnie zlozylo, ze go dostalam tu na Gwiazdke i TAK PASOWAL.

ODPOWIEDZ