Witam na forum

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Windowlicker
Posty: 29
Rejestracja: niedziela, 17 kwietnia 2011, 10:56
Enneatyp: Mediator

Re: Witam na forum

#1186 Post autor: Windowlicker » niedziela, 17 kwietnia 2011, 11:16

No więc wychodziłoby na to, że jestem czwórką. Dużo tutaj ich. To chyba Internet ma tendencję do przyciągania takich ludzi.

Test robiłem dwa razy, raz na szybko i wyszedł mi 4w5, ale coś zbyt dramatyczny wydał mi się opis tego typu i postanowiłem zrobić Enneagram ponownie - tym razem w większym skupieniu. Wyszło mi czyste 4 i z tym opisem już się bardziej zgadzam. Zresztą dużo pewnie zależy od nastroju, w którym się dany test robi.

Zadziwiło mnie to, że sporo rzeczy pokrywa się z tym, do czego zdołałem dojść samemu. Enneagram rozpracował moje zamiłowanie do sztuki, a szczególnie szerokiego spektrum muzyki, często awangardowej/eksperymentalnej. Rozpracował moje plany odnośnie mojej przyszłej kariery. Tak samo zgadza się samoodkrywanie się przed innymi (choć tutaj nie mam zbyt dużego pola do popisu, bo zbyt wielu znajomych nie mam delikatnie mówiąc). Już dawno doszedłem do wniosku, że jestem idealistą. Także czekam na wielką, romantyczną miłość, na którą jakoś perspektyw póki co ciągle nie widzę. Dużo na ten temat fantazjuję. Pojawia się również to nieustanne wrażenie, że nie mógłbym kochać/być kochanym. Mam też odczucie, że jestem skur**synem, choć inni postrzegają mnie raczej jako "grzecznego chłopca" (co mnie często denerwuje). Zdołałem już usłyszeć, że jestem bardzo spokojny, ale też że czasami mam niekontrolowane napady gniewu, których nikt z mojego otoczenia nie rozumie. Sam w sumie też ich nie rozumiem. Jednego dnia potrafię się obudzić w doskonałym humorze, żeby nagle z byle jakiego powodu po kilku godzinach wpaść w straszną melancholię, po czym zakończyć dzień znów w świetnym nastroju. Nie wspominając już o tym, że dożo myślę i czasami ten proces potrafi sabotować moje funkcjonowanie na dobre godziny.


Ścieżka poznania typu Enneagramu : od Tragicznego Romantyka, przez Analitycznego Obserwatora aż do Ciepłej Kluski (9w1, INFP). :lol:

Awatar użytkownika
Dobuch66
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 24 kwietnia 2011, 00:10
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Witam na forum

#1187 Post autor: Dobuch66 » niedziela, 24 kwietnia 2011, 00:19

Enneagram tylko udowodnił, że nie jestem sam na tym zasranym świecie, ale to nie zmienia faktu, że samotność to ciężki kawałek chleba.
Szukając bratniej duszy.

mantaque
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 1 maja 2011, 00:44
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#1188 Post autor: mantaque » poniedziałek, 2 maja 2011, 01:39

Witam się i ja :)
Wyszło, żem 4w5, choć doszukałem się też elementów z 5w6, ale to ponoć się zdarza :P
Choć nie lubię generalizacji, to jednak ten test enneagramowy zrobiłem i cóż, jakbym się w dziwnym lustrze zobaczył;) Namówili mnie koledzy, koniecznie chcieli wiedzieć, jaki jestem. Ale czy wyszli na tym na plus, tego już nie wiem ;)
Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
Kociak
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 7 maja 2011, 13:54
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#1189 Post autor: Kociak » sobota, 7 maja 2011, 15:32

Witam.
Po przeczytaniu wszystkiego na temat mojego typu muszę przyznać bardzo duża większość się zgadza. Najbardziej jednak niepokoi mnie to, że opis jest dość negatywny. To znaczy wynika z niego, że czwórki są nie do życia, że są bardzo męczące. I że nasze zalety nie rekompensują wad... Gdy zapoznałam się z częścią tematów na stronie i forum, zaczęłam się zastanawiać czy w ogóle nadaję się do przyjaźni a o miłości nie wspomnę. Zwłaszcza, że ostatnio dobry przyjaciel wypomniał mi właśnie wiele z tych minusów...
małe 4w5, walnięta artystka

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Witam na forum

#1190 Post autor: inv » sobota, 7 maja 2011, 17:23

podpowiem tylko, że inni ludzie nie pomogą Ci podnieść się na poziomie zdrowia.
z każdą chwilą myśl o sobie dobrze. jesteś tym, kim jesteś. czasami się mylisz; wtedy naprawiasz błędy.

przyjaciel też ma swoje wady ;), tylko możliwe Ty nie chciałaś ich wytykać.
luz.

pozwól sobie na ewolucję.
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Witam na forum

#1191 Post autor: boogi » poniedziałek, 9 maja 2011, 22:25

Kociak pisze:Najbardziej jednak niepokoi mnie to, że opis jest dość negatywny. To znaczy wynika z niego, że czwórki są nie do życia, że są bardzo męczące.
Jeżeli mówimy o tym samym opisie (klik) to nie zgadzam się z tym że jest negatywny. Ma porównywalną liczbę "negatywów" i "pozytywów" co opisy innych typów.
Kociak pisze:I że nasze zalety nie rekompensują wad...
To też nie wynika z tego opisu :>
Kociak pisze:Gdy zapoznałam się z częścią tematów na stronie i forum
Na forum *zazwyczaj* trafiają osoby z problemem - po prostu coś w życiu jest nie halo, więc zaczynają guglać różnych rozwiązań i np. trafią tutaj - stąd czasem nadmiar narzekań, ale jak popatrzysz na forum w dłuższej perspektywie czasu to zobaczysz, że część osób po jakimś czasie zmienia się i rozwija, przezwycięża swoje problemy.
Kociak pisze:zaczęłam się zastanawiać czy w ogóle nadaję się do przyjaźni a o miłości nie wspomnę. Zwłaszcza, że ostatnio dobry przyjaciel wypomniał mi właśnie wiele z tych minusów...
Jeżeli chcesz wyrzucić z siebie tą sprawę tylko po to, by się wygadać, to najlepiej zaprzęż do tego przyjaciółkę. Jeżeli chcesz o tym porozmawiać konstruktywnie, to zapraszam do dyskusji tutaj (widzę, że już w "Małżeństwo" napisałaś) i wypunktuj, które "minusy" zostały wypomniane. Może okaże się, że zbyt czarno na siebie patrzysz. A może okaże się, że ktoś zna prosty sposób na drobną zmianę jednego czy dwóch nawyków która poskutkuje kolosalnymi dobrymi zmianami w twoim życiu?
Z pewnością bardzo dobrze, że zaczęłaś się zastanawiać nad tą poważną sprawą - samoświadomość to wielka umiejętność.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Minka
Posty: 194
Rejestracja: wtorek, 9 czerwca 2009, 19:38

Re: Witam na forum

#1192 Post autor: Minka » piątek, 13 maja 2011, 18:16

pozdrowienia dla wszystkich od światła.
"Podejrzliwość w stosunku do wszystkich jest męcząca, trzeba komuś ufać, bo trzeba przy kimś odpocząć."

sp/so

Orted
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 13 maja 2011, 23:54

cześc

#1193 Post autor: Orted » sobota, 14 maja 2011, 00:08

Hey.
Jestem zupełnie nowy w temacie, ale zrobiłem sobie ten test zainspirowany przez śliczną kobietę.
Ona ma 4w5.

Nigdy nie wierzyłem, że takie testy cokolwiek znaczą, ale zrobiłem sobie odpowiadając szczerze i bez pośpiechu.
Rozbawił mnie wynik, bo wyszło, że mam to samo, czyli 4w5. Mniej zabawnie było, gdy przeczytałem opis tego "przypadku".
Byłem w szoku ile w tym wszystkim jest ukrytej prawdy o mnie. Zastanawiałem się, że może to tylko jest tak napisane, żeby pasowało trochę do każdego, ale przeczytawszy opisy innych typów wiem, że tak nie jest.
Dowiedziałem się czegoś o sobie - to dobrze. Co z tym zrobię? Czy to mi pomoże? Nie wiem.
A najbardziej ciekawi mnie kwestia naszej dalszej znajomości - dwóch "4w5". Ciekawe co z tego wyniknie. Mam nadzieję, że coś wyjątkowego.

Orted

Kappa
Posty: 113
Rejestracja: piątek, 20 maja 2011, 19:45

Re: Witam na forum

#1194 Post autor: Kappa » poniedziałek, 30 maja 2011, 09:22

witam :mrgreen:

Arturr
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 11 marca 2011, 22:57
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#1195 Post autor: Arturr » niedziela, 5 czerwca 2011, 10:52

bodzios pisze:
Arturr pisze:Jesteście w stanie jakoś przybliżyć atmosferę?
Tak.
Większość "Czwórek" nie jest Czwórkami, a innymi typami. Najbardziej żywymi spośród działów enneagramowych, pomijając Czwórkowo, gdzie pisze większe pół forum*, są działy o cichych 5 i 9, choć tak naprawdę 3/4 życia forum to Hyde Park. Ogólnie jest zabawnie (szczególnie w Siódemkowie) i dziko (u Ósemek), ale porządek też panuje (u Jedynek). Gdy nie masz nic do powiedzenia, to piszesz w dziale ogólnym lub w HP. Ciekawą sprawą jest rozrzut wiekowy: od nastolatków do ludzi gruuubo po trzydziestce, co daje przynajmniej pozory sprawdzania ennegramowej wiedzy w życiu.
Jest fajnie. :)

* - Pani od matematyki mówiła, że nie ma mniejszej i większej połowy, niestety większa połowa z nas tego nie rozumiała
Super! Dzięki za wprowadzenie. Postaram się jakoś zaaklimatyzować;

Mati
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 11 czerwca 2011, 17:00

Re: Witam na forum

#1196 Post autor: Mati » sobota, 11 czerwca 2011, 17:05

ja też jestem 4w5, przynajmniej z testu, ale jak tak czytam, to bardziej mi pasuje 7 :oops:

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#1197 Post autor: Shirayo » sobota, 11 czerwca 2011, 17:27

Arturr pisze:większe pół forum*
* - Pani od matematyki mówiła,
że nie ma mniejszej i większej
połowy, niestety większa połowa
z nas tego nie rozumiała
Wystarczy rozróżniać dwa słowa. Część i połowa.
Mati pisze:ja też jestem 4w5, przynajmniej z
testu, ale jak tak czytam, to
bardziej mi pasuje 7
Jeśli o wiele bardziej, to ja bym się bardziej sugerował opisem, niż testem. Poczytaj wątki w działach 4 i 7 i zdecyduj, z którymi wypowiedziami bardziej się utożsamiasz.

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Witam na forum

#1198 Post autor: inv » sobota, 11 czerwca 2011, 18:01

Arturr pisze:większe pół forum*
* - Pani od matematyki mówiła,
że nie ma mniejszej i większej
połowy, niestety większa połowa
z nas tego nie rozumiała
pani od matematyki jest nieprofesjonalna, a przynajmniej rozpatruje pojęcie mniejszej i większej połowy w przestrzeni matematyki arytmetycznej, gdzie połowa, to połowa i już.
natomiast w innych gałęziach matematyki, to już wygląda inaczej i z pewnością nie jest to jakaś antyteza, albo coś w tym stylu. niestety nie podam przykładów, bo ich po prostu nie pamiętam, jednak pojęcie większej i mniejszej połowy istnieje.
na to, żebyście nie odczuwali wstydu dopowiem, że o tym można się dowiedzieć dopiero od niedawna ;)
a w polskich szkołach "niedawno" jest rozciągnięte w czasie.
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#1199 Post autor: Shirayo » sobota, 11 czerwca 2011, 18:05

Ja tam wstydu nie czuję, bo nie podałaś argumentów, a mnie uczyli czego innego.

ocochodzi2mati
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2011, 05:00

Re: Witam na forum

#1200 Post autor: ocochodzi2mati » niedziela, 12 czerwca 2011, 05:27

Shirayo pisze: Jeśli o wiele bardziej, to ja bym się bardziej sugerował opisem, niż testem. Poczytaj wątki w działach 4 i 7 i zdecyduj, z którymi wypowiedziami bardziej się utożsamiasz.
Zdecydowanie 7, więc chyba nie ten dział ostatecznie. (moje nowe konto, bo zostałem zbanowany, jeśli ktoś kiedykolwiek mi powie za co, to chętnie się podzielę!)

ODPOWIEDZ