Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Friendofafriend
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 6 września 2012, 22:12
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#61 Post autor: Friendofafriend » piątek, 7 września 2012, 20:59

Ciekawy temat, ale faktycznie trudno ocenić. Wiele osób mówi mi np, że jestem poważna, smutna i to często właśnie wtedy, gdy autentycznie wszystko jest ok i dobrze się bawię. Pytają czy cos się stało, czy mam jakis problem, a ja naprawdę czuje się akurat znakomicie XD A to, że nic nie mówię przez dwie godziny wcale nie oznacza, że snuję własnie jakis autodestruktywny plan. W szkole / na uczelni ci, którzy słabo mnie znali mieli mnie za "porządną kujonkę" i byli raczej skrępowani w moim towarzystwie, bo czegos tam im przy mnie nie wypada. Dopiero bliscy znajomi przekonywali się jak dalece odbiega to od rzeczywistosci :)

W sumie to przykre, bo bardzo utrudnia nawiązywanie nowych znajomosci. Ale za to ci ludzie, którzy przebrnęli przez mało pozytywne pierwsze wrażenie i etap poznawania moich porytych odpałów i chimer to osoby, do których mogę zadzwonić o 3 w nocy z prosbą o pomoc w zakopaniu zwłok. Więc taka wstępna selekcja nie jest zła XD


4w5 sx/sp INFP

dokladna
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 5 września 2013, 11:47
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#62 Post autor: dokladna » czwartek, 10 października 2013, 12:38

zawsze odstawałam od grupy, nikt nie chciał bliżej się ze mną kumplować.. więc pewnie nie stwarzam dobrego wrażenia. mam specyficzne poczucie humoru, tak zostałam skomentowana na uczelni. chętnie pytam się innych "co u nich" ale kiedy ktoś odwdzięcza się tym samym.. zastygam. nie potrafię o sobie opowiadać, myślę, że jestem warta uwagi i poznania, ale tak siebie przedstawiam, że jak sama się sama słucham to wydaję się być mało interesująca.. nie potrafię się "zareklamować" i gadać o "pogodzie" o tym co oczywiste..
inv pisze:4 pochlebia, jak ktoś podchodzi bliżej i się interere ;]
o tak :) wtedy do dzieła, poznajmy się lepiej, masz plusa na start, słucham cię uważnie.
atis pisze:warto też czasem łagodzić tematy rozmowy czymś bardziej przyziemnym jak pogoda czy ceny cukru, a nie tylko bujać w obłokach po tematach psychologiczno-filozoficzno-mroczno-artystycznych.
niedawno do podobnego wniosku doszłam. trzeba 'zejść na ziemię', aby mieć kontakt z innymi. nawet o dziwo mi to czasem wychodzi ;)
kangur pisze:zbyt emocjonalne nawijanie, niepotrzebne roztrząsanie
o tak, po co jak i tak niemal nikt tego nie rozumie :> tylko się czasem patrzą dziwnie " ee a poza tym wszystko ok?" , dlatego gaszę swoje odczucia i chowam gdzieś z tyłu za sobą.
4w5

Maggie
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2013, 22:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#63 Post autor: Maggie » poniedziałek, 14 października 2013, 21:27

dokladna pisze:zawsze odstawałam od grupy, nikt nie chciał bliżej się ze mną kumplować.. więc pewnie nie stwarzam dobrego wrażenia. mam specyficzne poczucie humoru, tak zostałam skomentowana na uczelni. chętnie pytam się innych "co u nich" ale kiedy ktoś odwdzięcza się tym samym.. zastygam. nie potrafię o sobie opowiadać, myślę, że jestem warta uwagi i poznania, ale tak siebie przedstawiam, że jak sama się sama słucham to wydaję się być mało interesująca.. nie potrafię się "zareklamować" i gadać o "pogodzie" o tym co oczywiste..
Choćbym słyszała siebie.. ;) a najlepsze jest to, że nie wiem jak ty, ale ja wcale taka milcząca nie jestem i potrafię gadać o największych bzdurach. Tylko wiecznie mnie coś hamuje przed tym. Nie wiem, czy jest jakiś sposób w ogóle na to, żeby tak nie było. Szukam takiego sposobu przez pół życia i nic.. Chyba tylko jakaś terapia xD
Dosłownie do bólu zazdroszcze ludziom, którzy potrafią mieć kompletnie gdzieś opinię innych ludzi, i robią takie rzeczy, i mówią takie rzeczy, że czasem ręce opadają. I jakoś świat się od tego nie zawala. A ja mam wrażenie, że jakbym czasem była sobą, to pół planety się z tego powodu jednak mogłoby zawalić :lol:

Ja ogólnie sprawiam wrażenie cichej myszki, ale czarującej, uśmiechniętej. Ludzie raczej mnie lubią, ale podobno nie jestem godna zaufania, tzn. nikt mnie nie weźmie do pomocy w czymś, bo się za bardzo w niczym nie angażuje i jestem jakby oderwana od rzeczywistości. Też jak już coś robię, to myślę, że wyglądam, jakbym zaraz miała zapomnieć co mam zrobić, albo robię to zbyt ślamazarnie xD a ja po prostu nie widze powodu do pośpiechu :P

Awatar użytkownika
dos
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 17 stycznia 2010, 19:54
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#64 Post autor: dos » czwartek, 7 listopada 2013, 20:32

Pierwsze wrażenie - zazwyczaj - c*ujowe ;), ale czasem wręcz przeciwnie :)
Czwarta warstwa - dusza.
A ślad Twoich zębów jest najgłębiej..
.

Worrydoll
Posty: 21
Rejestracja: środa, 6 listopada 2013, 22:40
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#65 Post autor: Worrydoll » piątek, 8 listopada 2013, 12:25

Staram się zawsze zrobić przynajmniej neutralne wrażenie, ale gdy mam gorszy czas to na pewno robię kiepskie.

Matamis Rebelde
Posty: 12
Rejestracja: piątek, 22 listopada 2013, 05:51

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#66 Post autor: Matamis Rebelde » piątek, 22 listopada 2013, 06:22

Ja często robię złe: do znudzenia newinna, albo do bólu chamska.
Jestem jednak świadoma swej paranoi, a co za tym idzie- braku obiektywizmu.
Dlatego czasami bywam pozytywnie zaskoczona gdy okazuje się, że ludzie odbierają mnie przychylniej, niż ja sama siebie ;)
4w5
INFP

Awatar użytkownika
CzerwoneWino
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 13 marca 2015, 13:20
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#67 Post autor: CzerwoneWino » wtorek, 17 marca 2015, 21:37

Powiem wam, że moje pierwsze wrażenie nie jest dobre. W ogóle.
Nie jest dobre, nawet na tyle, zeby ktoś chciał te 'drugie wrażenie'.
Za to jest nie wielka - bardzo niewielka - garstka osob, które czują się wyjątkowo, że mnie zjają....
Niestety z biegiem czasu ja staję sie trudniejsza w relacjach z innymi, a ludzie których spotykam na swej drodze coraz mniej potrzebują nowych znajomości.... Ja z kolei nadal przesiewam starych znajomych co skutkuje samotnością....
Także ostrzegam, że jeżeli ktoś chce 'drugiego wrażenia' waszej osoby nie broncie przed tym....

Awatar użytkownika
Sorrow
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:30
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#68 Post autor: Sorrow » wtorek, 17 marca 2015, 23:10

Nie mam pojęcia.
ENFP, 1w9

Awatar użytkownika
mg07
Posty: 147
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2014, 22:57
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#69 Post autor: mg07 » wtorek, 17 marca 2015, 23:15

CzerwoneWino pisze:Powiem wam, że moje pierwsze wrażenie nie jest dobre. W ogóle.
Nie jest dobre, nawet na tyle, zeby ktoś chciał te 'drugie wrażenie'.
Za to jest nie wielka - bardzo niewielka - garstka osob, które czują się wyjątkowo, że mnie zjają....
Niestety z biegiem czasu ja staję sie trudniejsza w relacjach z innymi, a ludzie których spotykam na swej drodze coraz mniej potrzebują nowych znajomości.... Ja z kolei nadal przesiewam starych znajomych co skutkuje samotnością....
Także ostrzegam, że jeżeli ktoś chce 'drugiego wrażenia' waszej osoby nie broncie przed tym....
Podpisuję się pod tym, z tą różnicą, że moje pierwsze wrażenie z mojej perspektywy wydaje się być dobre...
SEI-Fe so/sx


Jedna gamma kwadry nie czyni.
Gdzie Si-egowców sześć, tam zawsze jest co jeść.

Awatar użytkownika
JaNie
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek, 16 lutego 2015, 22:29
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#70 Post autor: JaNie » czwartek, 19 marca 2015, 21:36

ja chyba również, aktualnie mam chyba 3 osoby z którymi utrzymuję jakiś tam kontakt poza sprawami codziennymi
czyli np podczas wyjazdu na tydzień to tylko te 3 os wiedzą, gdzie jestem
"-Co jeśli to pułapka? [...]
-Co jest, ludzie?! -ryknął Malik, przekrzykując huk umierającego miasta- Chcecie żyć wiecznie?!"~Łzy Diabła

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#71 Post autor: Ael » środa, 8 kwietnia 2015, 15:04

Cóż, ja podobno wydaję się bardzo ekstrawertyczna i pewna siebie. I przyjacielska. Do tego stopnia, że niektórzy mnie za to nie lubią.
Logika niektórych: lubić kogoś za to, ze jest otwarty i lubiący ludzi. Great...xD
Ale podobno zyskuje przy dłuższej znajomości.
Widocznie narzekanie jest w cenie, a ja lubię czasem pomarudzić...

Awatar użytkownika
Sorrow
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:30
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#72 Post autor: Sorrow » środa, 22 kwietnia 2015, 00:51

Nepewne.
ENFP, 1w9

Awatar użytkownika
CiszaJakStaraKlisza
Posty: 30
Rejestracja: sobota, 11 kwietnia 2015, 20:58
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#73 Post autor: CiszaJakStaraKlisza » czwartek, 23 kwietnia 2015, 21:52

Moje pierwsze wrażenie zależy od sytuacji, w jakiej ktoś mnie pozna. Albo mogę być odebrana jako osoba cicha i w pewnym sensie tajemnicza (tak przynajmniej zaczęły się niektóre moje znajomości - ktoś zwrócił na mnie uwagę bo tu cytat: "nie mógł mnie rozgryźć") albo jako osoba lubiąca się wygłupiać. Nie wiem czy w obu przypadkach wrażenie to jest dobre czy złe. To chyba zależy od danej osoby, jak mnie odbiera. Generalnie raczej nie robię sobie wrogów na pierwszym spotkaniu, więc chyba nie jest tragicznie.
Czwórkowo(w)Piątkowa, szalona melancholiczka o niedoskonałym charakterze.

"Nic dwa razy się nie zdarza, nie ma dwóch podobnych nocy."

Awatar użytkownika
Faral
Posty: 102
Rejestracja: środa, 13 sierpnia 2014, 23:20
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Północ

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#74 Post autor: Faral » poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:41

Większość ludzi mnie nie trawi. Zwykle mam ten problem, że tam gdzie są nowi ludzi to mi po prosru brakuje tematów do rozmowy przez co wychodzę na skończonego nudziarza/smutasa.
"Kto nie rozumie, musi myśleć.
Jest katorżnikiem myślenia"


4wing5

ciastko
Posty: 41
Rejestracja: sobota, 23 maja 2015, 01:25
Lokalizacja: 3city

Re: Jakie pierwsze wrażenie robią Czwórki?

#75 Post autor: ciastko » środa, 10 czerwca 2015, 11:40

Robię wrażenie debilnie uśmiechającej się niemowy.

ODPOWIEDZ