Sztuka Czwórek

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
szerfi1991
Posty: 476
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 02:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Gniezno

Re: Sztuka Czwórek

#301 Post autor: szerfi1991 » środa, 6 lipca 2011, 20:05

w Lo pisałem wiersze;
dużo czytam (świat ksiązki jest dla mnie piękniejszym odbiciem świata realnego a czytam bardzo różne typy książek)


4w5
"By żyć trzeba czuć"
"Chcieć znaczy móc, móc nie znaczy chcieć"

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Sztuka Czwórek

#302 Post autor: Shirayo » środa, 6 lipca 2011, 20:56

Draoy pisze:hm. a ja sie bawie PS'em, pokazać ? :>
skoro tak sie wszyscy chwala... :roll:
Pokaż, pokaż. Też używam ps'a, ale zazwyczaj tylko do retuszu, dodawania ładnych napisów (dużo stylów pobrałem :) ) itp. Chętnie zobaczę Twoje prace.

Awatar użytkownika
Draoy
Posty: 35
Rejestracja: środa, 29 czerwca 2011, 11:36
Enneatyp: Indywidualista

Re: Sztuka Czwórek

#303 Post autor: Draoy » środa, 6 lipca 2011, 22:18

Jestem fantastik, jestem bombastik, jestem sam plastik. Wyrywam chwasty...

Awatar użytkownika
Draoy
Posty: 35
Rejestracja: środa, 29 czerwca 2011, 11:36
Enneatyp: Indywidualista

Re: Sztuka Czwórek

#304 Post autor: Draoy » sobota, 9 lipca 2011, 14:03

Pandorsko pisze:Ja to rysowałam od kiedy pamiętam, zawsze sprawiało mi to przyjemność. Jestem samoukiem i właśnie nie chodzenie na zajęcia plastyczne wykształciło u mnie niechęć do podstawowych rzeczy np. martwej natury nie znoszę. Ale zawsze słyszałam, że mam talent, nawet myślałam o liceum plastycznym, ale zrezygnowałam, bo uświadomiłam sobie, że mnie tam zniszczą (plus duża konkurencja na rekrutacji). Może i lepiej, ja przelewam co chce na kartkę i nie nadawałabym się do szkoły plastycznej. Maluje akwarelami, często bez tła i czasami sama nie wiem o co chodzi w pracy. Jeszcze pracuje nad komiksami ,mam już z 5 projektów i ciągle przybywają pomysły na nowe.
Moje prace zwracają uwagę ludzi i często słyszę komplementy. Bardzo to lubię i podnosi mi to samoocenę, ale chyba tak wszyscy mają :D
god, zakochalem sie w twojej technice. jest luźna i przyjemna dla oka.
jesli chodzi o wybor szkoly, uwazam, ze dobrze zrobilas. mialem kilku znojomych, ktorzy byli pasjonatami fotografii, ale gdy dostali sie na uczelnie o tym profilu, ich pasja zostala zniszczona wlasnie przez wykladowcow, ktorzy zaczeli im wszczepiac wlasne poglady na temat sztuki fotografii.
btw, jakich programów używasz do obróbki? bo zauwazylem ich uzycie na twoim tmblr
Jestem fantastik, jestem bombastik, jestem sam plastik. Wyrywam chwasty...

Kappa
Posty: 113
Rejestracja: piątek, 20 maja 2011, 19:45

Re: Sztuka Czwórek

#305 Post autor: Kappa » piątek, 5 sierpnia 2011, 07:44

Nie mam kompleeeetnie żadnego talentu, rysuję gorzej niż dziecko z zerówki, ale pierdolę - dziś idę kupić pastele i zacznę coś robić bo szlag mnie trafi z nudów niedługo :mrgreen: . Pomyślałam, że może skoro nie potrafię odtworzyć świata rzeczywistego to może spróbuję abstrakcji, czyli postaram się odtworzyć swój świat wewnętrzny - a nóż wyjdzie coś ciekawszego niż jakieś (niezamierzone) zdeformowane ludziki.

Awatar użytkownika
Akolita
Posty: 21
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2011, 23:29
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: zacofana prowincja
Kontakt:

Re: Sztuka Czwórek

#306 Post autor: Akolita » czwartek, 11 sierpnia 2011, 00:45

Lubię malować, daje mi to dużo przyjemności. Nigdy nie szkoliłam się pod tym kątem, jestem samoukiem. Wiem, że nie jest to talent objawiony, pewnie nie jestem nawet materiałem na artystę, ale najważniejsze dla mnie to po prostu robić to, co się lubi, nawet jeśli nie jest się w tym kierunku specjalnie uzdolnionym.
http://rustyspoon.digart.pl/digarty/
Życie stoi przede mną otworem.
I nawet wiem, co to za otwór...

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Sztuka Czwórek

#307 Post autor: Irranea » czwartek, 11 sierpnia 2011, 00:58

nie przepadam z ilustracjami, ale Twoje są nawet ładne. masz ciekawe pomysły, a realizacja się podoba. chociaż wolę hiperrealizm.

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Sztuka Czwórek

#308 Post autor: Cotta » czwartek, 11 sierpnia 2011, 01:03

O jaaa, króliczki. Króliczki wymiatają. :mrgreen:
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Akolita
Posty: 21
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2011, 23:29
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: zacofana prowincja
Kontakt:

Re: Sztuka Czwórek

#309 Post autor: Akolita » czwartek, 11 sierpnia 2011, 01:17

Dziękuję. Ja natomiast uwielbiam secesję, choć nie planowałam nigdy tworzyć nic na wzór Art Nouveau. Hiperrealizm też pozostawiam tym, którzy rzeczywiście mają wielki talent.
Życie stoi przede mną otworem.
I nawet wiem, co to za otwór...

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Sztuka Czwórek

#310 Post autor: Irranea » czwartek, 11 sierpnia 2011, 01:32

też lubię Secesję. choć bardziej w architekturze. całe odejście od historyzmu i tworzenie czegoś nowego jest fascynujące. mogłabym dłużej o tym, w końcu o Secesji stworzyłam 45 minutowy referat, ale się zamykam coby nie robić offa.

Kappa
Posty: 113
Rejestracja: piątek, 20 maja 2011, 19:45

Re: Sztuka Czwórek

#311 Post autor: Kappa » czwartek, 11 sierpnia 2011, 07:35

Akolita! Nie znam się na malarstwie ale twoja twórczość jest zaaajebista, zakochałam się!!!!! Wyślij mi jakiś swój obraz pocztą, powieszę sobie an ścianie <3 <zakochany> Wszystko takie kolorowe i konkretne, naprawdę piękne *.* nie wytrzymam T.T
A króliczki rzeczywiście w pyte! :mrgreen:

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Re: Sztuka Czwórek

#312 Post autor: Perwik » czwartek, 11 sierpnia 2011, 10:39

Akolita bardzo fajne obrazy; sprzedajesz je? Bo jak patrzę na niektóre obrazy, które ludzie sprzedają na Monciaku czy Długiej w Gdańsku, to aż ręce opadają. Tj nuda; u Ciebie całkiem sporo się dzieje.

edit: pytanie: dlaczego malujesz? (to jest pytanie enneagramowe) co Cię motywuje do tworzenia?

Awatar użytkownika
Akolita
Posty: 21
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2011, 23:29
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: zacofana prowincja
Kontakt:

Re: Sztuka Czwórek

#313 Post autor: Akolita » sobota, 13 sierpnia 2011, 00:06

Perwik pisze:dlaczego malujesz? (to jest pytanie enneagramowe) co Cię motywuje do tworzenia?
Miewam taką wewnętrzną potrzebę, trudno mi to uzasadnić. Nieraz pojawia się w głowie pomysł i potrzeba tworzenia, zabawy kolorami. To nie jest uzależnione od konkretnego nastroju. czasami maluję, gdy jest mi bardzo smutno, czasami, gdy jestem w dobrym nastroju. Malowanie uspokaja mnie, lubię wszelkie czynności wymagające skupienia i precyzji.
Życie stoi przede mną otworem.
I nawet wiem, co to za otwór...

Awatar użytkownika
madeleine
Posty: 74
Rejestracja: wtorek, 28 czerwca 2011, 11:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: Sztuka Czwórek

#314 Post autor: madeleine » czwartek, 18 sierpnia 2011, 17:08

Powiem szczerze, że jakiegoś wspaniałego talentu nie mam. Ale lubię rysować. Kiedy byłam młodsza chodziłam na plastykę a przez całe dzieciństwo rysowałam. Teraz mniej czasu na to poświęcam bo za bardzo go nie mam, ale jak go już poświęcam to najczęściej fotografuję. Sprawia mi to dużą przyjemność. Ale też często mam wielką ochotę coś stworzyć to biorę kartkę i rysuje :P
4w5

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Re: Sztuka Czwórek

#315 Post autor: Perwik » czwartek, 18 sierpnia 2011, 18:40

Akolita pisze:
Perwik pisze:dlaczego malujesz? (to jest pytanie enneagramowe) co Cię motywuje do tworzenia?
Miewam taką wewnętrzną potrzebę, trudno mi to uzasadnić. Nieraz pojawia się w głowie pomysł i potrzeba tworzenia, zabawy kolorami. To nie jest uzależnione od konkretnego nastroju. czasami maluję, gdy jest mi bardzo smutno, czasami, gdy jestem w dobrym nastroju. Malowanie uspokaja mnie, lubię wszelkie czynności wymagające skupienia i precyzji.
Dobra, jesteś czwórką.


:P

ODPOWIEDZ