Sztuka Czwórek

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Sztuka Czwórek

#241 Post autor: inv » środa, 7 lipca 2010, 00:05

proponuję zapoznanie się z kulturą internetu ;]
newbie => noob => spolszczona, moja wersja, 'nub'.

nie rozumiesz? poczytaj komenty.
kiepskie? to tylko "idee fix" na punkcie opozycji mocne / słabe.
sztuka? sztuka to wszystko. nie tylko to co harmonijne i nazwane jako piekne przez krytyków. np. 'zmierzch' to sztuka, czy marzenia o partnerze seksualnym autorki? przypominam, ze mamy postmodernizm, a jakbym chciał, to wzorem nagłego oświecenia zen, znalazłbym piękno prowadzące do osobistego oświecenia nawet w zużytym kondomie, który został przejechany przez ciężarówkę... uprzykrzanie zycia adminom? jak najbardziej. (jak nie 'szkoda'--notabene, nie wierzę w pojecie 'straty czasu'--Ci czasu) może poszukaj, jakie słowa stały się zablokowane dzięki m. in. mojej działalności.

wszelkie próby uświadomienia mi, że to kicz, spotkają się z oporem. w końcu nie ma żadnej różnicy między tym co jest w linku ode mnie z tym, co dawno temu tworzyli wielcy wieszcze ;].


Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
OMG
Posty: 274
Rejestracja: piątek, 25 grudnia 2009, 22:58

Re: Sztuka Czwórek

#242 Post autor: OMG » poniedziałek, 12 lipca 2010, 21:35

O nie. Nawet tutaj jesteś. Masakra! walczyłem z tobą :D Lecz nie komentowałem tyle co Ty :P

Zajmij się czymś z czego będziesz miał zysk :)
Kończy się tydzień, nie ma nadziei, że następny coś jeszcze zmieni

phalcore
Posty: 414
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 22:11

Gumka recepturka

#243 Post autor: phalcore » poniedziałek, 12 lipca 2010, 21:58

Jakby ktoś był zainteresowany jak pięknie gram na gumce recepturce to zapraszam tutaj:

http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php ... 38#p221838


Ostatni post. :P

Złota langusta
Posty: 30
Rejestracja: piątek, 28 grudnia 2007, 15:23

Re: Sztuka Czwórek

#244 Post autor: Złota langusta » poniedziałek, 26 lipca 2010, 16:00

Sztuka czwórek.

Artystycznie wyżywam się głównie w pisaniu. Dzięki temu ćwiczę opisywanie swoich uczuć i staram się stworzyć coś z tego, co mi się samej spodoba. Piszę też wiersze i opowiadania. Od dłuższego jednak czasu nie napisałam żadnego opowiadania, choć teraz mam w planach aż 3. Tak, trzeba się będzie zmobilizować, by je skończyć.

Kiedyś trochę rysowałam. Chciałabym do tego wrócić.

Kiedyś też malowałam. I do tego też chciałabym wrócić. Nawet mieszanie farb i mazanie... kropka po kropce, by obraz wyszedł sprawiało mi radość.

Rok temu odkryłam zamiłowanie do igły, muliny i... szaleństwa. Wszystko zaczyna się od projektu. Czasem jest to zupełnie mój własny pomysł, a czasem coś innego mnie natchnie... I na podstawie tego wymyślam coś innego. Potem zaczynam się trochę irytować, bo kiedy wycinam szablon i przerysowuję go na materiale często kuję się igłą (jedynie je wykorzystuję do przytrzymywania papieru). Idą nożyczki w ruch. Przycięte kawałki ozdabiam guzikami, czy muliną, czy jeszcze czymś innym, co mi się spodoba. Zszywanie, doszywanie mniejszych części do większych i oto mam pluszaka. :) Genialny pomysł na prezent dla innych. Już część moich znajomych została tym obdarowania. Pamiętam te spojrzenia ludzi, kiedy przyniosłam jednego z "nich" do szkoły. Patrzyli na mnie tak, jakbym przyniosła coś... bardzo, ale to bardzo dziwnego, a oni nie wiedzieli, co to jest! :mrgreen: To było niesamowite. Takie zdziwienie. :D

Bywa też i tak, że biorę do ręki kartkę i wymyślam zupełnie absurdalne rzeczy, które w jakiś sposób są związane np. z pseudonimami, jakie nadaję ludziom... Tworzę dość zabawne rzeczy. Nawet czasem sama nie wytrzymuję i po prostu na głos śmieję się z mojego pomysłu. A potem to daję. :twisted: Może to być kartka związana z jakąś osobą... Czy rysunek, czy coś wyciętego z papieru, czy jakaś rzecz, przerobiona i dostosowana do zapotrzebowania na daną chwilę. :lol:

Jednak ciągle czegoś szukam. To nie wszystko. Chciałabym więcej, więcej i więcej!

Więcej pomysłów, więcej ciekawych sposobów.

Ale głównie chciałabym szyć sama dla siebie ubrania. Hm. Perspektywa wydaje się kusząca.
Kocham Truskawki!

phalcore
Posty: 414
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 22:11

Re: Sztuka Czwórek

#245 Post autor: phalcore » wtorek, 27 lipca 2010, 00:46

Ech te glupie egoistyczne czworki, kazda tylko soba zainteresowana a nie zobaczy co inni robia niezwyklego. :] posluchajcie tych moich gier na gumce lepiej.

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Sztuka Czwórek

#246 Post autor: Piotr » wtorek, 27 lipca 2010, 03:41

inv pisze:przepraszam Was... muszę to zrobić ;p

klik!
Strasznie nie chce mi się wypowiadać, ale już się zmusiłem, bo naprawdę zasługujesz na... MINUSA. ;)

Złota langusta
Posty: 30
Rejestracja: piątek, 28 grudnia 2007, 15:23

Re: Sztuka Czwórek

#247 Post autor: Złota langusta » środa, 28 lipca 2010, 23:48

inv, właśnie jestem na etapie przeglądania Twoich demotywatorów. Bardzo mi się podobają. ^^
Kocham Truskawki!

phalcore
Posty: 414
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 22:11

Re: Sztuka Czwórek

#248 Post autor: phalcore » czwartek, 29 lipca 2010, 01:17

inv to Ty idioto dodajesz te beznadziejne demotywatory, zeby pokazac jaki to jestes wyjatkowy, idziesz zamiast do przodu to do tylu, typowa beznadziejna czworka tfu. :> jaki ten swiat maly... nie wiem co Ty chcesz pokazac swoim chlamem na demotach...

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Sztuka Czwórek

#249 Post autor: inv » czwartek, 29 lipca 2010, 16:08

idiotę to sobie zachowaj dla znajomych.
nie jestem twoim kolegą; do tego z poziomu wypowiedzi wnioskuję, że nigdy byś nie miał szansy nim być.

pomyśleć, że odzywa się do mnie [typowa beznadziejna] czwórka, która tworzy brzdąkanie na poziomie e-jaya.

nie chcesz, nie analizuj (zresztą sry, to chyba zbyt wielkie słowo jak na twoje możliwości) dla ciebie to może się okazać zbyt trudne.

jakbyś odezwał się do mnie kulturalnie, to bym powiedział. teraz to "goń się leszczu" ;].
od dzisiaj dla mnie twoje posty nie istnieją ;]

EDIT: trochę się uspokoiłem. dzisiaj mam 'słabszy' dzień. http://demotywatory.pl/1188778/Minus <-- a to dla ludzi, którzy mają podobne podejście do "mnie", co ten pan wyżej.
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
OMG
Posty: 274
Rejestracja: piątek, 25 grudnia 2009, 22:58

Re: Sztuka Czwórek

#250 Post autor: OMG » czwartek, 29 lipca 2010, 19:13

inv wydaje mi się że twoje postrzeganie twojej "twórczości" jest przesadzone grubo. To jest syf, a nie sztuka :P
Kończy się tydzień, nie ma nadziei, że następny coś jeszcze zmieni

phalcore
Posty: 414
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 22:11

Re: Sztuka Czwórek

#251 Post autor: phalcore » czwartek, 29 lipca 2010, 21:48

moze zaloz sobie wlasna strone i siej zniszczenie.
moze swiat juz ma dosc takich czworek, ja jak sieje zniszczenie to tlyko w swoim zewnetrznie podchodze inaczje a Ty widze chcesz wszystko rozpieprzyc i robic na odwrot, gdzie tu sens? moze cofnijmy sie 54830548305830 lat wstecz bo po co tyle lat ewoluujemy. co do mojej tworczosci puszczam to bokiem bo napewno ostatnia osoba ktorej krytyki sie przestrasze bedziesz ty, sorry gosciu, ale nie masz pojecia zielonego o tym : ))

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Sztuka Czwórek

#252 Post autor: Piotr » piątek, 30 lipca 2010, 01:30

OMG pisze:inv wydaje mi się że twoje postrzeganie twojej "twórczości" jest przesadzone grubo. To jest syf, a nie sztuka :P
To (po części) jest syf, ale taki, który jest świadomą odpowiedzią na prawdziwy - nieświadomie - czyniony syf. Jego zadaniem jest zwrócenie uwagi na prawdziwy syf i ośmieszenie jego wad, czyli krótko mówiąc: krytyka. I to jest właśnie sztuką, bo używa się czegoś w nowy sposób, stosuje się pewną formę w zupełnie innym celu. Nie chodzi mi tylko o twórczość inva, ale ogólnie o pewną grupę demotywatorów.
phalcore pisze:moze zaloz sobie wlasna strone i siej zniszczenie.
moze swiat juz ma dosc takich czworek, ja jak sieje zniszczenie to tlyko w swoim zewnetrznie podchodze inaczje a Ty widze chcesz wszystko rozpieprzyc i robic na odwrot, gdzie tu sens? moze cofnijmy sie 54830548305830 lat wstecz bo po co tyle lat ewoluujemy. co do mojej tworczosci puszczam to bokiem bo napewno ostatnia osoba ktorej krytyki sie przestrasze bedziesz ty, sorry gosciu, ale nie masz pojecia zielonego o tym : ))
Dlaczego Ci się nogi pocą?

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Sztuka Czwórek

#253 Post autor: inv » piątek, 30 lipca 2010, 09:37

@Piotr, przyznaję rację :)

bawić się można we wszystkie strony, dopóki to nie krzywdzi drugiego człowieka.
gorzej, jak człowiek sam się o coś krzywdzi: http://demotywatory.pl/user/zmudziu ; doskonały przykład gościa, który dodał sobie jeden "dobry" na główną, żeby mieć wystarczającą ilość plusów, żeby admin się nie czepiał i nie trzeba było zatwierdzać obrazka do poczekalni. potem? zgarniał "znawcuff tematu" aż miło :).
a przyznam, że sami "znaffcy" irytowali się przeze mnie. wystarczy spojrzeć na to, że trochę demotów o "invalidzie" też powstało ;)

co nie jest zabronione, jest dozwolone. to nie jest trolling, tylko manifestacja. prawdziwe demotywatory nie są tym, co robią userzy z top100 ;]

http://img185.imageshack.us/img185/2406 ... uences.png <-- to jest prawdziwy demotywator, a jeżeli nie wiecie o co chodzi, to encyclopedia dramatica pomoże ;]

w kazdym razie po mojej "alternatywnej działalności" na serwisie nie można wpisać normalnie mojej ksywki, ponieważ jest słowem niedozwolonym i dla mojej "twórczości" specjalnie powstał 9ty punkt zasad (zresztą dość kiepsko spisanych, jak się patrzy na uzasadnienie niektórych banów można dojść do wniosku, że: klik! to podejście jest jak najbardziej prawdziwe, a "regulamin", to tylko kiepskie wytłumaczenie dla tego, co administracja i tak zrobi.

zresztą, jak wszyscy z administracji są na poziomie tego gościa: http://komixxy.pl/user/maxkrol , to serwisy należałoby polecić komuś, kto się na tym zna, do rozwalenia. facet jest totalnie nieostrożny, dał link do swojego FB a i na necie nie trzeba szperać długo, żeby znaleźc jego sfiit blogaseq i konto z fociami na... IMAGESHACKU! jestem za permabanem na internet dla niego... -.-"

podsumowując, w tych postmodernistycznych czasach pojęcie sztuki uległo całkowitej zmianie.

apap.

EDIT: (07 08 2010)
http://komixxy.pl/217341/W-akademii#comments <-- a co Wy na to?
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Sztuka Czwórek

#254 Post autor: Rilla » wtorek, 28 września 2010, 19:54

Zrobiłam sobie avatar. Robienie go zajęło mi sporo wysiłku zarówno w kwestii decyzyjnej: co, gdzie i jak rozmieścić, dobór kolorów, jak i w kwestii wykonania. Już raz robiłam sobie sama ava, spodobało mi się, więc chciałam drugiego. Zrobiłam- prawie, bo nie wykończyłam jeszcze, ale niewykończony też wygląda nieźle. Problem polega na tym, że... nie podoba mi się. Całe uczucie, które w niego włożyłam, by obrazował mój nastrój, usposobienie, by po prostu do mnie pasował, gdzieś się ulotniło. Gdy patrzę na ten rysunek, mam wrażenie, że już go gdzieś widziałam, że to jakiś plagiat. Skąd? Nie mam pojęcia, ale patrząc na niego, widzę, że jest wtórny. Nie czuję się jego autorką, jakby rysowała go inna osoba. Jest mi obcy.
Kieruję więc do was pytanie: czy też macie takie problemy ze swoimi pracami?
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
greenlight
Posty: 280
Rejestracja: wtorek, 1 czerwca 2010, 14:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Sztuka Czwórek

#255 Post autor: greenlight » wtorek, 28 września 2010, 20:21

Takich nie mam, wręcz przeciwnie jestem przywiązana do każdej mojej pracy....ale zwykle nie zadowolona. Czytałaś może „Portret owalny” Poego? Nie czuję, że u mnie jest samo życie, chociaż to przecież nie ma być kopia rzeczywistości.....
To wszystko czego chcę
To wszystko czego mi brak
To wszystko czego ja nigdy nie będę miał

ODPOWIEDZ